לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-02-2007, 04:34
  seoboy seoboy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.05
שאלה מיני סטודיו נייד, מישהו התעסק? מומלץ?

הי,
לא מזמן התחדשתי ב-D40 של ניקון.

אחת הסיבות העיקריות לקניית המצלמה היא כדי להתחיל (הדרך עוד ארוכה) לצלם ולבנות קטלוג און-ליין של שוקולדים וקינוחים אחרים...

מלבד המצלמה ועדשת הקיט אין לי שום ציוד ברגע זה.

אני נמצא כרגע בארה"ב וחשבתי לקנות את הסט הבא:
http://www.ritzcamera.com/product/301660023.htm

בעיקרון הם מציעים שם:
2 studio quality 50-Watt Photo lights
Light-Box
Back-light
Table-top Tripod
carry case

הניידות זה לא מה שחשוב לי, האם זה משהו שווה (יחס מחיר תועלת).

אני מאמין שאפשר גם 'לחלטר' בבית משהו (לקנות מנורות באופיס דיפו, קרטון, חצובה וכל מיני שטויות), השאלה היא האם האיכות + כל החומרים שהערכה הזאת מציעה לי עדיפה?

אני מאמין שבעתיד אני גם ארצה להתאמן על קטלוגים נוספים (לשם ההנאה בינתיים): תכשיטים, חרוזים וכדומה...

1. מה אתם אומרים על הערכה
2. במידה ואני עם תקציב מצומצם, האם עדיף להשקיע בעדשה שיותר מתאימה לצילום אוכל (אני באמת מתחיל)
3. האם שווה לסחוב את זה מחו"ל או שהמחיר לא כזה אטרקטיבי ועדיף כבר לקנות בארץ....

הרבה הרבה תודה,
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-02-2007, 06:57
צלמית המשתמש של mp26
  משתמש זכר mp26 mp26 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי seoboy שמתחילה ב "מיני סטודיו נייד, מישהו התעסק? מומלץ?"

לדעתי מחיר מאוד יקר !
ידוע שהחנות הזו יקרנים, תסתכל ותשווה עוד דברים שיש להם באתר מול אתרים כמו AMAZON ועוד, תעשה חיפוש בגוגל על זה.
חוץ מזה בקשר למיני סטודיו שנתת, אז פה בלינק הזה תמצא מחרים ממש מצחיקים לעומת RITZ CAMERA !
http://amazon.com/s/ref=nb_ss_gw/10...Go.x=10&Go.y=10
למשל יש לך את החנות 47th Street Photo מוכרים את אותו הסטודיו 43.95 $ (לא כולל משלוח+ $8.95).
לגבי הסטודיו עצמו תשאל את הכריש יש לו אחד כזה אז הוא יכול לתת לך חות דעת הכי מקצועית לגבי זה.
לדעתי זה נראה נחמד שיש לך 2 פנסי תאורה,בד לבן לריכוך התאורה, רקע אחיד ולא רקע בקומבינה וגם חצובה קטנה למצלמה.
לדעתי אם אתה רוצה להתחיל זה דבר טוב בשבילך.
אגב איפה אתה נמצא בארה"ב?

ישן 14-02-2007, 07:21
  seoboy seoboy אינו מחובר  

אני כבר חודשיים בארה"ב וחוזר עוד שבוע
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי mp26 שמתחילה ב "לדעתי מחיר מאוד יקר ! ידוע..."

אני כרגע בוושינגטון ומסיים בניו-יורק (שם נראה לי שאקנה).

כן, ריץ האלו יקרים באופן יחסי... פשוט ראיתי את 'הקופסא' אצלהם בחנות.

אגב, את המצלמה שלי (D40) קניתי אצלהם כי המחיר אחיד וכי קניתי שם גם אחריות מלאה לשנתיים.
הם החברה היחידה (בארה"ב לפחות) שנותנת אחריות בינ"ל מלאה לה-כ-ל (מלבד גניבה/ שריפה).

כלומר, אם המצלמה/ העדשה:
נדרסת/ נופלת מצוק/ מתמלאת בחול ים/ נופלת לבריכה/ עוברת עליה משאית

הם מבטיחים לתקן אותה על חשבונת בכל חנות מורשת בארץ (על חשבונם) - ואם הם לא 'מצליחים' תוך שלושה שבועות, אז הם מבטיחים להביא לי חדשה...

האחריות הזאת לא זולה - עלתה לי 180 דולר לשנתיים (וזיכתה אותי בנרתיק מעפאן למצלמה בחינם).

את המצלמה אגב רכשתי ב-599 דולרים.

נשמע סביר? פשוט בדיוק עכשיו נשברה לי מצלמת כיס דיגיטלית של פנטקס... וכאב לי הלב שעולה לתקן אותה יותר מאשר העלות שלה...
ישן 14-02-2007, 07:04
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי seoboy שמתחילה ב "מיני סטודיו נייד, מישהו התעסק? מומלץ?"

א. יש לי את המוצר, קניתי אותו לפני שבועיים והגיע יומיים לפני שנסעתי אז השתמשתי בו רק דקה ועוד לא עבדתי על התמונות.
ב. המוצר מגיע עם מנורות ותקעים 110 וולט אז קח בחשבון שתצטרך להיפתר מהמנורות או להחליף נורה ולאלתר תקע חדש.
ג. המחיר קצת יקר, את שלי הזמנתי מאמזון ב $69 + משלוח של עוד 9 דולר.

לגבי המוצר עצמו, אין בו שום דבר רע ואני בטוח שהוא עושה את העבודה כמו שצריך.

אגב, הנורות מפיצות חום אדיר ומחממות את כל המתקן שלהן אז לא ממש ניתן "לצלם ולברוח" מה שעלול להוות לי תקלה אם אני בבית לקוח וצריך להיזדרז (לוקח להן 15 דקות להיתקרר).

המתקן מתקפל לתוך עצמו (מזוודה מובנת כזו).

עוד דבר קטן: המתקן (חצובה) שמגיע איתו באמת מתאים למצלמות קומפקטיות בלבד ולשים עליו DSLR לא בא בחשבון אז אם בכל זאת תרצה להישתמש בחצובה תאלץ למצוא חצובה נמוכה במיוחד או לשים את הקופסא הזו על שולחן גבוה ואת החצובה על הריצפה.

עוד דבר אתה רוצה לצלם דברים קטנים או גדולים? המתקן לא גדול ויש מגבלה של גודל המוצר שבפנים כי רואים את קצוות המתקן בזוית רחבה.

מבחינת ניידות הוא 10.

ועוד דבר (אני עורך כל פעם) - בצילום שוקולדים תהיה לך בעיה, אלו נורות חמות במיוחד, השוקולד יימס.... תקלה רצינית. אתה זקוק לפלאשים. הייתי הולך על שימוש בשני פלאשים remote אבל לא יודע אם ב D40 יש את הפונקציה הזו.

נערך לאחרונה ע"י carish1 בתאריך 14-02-2007 בשעה 07:11.
ישן 14-02-2007, 07:26
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]א. יש לי את המוצר, קניתי..."

איזו אפשרות?
לעבוד עם שני פלאשים במצב TTL?
מי צריך את זה? שיעבוד עם פלאש טיפש שיפעיל שני פלאשים סלייב.
הפלאשים סלייב לא חייבים להיות SB800 או משהו כזה.

לפותח האשכול - אמרת שאתה בארה"ב אבל רצית להביא את הציוד לארץ.
האם את צילומי השוקולד אתה עושה פה או שם?
אתה יכול לקנות בארץ חומרים ולהרכיב בעצמך משהו נחמד משני פלאשים.
סופט בוקסים אתה יכול לקנות בארה"ב אם יותר זול.

בנוגע לחילטורים בבית - זה הכל עניין של נוחות.
התוצאה תהיה בסופו של דבר אותה תוצאה כי אתה משתמש באותה המצלמה ואותה העדשה (שעל הדרך אומר לך שמספיקה לצילומים שאתה צריך).
אם תבנה לבד בבית זה יהיה לך זול יותר, אך פחות נייד (אלא אם ממש תשקיע בתיק נשיאה מתאים).
מצד שני, אם אתה בונה לבד, אתה יכול לבנות מתקן גדול יותר שיתאים בדיוק לצרכים שלך.

ישן 14-02-2007, 07:34
  seoboy seoboy אינו מחובר  

כבר היה שווה להעביר את הפוסט :)
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]א. יש לי את המוצר, קניתי..."

קודם כל, הרבה הרבה הרבה תודה!

וכמתבקש - עוד קצת נידנודים:

1. שכחתי לגמרי מעניין המתח החשמלי... האם השקעה במעביר מתח שווה את קנייתן?
במידה ואני קונה מעביר מתחים (לא רק פלאג) אז עדיין ניתן להשתמש בנורות עצמן?

2. אבדוק מחירים במקומות אחרים, כמו שציינתי בתגובה הקודמת שלי - ידוע לי שהם יקרים, פשוט שם ראיתי את המוצר 'פיזית'.
אגב, אני לא ידוע כמה מכם יודעים - אבל ריץ מבטיחים 'לתת את המחיר הזול ביותר באותה עיר', כלומר אם מצאתם מקום באותה עיר שמוכר בזול יותר - הם מבטיחים להשוות

3. אין לי כרגע אף חצובה, האם היא לא 'מספיקה' בשביל ה-D40 שלי? אני מזכיר לך שמדובר ב-DSLR הכי קטנה שיש היום בשוק...

4. אם בעצם החצובה והנורות לא 'מתאימות' (בגלל מתח) אז לא שווה בעצם לקנות רק את הקופסא/ המתקן עצמו?

5. בנוגע לחימום (שוקולדים), בהחלט הערה יפה ונכונה... אבל אני לפחות אנסה ככה בהתחלה (אקפיא אותם לפני הצילומים )

שוב תודה,
וסליחה על הנידנודים...
ישן 14-02-2007, 08:09
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי seoboy שמתחילה ב "אלך על הקופסא, יש המלצות גם בזה?"

אין לי המצלמה מיוחדת לקופסא, מצטער. אני בד"כ לא מצלם בקופסא.
אני אהיה מחר ב DC אז אם אתה מעוניין להיפגש בערב דבר איתי, שלח לי מייל ל moshe@carish1.com באנגלית בלבד ואני אשלח לך את המספר הנייד שלי שם.

כן אני יודע שקר כבר קיבלתי דיווח...

אגב, Ritz ממש לא "מיקצועיים" והם לא עובדים עם ציוד קצה. הכל אצלם בינוני ומטה.
חנות ממש מקצועית זו PennCamera ויש באתר שלהם את כל הסניפים ב DC. יש אחד ליד הבית שלי ב 15th and K NW ויש אחד ב E street.
המוכרים שם הם כולם צלמים מיקצועיים יודעי דבר.

ישן 14-02-2007, 08:15
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי seoboy שמתחילה ב "אלך על הקופסא, יש המלצות גם בזה?"

הרבה בלאגן באשכול, אנסה לענות על כל הסעיפים.

1. בנוגע להקפאה של השוקולד, הייתי פשוט משתמש בנורות ניאון לבנות במקום. בדיוק קניתי נורות כאלה לבית... אתה מכיר את הספירלות האלה שמתברגות כמו נורות רגילות, ולוקחות פחות משליש האנרגיה להפקת אותה כמות אור? קנה לך שתי נורות של 30W (שמפיקות אור כמו 100W) ואתה מסודר. הן לא חמות.

2. בנוגע לחצובה, אני לא יודע כמה היא יכולה להחזיק, אבל מהנסיון שלי, עדיף לקנות משהו חזק פעם אחת, מלקנות משהו זול ואח"כ לקנות גם משהו חזק כשמגלים שהיא לא מספיק טובה (בעיקר עקב שידרוג הציוד).

3. המתקן עצמו מתאים לך? זאת אומרת, זה משהו שאתה לא חושב שתוכל לבנות לבד מחומרים מאופיס דיפו / הום סנטר? מיני סטודיו יש פה בפורום בשפע ועם שימוש נכון בתאורה התוצאות יפות מאוד... אני לא חושב שאתה צריך לשבור את הראש כל כך חזק.

4. למנורות אין יתרון על פלאש. גם בשימוש נכון בפלאש אתה יכול ליצור מצב בו רק האור של הפלאש יראה בתמונה (צמצם סגור, רגישות נמוכה ועצמה חזקה בפלאשים).
בפלאש אתה לא יכול לעשות אפקטים של מריחה (מסויימת) כי משך ההארה של פלאש מאוד קצר, אבל מבחינתך - הפלאש עדיף.

5. מקווה שלא פיספסתי שאלות (אני בעבודה במחשב מעאפן עם רזולוציה של 800 על 600).
אם יש עוד שאלות, אגד את כולן בצורה ממוספרת

ישן 14-02-2007, 08:38
  seoboy seoboy אינו מחובר  

שוב תודה...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "הרבה בלאגן באשכול, אנסה לענות..."

1. פשוט לקנות בתי מנורה רגילים ואת המנורות האלו?
אני צריך להציב אותן עם מראה כלשהי או פשוט למקם אותן מחוץ ל'קופסת הסטודיו' הזאת?

2. אחפש חצובה רצינית, יש המלצה לחצובה נמוכה (בשלב זה התחיל בנמוכה מכיוון שזה הצורך ה'ראשוני' - יותר מאוחר אקנה גם אחת גבוהה ומסיבית יותר לצילומים אחרים).

3. אבדוק כמה עולה פה מתקן לבד ואולי זה יהיה עדיף מלבנות לבד...

4. האם פלאש ישיר לא פוגע בעומק התמונה? ממה שיצא לי עד עכשיו (שוב, אני רק שבועיים מצלם) אז התמונות עם הפלאש של התמונה הן מאוד שטוחות ופלסטיקיות כשמצלמים מקרוב.

נראה לי שאני מעדיף בשלב זה (מסיבות תקציביות) לקנות מנורות פשוטות ובתי מנורה (שוב, מחזיר אותי לשאלה '1') כדי לא להוציא בשלב זה כספים מייותרים, ואני מאמין שאוכל להגיע לתוצאות דומות של 'פלאש חיצוני יקר'.

שוב תודה
ישן 14-02-2007, 10:36
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי seoboy שמתחילה ב "שוב תודה..."

0. משה, לא התכוונתי להביא לך את "תלמד לשרשר", מה אתה קופץ? P:

1. אני עוד לא לגמרי סגור על קופסאת הסטודיו שלך. אם אתה בונה בעצמך "מיני סטודיו", אני לא מציע לך לקסטם רק חלק מהאלמנטים כי הקופסא המוכנה עובדת עם מה שמגיע איתה. אם אתה משנה משהו אחד, אולי הוא לא יתאים עם משהו אחר. אתה לא צריך הרבה בשביל לצלם מוצר. סה"כ רקע מסויים וכמה גופי תאורה...

2. האמת שחבר שלך לי לינק לחצובה סופר קטנה ומגניבה שיש לה שלוש רגליים מפרקיות לגמרי. היא חזקה בטירוף (בתמונות באתר היא החזיקה 350D עם 70-200L של קנון) ומאוד וורסטילית (אפשר לגרום לרגליים שלה לחבק עצמים כמו עצים, מראות רכב, עמודים וכו'). אין לי את השם שלה עלי (אני בעבודה), אבל אם זה מעניין אותך, אתן לינק לאתר ברגע שאגיע הביתה.
בכל מקרה, אתה יכול לקנות גם חצובה גדולה שיש לה אפשרות לחבר את המצלמה הפוך (יש דוגמאות בפורום - חפש "חצובה הפוכה" או משהו כזה). זה לא הכי נוח לצילום אבל זה אפשרי.
הפתרון של משה הוא לדעתי הנכון ביותר. קניית חצובה גדולה ולצלם את הסטודיו על שולחן גבוה.

4. פלאש ישיר זאת אומרת לא מרוכך.
כשהפלאש מגיע מכיוון העדשה, התמונה אכן נראית שטוחה וחסרת עומק. בשביל לגרום לצללים להופיע בתמונה (מה שנותן תחושת תלת-מימד) אנחנו ממקמים את הפלאש/ים מהצד / מלמעלה / מאחורה או מכל כיוון שהוא לא מכיוון העדשה.
בנוסף, אנחנו לא רוצים צללים קשים מדי, במיוחד בצילומי מוצר, ולכן נשתמש בכלי ריכוך לפלאשים כמו סופט בוקסים. סופט בוקס יעשה עבודה זהה בין אם מדובר בפלאש או תאורה ביתית רגילה.
פלאש לא ישיר הוא פלאש מוקפץ, והשימוש בהקפצה זהה לשימוש בסופט-בוקס. הוא למעשה מגדיל את שטח האור שממנו האובייקט מואר. במקום מפלאש קטן, הוא מואר מאיזור תקרה / קיר גדול. הסופט בוקס עושה את אותה העבודה ביתר נוחות ובהרבה יותר דיוק.

5. אם אתה רוצה לעבוד עם בתי מנורה זה מצויין.
אתה יכול להתחיל עם סופט בוקס ומנורת 100W אחת ולהמשיך עם עוד סופט בוקס, במידה ותראה שחסר לך אור מכיוון מסויים. בצילום מוצרים קטנים כמו שוקולד, סופט בוקס גדול מקרוב יכול לשמש כמו שני סופט בוקסים כשהאחד מלמעלה והשני מהצד. שחק עם זה, זה כיף.
העלות תהיה קטנה, והאתגר בלבנות את המערכת כיפי.
תן תמונות של העשייה

ישן 14-02-2007, 20:10
  seoboy seoboy אינו מחובר  

שוב תודה על התשובות המקיפות
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "0. משה, לא התכוונתי להביא לך..."

1. תודה
2. מגניב, אבדוק את זה ואם תוכל להעביר לינק זה יהיה מעולה (אבל לא חובה)
4. עזרת לי מ-א-ו-ד, אחרי שקראתי המשכתי לקרוא והבנתי יותר בזכות ההסברים.
5. מעולה תודה - אבל הבנתי שסופט בוקס יכול להיות 'מחובר למנורה' (נראה לי שזה מה שאתה התכוונת אליו) והוא יכול להיות 'אוהל'/ קופסא שפשוט מכל הצדדים שלו אפשר לשים מנורות... תגיד לי אם הבנתי כמו שצריך

בכל מקרה, במידה ואני לא אמצא אוהל מוכן מתאים אז אני אלך על האופצייה הזאת:
http://digital-photography-school.c...ive-light-tent/

וכן, אחרי שיתחילו להכין את הקינוחים (הצילום יתבצע במשך כמה שבועות) אני אשלח עדכונים, תמונות של הסטודיו - טיפים מהנסיון ועוד.

שוב תודה רבה רבה רבה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:07

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר