לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-02-2007, 18:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
מעולם לא זכתה מועמדות לסגן נשיא של מפלגה חסרת סיכוי לנצח, ליותר פרסום...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צביליך שמתחילה ב "ברק אובאמה הכריז על מועמדותו לנשיאות ארה"ב"

הוא רץ כדי לקבל את תפקיד סגן הנשיא של הילארי (מתוך שאיפה להיות מועמד רציני של
הדמוקרטים בשנת 2012).
למרבה השמחה, להילארי אין צ'אנס מינימלי לנצח בבחירות, שכן היא מצליחה להוציא אנשים מהבית
להצביע נגדה - אנשים שבמצב נורמלי בכלל לא היו טורחים ללכת להצביע (האוואגנגאליסטים לא
מתים, לא על מקיין ולא על ג'וליאני - אבל את הילארי הם שונאים יותר, וייצאו מהבית להצביע עבור
מישהו שאינם אוהבים - רק כדי שהיא לא תיבחר...). בנוסף, המתינות של המועמדים הרפובליקנים
בסוגיות פנים (הפלות, נישואי חד מיניים וכד'), תביא להצבעת דמוקרטים נגד הילארי.
היא בהחלט יכולה לחטוף מפלה מהגדולות בתולדות ארה"ב...

ההימור שלי: הילארי נגד מקיין (מקיין פחות שנוא מג'וליאני הקתולי, הגרוש מניו יורק, ע"י הימין הנוצרי,
ולכן ינצח בפרייפריס הרפובליקניים - למרות הסקרים הנוכחיים). מקיין מנצח בקלילות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-02-2007, 18:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הרפובליקנים מודעים לתקשורת ולעויינותה אותם. זה לא מהיום ולא מאתמול...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אני לא חושב שהרפובליקאים ינצחו שוב.."

והדבר לא מנע מהם לנצח לא מעט פעמים. ב2008 הם זכו מהשמיים במועמדת שמעטים הדמוקרטים
שמעוררים יותר סלידה ממנה ב"בסיס הרפובליקני", שכאמור לא מתלהב ממקיין ומג'וליאני. מסיבה
זו אותם נוצרים ייצאו להצביע נגדה - ובאותו זמן העובדה שמקיין וג'וליאני מתונים בענייני פנים,
תגרום למידה כלשהי נדידת קולות דמוקרטית לעבר הרפובליקנים, מצד דמוקרטים רבים שפשוט לא
מתים עליה (אם הייתה רצה מול בוש או צ'ייני, הם היו מצביעים לה - אבל מקיין אינו אוואנגליסט
וג'וליאני הוא בכלל קתולי גרוש מניו יורק...).
סיכוייה לנצח פשוט אפסיים. היא רצה בדיוק כמו שברק רץ ב2001 - היא חייבת את זה לעצמה, ובכל
מקרה אין שום נזק מבחינתה (הכסא בסנאט מובטח עד 2012, ומכיוון שזה כסא של ניו יורק, לא סביר
שהיא אי פעם תפסיד אותו, כל זמן שתרצה להמשיך לכהן...).
ישן 11-02-2007, 20:57
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

אני מסכים שאם הילרי תבחר יהיה לה סיכוי קלוש לזכות בנשיאות..
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "היא נהנית ממה שהכי חשוב למועמד בפריימריס להנות ממנו: מימון בלתי מוגבל"

אבל לא הייתי ממהר להכתיר אותה כל כך מהר למועמדת הדמוקרטים. למרות המימון , היא סובלת מעוינות כלפיה בקרב הבוחרים ואפילו בקרב דמוקרטים לא מעטים.

חוץ מזה, יש כמה אלמנטים מפתיעים שאתה לא יכול לצפות מראש ולכן זו טעות לנחש מראש את התוצאה בארה"ב. אתה לא יכול לדעת מה יהיה המצב בעיראק ביום הבוחר. אתה עדיין לא יודע איזה מועמדים עצמאיים יתמודדו (הלבנוני ריידר, לקח הרבה קולות של השמאל הקיצוני מהדמוקרטים. מועמד רפובליקני פשרן עלול לגרום לכך שגורמים נוצרים ושמרנים יתאחדו סביב מועמד עצמאי, לא מספיק כדי להפוך אותו לנשיא הבא , אבל מספיק כדי לאיים על היתרון הרפובליקני, שכרגע הוא אפילו לא על הנייר..)

בקיצור, אני מציע לחכות כמה חודשים לפני שאתה מנחש את התוצאות. הכל פתוח.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-02-2007, 21:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ראלף ניידר הוא נכס לכל מועמד רפובליקני...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אני מסכים שאם הילרי תבחר יהיה לה סיכוי קלוש לזכות בנשיאות.."

מועמד רפובליקני פשרני מדי, הוא סכנה לא בהקשר של הצבעת הימין למישהו אחר - אלא בהקשר
להשארות הימין בבית. זה בדיוק מה שהופך את הילארי לכזה נכס גדול מבחינת הרפובליקנים.

מבין הדמוקרטים שמדברים עליהם בהקשר למועמדות (הילארי, אובאמה, ג'ון אדוארדס, אל גור,
ג'ון קרי והסנאטור ג'ו ביידן), אין אחד שיכול להתקרב לכמות הכסף שהיא מסוגלת לגייס, ואין אחד
שמסוגל להעמיד מאחוריו את תמיכתו של הדמוקרט האחרון שנבחר לנשיאות (ובפער גדול), הלא
הוא בעלה הנואף, שזוכה לפופולאריות אדירה בקרב הדמוקרטים הרשומים (שרק הם זכאים להצביע
בפריימריס).

ניחושים לא עולים בכסף, ואני אשמח מאוד אם היא תיכשל עוד בשלב המועמדות לראשות המפלגה,
אבל אני לא רואה איך זה קורה...
ישן 10-02-2007, 19:03
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בלי בוש וצ'ייני, שמצילים את ישראל מעצמה, פעם אחר פעם, מצבנו היה גרוע בהרבה...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי צביליך שמתחילה ב "אני מבין שאתה מרוצה מהשלטון הרפבוליקאי"

לולא בוש וצ'ייני, סביר שהייתה כבר נסיגת ענק באיו"ש, ירידה מהגולן - והיינו בדיוק באותו "שלום"
נפלא שבו אנו מצויים כעת.
בוש וצ'ייני הם התקווה היחידה למניעת נשק גרעיני מאיראן, שכן הם הגורם היחיד בעולם שמסוגל
לקבל החלטה לעשות סוף לפרוייקט המופרע הזה, שממשלות ישראל וארה"ב הקודמות, עמדו
והתבוננו בעניין כיצד הוא הולך ונבנה...
הסקרים שנותנים לה סיכוי משקפים אחוזי הצבעה אבסורדיים. בארה"ב מצביעים לא יותר מחצי
מבעלי זכות הבחירה, בעוד שהסקרים משקפים אחוזי הצבעה גדולים בהרבה. כדאי שתתחיל לקרוא
גם את האותיות הקטנים בסקרים, ולא רק את המספרים הגדולים.
כדי לבדוק סיכויי מועמד, צריך לבדוק מה הסיכוי שיוציא אנשים מהבית (להצביע בעדו - ולהצביע
נגדו). מבין המועמדים הנוכחיים, היחיד שמס' אלה ששוקלים להצביע עבורו, גבוה ממספר אלה שלא
מוכנים אפילו לשקול מועמדותו, זה ג'ון מקיין. הילארי מקבלת 45 אחוז שבכלל לא ישקלו להצביע
עבורה, בזמן שלמועמדות מקיין מתנגדים רק 32 אחוז. כאן טמון ההבדל. דמוקרטים לא ייצאו מגדרם
להצביע נגד מקיין, בזמן שרפובליקנים ייסעו בשלג כדי לבלום את הילארי. הסקר הוא של ניוזוויק.
ישן 10-02-2007, 21:31
  LoneWolf LoneWolf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צביליך שמתחילה ב "ברק אובאמה הכריז על מועמדותו לנשיאות ארה"ב"

אני לא מבין למה אתם קופצים על "ori"...בסה"כ הוא אומר את האמת כמו שהיא.

הדמוקרטים נדפקו.
יש להם להצביע לאישה, ולשחור (סליחה על השפה, אבל ככה זה).

אמריקה לא מוכנה לא לנשיא שחור, ולא לנשיאה.
כולם כבר עשו את בארק נשיא. החדשות פה ממש מגזימות. זה שרוב התקשורת ליברלית בטירוף זה לא אומר שהם מראים את הצד האמיתי ואת הקול האמיתי והשיקולים האימיתיים של הבוחר האמריקאי הממוצע.

וכן, למרות שהרפובליקנים שנואים ביותר על ידי השאר, וכמה שקשה להיות רפובליקיני בניו יורק כמוני (...לקבל אש מכל הצדדים), עדיין יש לרפובליקנים סיכוי. בגלל המועמדים העלובים שהציגו הדמוקרטים.

מקיין הוא באמת המועדף, בגלל שהוא מתון ביותר, אבל אני עדיין מקווה שג'ולי יוכיח את עצמו.

ישן 10-02-2007, 22:07
  LoneWolf LoneWolf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.05
תקרא שוב את התגובה שלי...אתה באמת לא יודע לקרוא אני רואה.
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Hezibezi שמתחילה ב "אף אחד לא נדפק וחבל לדבר סתם, אף אחד לא ממציא תוצאות סקרים ויכול להכחיש שהדמוקרטים"

חבל שאתה לא מבין דברים בסיסיים מאוד:

אורי (כנראה) מעודכן ביותר במה שקורה בפוליטיקיה אמריקאית, ואני יכול להגיד על עצמי, כתושב ניו יורק, שאני גם דיי מעודכן.
זה לא סתם פרשניות בפורום, כמו שאתה הדגמת, אלא דברים הרבה יותר מורכבים.
נכון שאיפה שאני גר יש הרבה מאוד דמוקרטים, ובסביבתי, הם סטודנטים מניו יורק, אז אני לא מצפה יותר. אבל נראה לך שהם הולכים להצביע? אשכרה לקום מהכסא מול המחשב, או לוותר על מסיבה כל שהיא, בשביל להצביע לקלינטון?
רק שתדע, לרופובליקנים יש נטייה יותר גדולה לקום ולהצביע משאר לדמוקרטים, כי כנראה אכפת להם יותר, אבל היי, זאת רק עובדה.

חברים של אבי, חלקם לא רפובליקנים מובהקים או מהוללים, ונוטים לשמאל, אבל בהחלט לא הולכים להצביע לאישה (וזו לא שובניסטיות). נקודה, פשוט לא. עד כמה שלרפובליקנים יש "שם רע" בגלל המלחמה והכל, עדיין זה לא יגרום לאנשים לבחור שחור או אישה, תבין את זה.

אני לא מבין למה אתה כ"כ עקשן, ברור שלדמוקרטים יש סיכוי,
אבל לא גדול, כי כמו שהם היו יכולים לקחת את הבחירות הקודמות אם היה להם מועמד בלי הכינוי "scary kerry" אז אולי המצב היום היה שונה.
הם עדיין כח הצבעה ענק, ולא אמרתי שום דבר נגד זה, כי זאת פשוט עובדה..אבל להכתיר את בארק הירוק הזה לנשיא כבר עכשיו זה פשוט טימטום.

נערך לאחרונה ע"י LoneWolf בתאריך 10-02-2007 בשעה 22:10.
ישן 10-02-2007, 22:26
  Hezibezi Hezibezi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.06
:))) ובן דודי גר בפנסילבניה ואומר בטלפון שהדמוקרטים מובילים SO
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי LoneWolf שמתחילה ב "תקרא שוב את התגובה שלי...אתה באמת לא יודע לקרוא אני רואה."

לא אומר כלום, כל בן אדם שחי במקום אחק יגיד משהו שונה.
אם פרשן אמריקאי שראיתי בטלויזיה אומר שהדמוקרטים מובילים, אז לפי דעתך גם הוא לא מעודכן?
זה נראה כי כל מי שטוען שהדמוקרטים מובילים לפי דעתך לא מעודכן, נשמע מוזר...

"חברים של אבי, חלקם לא רפובליקנים מובהקים או מהוללים, ונוטים לשמאל, אבל בהחלט לא הולכים להצביע לאישה (וזו לא שובניסטיות). נקודה, פשוט לא. עד כמה שלרפובליקנים יש "שם רע" בגלל המלחמה והכל, עדיין זה לא יגרום לאנשים לבחור שחור או אישה, תבין את זה."

אני לא יכול להבין את זה כי זאת השקפתך בלבד ולכן אני לא מסכים איתה, מישהו בדיוק כמוך אמר לי אותו דבר רק הפוך..

אני עקשן מאוד מכיוון שמשפט מטומטם כמו "סיכוייה של הילארי אפסיים" זה משהו שאפילו אדיוט לא היה חושב לומר אותו..
זו טעות מרה להיות בטוח כל כך בעצמך ולקבוע מראש חד משמעית מי יזכה, כשגם אתה מניו יורק לא יכול לשנות, ככל שתרצה, את העובדה שהרפוליקנים אוכלים אותה, בכל סקר, של כל עיתון, ימני שמאלני, חוף מזרחי, חוף מערבי, חוף צפוני, שחור לבן, מקסיקני, אצל כולם אותם תוצאות, ובמצב הזה אי אפשר להתווכח ולטעון אחרת..
לילה טוב.

ישן 10-02-2007, 23:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ברכות לבן דודך שבזכותו שמעת על קיומה של פנסילבניה...:)
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Hezibezi שמתחילה ב ":))) ובן דודי גר בפנסילבניה ואומר בטלפון שהדמוקרטים מובילים SO"

סיכוייה של הילארי הם אפסיים, זה אכן משפט שלא היית חושב לומר אותו. אני בספק אם יש לך מושג
בכלל איך עובדות הבחירות בארה"ב, ועל כן אסתפק בהסבר שנתתי קודם, ומיועד לאנשים בעלי
מושג בסיסי (אתה בינתיים תתאמן בלכתוב את המילא "מאוד"...).

הרפובליקנים אוכלים אותה בכל סקר שראית בתקציר הערוך של ניצן הורביץ'. בסקרים שכתובים
באותיות לועזיות המצב נראה טיפה אחרת - וכשמשקללים אלקטורים (שאל את הבן דוד מה זו
המילה המוזרה הזו), אז מצבם משתפק עוד יותר...
נצחון דמוקרטי בניו יורק או פנסילבניה, הוא דבר מאוד לא מרשים - הדמוקרטים מנצחים שם תמיד.
כדי לנצח בבחירות, הם צריכים לנצח באוהיו, פלורידה, מישיגן ומדינות נוספות שהיום למדת עליהן
לראשונה...
ישן 10-02-2007, 23:27
  Hezibezi Hezibezi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.06
ככל שאתה הורג את עצמך מרוב עצבים שהרפובליקנים מפסידים
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ברכות לבן דודך שבזכותו שמעת על קיומה של פנסילבניה...:)"

אני יותר שבע......
לראות ישות כלשהיא אוכלת את עצמה בגלל שלא כל אחד מסכים עם דעותיה הקיצוניות, דבר מעורר רחמים שהייתי מעדיף להתעלם, אבל לא מאפשר לי במקרה הזה שכן ריקוד על השטויות הבלתי נשלטות שלך פשוט גורם לי שמחה עילאית, עוד יותר מכך שעדיף לא להתווכח עם סתום כדי שלא יצליח להוריד אותי לרמה שלו, על כן עדיף מאוד לא להרבות במילים., כשם שדיבור עם כלבים לא יהווה דו שיח מעניין אלא רק יגביר את שטף הנביחות מצד הכלב ללא מטרה, כמו שטף נביחותיך, למרות שהפקינזי שלי נובח בצורה עניינית ומתי שצריך...
ללה טוף.

ישן 10-02-2007, 23:37
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כשאתה "שבע", אני מבסוט...:) אם תלמד עברית, זה בכלל יהיה שגעון...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Hezibezi שמתחילה ב "ככל שאתה הורג את עצמך מרוב עצבים שהרפובליקנים מפסידים"

אני שמח לראות שאתה חש "שמחה עילאית", שכן זה גורם לך להמשיך ולפזר שטויותיך. כאשר אתה
מפזר את השטויות שלך, זה מוריד את הסיכון שמישהו ייקח אותך ברצינות, וחוסך תורך לתרגם את
דבריך לשפה של אנשים שסיימו יסודי.
אני מבין שאין לך מושג מיהם הדמוקרטים ומיהם הרפובליקנים, ועל כן לא הצלחת להגיב עניינית לאף
טענה, אבל עשה עם עצמך חסד, ולפחות נסה לקרוא טיפה על הנושא. גם אם לא תצליח להבין הכל,
לפחות תרחיב מעט את אוצר המלים הדל-להחריד שלך, ואבא ואמא יהיו נורא גאים שחזיבזי הקטן
סופסוף פתח ספר (או לפחות אתר אינטרנט שאינו יוּטיוּבּ...)
ישן 10-02-2007, 23:28
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
זכורות לי מערכות בחירות צמודות בארה"ב.
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי LoneWolf שמתחילה ב "ולמה אל גור קורא לעצמו ה"כמעט..."

זכור לי סקר מסויים בארה"ב שקבע כי תלוי באיזה יום יערכו הבחירות.
יום אחד הסיכויים נטו לדמוקרטים ויום למחרת, הרפובליקנים הובילו.

קבל מערכת בחירות צמודה.

בשנת 1960
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אל מול קנדי הציבה המפלגה הרפובליקנית כמועמד לתפקיד הנשיא את סגן הנשיא המכהן ריצ'רד ניקסון. ניקסון נחשב ככוכב עולה בפוליטיקה האמריקאית, וכמומחה למדיניות חוץ. השניים היו בעלי רקורד פוליטי דומה. ניקסון אמנם, בניגוד לקנדי, לא בא ממשפחה עשירה ובעלת השפעה, אבל שניהם היו בני אותו דור, לחמו במלחמת העולם השניה, והקריירה שלהם התקדמה על פסים דומים. ניתן היה לומר שבתקופת שירותם המשותף בבית הנבחרים, התפתחה אף ידידות ביניהם.

המרכיב העיקרי אשר הופך את מערכת הבחירות של שנת 1960 לחשובה ולציון דרך בדמוקרטיה האמריקאית, הינו השימוש בטלוויזיה. קנדי וניקסון ערכו שלושה עימותים טלוויזיונים פומביים - ב26 בספטמבר 1960, ב7 באוקטובר 1960 וב 21 באוקטובר 1960. עימותים אלו, אשר ניצפו בצפיית שיא של 70 מיליון צופים, שלראשונה יכלו להתרשם בצורה בלתי אמצעית מן המועמדים לנשיאות, לא כדמות המצולמת מזווית מחמיאה, בנאום מחושב וערוך היטב על מסך הקולנוע, או נצפית מרחוק באספת בחירות, אלא בשידור ישיר, לא ערוך, על מסך הטלוויזיה בסלון המשפחתי. העם האמריקאי, אשר בחר לנשיאות אדם נכה, כפרנקלין דלאנו רוזוולט, עובדה שהוסתרה היטב ובצורה מחושבת במהלך ארבע תקופות כהונתו, או אדם גוסס כוודרו וילסון אשר בילה זמן רב במיטתו, כשיועציו ואשתו הצעירה מנהלים למעשה את ארצות הברית, יכול עתה להתרשם בפעם הראשונה מן האנשים שהעמידו עצמם לבחירה.

ניקסון היה חלוץ השימוש בטלויזיה. כשהואשם בעבר בקבלת מתנות בצורה בלתי חוקית, נשא נאום טלויזיוני נרגש, המכונה "נאום צ'קרס" בו טען כי המתנה היחידה שקיבל היה כלב קוקר ספניאל בשם צ'קרס, אך אינו מוכן לוותר עליו שכן בנותיו אוהבות אותו כל כך. נאום זה הציל את הקריירה שלו. ניקסון היה משוכנע כי ביכולתו לנצח כל אחד תוך שימוש במדיה החדשה. בפועל עשה ניקסון את כל השגיאות האפשריות - הוא הגיע בלתי מגולח לאולפן, וכשהוא סובל מכאבים בברכו. הוא סירב להתאפר, והחליפה שלבש לא תאמה את הרקע של האולפן, כך שבצילום השחור לבן של אותה התקופה נבלע ניקסון ברקע. קנדי, מצידו, הגיע מוכן ונמרץ. הוא שידר רוח נעורים, היה לבוש היטב ומגולח, והיה אף אדם נאה יותר מניקסון. על אף בעיות חמורות בגבו, ששיתקו אותו לתקופות של חודשים, ועל אף שסבל ממחלה כרונית, נראה קנדי שזוף, צעיר וחסון, וניקסון נראה חולני, מרושל וחסר אנרגיה. התוצאה הייתה כי רובם של אלו שהאזינו לעימותים ברדיו סברו כי ניקסון ניצח, בעוד ששבעים מליון האמריקנים שצפו בהם בטלויזיה נתנו את הניצחון בעימות לקנדי.

הבחירות עצמן, שהתקיימו ב8 בנובמבר 1960 היו בין הצמודות בהיסטוריה של ארצות הברית. קנדי ניצח ברוב דחוק ביותר. לקנדי הצביעו 49.9% מן המצביעים - 34,227,096 בוחרים, ואילו ניקסון קיבל את קולותיהם של 49.6% מן המצביעים - 34,108,546 בוחרים.
לאחר הבחירות נשמעו טענות על זיוף תוצאות הבחירות בשיקגו שהבטיח לקנדי את הניצחון במדינת אילינוי ואורגן לכאורה על ידי אביו רב ההשפעה, ואולם אלו לא התקבלו.

עם בחירתו לנשיאות היה קנדי לנשיא הצעיר ביותר שנבחר לנשיאות אי פעם (אמנם תאודור רוזוולט היה צעיר ממנו כשמונה לנשיא, אך הוא לא נבחר לתפקיד אלא מונה לאחר רציחתו של הנשיא ויליאם מקינלי). קנדי היה הקתולי הראשון שנבחר לנשיאות.

ישן 10-02-2007, 23:33
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הפינה של ניצן הורוביץ זה סי אנ אן מתורגם לעברית - יחד עם טקסט צרפתי כלשהו...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי LoneWolf שמתחילה ב "ולמה אל גור קורא לעצמו ה"כמעט..."

הורביץ דובר צרפתית ועל כן צרפת היא בעיניו מרכז העולם. בנוגע לארה"ב הוא מעתיק כתבות מרשת
כמו סי אנ אן, שזיהוייה המפלגתי הוא חד משמעי ומנסה להפוך אותה למייצגת אותנטית של דעת
הקהל.
בוש כנראה לא יכול היה להבחר לנשיאות, לו היה מותר לו לרוץ ב2008 - אבל שני הנציגים המובילים
מקרב הרפובליקנים, הם גם בסקרים הכי מעודכנים, לא בדיוק במצב גרוע מול הילארי (וזה לפני
שסופרים את המצביעים הוודאיים ואת אלה שרק עונים לסקר ללא כל כוונה להצביע...). הורביץ
מעתיק מה שהוא רואה בסי אנאן ושם האג'נדה מקבילה לתקשורת פה: מנסים לייצר מציאות ע"י
דיווח עליה...

לדמוקרטים יש בעייה אמיתית מול מועמד רפובליקני שהוא פרו צ'וייס (תומך בזכות בחירה לאישה
בנוגע להפלות), ושאינו מתנגד עקרוני לנישואי זוגות חד מיניים. מועמד כזה (וגם ג'וליאני וגם מקיין
הם כאלה - ואחד מהם יהיה המועמד לנשיאות, לדעתי מקיין), עשוי לנצח אפילו ב"מדינות כחולות"
(מדינות בעלות נטייה דמוקרטית חזקה) מסורתיות. ג'וליאני, אם ייבחר, הוא איום אמיתי אפילו במדינה
כחולה להחריד, כמו ניו יורק, למשל...
הילארי קלינטון לא יכולה לחלום על משיכת קולות במה שנקרא marginal states (מדינות שבהן
צפוי קרב צמוד, כמו אוהיו, פלורידה, מישיגן וכיו"ב), שכן השמרנים נגדה, ואפילו דמוקרטים שאינם
אנשי מפלגה מושבעים, יכולים להצביע למועמד רפובליקני, במידה ויהיה מתון מספיק (ושני
המועמדים הרפובליקניים, הם כאלה).
השיטה האלקטוראלית עובדת נגדה...

לגבי אל גור: גור ניצח במציאות את הבחירות שם. רק חלוקת הדעות של שופטי ביה"מ העליון
בארה"ב מנעה עשיית צדק ומסירת הנשיאות לגור. שיטת האלקטורים אמנם נתנה לו רוב, בזכות
אי הסדרים בפלורידה (שגם בה כנראה הוא הפסיד), אבל לו הייתה שם שיטה של ספירת הקולות
ללא קשר למדינות ולאלקטורים - הרי שגור ניצח בפער של חצי מליון קולות.
ישן 10-02-2007, 23:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

יחזקאלי מתמצא היטב במתרחש בשטחים - אבל הוא קודם כל עיתונאי (מייד אסביר...:))
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי LoneWolf שמתחילה ב "באמת שלא ידעתי את כל זה על ניצן.."

יחזקאלי הוא פרשן שאמור לתת תמצית מעניינת של מצב מסובך בפרק זמן מצומצם מאוד. במצב
כזה אין ברירה אלא לבחור כותרות "פיקנטיות" יותר, שכן השיקול הראשון של ערוץ מסחרי הוא
רייטינג. מצב כזה עלול להוביל (וכבר הוביל) להצגת ויכוח באל ג'זירה בין פמיניסטית מסלמית לבין
איש דת, כ"שינוי מהפכני במעמד האישה", בעוד שאישה שהגיעה להופיע באל ג'זירה בין כה וכה אינה
מייצגת אותנטית של האישה המסלמית הממוצעת - לא מבחינת השכלה ולא מבחינת מצב אישי
(משפחתה בדר"כ היא ממעמד גבוה ונותנת לה גיבוי)...
כאשר יחזקאלי מנתח סיטואציה פחות רחבה (כמו למשל אירועים של יום ספציפי בשטחים) - הוא
לדעתי מהפרשנים היותר טובים לענייני ערבים, שיש כיום בטלוויזיה הישראלית לערוציה השונים.
ישן 11-02-2007, 00:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

סביר שיערי היה בהרבה מסעדות בבירות - בין 82 ל84 עיתונאים ישראלים סיירו בה בחופשיות...
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי LoneWolf שמתחילה ב "כן, בכל זאת הוא צריך לשמור על..."

מפגשים עם פוליטיקאים לבנוניים היו גם הם חזיון נפרץ (חזיבזי, הכוונה היא שהם היו נפוצים...).
יערי מחזיק ביתרון גיל לא מבוטל על יריביו מהערוצים האחרים, והוא נפגש אישית עם הרבה אנשים
(בעיקר בלבנון) שעיתונאים ישראלים לא יכולים להפגש עימם היום (למשל, נביה ברי, יו"ר הפרלמנט
ומנהיג תנועת אמל, שהיום נמצא בברית עם חזבאללה, ופעם נפגש ללא בעיות עם נציגים ישראליים).

רוב העיתונאים הישראלים לענייני ערבים, הם עיתונאים ברמה טובה, חוץ משלומי אלדר, שהפך את
התפקיד לדוכן הטפה, ומשמש כדובר של הארגונים השונים ברצועה (לא שיש לו ברירה - אם הוא
רוצה להמשיך להסתובב שם בלי להפגע, מוטב שידבר עליהם טובות...)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:28

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר