לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-02-2007, 19:04
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי mark322 שמתחילה ב "יש לי שאלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mark322
עם אילו כלים עובד לוחם הנדסה בניגוד למפעיל צמ"ה?

לוחם הנדסה עובד עם פומ"ה. פורץ מכשולים הנדסי.
שהוא נגמ"ש של הנדסה.
כמו כן יש בחיל גם נגמ"ש 113 הרגיל, שהוא יותר עורפי.
התנועה השלישית של הלוחם היא על בסיס עצמו.

כאשר לוחם צמ"ה לרוב נע על גבי D9 (אין טעם להרכיב על הסוגי הדגמים, אפשר לבצע חיפוש).
מלבד ה D9 שהוא זחלי. לוחמי צמ"ה עושים קורס אשר מכשיר אותם גם הפעלת שופל. באגר. מפלסת. מחפרון ובבוקט.

רוב הלחימה היא עם הD9, כאשר ישנם פיעליות עם השופלים וה באגר. תלוי במשימה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-02-2007, 23:02
צלמית המשתמש של UNFIRE
  UNFIRE UNFIRE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
אני יגיד את האמת אחי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Xkiller שמתחילה ב "הנדסה קרבית מרץ 07 כנסו."

לפני שנה שאני עוד העייתי בטירונות שלי היה לא משהו...ועכשיו האוכל הרבה יותר טוב ..גם כי אני עושה אותו וגם כי יש הרבה בונוסים למיטבח של בהל"צ כי יש כסף לא יודע משהו ..לדוגמא ובאף בסיס אין תבלינים כמו: ג'ינג'נר , בצל ביובש ושום שזה ממש מביא טעם ..אז תאמין לי אין לך ולאחרים מה לידאוג בקשר לאוכל ...ושום אם יש לכם עוד שאלות בכיף כמו מה אתם עושים שם במיטבח איך החדרים הכל על כל ודרך אגב אני מכיר את רוב המפקדים שהיו לכם כי יש כמה מהמחזור שלי עשו קורס מכי"ם מוקם

ישן 23-02-2007, 00:25
  Xkiller Xkiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
כן אם תיכול לענות על כמה שאלות בבקשה

מעניין אותי (ואני בטוח שגם את שאר החבר'ה שהולכים להתגייס להנדסה במרץ..) כמה דברים, קודם כול אתה אומר שתהיה ה מ"מ של גדוד מסויים 603? מה זה אומר לגבי הטירונות? אנחנו מיעודים לגדוד מסוים באמצע הטירונות או שבוחרים בעצמנו אחרי שהיא מסתיימת (סלחו לי על חוסר הידע..)
גם לפי מה שאני מבין אתה יכול להיות המפקד שלנו כבר במבצעי ולא בטירונות עצמה נכון?
וכמה שאלות בקשר לדברים כללים.. (ששאלתי מכמה אנשים אבל אני רוצה לברר מכמה שיותר מקורות) אז ככה :
1. מה כוללת ההכשרה...? עד כמה זה מעניין ומאתגר?
2. איך היציאות בתקופת הטירונות?
3. איך התנאים בבהל"צ (מזג אוויר אני מבין שלא משו כי זה קיצוני בגלל המדבר שמסביב אבל עם זה נסתדר..)
אמממ ואם אתה חושב שיש עוד כמה טיפים קטנים שכדי לנו לדעתי לפני הגיוס אז נשמח אם תשתף אותנו, תודה! =]
ישן 23-02-2007, 14:32
צלמית המשתמש של Mad Sapper
  משתמש זכר Mad Sapper Mad Sapper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.02.07
שלח הודעה דרך ICQ אל Mad Sapper שלח הודעה דרך MSN אל Mad Sapper Facebook profile
בשמחה
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי Xkiller שמתחילה ב "כן אם תיכול לענות על כמה שאלות בבקשה"

היי! אשמח לענות

דבר ראשון לגבי הגדודים: ברגע שאתה מגיע לבהל"צ יום אחרי הגיוס ישר מחלקים אותך לגדוד מסוים 601, 603, 605 או ל-276 שזה אב"כ וזה באסה....
אתה לא יכול ממש לבחור לאיזה גדוד תלך וכל הגדודים טובים.
אני הולך להיות מ"מ מסלול, זה אומר שאני הולך להיות עם המחלקה שלי שנה שלמה במהלך הטירונות, האימון המתקדם והקו
1. ההכשרה היא טירונות של 04 (עד תרגיל כיתה) ופלס 05 שזאת ההסמכה המקצועית שלך כמוהנדס. יש שבועות קליעה, שדאוץ, פרט, חוליה, כיתה, חבלה, מיקוש ועוד שבועות. זה מעניין ומאתגר לדעתי כי לומדים מלא דברים ומתעסקים בהרבה תחומים.
2. היציאות לא גרועות כ"כ כשלפי מה שהבנתי כרגע הגישה היא לא לסגור אם לא צריך, אבל יש שבתות. בכל מקרה שבת בטירונות זה כיף... אין כמו ארוחת השישי עם השירים של הכבוד בין הגדודים. זאת גם באמת הזדמנות להתחבר עם אנשים.
3. התנאים בבהל"צ טובים לדעתי. האוכל לא מדהים אבל בהחלט סביר. ישנים בטירונות בחדרים ממוזגים (באימון המתקדם אוהלים). במחזור הזה יהיה בהתחלה קצת קר אבל לקראת הסוף נהיה ממש חם. האזור שבו יושב הבסיס (צוקי עובדה) זה האזור הכי חם בארץ ככה שבקיץ מזיעים הרבה אבל גם אין לחות אז קצת יותר קל מהבחינה הזאת ויש שם אחלה נוף בשטחי אש (אכלתי שם המון אבק)

כמה טיפים
1. אל תקנו כל מיני דברים שמנסים למכור לכם בריקושט, הם יקרים בטירוף ולרוב זה מיותר. כן חשוב להביא מנעול קטן בשביל הארונית האישית שלך.
2. בכלל אין טעם להביא יותר מדי דברים כי מקבלים כל מה שצריך בבקו"ם, גם גופיות ומגבות וכו'.
3. אל תביאו בטירונות לדרמן יקר, תביאו אחד זול כי זה נאבד בקלות.
4. לא יזיק לשבועות שטח פנס קטן, אבל לא צריך לקנות מאגלייט, זה 150 ש"ח שדי מיותרים (אני רק בבה"ד 1 קניתי בשביל פנס טוב לניווטים)
5. לבוא בראש טוב ובכיף. נכון שיהיה לא קל אבל מי שמשקיע רואים את זה, מקבלים פקלים שווים, לומדים דברים והטירונות עוברת בכיף.
6. להיות מוכנים לזה שתכירו מלא אנשים חדשים לא מהרקע שלכם ולהיות פתוחים לזה. הכי גרוע זה כשאנשים הולכים לפי סטריאוטיפים של מה שהם מכירים...

ישן 23-02-2007, 11:01
  kicho kicho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.05
מרץ 7....

אחח , איך הזמן רץ שנהנים.
גוזלי מרץ 7 , שיהיה המון בהצלחה.ברוכים הבאים למשפחה !
אל תיהיו שבוזי הנדסה ! אתם לא מאמינים כמה כיף זה להשתתף בתרח"טים ולראות את החי"רניקים רצים בהרים בזמן שאתה דוהר עם הפומ"ה שלך :] ( סתם,גם אתם תרוצו הרבה .. ).
לא הרבה יודעים , אבל חיל ההנדסה עבר ועובר תהליך שינוי ענקי .רק מבחינת ההקצאות אפשר לראות שיפור ענקי . יותר ויותר נשקים מתקדמים מגיעים לגדודים ( יותר לרובאיות ) , צלפים,חובשים,ציוד לחימה...לאחר הלחימה האחרונה בלבנון,סוף סוף הגיעו למסקנה שאי אפשר בלי הנדסה.
אגב,גם בקוים שהנדסה תופסים רואים שיפור.תשאלו את דוכיפת מה גדוד 601 עשה בחצי שנה האחרונה ברמאללה.
בכל מקרה,הגעתם למקום הנכון! .

תמיד תזכרו , 601 , כי יש רק אחד !

ישן 23-02-2007, 16:36

שלח הודעה דרך ICQ אל Mad Sapper שלח הודעה דרך MSN אל Mad Sapper Facebook profile
אוקיי
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי omer22 שמתחילה ב "Mad Sapper קודם כל שבת שלום ..."

על עצמי יותר מדי אני לא אספר בכוונה כי מאחר ואני עומד להיות מ"מ טירונים במחזור הקרוב אין לי אינטרס לחשוף פרטים שלא צריך לחשוף

אבל לגבי החיל והתפקידים לקצינים אני אשמח לפרט.

לקצינים אפשר לצאת אחרי קורס מ"כים, הכי מוקדם שאפשר לצאת זה תוך שנה. אני אישית לא ממליץ על למהר כ"כ כי מי שרוצה להיות קצין בכל מקרה יהיה מספיק זמן בצבא כדי לא למהר עם זה. דבר נוסף שמומלץ מאוד זה לצאת עם נסיון פיקודי לבה"ד 1, למשל אחרי מ"כ טירונים או תפקידים אחרים.

החיל הוא מקום נהדר להיות בו, בכל בין אם בגדודים, ביהלם או באב"כ... לומדים דברים מגוונים ומגוון המשימות שלוחם הנדסה מסוגל לעשות הוא עצום, במיוחד כשהוא על פומות. לגבי אנשים, בכל מקום יש ויש כל מיני אנשים בכל מיני "רמות". אני פגשתי כמה וכמה אנשים מדהימים בחיל, הן חיילים והן מפקדים (בכל הרמות).

לגבי תפקידים של קצינים...
באמצע ההשלמה (שנקראת חץ, על שם הפלוגה בבהל"צ של השלמת קצינים) אומרים לכל צוער אם הוא מוכוון או לא. מה זאת אומרת מוכוון? אם הוא מוכוון לתפקידים פיקודיים או לא כשבתפקידים פיקודייים (או תפקידי מ"מ ליבה) נכללים התפקידים הבאים
1. מ"מ מסלול (להתחיל בטירונות ולהיות מסלול שלם עם החיילים, לבנות אותם מאפס)
2. מ"מ מבצעית (בפלוגה מבצעית בגדוד)
3. מ"מ צמ"ה (בפלוגות צמ")
4. מ"מ בקורס מ"כים חה"ן
5. מ"מ בקורס מ"כים אג"מי (מה שפעם היה פלוגה מ' בביסל"ח, תפקיד חדש יחסית)

בתפקידים לא פיקודיים יכולים להיות כל מיני תפקידים הדרכתיים (במדורים השונים בענף מקצועות, בבסיסים אחרים) ותפקידי מטה (למשל קציני הנדסה בכל מיני מקומות, בעיקר בגזרות, לדוגמה ע. קצין הנדסה חטיבה דרומית בעזה)

אני חייב להגיד שהשיבוץ בסוף ההשלמה נעשה לרוב בצורה טובה ואיכותית ולרוב האנשים מתאימים לתפקידים שניתנים להם.
במקרים שקצין לא מקבל תפקיד פיקודי עקב בעיה של הקצאות או שיש לו עוד זמן להתפתח אפשר תמיד לעשות את התפקיד שהוא קיבל באופן זמני, להוכיח את עצמו ולעבור לתפקיד פיקודי. זה כמובן דורש הרבה אסרטיביות ועבודה כדי לעבור תפקיד וללחוץ ולדבר עם הרבה גורמים.מן הסתם צריך גם לעשות את התפקיד ה"פחות טוב" שהוא קיבל על הצד הטוב ביותר ולא "להפוך שולחנות" כי זה ממש ממש לא עובד ככה.
ישן 23-02-2007, 19:10
  kicho kicho אינו מחובר  

התמונות..
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי Mad Sapper שמתחילה ב "הייתי חייב, קצת תמונות רעל שצילמתי"

קודם כל,תמונות ממש יפות.
דבר שני , זה מ"חץ כחול" ?

והנה,על הדרך עוד קצת תמונות מהאימון מתקדם שלי (עבר קצת זמן...)
פריצת המכשול המורכב מאד -

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img404.imageshack.us/img404/7848/pict0135ws8.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img293.imageshack.us/img293/1950/pict0157xp4.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img293.imageshack.us/img293/684/pict01671va4.jpg]

נערך לאחרונה ע"י kicho בתאריך 23-02-2007 בשעה 19:22.
ישן 23-02-2007, 17:49

ככה
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי omer22 שמתחילה ב "תודה רבה"

המסלול הרגיל בהנדסה הוא כזה
4 חודש טירונות
4 חודש אימון מתקדם
4 חודש קו

אפשר לצאת למ"כים אחרי אימון מתקדם (ממש קצת הקצאות) ואחרי הקו וסיום מסלול וזה מה שהרוב עושים. אני ממליץ לצאת אחרי אימון מתקדםף לעשות 4 חודשים בתור מ"כ טירונים ואז לצאת לקצינים ככה שצוברים נסיון פיקודי. נכון שלא עושים קו, אבל הנסיון הפיקודי לדעתי קובע יותר במקרים כאלה.
לרוב מי שיוצא לקצינים עושה מ"כים אחרי שנה, וישר אחרי זה יוצא לקצינים.

באמצע קורס מ"כים בד"כ שולחים למבד"קים, שזה מבדקי קצונה, לפי נתונים, ואז על פי נתונים, הקצאות, רצון והצלחה במבד"קים מוציאים לקצינים.

מתחשבים ברצון הצוער (צוער - חניך בקורס קצינים) אבל בסופו של דבר צריך להבין שיש גם עניין של הקצאות לתפקידים, והאם הצוער מתאים להיות מפקד ואם כן אז לאיזה תפקיד. לפעמים הצוער למשל רוצה להיות מ"מ ברובאית אבל הוא לא מתאים לשם באופי אז ייתנו לו תפקיד פיקודי אחר. בסופו של דבר צוער שמקבל תפקיד פיקודי, יהיה מרוצה וילמד לאהוב את התפקיד.
ישן 02-03-2007, 20:58
  תומסון תומסון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.06
לכולם

אני בהנדסה גדוד 605 נוב 06'.

צר לי להגיד לכם, אבל בתור אדם מורעל על הנדסה הפכתי להיות אדם אפטי ונגעל מהחיל. אין גאוות יחידה, אין גאווה לכלום.
לצערי מחקו לכם את בוטקה הדיכאונות. מי שעשה בסיסית בנשקייה בטח ראה אותו. הוא נועד בשבילכם אבל לצערי לא תראו את התוכן שלו.

בעיקרון זה לא חיל מאתגר בכלל. יש שבועות מעניינים כמו שבוע חבלה שבוא תתעסקו לראשונה במטענים. ושבועות ירי אינטנסיבי שהרוב לא נהנו ממנו כל כל (הרבה יבשים) אבל אני דווקא ממש נהנתי.

החיל משביז בטירוף. בזמן שכל החי"רניקים כבר הולכים איך שבא להם לחדר אוכל, אתם תמשיכו ללכת בשלשלות ולצעוק שמאל ימין כמו צ'ונגים. (אנחנו ניהה שם לצלם אותכם ולצחוק עליכם בדיוק כמו שצחקו עלינו)

במסע מכין כומתה האחרון השתעממתי, אפילו בשלבים הקשים של המסע לא היה לי קשה, ולא זה לא כי אני אדם מיוחד עם כושר שיא, זה פשוט היה עלוב ולא מאתגר, רק באלונקות אפשר להגיד שהתאמצתי ונהנתי.

אתם תקבלו יחס של חרא כל הטירונות וגם בין שבועיים לחודש מהאימון. לא תבינו איך אפשר לקבל יחס כזה מגעיל וכזה חוסר צדק. ככה כולם מרגישים. מלא ירצו לעזוב על ההתחלה, ויהיו כמה שיצאו קרוב לסוף טירונות. הרוב יעשו 02 ויעזבו לתפקידים עורפיים ומסריחים בחיל.
עצה שלי, מי שלא רוצה להיות שם, שידאג להבהיר מהיום הראשון שהוא לא רוצה להיות בחיל הזה, שהוא לא מסתדר עם האנשים המקום ובקיצור שיתחיל עם הבעיות כבר מהיום הראשון ושלא יפסיק עד שלא יצא. זה אפשרי. תדברו עם הקבנית 500 פעם עד שתשיגו את המטרה שלכם.
למורעלים, כל הכבוד על הרעל, 99 אחוז מכם לא יעברו גיבוש יהל"ם כי פשוט לא יהיה לכם את מה שצריך, אז אל תתבאסו על זה ועל תבנו על להיות שם. על הגדוד מי שרוצה פק"לים מעניינים, שיבהיר מהרגע הראשון שהוא רוצה להיות קשר ושידבר על זה עם המפקדים שלו על ההתחלה. תעשו בר-אור טוב, תהיו ממושמעים ותקבלו את הפק"ל שרציתם. במסע רצועה כדאי לכם להתבלט (באמת שכדאי). אל תשברו, תשחקו במשחק של המפקדים ותזכרו שזה יגמר. לקראת אמצע הטירונות תעשו הכל כדי לבלוט כמה שיותר, אם תזכו בלהיות מצטיין של שבוע כלשהו אולי גם תקבלו חמשוש צ'ופר. אל תתחששו להיות טורני מטבח, זה הכי חבשנות שיכול להיות אם אתם יודעים לדבר.

ותזכרו דבר אחד, כל הרעל שיש לכם ירד לכם בקרוב. המפקדים יודעים את זה טוב מאוד אז לא יעזור כמה מורעלים תהיו על ההתחלה, זה לא עושה רושם על אף אחד. אם מישהו רוצה להצליח בחיל, הדרך לעשות זאת היא על ידי העלת המורל לקראת אמצע סוף הטירונות, הזמן להתבלט הוא מתי שכולם נשברים. המפקדים יעשו שיחות אישיות וישאלו "מי לדעתם הכי משפיע" וכל החמוצים מסביב, אם תעזרו לחברים שלכם אני מבטיח לכם שהשם שלכם יופיע כשישאלו אותם את זה.

ולגבי הסטיגמות

601= חנונים רצח, הכי פחות תופסים מהם. הכל שם מאפן איכס פיכס. לא רוצה לרשום פה מה המדריכות חושבות עליהם
603= אחלה אנשים, אני מכיר משם מלא חבר'ה ולהם יש הכי הרבה מורל והכי הרבה "היסטוריה". המלחמה בין הגדודים היא בעיקר בין 605 ל603. השנה 605 מנצחים בכל הפרמטרים (אפילו בבוחן מסלול זיינו אותם
605= בושה, לדעתי יש בסגל שלנו מספר מפקדים שבאמת ראויי לציין כמה שהם שפיצים. באמת מפקדים שלא מוצאים כל יום ורואים את ההבדל שלהם משאר המפקדים. יש 2 מ"מים שהם שפיצים ברמות והשלישי מורעל יתר על המידה. בעיקרון אנחנו הגדוד הכי טוב, ואני לא אומר את זה סתם, באמת שלא אכפת לי מכל החיל הזה ואני מסתכל עלינו ביחס לשאר ורואה אנשים יותר איכותיים.

לסיכום.
ברוכים הבאים לבהל"צ 14, הבית שלכם ב8 חודשים הקרובים. תהנו מהזבובים
ישן 02-03-2007, 21:33

למה אתה מדבר על מה שאתה לא יודע?!
בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי תומסון שמתחילה ב "לכולם"

בד"כ אני לא בקטע של להתפזם אבל אתה עוד לא 4 חודשים בצבא ועוד לא סיימת את הכשרת היסוד (טירונות) וכבר אתה מדבר... עוד לא הגעת לאימון המתקדם, עוד לא ראית כלום. אתה אומר שזה לא חיל מאתגר אחרי שבוע חבלה? לא הגעת לשבועות התגברות על מכשולים, לא הגעת לתרגילי פריצה, לא הגעת לכלום.

ואיך אתה יכול לדבר בשם כל החיילים שאיתך שאין גאוות יחידה? איך אתה יודע איך החירניקים הולכים לאכול?! אז שמעת חצי שמועות חברים שלך... so what? וחרא יחס? זה נקרא דיסטנס, ואני מכיר את המ"מים בפלוגה שלך, הם כולם רציניים ויודעים טוב מאוד מה הם עושים.

אין פה שום משחק, אתה טירון מושתן בהכשרת יסוד שלא יודע על מה הוא מדבר... ואיך לעזאזל אתה יודע מה הסטיגמות על הגדודים? על סמך מה שהמדריכות של מו"ח מספרות לך? חבל מאוד שזה מה שאתה כותב פה לאנשים שהולכים להתגייס עוד שבועיים...

אני לא נכנס פה לויכוחי גדודים (אני במקור מ-601) אבל איך בטירונות אתה יודע איזה גדוד הכי טוב?

ולשאר האנשים פה: תבואו בכיף לחיל. יהיו לכם מפקדים רציניים והכשרה מעניינת ומאתגרת עם מלא כיוונים ללכת אליהם: יהל"ם, צמ"ה וגם הגדודים יש להם עבודה חשובה מאוד.
ישן 02-03-2007, 21:55

בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי תומסון שמתחילה ב "לכולם"

מכיוון שאתה טירון, אינך רואה את התמונה המלאה. ואוכל מה שמאכילים אותך.אני יענה לך בחלקים.

ציטוט:
בעיקרון זה לא חיל מאתגר בכלל. יש שבועות מעניינים כמו שבוע חבלה שבוא תתעסקו לראשונה במטענים. ושבועות ירי אינטנסיבי שהרוב לא נהנו ממנו כל כל (הרבה יבשים) אבל אני דווקא ממש נהנתי.

מה כבר ציפת מ4 חודשים של טירונות ? ישר להתסער על כיפות/פיתות סוריות? להרים שד"ם ? לפשוט "פשיטת חבלה". לעשות ציר הררי?

ציטוט:
החיל משביז בטירוף. בזמן שכל החי"רניקים כבר הולכים איך שבא להם לחדר אוכל, אתם תמשיכו ללכת בשלשלות ולצעוק שמאל ימין כמו צ'ונגים. (אנחנו ניהה שם לצלם אותכם ולצחוק עליכם בדיוק כמו שצחקו עלינו)

WTF ??

על איזה חי"רנקים? אל תשכח באיזה מסגרת אתה נמצא ובאיזה שלב של המסלול אתה.
אתה בטירונות. אתה בתחתית הסולם של לוחם. אשר רק לומד.
מה נראה לך שאם קיבלת M16 אז אתה יכול לעשות מה שבזיין שלך?
מה זה הולכים איך שבא להם ? יש נהלים מסודרים בבהל". ועם כל הכבוד לאושרי (כפיים לבחור) הוא מפקח על זאת.
אל תעז להשוות את עצמך לאנשים שהם בקורס קצינים או בקורס מ"כים...
גם אתם אם עדין לא תיהיו ממושעמים תלכו בשלשלות באימון המתקדם. כל עוד שלא תוכיחו של מגיע לכם ללכת עצמית. שיהיה לכם סדר עדיפויות נכון וכו'.

ציטוט:
במסע מכין כומתה האחרון השתעממתי, אפילו בשלבים הקשים של המסע לא היה לי קשה, ולא זה לא כי אני אדם מיוחד עם כושר שיא, זה פשוט היה עלוב ולא מאתגר, רק באלונקות אפשר להגיד שהתאמצתי ונהנתי.

אוקי, תשלח מכתב ל אלוף משנה ,יוסי מורלי. ותתולנן בפני כי מסע מכין לא היה כייף. לא היה מאתגר. סתם ללכת. וללכת.
מה אתה רוצה שיהיה באמצע? ריצה. פריסה ? מופע של אלי ומריאנו? שירה בציבור?
אתה רוצה לזחול לאורך של ק"מ וחצי ? לעלות עליות שהבורסה לא רואה?
אתה רוצה רגש? תכניס אתה אצבעות שלך לתוך השקע ותגיד איך היה.

ציטוט:
אתם תקבלו יחס של חרא כל הטירונות וגם בין שבועיים לחודש מהאימון. לא תבינו איך אפשר לקבל יחס כזה מגעיל וכזה חוסר צדק. ככה כולם מרגישים. מלא ירצו לעזוב על ההתחלה, ויהיו כמה שיצאו קרוב לסוף טירונות. הרוב יעשו 02 ויעזבו לתפקידים עורפיים ומסריחים בחיל.
עצה שלי, מי שלא רוצה להיות שם, שידאג להבהיר מהיום הראשון שהוא לא רוצה להיות בחיל הזה, שהוא לא מסתדר עם האנשים המקום ובקיצור שיתחיל עם הבעיות כבר מהיום הראשון ושלא יפסיק עד שלא יצא. זה אפשרי. תדברו עם הקבנית 500 פעם עד שתשיגו את המטרה שלכם.
למורעלים, כל הכבוד על הרעל, 99 אחוז מכם לא יעברו גיבוש יהל"ם כי פשוט לא יהיה לכם את מה שצריך, אז אל תתבאסו על זה ועל תבנו על להיות שם. על הגדוד מי שרוצה פק"לים מעניינים, שיבהיר מהרגע הראשון שהוא רוצה להיות קשר ושידבר על זה עם המפקדים שלו על ההתחלה. תעשו בר-אור טוב, תהיו ממושמעים ותקבלו את הפק"ל שרציתם. במסע רצועה כדאי לכם להתבלט (באמת שכדאי). אל תשברו, תשחקו במשחק של המפקדים ותזכרו שזה יגמר. לקראת אמצע הטירונות תעשו הכל כדי לבלוט כמה שיותר, אם תזכו בלהיות מצטיין של שבוע כלשהו אולי גם תקבלו חמשוש צ'ופר. אל תתחששו להיות טורני מטבח, זה הכי חבשנות שיכול להיות אם אתם יודעים לדבר.

ברוך הבא. זאת טירונות. הנוסחה היא אותו דבר כמו בהנדסה וגם כמו בצנחנים.
מקחצ"ר מאשר אותה והוא שולח את התוכנית למקה"ר.

ציטוט:
601= חנונים רצח, הכי פחות תופסים מהם. הכל שם מאפן איכס פיכס. לא רוצה לרשום פה מה המדריכות חושבות עליהם
603= אחלה אנשים, אני מכיר משם מלא חבר'ה ולהם יש הכי הרבה מורל והכי הרבה "היסטוריה". המלחמה בין הגדודים היא בעיקר בין 605 ל603. השנה 605 מנצחים בכל הפרמטרים (אפילו בבוחן מסלול זיינו אותם
605= בושה, לדעתי יש בסגל שלנו מספר מפקדים שבאמת ראויי לציין כמה שהם שפיצים. באמת מפקדים שלא מוצאים כל יום ורואים את ההבדל שלהם משאר המפקדים. יש 2 מ"מים שהם שפיצים ברמות והשלישי מורעל יתר על המידה. בעיקרון אנחנו הגדוד הכי טוב, ואני לא אומר את זה סתם, באמת שלא אכפת לי מכל החיל הזה ואני מסתכל עלינו ביחס לשאר ורואה אנשים יותר איכותיים.

אתה מדביק תוויות יחיסת ל שלוש וחצי חודש בצבא.

"היסטוריה" של 603 ? אתה מוזמן לפרט. אם הגדוד הזה בקרוב יחגוג 14 שנה לוויסדו. והוא הגדוד הכי צעיר בחיל.

הערה על הסגל. אם הייתה יודע איך הוא בנוי, אז כל הגישה שלך תשתנה.

המ"מים השפיצים שלך , עשו מסלול ב 601. יחד עם כל ה"חננות".

במקום להגיב ולקפוץ בראש מהסקת מסקנות של שלוש וחצי חודש בצבא. כדי פשוט יותר ללמוד ולהיות אופטימי. מכיוון שאפילו אימון מתקדם עדין לא עשית.

את הפומ"ה היחידה שלך ראית רק בערב "רעל". ולא ראית אפילו מה זה כוח של פלוגה הנדסית עובדת ביחד.

בקשר ליהל"ם אני אפילו לא אפרט. היחידה מקבלת את האנשים שלפיה היא חושבת שהם יצליחו ביחידה. זה שאתה לא התקבלת זאת לא סיבה להיות "אנטי" נגדה.
אם כל הכבוד הסגל שלהם הפעם איכותי מתמיד. יחד עם 2 אנשים שאני מכיר טוב (כפיים לדה לאנגה).

אסכם ב "חוכמה לסייג- שתיקה"

ישן 03-03-2007, 15:49
  תומסון תומסון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.06
בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי Mad Sapper שמתחילה ב "מה שהורג אותי שזה שטירון מושתן בא"

א', אפשר להפסיק לחזור על זה שאני טירון מושתן.

ב', ההרגשה לגבי ה"V" היא לא רק הרגשה אישית שלי, וכשתתחיל את המסלול שלך כמ"מ אתה אולי תראה את הבעיה הזאת עולה בפניך. ואז אולי תבין את ההרגשה שיש לי כטירון בהנדסה.

ג', קצין הנדסה קרבית זה באמת דבר שווה, הוא מקבל את ההכשרה הכי גדולה שיש ללוחם מכל החיילות. אני בכלל לא מדבר על ההתקדמות בחיל ההנדסה, אני יודע שבהנדסה ההתקדמות היא באמת ברמה גבוהה. העובדה שאפשר לצאת לקצונה ישר אחרי המ"כים מבלי לעבור מסלול כמ"כ היא באמת מתנה שהחיל הזה קיבל.

אני מדגיש, אני בא להעביר לחבר'ה פה מה היא ההרגשה הכללית כטירון בחיל ההנדסה. זה שאני לא מרעיל אותם זה כי אני שם את האמת בפנים בין אם זה מצא חן בעינכם או לא.

עוד לא הגעתי לאימון מתקדם וכבר אני מתבאס מההכשרה. כן זאת הרגשה ענקית של "V", לסיים מהר ולהתחיל משהו חדש. אם ההכשרה שלנו כל כך עצומה אז שיאריכו לנו את המסלול. מצידי,לא אכפת לי להיות טירון חצי שנה ולסיים את כל התכנים בצורה שהיא מעבר ל"מכובדת". זה חיל בלי יחסי ציבור, זה חיל ש95% שבוזים ורוצים לצאת, ואתם לא מבינים איך שקשה להתמודד עם מצב כזה שאף אחד לא רוצה להיות שיחהעיקרית בשעות הט"ש היא "איך לעזעל יוצאים מפה". כן סבבה אולי זה אצל כל הקרביים. אבל זה התפקדים של המפקדים לבוא ולהוציא אותנו מזה כי הם היו בתוך זה והם יודעים יותר טוב מאיתנו אז שיבואו וישבו איתנו וידברו אבל כלום.

כל אחד פה מתפז"ם עלינו הטירונים כי אתם עברתם יותר מאיתנו הטירונים, סו וואט?
לכם אולי היה פיקוד טוב יותר שידע להוציא אותכם מהמצב שהגעתם. אצלינו, או לפחות אצלי במחלקה זה לא ככה נ-ק-ו-ד-ה
ישן 03-03-2007, 18:42
  kicho kicho אינו מחובר  

תמסון..
בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי תומסון שמתחילה ב "[font=Verdana]א', אפשר להפסיק..."

ב', ההרגשה לגבי ה"V" היא לא רק הרגשה אישית שלי, וכשתתחיל את המסלול שלך כמ"מ אתה אולי תראה את הבעיה הזאת עולה בפניך. ואז אולי תבין את ההרגשה שיש לי כטירון בהנדסה.

אני מבין שאתה מתמצא בתכנים שאתה צריך לעבור כ"כ טוב,שאתה יכול להגיד שרוצים להעביר "V" ולהמשיך...
אז בוא אני אחדש לך משהו בחורצ'יק , אתה לא יודע עוד כלום.למעשה,בטירונות אם אני לא טועה,אתה בכלל לא נוגע בתכנים הנדסיים למעט טיפ טיפה לימודי כתה על חבלה.
אז שוב,כמו שכבר נאמר לך כאן, אל תגיד דברים שאתה לא יודע על מה מדובר בכלל.

ג', העובדה שאפשר לצאת לקצונה ישר אחרי המ"כים מבלי לעבור מסלול כמ"כ היא באמת מתנה שהחיל הזה קיבל.

שוב,טועה..לא אפרט.

אני מדגיש, אני בא להעביר לחבר'ה פה מה היא ההרגשה הכללית כטירון בחיל ההנדסה. זה שאני לא מרעיל אותם זה כי אני שם את האמת בפנים בין אם זה מצא חן בעינכם או לא.

אתה לא אובייקטיבי.תסיים לפחות א.מתקדם ואז אולי יהיה לך שמץ של הבנה על החיל.טירונים של נח"ל צוחקים עליכם שאתם הולכים בשלשות ? לא נורא, אתה אמור לעשות את זה.זאת המטרה של הטירונות , יסודות בסיסיים של לוחם ומשמעת , שעל זה הצבא בנוי.
וכמו שנאמר כבר כאן,גם בתחילת האימון מתקדם תלכו בשלשות,ותתנו הקשבים...ככה זה,משמעת צה"לית...וטוב שכך.

כן זאת הרגשה ענקית של "V", לסיים מהר ולהתחיל משהו חדש. אם ההכשרה שלנו כל כך עצומה אז שיאריכו לנו את המסלול. מצידי,לא אכפת לי להיות טירון חצי שנה ולסיים את כל התכנים בצורה שהיא מעבר ל"מכובדת".

שלח מכתב לאל"מ יוסי מורלי.שוב,יש דברים שאתה לא יכול לשנות בקלות.יש דברים שצריך להתחשב בהם ,שלא אפרט כאן מה הם.המסלול של שנה הוא מספיק ביותר.

זה חיל בלי יחסי ציבור
הגייסת להנדסה בשביל שיצלמו ויכתבו את השם שלך בעיתון? שתוכל להתלהב לחבר'ה ? מוהנדסים ש"קצת" יותר וותיקים ממך כבר הבינו שגם שנוריד 5 מחבלים ברמאללה , עדיין יהיה כתוב כוחות צה"ל או כוחות גולני.לא מתרגשים מזה וגם לא מחפשים את זה.אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים מתוך רצון נטו,ולא מחפשים הערכה מצד התקשורת.אז נכון , בתקשורת העלובה בארצנו חיל ההנדסה נחשב בחיל אפור,חיל של מעמד שני..אז בוא אני אגיד לך משהו , שיזדיינו כולם.אני יודע,ושאר המוהנדסים יודעים בדיוק מה אנחנו עושים ומה היכולות שלנו.

כל אחד פה מתפז"ם עלינו הטירונים כי אתם עברתם יותר מאיתנו הטירונים, סו וואט?
לכם אולי היה פיקוד טוב יותר שידע להוציא אותכם מהמצב שהגעתם. אצלינו, או לפחות אצלי במחלקה זה לא ככה נ-ק-ו-ד-ה

מצחיק, רוב רובו של הסגל שלכם אני מכיר אותם אישית (עשו איתי קורס מ"כים) ואני אומר לך בפה מלא,שהחבר'ה שם חבר'ה רציניים,מפקדים טובים! אין מה לעשות , טירונות זה גם עיניין מנטלי , לא על כל דבר קטן המפקדים שלך יבואו ויעזרו לך , תתמודד קצת לבד! אתה בצבא! אין יותר פינוקים מאמא,תתחיל לתפוס את זה שבקרוב אתה תיהיה לוחם,לא יהיה מי שידאג לך,אלא חבריך הקרובים...וככה גם בטירונות! השען על חבריך למחלקה,לפלוגה...בסופו של דבר,גיבוש מחלקתי,פלוגתי זה הדבר הטוב ביותר שיש בטירונות.

"אל תגיד שהייתי צעיר רצתי...רוץ והיה צעיר!"

ישן 03-03-2007, 21:11
  kicho kicho אינו מחובר  

..
בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי תומסון שמתחילה ב "לזה שמעלי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תומסון
זה לא אובייקטיבי מצדך לחתוך חלק ממה שאני רושם ולשנות את המשמעות.
בקשר לחיל בלי יחסי ציבור הכוונה הייתה שבאים לשם אנשים שלא רצו להגיע והסגל לא דואג לשנות את זה.

אל תוציא דברים מהקשרם בבקשה

אוקיי,סליחה,טעות שלי.
בכל אופן , רוב המלש"בים בתחילת דרכם בתור מוהנדסים לא מרוצים מהחיל שלהם,בגלל שבד"כ רובם רוצים גולני,גבעתי,מג"ב ...למה? כי גולני גבעתי ומג"ב כתובים בעיתון,ולאו דווקא בגלל מה העבודה שלהם תאכלס.

אני אישית , ואני בטוח שעוד כמה מוהנדסים שקצת יותר וותיקים,רק עם הזמן ניהיו מרוצים מהחיל . גם אני בהתחלה הייתי שבוז הנדסה..אבל אחרי שאתה עובר דברים,מכיר קצת את החיל , אתה מבין באמת לאן הגעת.
הסגל תאמין לי עושה מספיק בשביל לשנות את הגישה שלכם,להיות -כן- מורעלי הנדסה...שואל אותי איך? מור"קים מעבירים לכם? ערבי רעל מעבירים לכם ? בסופו של דבר,להפוך בנאדם להיות מורעל על הנדסה שמלכתחילה לא רצה להגיע לשם...קשה מאד! ( ההתייחסות לטירונות כמובן ).
שוב אחזור ואגיד,רק עם הזמן,שבאמת תבין מה היעוד של החיל,ומה הוא עושה בתכלס,תוכל להיות מרוצה מהחיל שלך.

שיהיה לכולנו שבוע טוב ומהנה,אני חוזר מחר לבסיס.

ישן 03-03-2007, 23:38

בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי תומסון שמתחילה ב "לזה שמעלי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תומסון
זה לא אובייקטיבי מצדך לחתוך חלק ממה שאני רושם ולשנות את המשמעות.

בקשר לחיל בלי יחסי ציבור הכוונה הייתה שבאים לשם אנשים שלא רצו להגיע והסגל לא דואג לשנות את זה.

אל תוציא דברים מהקשרם בבקשה

אני לא יודע מאיפה להתחיל עם כל הסלט שיש לך בראש.

אז אנסה על ידי "פרה - פרה".

פרה ראשונה

תראה אני לא מבין על מה אתה כבר בוכה ? על מה ? על זה "שלא קורעים" לך את התחת "כמו בגבעתי גולני" ? למה מאיפה אתה ידוע איך היה האימון של נח"ל?.

אולי בגלל שהחברים שלך (מקבלים למחזור) "מאכילים" אותך סרטים ? בגולני ככה, עשינו זה , פקה פקה וסיפורי סבתא, כאשר באמת חבר שלך עשה את אותו דבר כמו שאתה.

אני מתקשה להבין מאיפה הבכי על כך שהתרגילים "לא מאתגרים" ?

אז קודם כל, התרגילים בטירונות הם לא קבשתך. אי אפשר לשים בכל תרגיל ירי RPG חי יחד עם פינוי של בלאק הון, תוך כדי שיש לך ברקע שתי כיפות רת"ק עם מק"כ מקל"ר ועוד 2 צוותים של M24. אין את זה בטירונות. יש את זה בתרג"דים ותרח"טים. אלה הקצאות מטורפות.

התרגיל הכי מורכב בטירונות הוא "תרגיל מחלקה". זה שאתה לא מרגיש שהוא רציני. אז צר לי לאכזב אותך, אולי השכן שלך למיטת קומותיים חושב אחרת ?
אולי עבורו זה קשה לעשות 6 יבשים לפני רטוב אחד טוב?

תראה, החבר'ה שפה כתבו לך, הם בעלי ניסיון (גם אני סבלתי מהקור של בהל"ץ בתקופת נוב, ואתה לא יודע מה זה לקום בבוקר לשמירה. ולראות קרח של 2 ס"מ על ארגז סמל).

גם הם היו במצב שלך. אך במקום "לקפוץ בראש" ולהגיד שטירונות מעפנה. כדי יותר להיות בשקט ולהפנים (מילה חדשה בלקסיון עבורך) כי רק בטירונות אתה לומד !! כי מה שתלמד וגם איך בטירונות ילווא אותך כל ה שלוש שנים.

אם הרגילו אותך לקום בבוקר ולגל"ץ נעליים ולעמוד בתור לאוכל כמו בן אדם. זה מה שתקח מהטירונות גם לחיים.

כמו שציינתי הטירונות היא לא מסלול אישי. זה אתה מרגיש לא מסופק או לא מאותגר. זה לא מעניין אף אחד.

כל הנושא של הטירונות הוא הביחד , כי שורה תחתונה אותם חבר'ה בטירונות הם אותם חבר'ה שיצטרו להחליף אותך בשמירה,מארב,מטבח.

בגלל זה עושים את התרגילים ביחד ! ככיתה, כמחלקה. אין טעם לרוץ ראשון לפני המ"מ, אתה תראה שהכי טוב להיות כמו כולם. זה גם מה שיגבש אותם בסוף. ולא כל אחד יהיה בבועה שלו.

אם יש לך הערות ? אתה מוזמן לכתוב מכתב למפקד הבט"ר (אני חושב שעדין סא"ל ירון בית-און המפקד) או למב"ס אל"מ יוסי מורלי. או סגנו סגנו סא"ל וקס.

כעת המנה העיקרית. תדמית. פרה שניה

כמו שצויין כבר (ונחרש על גלי הפורום). לחיל הנדסה יצא שם של חיל אפור (כמו הכומתה)

למה? יכולים להנפיץ לך שטויות כמו שאסור לציין כוחות הנדסה , כי זאת עילה למלחמה ועוד שטויות.

אבל זה לא נכון להגיד שאין תמיד להנדסה? תסתכל באמת על כל כתבה, על כל תמונה.

אתה תראה תמיד שיש הנדסה. אם אלה הם לוחמי יהל"ם אם אלה לוחמי הצמ"ה עם ה D9 (תתפלא כי ה D9 הוא הכלי הכי מפורסם של הצבא !!) ואם אלה הלוחמי הגדודים שנעים על גבי הפומ"ות.

רוב הפעילויות של הגדודים מסתכמות בתור "כוח צה"ל" אבל מי שמכיר באמת את הפעילות יודע מי היה שם.

כאשר אומרים לך כי כוח צה"ל עצר באיו"ש 25 ממבוקשים*. "ידיעות אחרונות" לא יושבים ומתחילים לפרט, כי גדוד דוכיפת עצר 10 גדוד שמשון עצר 2 ימ"ס צערו 5 וגדוד אסף (601) עצר 7 וכוח הימ"מ עצר מבוקש אחד. נכון? יותר פשוט לכתוב "כוח צה"ל".

אבל אתה מוזמן לקרוא כתבות מפעילות בלבנון ובעזה (עוד כאשר אתה הייתה בחופש הגדול) שגדודי הנדסה הופיעו בכל מקום.

כאשר אומרים לך שפיצצו מעבדת חבלה בשטחים, מי פיצץ? הימ"מ. ודובדבן. גבעתי ? לא. אלה החבר'ה של ס"פ.

אין שום כוח/גזרה בארץ שעובד ללא הנדסה. אם הייתה יודע עד כמה הצבא שלנו לא יכול לזוז לא הנדסה (לא סתם אנחנו חיל נפרד ולא חיל רגלים כמו החבר'ה מצנחנים גולני ובעטבי או נח"ל.
אנחנו מוהנדסים ! אין הבדל אמיתי בין נח"לאוי לצנחן. אבל יש הבדל בין לוחם גולני למוהנדס !.

עכשיו לפרה השלישית
כבוד חיל או יחידה לא "קונים" על דפי העיתון. אלה בתוך הצבא.
כאשר (בפועל עתיד בשבילך) יצא לך לראות תרח"טים של חילות אחרים או רב"ח אתה תראה שיש כבוד שמור לחבר'ה מהנדסה.

כאשר אנשים בלבנון או בעזה לא עוברים מטר ללא ה D9 שעבר לפניהם.
אם לוחמים מאגוז סוחבים על גבם מוקשים, כדי שמחלקה גדוד הנדסה, יפוצצו בונקר.
זה כבוד.
אם תשמע מה אומרים שאר החילות בצבא על לוחמי הנדסה. לא דווקא על יהל"ם או לצמ"ה. אז אולי תדע איזה כבוד יש לנו. אתה מוזמן לשאול לוחמים וותיקים מאותו "חיל רגלים" שאתה אוהב להשוואת.
מה הם חושבים על הנדסה.

ועל איך זה ש4 לוחמים של הנדסה מובילים מאוחרים טור של טנקים ונגמ"שים לתוך לבנון או עזה?
ועל איך זה ככל אותו לוחם גולני, רואה מוקש נ"ט בשדה הקרב, ישר נבהל. ואילו לוחם הנדסה שומר על קור רוח? ויודע איך לתפעל את האירוע?
על צליחת התעלה שמעת?
יש דברים שרק המונהדסים יודעים לעשות. וזה הסוד.
אני יכול לשבת לכתוב לך עוד הרבה סיפורים או מקרים (כמו כן גם המוהנדסים שמעלי יש עוד בשפע).

לסיכמו של עניין. אתה עכשיו טירון (מושתן לא מושתן). אתה אוכל מה שמאכילים אותך אם זה בחומר לימודי ואם זה בהנפצות של חילות אחרות.

במקום להיות עם הראש מקובע וכמו חמור להסתכל לאן אומרים לך. תסתכל קדימה. למרחב.
תנסה אולי להבין יותר לעומק. במקום לחשוב בקו לאורך תנסה להתסכל גם לרוחב.
העולם הוא לא דו ממדי אלה תלת ממדי.

במקום לקטר
תשאל -תבין-תוביל !
שבוע טוב.

*המספרים הם לצורך המכחשה.

ישן 04-03-2007, 01:00
  solisto solisto אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.04
קצת נשכחות וקצת יותר תגובות
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "[QUOTE=תומסון]זה לא..."

אם יש לך הערות ? אתה מוזמן לכתוב מכתב למפקד הבט"ר (אני חושב שעדין סא"ל ירון בית-און המפקד) או למב"ס אל"מ יוסי מורלי. או סגנו סגנו סא"ל וקס

באמת שהעלית בי נשכחות... את ירון בית-און אני מכיר כשהיה המ"פ שלי בקורס מש"קי חה"ן, ואת יובל וקס הכרתי כשהיה המ"פ שלי כמ"כ בפלוגה א' 601. אם מישהו תוהה, אז אני לא ותיק, אני עתיק. גיוס אוגוסט 5 (95, לא 2005).

לטירון השבוז, יש לי כמה מילים:

קודם כל, מה שהחבר'ה שלך מאכילים אותך, הם בעיקר שטויות. בכל טירונות, בכל יחידה, אתה עושה דברים שנראים לך מטומטמים (כן, גם ללכת בשלשות) ולא יעילים, אז שאפ'חד לא יספר לך אחרת.
אתה בסה"כ לקראת סוף הטירונות שלך, ועד עכשיו למדת את הבסיס של הבסיס. באימון המתקדם זה יהיה אחרת, אני יכול להבטיח לך (למרות שבטח תשתבז מגירוז פיטמות. לא נורא, אתה תעשה את זה הרבה).
כאחד שסיים את שירותו הסדיר זה מכבר, ומשרת בפלוגת הנדסה עצמאית במילואים, שבה יש חבר'ה שהגיעו מהפלחה"נים השונים (גולני וגבעתי בעיקר), אני יכול להבטיח לך שבתוך הצבא יש הרבה מאוד כבוד ללוחמי ההנדסה הקרבית (לבנון, מרץ 1997 - כ-30 לוחמי גולני אמיצים עוצרים תנועה בשביל לתת למש"ק הנדסה [אני] לבדוק כמה חוטים שמבצבצים מתוך האדמה הבוצית. לוחמי גולני שוכבים בבוץ בהגנה היקפית כשאני בודק את החוטים. אחח.. איזו הרגשה נפלאה).

לסיכום, אתה תראה ותחווה עוד הרבה במהלך האימון וגם במהלך התעסוקה המבצעית. אני מסכים, הטירונות לפעמים נראית לא מספקת, אבל הכשרת לוחם הנדסה אינה מסתיימת בטירונות, ולמעשה, אינה מסתיימת (כל הזמן, גם היום, אני לומד דברים חדשים).

ועוד דבר קטן, אומנם חיל ההנדסה נחשב לחיל אפור מהדרג השני, אבל במציאות שלנו, ובמצב אמת, הצבא לא זז בלי הנדסה לפניו. כן כן, לוחמי חיל ההנדסה פותחים את הדרך לכוחות צה"ל, תוך עבודה הנדסית ועבודת חי"ר, וכל זה תחת אש.

(ויין וו. דייר, "אזורי המשגה שלך")

"If everyone is thinking alike, then sombody isn't thinking"
GEORGE S. PATTON

ישן 05-03-2007, 23:49
  dalik dalik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.07
בתגובה להודעה מספר 147 שנכתבה על ידי גאה להיות שייך שמתחילה ב "ראשית, ברוך הבא לחיל..."

תודה על הקבלת פנים
וכן, זה מספיק, לא תיכננתי לעשות לו ראיון, רק היי וכאלה..
תודה

ועוד שאלה שקיבלתי עליה כבר תשובה אבל אני רוצה לשמוע מעוד אנשים-
בבקו"ם עצמו אנחנו נקבל דפי העדפות לאיזה גדוד אנחנו רוצים להגיע או שרק בבלה"צ?
אם אני בא לקצין מיון ואומר לו שאני לא מתפשר ושהעולם ימות- אני לא הולך לאב"כ, זה יעזור? אם הוא אומר לי "כן כן" ואז כשנגיע לבלה"צ ויקריאו את השם שלי תחת מתגייסי אב"כ, יש לי משהו לעשות בנידון או שמשם והלאה הדרך יציאה היא רק דרך יהל"ם?
עוד שאלה על יהל"ם, על הדרך ככה - הקב"א/ה(אה-אה! שימו לב למשחק מילים!) ישפיע בקבלה או אי קבלה שלי ליחידה? בוא נגיד שבצו ראשון לא כל כך השקעתי ורואים את זה במספרים... ואל תגידו לי "אם תשקיע ותראה רצון" ובלה בלה, כבר שמענו... דברו תכלס...

ישן 08-03-2007, 17:26

אנשים אני צריך עזרה

קיצר הרי אנחנו מתגייסים ב 19..
והיום נכשלתי בעוד טסט... שלישי כבר!! (ודרך אגב על כלוםםםםם לא'דע על מה)
בקיצר מעבר לזה שאני בדיכאון ומרגיש שבא לי למות.. ולקחת איתי תטסטר הבן ****... אבל זה לא לעניין עכשיו.
תגידו אם מישו יודע אם בטירונות אנחנו יוצאים חמשושים או שושים? אני צריך לדעת מתי אני יספיק לעשות עוד טסט.. אני צריך להוציא תרשיון הזה כבר, מה גם שאם חוזרים שושוים אני לא יוכל לעשות כלום בקשר לזה כי עד שאני יחזור מבהל"צ לאשדוד זה 4 וחצי שעות נסיעה = ת'חוזר בצהוריים... והטסטים בשישי אם בכלל יש אז זה בבוקר... אם יש לכם הצעות מה לעשות ואם יתחשבו בי שם ויארגנו איזה משו? כי אם לא אני יוכל לעשות רק ברגילה אבל עד אז יעברו 4 חודש ואני ישכח בכלל איך נוהגים זה מבאס אותי ממש... תודה מראש על העזרה.!!!
ישן 09-03-2007, 04:19
  «TaL» «TaL» אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.07

יש לי 2 שאלות

שאלה ראשונה זה לגבי סתם משהו שמעניין אותי, אני למשל מרעננה
אבל נגיד יש מישהו מקרית שמונה והוא עושה טירונות הנדסה קרבית בבהלצ שזה ליד אילת
זאת אומרת שזה איזה 8 שעות נסיעה מהבית שלו?? איך לעזאזל הוא אמור להספיק להגיע לבסיס ביום ראשון אם האוטובוס הראשון הוא ב-6 בבוקר נגיד ובמקרה הטוב הוא יגיע באיזה 1-2 בצהריים שלא לדבר אם מתעכבים או משהו זה גם יכול להיות 3-4.....
וחוץ מזה שזה דפיקה כי גם בשישי בבוקר שהוא יוצא הוא יגיע הביתה רק צהריים/אחה"צ ולא נשאר כמעט זמן בבית, אז מה עם עושים עם אנשים כאלה נותנים להם לצאת בחמישי בערב??...

ועוד שאלה בקשר לגיבוש יהלום, תכלס כלס צריך להיות בכושר שיא כדי לעבור את הגיבוש הזה?
או שהכל בראש ומי שחזק בראש יעבור ומי שיש לו כושר שיא אבל לא חזק לא יעבור....

תודה מראש לעוזרים
ישן 09-03-2007, 10:55
  גאה להיות שייך גאה להיות שייך אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 169 שנכתבה על ידי «TaL» שמתחילה ב "יש לי 2 שאלות שאלה ראשונה..."

<<TAL>> גם לך מגיע ברכות בהגיעך לחיל ההנדסה, עשית את הבחירה הנכונה!

לגבי משהו שגר בקרית שמונה, מה שנקרא בלשון צבאית "צפוני" הכוא יוצא בדכ עם אוטובוס של "צפונים" מבהלצ, שזה אומר שהוא יוצא 2-3 שעות לפני כל החברה שאינם "צפונים".
*"צפוני"- מי שגר בקו חיפה וצפונה.
עוד דבר מאוד חשוב שכדאי שתדע לגבי "צפונים" הוא שהם רשאים ואף צריכים לקבל טיסות (4 בחודש) מהצפון לאילת, זאת בתיאום מראש עם המשקית ת"ש.
גיבוש יהלם, כושר שיא אינו אחד התנאים לקבלה. כמובן שרצוי שיהיה כושר בסיסי על-מנת שתוכל לשרוד הגיבוש. גיבוש יהלם, לעניות דעתי, בוחן אותך בעיקר על רמת הדומיננטיות שלך בצוות. עליך לקחת יוזמה במשימות השונות, להיות יצירתי, עוזר לחברים, להיות מעורב בדיונים, להיות מוערך על ידי חבריך לצוות, להצליח במשימות האישיות(1 על 1 מול הבוחן) ועוד הרבה קטגוריות שונות ומשונות שאינן קשורות לכושר גופני אלא לרצון להצליח. את הגיבוש ניתן לסיים, זה לא בשמיים, השאלה היא איך אתה עושה זאת.
עלה והצלח!
ישן 09-03-2007, 11:37
  «TaL» «TaL» אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.07
בתגובה להודעה מספר 170 שנכתבה על ידי גאה להיות שייך שמתחילה ב "<<TAL>> גם לך מגיע ברכות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גאה להיות שייך
<<TAL>> גם לך מגיע ברכות בהגיעך לחיל ההנדסה, עשית את הבחירה הנכונה!

לגבי משהו שגר בקרית שמונה, מה שנקרא בלשון צבאית "צפוני" הכוא יוצא בדכ עם אוטובוס של "צפונים" מבהלצ, שזה אומר שהוא יוצא 2-3 שעות לפני כל החברה שאינם "צפונים".
*"צפוני"- מי שגר בקו חיפה וצפונה.
עוד דבר מאוד חשוב שכדאי שתדע לגבי "צפונים" הוא שהם רשאים ואף צריכים לקבל טיסות (4 בחודש) מהצפון לאילת, זאת בתיאום מראש עם המשקית ת"ש.
גיבוש יהלם, כושר שיא אינו אחד התנאים לקבלה. כמובן שרצוי שיהיה כושר בסיסי על-מנת שתוכל לשרוד הגיבוש. גיבוש יהלם, לעניות דעתי, בוחן אותך בעיקר על רמת הדומיננטיות שלך בצוות. עליך לקחת יוזמה במשימות השונות, להיות יצירתי, עוזר לחברים, להיות מעורב בדיונים, להיות מוערך על ידי חבריך לצוות, להצליח במשימות האישיות(1 על 1 מול הבוחן) ועוד הרבה קטגוריות שונות ומשונות שאינן קשורות לכושר גופני אלא לרצון להצליח. את הגיבוש ניתן לסיים, זה לא בשמיים, השאלה היא איך אתה עושה זאת.
עלה והצלח!

תודה אחי עזרת לי...
ישן 09-03-2007, 12:32
  gks504 gks504 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.06
לכל מרץ 07

אני מקווה שאתם מוכנים לגיוס...יהיה לכם קשה אבל אתם מתגייסים לחיל טוב עם עבודה מעניינת שאני שמתי לב שחברים שלי (מרץ 06) רק עכשיו מתחילים להבין וחלקם מתאכזבים וחלקם מרוצים...אני רוצה להסביר טיפה על היעוד של החיל שתדעו מה מצפה לכם..
חה"ן הינו חיל הפותח את הדרך בשביל כוחות שיריון וחי"ר למטרות כיבוש...הוא אינו חיל כובש...בזמן מלחמה עם סוריה למשל אנחנו נפרוץ את המכשול הסורי מה שתתרגלו...אנחנו ניכנס לשדה מוקשים ונפתח סטריפים לאכזריות ולטנקים ואנחנו נוביל טור של טנקים לתוך סורים הממוכשלת עם D9 ועם פומות...רמת החי"ר בחיל היא גם גבוהה יחסית עד רמת המחלקה ובמחזור שלי גם ברמת הפלוגה...אבל אל תצפו לחי"ר וגם חה"ן לא צריך להידמות לחי"ר זהו חיל מקצועי שעוסק בתחום החבלה והרק"ם (רכב קרבי משוריין) הכבד...יהיה בסדר הגעתם למקום טוב ואל תהיו שבוזים...
ישן 10-03-2007, 19:49
  mark mark אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.01
בתגובה להודעה מספר 184 שנכתבה על ידי gks504 שמתחילה ב "קודם כל היום ההתמחות של מחלקת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gks504
קודם כל היום ההתמחות של מחלקת חבלה בפלחו"ד היא כמו של חייל הנדסה חוץ מהעבודה על הפומות כך שגם הוא יכול להיכנס לתוך שד"ם וכדומה...אבל בסדר...המטרה שלך כחיל מקצועי איננה חי"ר רובאי הינה הכשרה בסיסית של הצבא ולא מקצועית ולכן כל חייל מכל חיל יכול לבצע פעולות אשר דורשות הכשרת רובאי

ממש,(מדבר על מחלקות החבלה בחי"ר ) ובמלחמה כאשר הם היו צריכים לפרוץ שדות נ"א מעבר לגבול ( ממש מעבר לגבול ) הם לא הצליחו לעשות את זה, והיו צריכים להזמין מוהנדסים לעשות את זה.

ואני לא אדבר שהיו גדודי שריון שלמים שעצרו ולא נסעו על שדות נ"א ( 4א ועוד..) שזה רק מראה את חוסר ההבנה שיש בצה"ל בנוגע לטיפול במוקשים .
אני גם לא מדבר על סיור גבעתי שנכנסו בטעות לשד"ם נ"א והיו צריכים לקרוא ליעל כדי לחלץ אותם, שלא נזכיר שהמ"פ ( או שזה היה המג"ד?! ) שלהם יצא מגבול הססל שיעל עשו ולכן נפגע.

בכל המקרים האלה ( והיו עוד הרבה ) צה"ל ובמיוחד חי"ר, הראו שאי אפשר לצאת למלחמה בלי מוהנדסים אמיתיים.

אבל שלא כמו חי"ר, אנחנו יכולים לבצע עבודות חי"ר כמו כל לוחם בגבעתי\גולני\נחל ולא צריכים מאף אחד.
ישן 12-03-2007, 14:16
  solisto solisto אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.04
שנה שלמה העברתי קורסי חבלה למחלקות חבלה של חי"ר
בתגובה להודעה מספר 186 שנכתבה על ידי gks504 שמתחילה ב "בעקבות המקרים שציינת יצאה..."

נכון, בתקופתי זה היה 3-4 שבועות, והם למדו כיצד לזהות מיקוש ולהתמודד איתו בצורה הבסיסית (כיצד לסמן ובמידת הצורך לסלק - ושיהיה ברור, מדובר על מוקשי נ"ט בלבד), אבל עיקר ההכשרה היתה חבלה.
לחטיבות החי"ר של את הפלחה"נים שלהם, שהם אלה שעוברים את ההכשרה הרצינית ותפקידם לפלס לחטיבה שלהם את הדרך, תוך שימוש בכל התרגולות. מחלקת החבלה בפלחו"ד תפקידה לתת מענה נקודתי בלבד, לא מענה מערכתי. אם צריך להרים בונקר או להוריד בית, לא חייבים לקרוא לחיל ההנדסה או לפלחה"ן. את זה מחלקת החבלה מוכשרת לעשות. הבעיה העיקרית היא שמחלקות החבלה לא מבצעות את ההכשרה שלהם בצורה אורגנית, כלומר כל פעם שולחים כמה חיילים מכל מחלקה, ומעבר לזה, הם כמעט ואינם מתאמנים ביחידתם על נושא החבלה.

(ויין וו. דייר, "אזורי המשגה שלך")

"If everyone is thinking alike, then sombody isn't thinking"
GEORGE S. PATTON

ישן 11-03-2007, 11:56

משהו שממש מציק לי..
בתגובה להודעה מספר 193 שנכתבה על ידי מוהנדס07 שמתחילה ב "תעשו טובה כל הטירונים שעדיין..."

טוב לפני שאני כותב תהודעה הזאת אני מבקש שלא תכתבו לי תגובות כמו : "כל מה שאכפת לך ממנו זה הכבוד, ההוקרה, השם והריספקט שמביאים לך?"
כי אני אומר לכם מראש שזה לא ככה.
מה שכן שהדברים האלה כן חשובים לי, וישקר מי שיגיד שהם לא חשובים לא. זאת לא הסיבה שבגללה אני רציתי תמיד להתגייס לקרבי, וזה בכלל הרבה פחות חשוב מבחינתי מהחשיבות של התרומה שאני רוצה לתרום למדינה שלי.
אבל אני פשוט כזה בן אדם, אני פטריוט, אני אוהב תמדינה שלי, אני תמיד מגן על השם של המסגרת שאליה אני שייך אם זה המגמה שלי בבצפר המדינה שלי העיר שלי או הקבוצה שאני אוהד בכדורגל.
עכשיו לא יודע למה אולי בגלל שאני מזל אריה אבל ממש מציק לי לשמוע דברים כמו חיל אפור וכאלה על הנדסה... במיוחד כשכול יום שעובר אני מבין שהצבא לא זז סנטימר בגבול בלי חייל ההנדסה הקרבית.
עכשיו מה הוביל אותי לכתוב ת הודעה הזאת?, פרסמו פה בפורום, קישור לכתבה ב ynet אשר בה מוצגים אחוזים על ביקוש לכול מיני יחידות. מה שעיצבן אותי שאפילו לא הזכירו שם את ההנדסה הקרבית , בעוד שיחידות כמו גולני , גבעתי, נח"ל וכפיר הוזכרו.
זה ממש מעצבן אותי, ואני יודע שבעוד 8 יום כשאני יתגייס להנדסה אני ירגיש שייך למסגרת וירצה להגן על שמה כי זה אינסטינקט טבעי של בן אדם במיוחד של מישהו כמוני שהדברים האלה כן חשובים לו במידה מסויימת.
אני מקווה שאתם מבינים למה אני מתכוון, כי אפילו החברים שלי לפעמים מעצבנים אותי ואומרים לי חיל אפור, אין כבוד אין שם... ואני אומר להם מה קשור? נכנסים ראשונים עושים תעבודה השחורה בשביל כולם.. אז הם מתחילים להציק עם הקטע של יעני שאתם הסנג'רים של גבעתי שתמשכו תמוקשים להתפוצץ עליכים והם יעברו ויעשו תעבודה.
זה ממש מעצבן אותי, אני רוצה שתגיבו ותגידו לי מה דעתכם על זה, אם אתם גם מרגישים ככה (גם סדירים וגם מי שמתגייס איתי עוד מעט) ומה אפשר לעשות בנוגע לזה?
תודה . =]
ישן 12-03-2007, 00:00
  omer22 omer22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.06
גם אני נתקל בתופעות כאלה
בתגובה להודעה מספר 199 שנכתבה על ידי mark322 שמתחילה ב "כנ"ל גם כאן"

אבל הכל זה סטיגמות
אני נתקל גם באנשים שיגידו לאחד בגבעתי "מה אתה רוסי?!" ולאחד בגולני ומג"ב "מה אתה ערס דפ"ר?!" לאחד בנח"ל "מה אתה סטלן שמאלני?!"
ואפילו על טיס יש כאלה שיגידו לך שהם סתם אשכנזים פיזיקאים שלא יודעים להשתחרר ולבלות.
זה אומר שזה נכון?? זה הכל סטיגמות ותאמין לי שעוד חצי שנה שנה כולם יבינו שהכל באמת אותו דבר וכולם בתכלס עושים אותה עבודה ויפסיקו לדבר ולהשוות..

ותאמין לי שמי שמבין לא יעז להגיד לך שהנדסה זה ג'ובניק או קרבי בלאי.
ומי שלא מבין - אני דוקא נתקלתי במקרים טובים בקטע הזה -
הרבה בנות שיצאתי איתן ואמרתי שאני הולך להנדסה קרבית התלהבו ואמרו שזה ממש מובחר ואפילו היו כמה שחשבו שזה סיירת חח
כמובן שלא מיהרתי להפריח את המיתוס שלהן

תאמין לי שברגע שניכנס כבר לעסק לא יהיה אכפת לנו מהסטיגמות האלה בגלל שיהיה לנו מספיק נסיון לייבש כל אחד שינסה לרדת על הנדסה.. אז יאללה אחי ניפגש בבקום!
נשאר רק שבוע לאזרחות
ישן 14-03-2007, 17:50
  gks504 gks504 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.06

טוב חברה אז ככה סוף אימון מתקדם אתם רובאי 05 פלס 06 נקודה.
וזה לא כזה עקרוני למה תבינו שרובאי זה בולשיט...זה כלום ושום דבר הכשרה מאוד לא מעניינת...העבודה עם חבלה ועם פומות היא המענינת ואתם תהנו מזה...ההקצעות גדלו והיום בכל תרגיל יש אקט חבלה...אני בטירונות בתרגיל חוליה + בוחן מצב 3 פוצצתי מין ביתן כזה שהסגל בנה אצלנו...ובאימון בכל תרגיל גם חי"ר עושים אקט חבלה בסוף אם זה פיצוץ מוקשים...וגם הרבה אקטי מיקוש אם זה פתחית סטריפ שד"מ נ.ט וכדומה...יש הרבה חומר מעניין ללמוד...ובקשר לגדודים באמת שאין הבדלים זה בד"כ אותו סוג אנשים...
דבר נוסף מי שדיבר איתכם בפורום הוא סא"ל איציק דדון הוא לא כל כך קשור לבט"ר אבל הוא בהחלט אחד הקצינים הכי מוכשרים שיצא לי להכיר אני הייתי תחתיו 4 חודשים ובאמת שנהניתי ממנו...הוא לא דופק חשבון ודואג לכל חייליו(היה ראוי לציין)

נערך לאחרונה ע"י gks504 בתאריך 14-03-2007 בשעה 17:52.
ישן 18-03-2007, 18:33
  פנצ'ו פנצ'ו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.05.06

טוב אז בואו אני יבהיר כמה דברים...
1 בהל"ץ אחלה בסיס, זה בונוס רציני!
2 שוק יהיה לכולכם תפסיקו לעשות פוזות אם זה בבקום ואם זה בבסיס החדש אני מבטיח שכולם פה יאכלו תשוק מתיישהו
3 גיבוש יהל"ם יש (כל מחזור יש אם אני לא טועה), יעל\ס"פ\סמור\מדרון מושלג זה תדעו רק אחרי המסלול!
4 הגיבוש הוא 3 או 4 שבועות אחרי תחילת הטירונות ונחשב מהקשים ביותר בצה"ל (אני חושב שרביעי או חמישי מהקשים, אבל לא לתפוס אותי במילה), אם אני לא טועה יש מיונים לגיבוש, והגיבוש הזה יהיו מעט מקומות כי יש הרבה נפל"טים.
5 הנדסה הוא אחלה חיל ולא להצטער אם לא תעברו תגיבוש. גם שמעתי מחבר'ה שם בבסיס שעד הגיבוש חצי מהאנשים שרוצים לצאת אליו יוותרו וישארו בגדודים
6 את הסוף שבוע הראשון כמעט בטוח סוגרים אז תבואו עם ציוד לשבועיים.
מעבר לזה המון בהצלחה לכולם, ולא משנה מה תזכרו זה רק צבא, ולהיות ג'ובניק זה חרא ונתראה בבהל"ץ.

(כל המידע הזה הוא מחברים שהיו בהנדסה\עכשיו בהנדסה, ומהתרום שהייתי בוא וזה המידע שקיבלתי)
למי שתוהה אני הולך להיות שם טירון בדיוק כמוכם

ישן 23-03-2007, 13:40

אחי מה קורה?

אז קודם הכול היה סבבה רצח!!
ממש לא נורא האנשים בחדר הכי אחלה שבעולם.

והדבר הכי חשוב :

אין הבדל בין הגדודים בכלל! כול מי סיפר לכם ש אסף הכי טובים או מחץ הכי טובים או להב...
סתם שטויות כולם סוסים! המפקדים שם ממש אחלה, מרצים לכם גם בקשר לחיים האזרחיים ורואים שאכפת להם.
החדרים סבבה והאנשים בחדרים קוראים מצחוק, הזמן עובר מהר אפילו שמתרתרים אותנו על ימין ועל שמאל עם הזמנים.. אבל ככה זה בטירונות.. אני אישית התבאסתי בהתחלה כששמעתי שהחבר'ה הלכו ל 605 ואני הלכתי ל אסף 601?.
אבל זה אחלה גדוד!!!!! ממש קורע המ"פ מורעל רצח.. ובכלל מרעילים אותך מלמדים אותך משמעת ודואגים לך.. אני ממש מרוצה..
ותזכרו אין הבדל בין הגדודים!!! =]
פלוגה א' מחלקה 3 כבוד!!! =]
ישן 21-10-2007, 22:23
  Somri76 Somri76 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.07
שלח הודעה דרך ICQ אל Somri76 שלח הודעה דרך MSN אל Somri76

אני יודע שהאשכול הזה ישן מאוד..והדיון פה הוא חסר טעם בעיקרון עקב חוסר ההגבות שבו.
אבל מה שרציתי לומר זה בנוגע להודעותיו של תומסון,שזה הכל התנסות אישית כמובן ולפי מה שעובר עלייך נפלת על מחזור עם אנשים שאולי לא הכי בעלי רצון אני לא יודע אם אתה מודח נח"ל/גבעתי/גולני אבל תאמין לי שאני עדיין לא בחיל מתגייס רק בעוד כחודש וקצת(ב-26.11.07)ואני יודע המון על החיל כבר והוא פשוט מעניין ומאתגר זה רק לפי הראייה שלך והאופי שלך,אם תדע להפוך דברים לכיפים ולהרגיש את הביחד שיש בצבא בצורה כה מיוחדת שבאזרחות ספק שתיתקל בזה אי פעם אגב כי האופן אינו דומה אחד לשני...בכל מקרה,זה הכל תלוי באנשים כמו שאומרים ובלי קשר לזה החיל הוא חיל באמת טוב,אני אגיד לך הגיס שלי היה מ"כ בגדוד 603 ועד היום שהוא עושה מילואים אז בוא נאמר ככה שהמילואים של משוחררי הנדסה הרבה יותר מעניינים מהמילואים שבאים לעשות שאר החטיבות כגון גולני גבעתי ונח"ל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:15

הדף נוצר ב 0.38 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר