לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-02-2007, 14:03
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
מידע valentine's day - חג האהבה הבינלאומי.

מה זה בעצם? למה חוגגים אותו - ועוד בתאריך הזה? מה המסורת של החג הזה? וובכן...

אם תשאלו אנשים שונים על חג האהבה... יכול להיות שתקבלו תגובות שונות:
או ככה או ככה.

ואם תשאלו מיהו או מהו וולנטיין - גם פה, כמה אופציות:
וולנטיין - הוא בעצם מאמן בייסבול. או... גלאי ראדאר. או... תולעת מחשבים?!?!

כל התשובות נכונות. אבל, אף אחת מהן לא קשורה, כמובן.

אז... מאיפה הכל התחיל? שיעור היסטוריה (קצר, אני מבטיח).

אז ככה, ההיסטוריה מכירה בלפחות 3 ולנטיין שונים. 2 מהם נרדפו ע"י המשטר הרומי בגלל שהיו נוצרים. השלישי - בכלל נרצח באפריקה. ויש עוד אחד... כומר עלום... ובקשר לאגדה שנקשרה בשמו - אין לזה שום ביסוס היסטורי. כלום.

האגדה אומרת, כי כשהקיסר קלאודיוס השני החליט שחיילים רווקים יעילים יותר בקרב מגברים נשואים, הוא פתר את הבעיה בכך שהוציא את הנישואין מחוץ לחוק. ולנטיין שמע, הזדעזע, והחל לערוך טקסי נישואים בסתר. הסידור הזה לא נמשך זמן רב: קלאודיוס החליט שאף אחד לא יהרוס לו את חגיגת הרווקות, כולל הכנסייה הקתולית. הוא פקד להוציא את ולנטיין להורג, ובכך הגיעה לסיומה חינגת הנישואין של ולנטיין. בעקבות זאת - הוא הוכנס לכלא ומשם שלח מכתב לאהובתו אשר נחתם במילים "מוולנטיין, שלך". לכן מקובל לחשוב שהתאריך 14 בפברואר מציין את יום השנה למותו של ולנטיין בשנת 270 לספירה. בשנת 498 לספירה, אפיפיור בשם גלאסיוס הכריז על יום ולנטיין.

זה שהאגדה צצה שנים רבות לאחר מותו - ושוב, אין לה שום הוכחה - כנראה שלא משנה לאיש...

עובדות

בימי הביניים באנגליה ובצרפת, חשבו שעונת הרביה של הציפורים מתחילה ב – 14 בפברואר, וכך נוסף עוד מרכיב רומנטי לאותו תאריך. אנגליה היא גם המקום בו הפך יום ולנטיין לחג פופולרי, ובמאה ה –18 התגבש המנהג לתת מתנות קטנות ולשלוח מכתבי אהבה.

בארה"ב נרכשים כל שנה 850 מליון כרטיסי ברכה מיוחדים לוולנטיין דיי. קניות הממתקים למיניהם ביום זה מגיעות להיקף של 570 מליון דולר. וורדים, בעיקר אדומים, תופסים חלק נכבד ביום זה וכמות הוורדים הנשלחים ביום האהבה מגיעה ל- 65 מליון.

היפנים, אלופי המקוריות על גבול האי שפיות, הצליחו לשווק את יום האהבה שלהם כיום שבו נשים נותנות לגברים ממתקים, שוקולד או פרחים. מכיוון שהיפנים דוגלים בלעשות דברים עד הסוף או לא לעשות אותם בכלל, נשים רבות נאבקות בהוצאות ענק כשהן מוצאות עצמן קונות מאות חבילות ממתקים לכל עמיתיהם לעבודה. השוקולד אותו נותנות הנשים לגברים שהן אוהבות נקרא הומי-שוקו (שוקולד האהבה), לגברים שהן לא אוהבות "גירי-שוקו" (שוקולד החובה) ו"טומו-שוקו" לידידים אפלטוניים (שוקולד החברות). השוס הגדול נרשם כשהגברים, משוחררים מכל מחייבות להחזיר טובה תחת טובה, מעניקים שוקולד רק לנשים אותן הם ממש הומי, חודש בדיוק אחרי יום האהבה.

הוולנטיינ'ס דיי הוא תאריך ציון של הכנסייה לציון יום השנה למותם של כמה קודשים שלה. לנו, יש שם אחר לזה. אנחנו, קוראים לזה אזכרה.

לכל מי שטוען שמדובר בחג נוצרי. אני לא זוכר איזה שהוא סממן נוצרי בחג. אני לא זוכר שאי פעם אמרתי משהו שקשור לנצרות (מלבד שם החג, שזהו בכלל שם של איש, לא שם של משהו שמתקשר לנצרות) - ביום הזה. והכי חשוב - אני לא חוגג בחג הזה שום דבר שקשור בנצרות. אני "חוגג" את האהבה. את חג האהבה הבינלאומי.

אל תתנו לדברים שוליים, כמו אגדות ובורות, לבלבל אתכם. הדבר החשוב היחיד ביום הזה הוא האהבה שלכם - לאוהבתכם/אוהבכן. סה טו.

אז למה לא בכל יום?
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=280010

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אהה. והנה עוד דרך לחגוג, אני מניח...
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י חרוב בתאריך 09-02-2007 בשעה 16:08.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-02-2007, 13:45
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קורצר שמתחילה ב "התמונה השניה יותר מדברת אלי.."

לא חג נוצרי ולא נעליים.

בהתאם לתפיסה הקתולית, לכל יום יש קדוש. איך הקדוש מקבל את ההקצאה ליום הזה? מסיבה פשוטה מאוד - הוא במקרה מת באותו התאריך, לפעמים בנסיבות לא-נעימות שגרמו לו להפוך לקדוש, ולפעמים סתם מוות טבעי.

גם ההפיכה לקדוש היא עניין מפוקפק למדי - כדי להיות קדוש, צריך "להוכיח" שנעשה איזה נס שקשור אליך - גם אם מדובר בנס טיפשי כמו נס שק המקרלים של תומס הקדוש (תלמידיו הלכו לקנות דגים והיו בטוחים שאין מקרלים בשוק אבל בכל זאת מצאו שק מלא בכאלה - נס).

למה יש קדוש לכל יום? כדי לדחוף קצת ערכים לאנשים, לספק נושאים לדרשות של כמרים שנתקעו בלי רעיון, ולחסוך להורים קתולים טובים התלבטויות כשהם באים לבחור שם לילד שלהם. חלק מהקדושים גם מזוהים עם מדינות (ג'ורג' הקדוש עם אנגליה וגרוזיה, פטריק הקדוש עם אירלנד) או עם מקצועות (דימאס הקדוש מזוהה עם סוחרים וגנבים, ניקולס הקדוש עם ילדים ואלו שנוסעים למרחקים, ברברה הקדושה עם הבנאים ואלו שמתעסקים עם חומרי נפץ, וכו') מה שיוצר מערכת מאוד נוחה למאמינים ומספקת להם דמויות הזדהות.

ה14 בפברואר הוא יום האהבה הבין-לאומי, ובמקרה גם כנראה יום מותו של אחד ולנטיין (כמו שהסילבסטר הוא יום מותו של אחד סילבסטר, שעליו מפיצים כל שנה מסמך מלא בשקרים וגוזמאות - הבחור בקושי יכל לארגן קומזיץ, שלא לדבר על פוגרום). בין האחראים להפצתו וקידומו של יום זה לא היו כמרים נוצרים (הללו, בדומה לרוב אנשי הדת, בהחלט לא בעד אהבה גשמית שעלולה להוביל לכל מיני משגלים שמחוץ לנישואין) אלא יצרני כרטיסי ברכה, שוקולד ושאר מתנות רומנטיות, שעושים מתאריך זה כסף רב.

למחזירים בתשובה וסתם דתיים, האמונים על כללי התנהגות שבשם היהדות נועדו ליצור בידול חברתי ושנאת זרים, יש הרבה נגד חגים אוניברסליים, ולכן הם אוהבים להפיץ שקרים וגוזמאות, כביכול כל חג חילוני וכלל-עולמי כזה (יהודים מוצאים נושא משותף עם גויים, אבוי, הם תיכף יתחילו גם להטיל ספק ברב ולאכול ביצה שהוטלה בשבת) נועד להלל את שמו של אנטישמי כזה או אחר במסגרת עבודה זרה, ואחרי כמה חילופי דברים גם גוררים את הנאצים לסיפור (או את אל קאפון ו"טבח יום ולנטיין" שביצע במאפיונרים מתחרים, משל היה הדבר מנהג נוצרי ידוע).

אז כן, יש איזה חג אהבה שקדם לנצרות, ושבמקרה איזה קדוש נוצרי מת בו ונתן לו את שמו (תראו לי את היהודי שיוותר על ציון יום הולדתו רק כי במקרה באותו התאריך, כמו בכל תאריך אחר, יש איזה כמרמר או נזירזיר מנוח שנתן ליום הזה את שמו) והחג הזה נפוץ ומקובל ברחבי העולם המערבי. יש משהו יפה בציון יום האהבה ביחד עם עוד הרבה אנשים ברחבי העולם, גם אם יצרני השוקולד והורדים ארוכי הגבעול מרוויחים כסף טוב ביום הזה.

מי שחוגגים חגים חקלאיים אליליים במסווה יהודי (סוכות ושבועות), או מקיימים טקס שנועד להוות תחליף לקרבן אדם (פדיון הבן) אל להם להלין על חג תמים ורומנטי כמו ה14 לפברואר.
ישן 10-02-2007, 15:48
  משתמש זכר max-max max-max אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל max-max
קודם כול תלמד לשרש
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "לא חג נוצרי ולא..."

דבר שני מה אתה רוצה בכלל ?
אני אמרתי לך לא לחגוג ?
הבאת כאן נאום שלא היה מבייש את צ'רציל.
אף אחד כאן לא מחזיר תשובה ההפך אני בכלל חילוני (אם זה משנה משהו )
"ליצור בידול חברתי ושנאת זרים" אני אמרתי לשנוא זרים ?
תראה על מה אני מדבר ועל מה אתה מדבר (אם מדברים על הגזמות)
"ואחרי כמה חילופי דברים גם גוררים את הנאצים לסיפור" שוב הגזמה ברמות.
התגובה של מעוד עיצבנה אותי ,ניסיתי לענות באיפוק ,שוב הקצנה שאין לתאר.
לפי התגובה שלך אני אויב מספר אחת של העם היהודי ,זרים (גויים) ואף אני קושר סיפורים אם הנאצים.
אני מבין שאחרי אלפי שעות שבהם למדת תורה והעמקת בנושא
הגעת למסקנה שהתורה היא בכלל סוג של קט שנועד לגרום לבידול חברתי ושנאת זרים (כול הכבוד)
סתם בשביל שתבין שהתורה לא דוגלת בדברים שכאלה הנה פסוק: "כבד את הגוי אשר בקרבך".
בו לא נכניס את נושא הדת לסיפור יש לי קצת יותר ידע ממך בנושא.
נסכם: אתה רוצה תחגוג את החג אף אחד לא המנע ממך (מדינה דמוקרטית).
אבל על תבוא לכאן ותחפיש את התורה אין לה שום קשר אם החג הזה.

נ.ב אם תכתוב תגובה חדשה לתגובה שלי בבקשה על תכניס את נושא התורה לנושא ,אין טעם.

טיפ: בפעם הבאה שתנסח מכתב תגובה תנסה לראות על מה מדברים ועל תכניס
כול מיני אלמנטים אחרים

"מה שאנו עושים בחיים מהדד לנצח נצחים"

ישן 10-02-2007, 17:08
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי max-max שמתחילה ב "קודם כול תלמד לשרש"

הצגת את החג כ"חג אהבה של כומר שהרגו אותו" וכמקביל לחגיגות לחג המולד. אז זהו, שלא. בסך הכל חג עממי שקדם בהרבה למותו של אחד ולנטיין, ובלי הרבה קשר אליו. גם "חג המולד" החל כחג מפנה השמש, אבל במקרה הזה המשמעויות הנוצריות שהוענקו לו בולטות בהרבה (כולל שיוכו של ניקולס הקדוש שבכלל לא ידע שהוא קשור לזה).

בנוגע לשאר הנקודות.

1) בידול חברתי ושנאת זרים: רבים מחוקי ההתנהגות היהודית נועדו ליצור בידול חברתי. איסורי הכשרות נועדו למנוע סעודה בחברת לא-מאמינים (ובימינו, לא פעם רבנים אוסרים על תלמידיהם צריכת מוצרים בהכשר של רבנים יריבים, כדרך לשליטה ובידול), וכך גם האיסורים על השתתפות בחגים ומועדים שאינם חלק מהקאנון היהודי. המטרה די פשוטה - מניעת התבוללות ובדלנות מחד, ושליטה בלעדית של הממסד הדתי על מאמיניו מאידך (שני צדדים של אותו מטבע, למשל).

2) גרירת הנאצים לסיפור: חג האהבה הבינ"ל עוד לא סובל מהתסמונת הזו, אבל סילבסטר המסכן כל שנה זוכה לעלון מסולף ומלא בשקרים, המציג אותו כלא פחות מאביו הרוחני של היטלר, כשהמטרה היא פשוטה - להפחיד ולהרתיע כל מי שהתכוון לחגוג ביחד עם שאר עמי התרבות את התחלפות התאריך.

3) למידת תורה: מה הקשר בדיוק? חוץ מזה, יהודים אמיתיים לא מתעסקים בתורה אלא בהלכה.

4) "כבד את הגוי אשר בקרבך" - מצטער. בדקתי בקונקורדנציה ובתנ"ך המקוון, ולא מצאתי פסוק כזה. לעומת זאת מצאתי המון פסוקים אחרים שמדברים על כל מיני דברים רעים שצריך לעשות לגויים...

המטרה של ההודעה שלי הייתה לספק מעט מידע, למנוע מאנשים להיגרר אחר הפחדות וסיפורי-הבל על ולנטין הכומר ויום החגא שלו. והתגובה ההיסטרית שלך מנין צצה?
ישן 10-02-2007, 20:13
  משתמש זכר max-max max-max אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל max-max
אוקי....
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "הצגת את החג כ"חג אהבה של כומר..."

עכשיו יותר מובן
א)יש פסוק כזה מוזכר בהקשר של יציאת מצרים ה' מצווה על בני ישראל שהכבדו את הגויים בארץ ישראל כפי שבני ישראל היו גויים במצרים.
(גם אני עשיתי חיפוש בגוגל ובאמת לא מצאתי מקורות אם תרצה מידע בנושא השמח לשלוח לך מידע)

ב)אין לי שום דבר נגד החג אני רק לא חושב שיהודים צריכים לחגוג אותו בעוד שיש לנו חגים יפים כול כך
אבל בסדר כול אחד אם האני מאמין שלו חג שמח לכול מי שחוגג
שלא תגידו שאני גורם לבידול חברתי חחח.... :-)

"מה שאנו עושים בחיים מהדד לנצח נצחים"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר