לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-02-2007, 22:22
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
שאלה חידה - חייל צ'יקמוק

שימו לב לחייל הזה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img187.imageshack.us/img187/6310/32060752gc9.jpg]

צולם אתמול בגבול לבנון, תוך אשכול תמונות היום.
לי אין ספק שמדובר במיפקדיונר עם עודף קשרים וכסף ומינימום מקצועיות כלוחם.
צעירי הפורום (ובעיקר mark182) מוזמנים למצוא את כל אמצעי הוואסח שהבחור נושא ומה מטומטם בצורה שהוא עושה זאת (אחד מהם ממש מפגר!)

ההשתתפות אסורה על מדריכי ירי ולוחמים מנוסים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-02-2007, 22:51
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי קורנסון שמתחילה ב "ברגע שהתריס יפתח"

בדיוק!

אם מדביקים מדבקת זיהוי על התריס אז צריך להדביק אותה בצד הפנימי. כך היא מוסתרת עד שאתה דורך/יורה/נחשף ומאפשרת לזהות אותך כ"כוחותינו" אחרי שהתחלת לירות. הדבקה מבחוץ רק חושפת אותו כשהוא לא יורה ומונעת זיהוי (כי היא מוסתרת) כשהוא כן.

אז אחרי התמונה הזאת. אני חושב שהמסר הוא: ג'ובניקים - תשתמשו בנשק שלכם כנשק (אם בכלל) קישוטים תוכלו להדביק במקום אחר.

ישן 08-02-2007, 22:58
  haplo haplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
המממ...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "חידה - חייל צ'יקמוק"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

1- הקסדה קטנה עליו.. ולא רק זה הוא גם חובש כובע מתחת!!
2- השחפ"ץ- גם כן קטן בשתי מידות בשבילו.
3- כיסוי הגומי של הטריג' סגור. איך אתה רוצה לראות משהו??? ועוד לפגוע?( בהנחה שהנשק בכלל מאופס..מה שאני מטיל בספק גדול מאוד..)
4- הכת סגורה......(ניתן למדריכי הירי להרחיב...) ואין פה מצב שזו מידת האורך שמתאימה לו..האידיוט הזה די גדול.
5- סימון זיהוי טקטי- אני חותם עכשיו שהוא הוסיף את זה בעצמו כי.."ראיתי בטלוויזיה וזה נראה מגניב.."
6- זה לא משתיק זה יראור.
7- חסר פה משהו.........

לסיכום: די מבוסס שהבחור אידיוט גמור בעל סיכון גבוהה ביותר לפגוע בכוחותינו יותר מאשר במחבל הסורר. (מעניין כמה דוצ"ים היו במלחמה האחרונה בגלל אנשים כאלו)..

מרגיז לראות תמונה כזו באשכול "תמונות היום" אחרי האמריקאים והגרמנים ושאר צבאות העולם.. תגידו עליהם מה שתגידו, לפחות יש שם משמעת, סדר ו....... אחידות.
ישן 08-02-2007, 23:40
צלמית המשתמש של יוסיפון

הבעיה היא
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי jibel שמתחילה ב "לא נראה לי שהוא ירצה להזדהות..."

שאני בכלל לא בטוח שאת האביזרים הוא קנה בריקושט. מדובר באיש קבע שמקושר היטב גם לנשקייה. אני יכול לנחש שהוא חתם על הגדאג'טים ולא רכש אותם. בטח לא את הכוונת, את המתאמים שלה ואת הנשק עצמו ("מקוצרר"). מכיוון שהוא ממילא לא יודע להשתמש באביזרים האלו עדיף שהם יהיו אצל לוחמים ולא אצלו.
ברור שיש עדיפות ללוחמים סדירים, אבל גם אנשי מילואים או כיתות כוננות זקוקים להם יותר ממנו. אני מכיר כמה ימ"חים שאין בהם מקוצרר אחד ואם יש טריג'קונים אז זה בלי מתאמים. אני מכיר כיתות כוננות מאד מבצעיות שפורצות למבנים עם M16 ארוך.

ישן 08-02-2007, 23:55
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "כנראה באמת שלא נחשפתי לפלא..."

המחסנית העטופה הייתה מחסנית תורנית אחת בלבד. היא מעולם לא הייתה אמורה להיכנס אל הפאוצ'ים. בד"כ היא גם תלויה על מיתר שמחובר לנשק (את הויכוח על נחציות המיתר הזה ו"מה עדיף: מחסנית תורנית או צולבת" כבר ניהלנו באשכולות אחרים לעייפה).

ישן 09-02-2007, 15:03
  mark182 mark182 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
מה אומר ומה אספר MARK182

א.מדבקת הזיהוי הצהובה מודבקת על הצד הלא נכון חיצונית ולא פנימית - אדיוט

ב.אין מגביהה לקת והטריג' יושב על הגשר אין סיכוי שהוא נכנס למצב כמו שצריך - רובאי טיפש

ג.המכסה עוצמית של הטריג' סגור - הוא בכלל חייל?

ד.שכפץ קטן מידי ולא קרמי - לגבי הגודל אני לא מאשים אותו לגבי זה שהוא לא קרמי .....גם לא

ה.במידה והוא ידליק את היראור ויסתכל בכוונת הוא יסנוור את עצמו מאוד - בדוק מנסיון

ו.הקסדה - הכול לא בסדר לא מכסה כלום חוץ מאת הכובע פליז והבושה

ז.טריג' על מקוצרר? - יחסי הטווחים פשוט לא רלוונטים - בזבוז הקצאה

ח.השפצור מחסנית - לא מת על זה אבל גם להרכיב את זה הפוך? אם הוא יכניס את המחסנית זה יראה כמו בננה מה שמצריך לסובב את המחסנית 180 ולא כמו בננה הפוכה שפשוט מוצאים ומכניסים

ט.פליז שחור מתחת - אין מצב ששום חייל בשעת מצוקה יגיד לעצמו הא ואללה "רועי" לבש פליז לא נירה בו הרי בשביל זה יש מדים שנזהה אחד את השני

י.הידית של TDI פשוט לא תקנית ולא חוקית בשעת ירי מאסיבי היא נשברת אחורה או בכניסה אגרסיבית מידי של ירי - וזה מוכח בשטח תצמדו לדגם המקובע
ישן 09-02-2007, 20:03
  McH McH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.04
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי אישגדול שמתחילה ב "[b]הפנס זה הדבר השימושי היחיד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אישגדול
הפנס זה הדבר השימושי היחיד שיש לו על הנשק!
בואו נניח לרגע שהמפקד שלו צריך להסתכל במפה. הנה הפתרון - מאירים עם הפנס של הנשק, כי זה זמין!
ההרכבה של הפנס על צד ימין היא מסיבה בטיחותית - אם הוא מפעיל את הפנס, אז יד ימין שלו רחוקה מידית האחיזה.(פנס מאיר לכוון שאליו הקנה מכוון = בערך לביצים של המפקד...
אם לא הייתי רואה דבר כזה קורה במציאות (כמעט הרבצתי למישהו שרצה לעזור לי וכוון אלי קנה עם פנס מחובר אליו) לא הייתי מעלה את זה בדעתי

חשיבה נחמדה.. אבל אני בספק עם הוא שם את הפנס שם מסיבה זו

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://shimi.net/services/getfree.php?date=29/07/2007]

נערך לאחרונה ע"י McH בתאריך 09-02-2007 בשעה 20:13.
ישן 10-02-2007, 13:50
  mark182 mark182 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
חשוב לחדד

היו אשכולות רבים לאם פנס על הנשק הוא דבר יעיל בכלל

ישנם טיעונים נכונים האומרים כי הוא מקור אור זמין מידי יכול ליצור שיתוק של האויב באמצעות סינוור
בקיצור פיתרון די יעיל ל בעיות של חושך

אך גם הטיעונים השוללים נכון גם הם במידה והפנס נדלק בטעות הוא יכול ליצור בעיה בן אם במארב ובן אם בהתגנבות או בהליכה ליעד

עצה שלי וזה גם הוואסח הבא בצהל - פנס ראש הכי טוב הכי יעיל וממש מגניב גם + ישמש אותכם גם באזרחות

לגבי איזכור של וואסח מהעבר היה פנס לד קטן מחובר לדיסקית שימש לבדיקת הנשק בעת פריקה או לכול דבר אחר בערך

אישית אני אומר היראור סבבה אבל אם אין שלט לפנס זה לא שווה בכלל
כבר קנית בריקושט לא תשקיע עד הסוף הא יא חייל ציקמוק
ישן 10-02-2007, 23:38
  sterling27 sterling27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.06
לא מסעיר
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי Daniel310RO שמתחילה ב "לכל המלעיזים - מסתבר שהבחור שלנו די בכושר"

ובכל זאת צריך להבין שנגדים אינם משוויצים ברכבת וטוב שכך משם אפשר להגיע די מהר לבעיות עם האישה
בנוסף אלה אנשים נחמדים שלפעמים עושים עבודה חשובה ואפילו מבצעית ואפילו מצדיקים את משכורת הנגד וזה חריג בקרב אנשי הקבע בצה"ל (שרובם יושבים במז"י וסוחרים בציוד האמור להגיע ליחידות הלוחמות)
אין להם אימונים אין להם הדרכהוזה מה שלא בסדר די מוצדק שלנגד העובר את גדר המערכת עם צמ"ה יהיה טריג' על הנשק לא מוצדק שהקצין שלידו לא הכין תוכנית מפורטת לאימון אנשי הקבע שצריכים להשתתף בפעילות מבצעית
צה"ל יצא בתוכנית כושר לאנשי צבא קבע ואפילו סבסד חדרי כושר אבל לאמן אותם בצורה מבצעית הס מלהזכיר
אני הכרתי אישית נגד בגבול הצפון שסיכן את חייו עשרות פעמים באחזקת מצלמות ואמצעים טרמיים שהיו מותקנים על מגדלים ותרנים והיה צורך לטפס אליהם הנ"ל צויד בעוזי ושכפ"ץ כזה ונורה לבסוף על ידי צלף של חיזבאללה לחייל הסדיר שהיה איתו הקצו ארוך
נא לתפוס פרופורציות מכל הנגדים שבעולם מצאתם אחד שכן מזיז את עצמו כנראה

ישן 16-02-2007, 00:41
  The Sniper The Sniper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.04
שלח הודעה דרך ICQ אל The Sniper
תתביישו לכם!

שיפשפתי את העיניים לפחות 3 פעמים עד שהבנתי שאני רואה נכון.
לקחתם תמונה של בנאדם שאתם לא מכירים ואין לכם מושג מיהו ופשוט רצחתם אותו!
אתם פשוט מעבירים עליו ביקורת מגמתית מתוך נסיון להוכיח בצורה מוחצת כמה שהוא "ג'ובניק" וכמה שהוא לא מבין כלום והכל אצלו וואסח וקומבינות!
מה נראה לכם?!!?!?!?!?!
מי מת ושם אותכם למבקרים?!
אני גולש בפורום הזה כמעט 3 שנים ובתור פורום שמציג עצמו ומתיימר להיות פוליטיקלי קורקט, שבו אסור אפילו לקלל או להגיד דבר לא במקום מבלי התערבות מהירה של המנהלים - האשכול הזה פשוט בזיון!
לקחתם בנאדם תמים שלא עשה לכם מאום ואנסתם אותו - כמו שמישהו ציין פה...
מה זאת ההנחה הזאת: "שאני בכלל לא בטוח שאת האביזרים הוא קנה בריקושט. מדובר באיש קבע שמקושר היטב גם לנשקייה" ??!?!!?
אני מקווה שאני לא היחיד בפורום פה שמרגיש שלרדת כל-כך חזק על בנאדם
מבלי לתת לו אפשרות להציג את עמדתו, תוך רמיסת כבודו המוחלטת, וכל זאת
בהובלת מנהלי הפורום הנכבדים!?!?!?!?!
מבלי שאף אחד נזכר לקום ולהגיד משהו?! לפחות הייתם מסתירים את פניו!!!
כשמישהו זורק פה סתם מילה לא במקום זה בסדר שכולם יורדים עליו ומבקשים לנעול אותו, אבל שכשהמנהלים מגזימים אז כולם איתם?!
חבר'ה, צר לי להיות המצפוניסט שחבורה, אני ממש לא כזה בדר"כ אבל תנסו לחשוב גם על רגשות האדם ה"לא מקצועי - לא יודע לתפעל נשק - וואסחיסט - מקושר וקומבינטור - לוקח נשקים מכ"כ מסכנות - טוב רק בשביל להאיר עם הפנס"
שיושב וקורא את השורות הנ"ל ורואה את תמונתו מתנוססת לה באינטרנט...
מקווה שהבהרתי את עמדתי.
אשמח לתגובות.
אם מישהו מרגיש צורך לחסום אותי בגלל הודעה זו - הוא יותר ממוזמן....

נערך לאחרונה ע"י The Sniper בתאריך 16-02-2007 בשעה 00:44.
ישן 16-02-2007, 07:43
צלמית המשתמש של יוסיפון

אין שום סיבה לחסום אותך
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי The Sniper שמתחילה ב "תתביישו לכם!"

אתה מעביר ביקורת עיניינית. טוב שיש לך מצפון.

אני אנסה להתייחס לטענותיך:
תמונותיו של הנגד זה פורסמו בכל כלי התקשורת בארץ ובעולם. נראה שהוא בחר להצטלם בפוזה הכי קרבית שהוא יכל לייצר.
גם אם הכוונה שלו הייתה להיות מאגניב, לעשות פוזות לצלמים כדי שלמחרת הוא יראה את התמונות שלו לחבר'ה בבית, מהרגע שהוא הצטלם ותמונתו פורסמה אני יכול להרשות לעצמי לעשות בתמונה שימוש אחר חוץ מזה שהוא התכוון אליו. אדם שבוחר להצטלם (בניגוד לאדם שמצולם ללא ידיעתו) צריך לדעת שאין לו זכויות על התמונה או על שימוש שיעשה בה. לאחרונה בית המשפט העליון בישראל החמיר אף יותר וקבע שגם לאדם שצולם ללא ידיעתו ובניגוד לרצונו אין זכות לקבוע מה יעשה בתמונה, אם היא תפורסם, היכן ובאיזה קונטקסט ואף לא קיבל תביעה להכיר בניזקו של האדם המצולם (מדובר על חוזר בתשובה שצולם, לבוש כחרדי, על רקע שלט פירסומת מיני ובוטה והתמונה פורסמה בעיתון מרכזי. אם תרצה אני אפנה אותך לפסק הדין).

הפורום הזה נועד ללימוד בנושאי צבא וביטחון. גם ביקורת היא חלק מהלימוד. אנחנו מעבירים פה ביקורת ומעלים רעיונות והצעות למגוון נושאים ואנשים שאף אחד לא שמנו להתעסק בהם. כנראה שחלק ממה שנכתב פה נופל על אוזניים קשובות ותורם במשהו לביטחון ישראל.
בחרתי להשתמש בתמונה הזו לצורך ביקורת על תופעה רעה ומכוערת שפושה כנגע בצה"ל וזאת במטרה לרפא את הנגע הזה. בחרתי בתמונה הזו כי היא מסבירה היטב את התופעה. כל הדיון שהתפתח פה יכול, אולי, לסייע לצבא להתגבר על התופעה הזו.
התופעה: ללוחמים, ביחידות לוחמות, חסר ציוד לחימה. אותו ציוד נמצא אצל כל מיני "קומבינטורים" שאינם לוחמים שעושים בציוד הזה שימוש שגוי וכך לא רק שהציוד חסר ללחימה הוא אפילו מזיק.
במלחמה האחרונה התופעה הזו באה היטב לידי ביטוי. נכנסנו ללחימה בלבנון ללא ציוד לחימה בסיסי כשאותו ציוד בדיוק שהוצא מתוך מחסני החירום של היחידות שלנו הסתובב אצל חיילים שאינם זקוקים לו ועושים בו שימוש שגוי ומזיק. כך את הכניסה לימ"ח שלי חסמה קצינת משטרה צבאית חמושה במקוצרר עם טריג'קון, דורגלים מורכבים הפוך ללא הגבהה לקת. באותו זמן צויידו לוחמי החרמ"ש ומחלקת הסיור של הגדוד ברוס"רי גליל (ארוך) שהם מעולם לא עברו הכשרה עליהם.

ציטוט:
מבלי לתת לו אפשרות להציג את עמדתו

איך מנענו ממנו להגיב?
כמו כל אדם בעולם הוא יכול להרשם לפורום ולהגיב. הוא יכול לעשות זאת גם בשם בדוי או "כחבר" שלו. גם קצינים בכירים מאד שנמתחה עליהם ביקורת כאן הצליחו להגיב לה.

ציטוט:
לפחות הייתם מסתירים את פניו!!!

למה שנטרח לטשטש פנים שפורסמו בכל כך הרבה מקומות? הגולשים מטומטמים? יראו תמונה אחת ללא פנים אבל עם ביקורת ותמונה זהה עם פנים ולא יעשו אחד ועוד אחד?
ראה גם הסבר לעיל.
ובנוסף, בכלל לא באתי פה לדון את אותו אדם ספציפי אלא להעביר ביקורת על התופעה שאותה הוא מייצג היטב.

לא שמתי לב לקללות או להעלבות לא ענייניות. אם יש כאלו אנא הפנה אותי אליהן כדי שאוכל למחוק אותן (אני לא קורא כל מילה שנכתבת בפורום).

ישן 17-02-2007, 18:37
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי Eshash שמתחילה ב "מסכן הבנאדם הרגת אותו... וחצי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eshash
מסכן הבנאדם הרגת אותו...
וחצי ממה שאנשים רושמים פה זה פשוט שטויות אני לא יכול אפילו לקרוא את זה
מה הקטע של הקת הסגורה? אני יורה עם קת סגורה ואני פוגע מצויין וגם עם טריג', אז שמישהו יסביר לי למה ללכת עם קת סגורה זה ג'יקמוק..

כמו שאמרו כבר מקודם:
על הטריג'יקון:
1) הכיסוי גומי שלו מכסה את העדשה (לא טרח להוריד אותו).
2) אין מגביהה לקת והטריג' יושב על הגשר - אין סיכוי שהוא נכנס למצב כמו שצריך. אם הוא ימרח את הלחי על הכת הוא לא יראה כלום.

אם ככה אתה פוגע מצויין עם טריג' אז היית צריך ללכת לתוכנית של אורי גלר.

3) הטריג'יקון מבוזבז על מקוצרר - יחסי הטווחים לא רלונטים.

וללכת עם קת סגורה באוטובוס צפוף זה לא צ'יקמוק, אבל בלבנון, כשיורים עלייך, זה לא מי יודע מה מקצועי...

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 17-02-2007 בשעה 18:40.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:38

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר