לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-01-2005, 23:13
  משתמש זכר הברמן של הפורום מנהל הברמן של הפורום אינו מחובר  
מנהל: כלכלה עסקים ושוק ההון, משפטים וצרכנות

חבר מתאריך: 10.07.02
כתבה למה כל-כך יקר לצלם בבית המשפט?

למה כל-כך יקר לצלם בבית המשפט?

התשלום עבור צילום באחד מבתי המשפט בארץ עומד על 50 אגורות לעמוד, כך שלעתים עלות צרור מסמכים יכול להסתכם בעשרות ואף במאות שקלים

יהודית יהב

בית המשפט הוא אחד המוקדים, שבהם מרבה הציבור לבצע צילומים חיוניים. מי שזקוק לתיעוד חומר, להגיש מסמכים לבית המשפט או למסור עותקים לעורך הדין - אין לו ברירה אלא לעשות זאת בין כותלי הבניין, שכן אי אפשר להוציא מסמכים מתחומי בית המשפט.

לכן, מקומם לדעת, שהתשלום עבור צילום באחד מבתי המשפט בארץ עומד על 50 אגורות לעמוד, כך שלעתים הוא יכול להסתכם בעשרות ואף במאות שקלים לצרור מסמכים.

את התשלום הזה גובה הנהלת בתי המשפט כבר מספר שנים, ונראה שאין בכוונתה לשנותו. באחרונה זכתה חברת צילומעתיק במכרז של הנהלת בתי המשפט, ושירותיה יסופקו באמצעות 104 מכונות שיוצבו בכל בתי המשפט בארץ.

לידיעות אחרונות נודע, כי מתוך 50 האגורות שגובה הנהלת בתי המשפט לעמוד מהציבור, היא מעבירה לחברת צילומעתיק 8 אגורות בלבד. בנוסף, על כל 100 צילומים מקבלת הנהלת בתי המשפט 250 דפי צילום חינם.

גם צילומעתיק אינה מפסידה מההסכם: היקף העיסקה מגיע ל-15 מיליון שקל, שיתפרסו למשך 5 שנים. השוואה קטנה בין מחירי הצילום בארץ מעלה, כי בסניפי רשות הדואר (באלה המחזיקים מכונות צילום) עומד התשלום לדף על 45-30 אגורות, וכך גם בסניפי מס הכנסה.

בספריות הציבוריות מחיר צילום הוא 40-30 אגורות לצילום, ובמכללות ובאוניברסיטאות הוא יורד לכ-15 אגורות לדף. בתי עסק, הנותנים שירותי משרד, גובים בין 30-15 אגורות לעמוד, כאשר המחיר נוטה לרדת משמעותית כשמצלמים עמודים רבים.

מהנהלת בתי המשפט נמסר, כי התשלום למשתמשים נקבע לפי תנאי המכרז.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3036571,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-01-2005, 00:08
  rtfact rtfact אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.04
בכנות,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הברמן של הפורום שמתחילה ב "למה כל-כך יקר לצלם בבית המשפט?"

הנהלת ומזכירות ביה"מ המחוזי בת"א מתנהגים באופן בזיוני, ותת רמה. גן חיות ומשחקי כדורגל יותר מתורבתים מהם. ושלא תבינו לא נכון, אני מאד מעריך את השופטים שם. בכל מקרה, מחיר מכונות הצילום הוא סממן אחד מכל הזוועה שמתרחשת שם.
דוגמאות בקצרה: נעילת דלתות המשרדים - בשעות קבלת הקהל, כך שצריך להמתין למישהו שיצא על מנת להכנס. ולרוב יחס מזלזל, חסר סבלנות מצד העובדים וכו. כשהגעתי לפני כשבוע, בשעת קבלת הקהל לפתוח בש"א, מזכירה דחפה אותי החוצה ואמרה לי שהם יוצאים להפסקה של חצי שעה. מסתבר שזו הייתה מסיבת יומולדת לאחד העובדים. לאחר 20 דק' של המתנה בחוץ, נאמר לי ע"י אחד העובדים שלמעשה תמה שעת קבלת הקהל, והעובדת שיקרה לי כשאמרה שהם בהפסקה. לאחר מכן דפקתי על הדלת הנעולה, ועובד מבפנים פתח את הדלת, צעק שהם סגורים כבר, ושלא מעניין אותו מה יש לי להגיד לו. הוא דחף אותי בכוח החוצה וטרק את הדלת. דפקתי שוב, הוא פתח, וצעק עלי שאני חוצפן, שהוא קורא לבטחון של ביה"מ, ושהם ישימו אותי במעצר כי דפקתי בדלת, ושהוא אישית ידאג לכך שאני לא אדרוך עוד בחדר זה.

מה שיותר מצער הוא, שכשניגשתי מיד להתלונן על האלימות כלפי ועל תגובתם, לאחראי מזכירות המחוזי (וזאת להזכירכם לאחר שהעובדת הראשונה אמרה לי עצמה להמתין לכשיפתחו תוך 30 דק'), הוא גם לא נתן לי לדבר ואמר שזה ממש לא מעניין אותו כי הסתיימה שעת עבודתו (השעה הייתה כבר 14:00).
ישן 28-01-2005, 15:14
  _ED_ _ED_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
לצערנו, הבעיה היא הרבה יותר רחבה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי rtfact שמתחילה ב "בכנות,"

ומתפרשת על פני המגזר הציבורי כולו: יחס מקומם של פקידי הממשל,
בוז וזלזול המאפיינים מוסדות שנועדו לשרת את הציבור.
ראה משרד הפנים, משרד התחבורה, עיריות, מינהל מקרקעי ישראל והרשימה עוד ארוכה.
אלא שב"משכן השפיטה", אתה מצפה שהיחס שיתקבל שם יהיה קצת שונה - כיאה
למקום המתיימר להיות פני הצדק. .. חבל שזה לא כך. כיצד שופט יכול למתוח ביקורת שיפוטית על התנהגות ו/או חוסר תום לב של גורמים שונים, כאשר מתחת לאפו - בקומת המזכירות של בית המשפט - מתנהלת מדיניות כוחנית, מזלזלת ואטומה במלוא הדרה ?!

למען הסדר הטוב, אני מוצא מקום לציין כי בעיית היחס במזכירות בתי המשפט היא בעיקר באה לידי ביטוי בת"א.
אני באופן אישי נתקלתי ביחס לא רע בכלל בבתי משפט אחרים, דוגמת רחובות, ב"ש ועוד..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:48

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר