לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-02-2007, 18:47
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "חבל שאין את נוסח החוק במלואו, הדבר היה יכול לתת התיחסות עניינית יותר אליו."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
עד כמה שידוע לי, החוק לא מתיחס לאפשרות של "נוהל מעצר חשוד" אזרחי. כלומר, נתקלת בפורץ, כיונת אליו נשק, אמרת לו לעצור והוא לא עצר. לא בטוח שהדבר מאפשר לך לירות בו, ואת החלק הזה אמורים לשנות.

אני לא יודע מה לשון החוק (וזה לא ממש מעניין משום שבישראל "לשון החוק" היא בהחלט לא מה שמיושם בפועל בעבירות פליליות הקשורות ברכוש ונזקי גוף), אבל בפועל (וזה מה שכמתנדב במשמר האזרחי נכתב בצורה פשוטה בתדריכים שמועברים (לא מדובר על יחידת קשישים שיושבין במרכז העיר...)) נאמר פשוט ש"לא יעשה שימוש בנשק ע"מ למנוע עבירות רכוש". המשמעות בפועל היא שאין טעם להשתמש בנשק כדי לאיים על גנב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-02-2007, 22:44
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
נוסח דומה נמצא בהוראות למחזיקי נשק (אזרחי)
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "משמר אזרחי - הגנה על רכושו וביתו של האחר."

שגם עליהם אני נמנה. בכל מקרה, בדיוק כמו בנושא ההגנה העצמית (מותר לך לפגוע בתוקף על מנת להגן על עצמך ורק כל עוד אתה מגן על עצמך (או אחרים). פגיעה בתוקף כאשר הוא אינו מסכן איש (לאחר התקיפה) אסורה אלא אם כן מדובר על מצב שבו חשוב לעצור אותו) ראוי שהחוק יגדיר בקווים כלליים ברורים את מה שמותר ומה שאסור.

לדוגמא בשטחים בנויים ועירוניים ראוי שבמקביל לחוק שיבוא עלינו לטובה, יובהר גם כי שימוש בנשק חם בשטח בנוי אמור להיות אסור בעקרון (ולכן לא יורים בפורץ שנכנס לאוטו בחניה). אין לפגוע בגנב כאקט נקמה, אלא רק על מנת להפסיק את העבירה, וזאת לאחר שהוא התעלם באופן ברור מהדרישה להפסיק (זאת אומרת שאסור לארוב לגנב ולירות בו). במקרים של נסיונות לחטיפת רכב, שוד מזויין וכו' (נפוץ מאוד ע"י ערביי השטחים) ניתן לירות בשודד ללא אזהרה כמובן (משום שאלה המקרים הברורים ביותר, לא איזה שיכור שמנסה להכנס לרכב שלא שלו בטעות).

לגבי חקלאים ובעלי מקצוע הפעילים בשטח הפתוח - אמורות לחול תקנות ברורות יותר וחובה על רכזי החוק בסביבה ליידע את האנשים המתאימים בקשר לעצירת שודדי ציוד חקלאי לדוגמא. מכיוון שהשוד וההשחתה של ציוד ותנובה חקלאית של יהודית הפכה ממש לבעיה אסטרטגית (אני חוטף עצבים רק מזה שכמה ילדים חותכים לי טפטפת בשביל באנג, אז מה מרגיש חקלאי שגילגלו לו 2000 מטר צינורות בין לילה?), ראוי שהחוק יתיר לחקלאים לעצור את השודדים הללו באופן אקטיבי - לא מדובר כאן על אטמוספרה נורמלית. אין כמובן לירות במשיגי גבול, אלא רק במי שעוסק בשוד.

ישן 14-02-2007, 19:16
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
נוסח החוק בפרשת השבוע (לא צריך להמציא מחדש את הגלגל):
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "חבל שאין את נוסח החוק במלואו, הדבר היה יכול לתת התיחסות עניינית יותר אליו."

א אִם-בַּמַּחְתֶּרֶת יִמָּצֵא הַגַּנָּב, וְהֻכָּה וָמֵת--אֵין לוֹ, דָּמִים
ב אִם-זָרְחָה הַשֶּׁמֶשׁ עָלָיו, דָּמִים לוֹ:

פירש רש"י:

רש"י שמות פרק כב (א) אם במחתרת - כשהיה חותר את הבית: אין לו דמים - אין זו רציחה, הרי הוא כמת מעיקרו. כאן למדתך תורה אם בא להרגך, השכם להרגו, וזה להרגך בא שהרי יודע הוא, שאין אדם מעמיד עצמו וראה שנוטלין ממונו בפניו ושותק, לפיכך על מנת כן בא, שאם יעמוד בעל הממון כנגדו יהרגנו: (ב) אם זרחה השמש עליו - אין זה אלא כמן משל אם ברור לך הדבר שיש לו שלום עמך, כשמש הזה שהוא שלום בעולם, כך פשוט לך שאינו בא להרוג, אפילו יעמוד בעל הממון כנגדו, כגון אב החותר לגנוב ממון הבן, בידוע שרחמי האב על הבן, ואינו בא על עסקי נפשות

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:58

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר