לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-02-2007, 14:58
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06
"חלוץ מנע פיתוח של מערכת-נשק שהייתה יכולה לשמש את צה"ל בלבנון".

"חלוץ מנע פיתוח של מערכת-נשק שהייתה יכולה לשמש את צה"ל בלבנון".
מישהו יודע על מה מדובר? כתוב שזה קשור למוקשים:
ציטוט:
The system is not intended to harm civilians, and is being developed according the International Mine Action Standards.

הכתבה
Development of a weapons system that could have been used against Hizbullah during the second Lebanon war was halted in 2002 by Chief of General Staff Lt.-Gen. Dan Halutz, then commander of the air force. Development of the system has now resumed on the orders of the current IAF commander, Maj.-Gen. Elazar Shkedy, The Jerusalem Post has learned.

The system was being built by Israel Military Industries (IMI) until 2002, when the project's funding was cut by Halutz and his deputy at the time, Maj.-Gen. Ido Nehustan, today head of the IDF's Planning Division.

Development of the weapon was started in 2000 by then-OC Ground Forces Command Maj.-Gen. (res.) Yiftah Ron-Tal. Since the Ground Forces Command lacked the funds to develop the weapon, Ron-Tal joined forces with the IAF.

The system is not intended to harm civilians, and is being developed according the International Mine Action Standards.

"There is no doubt that this system would have assisted IDF forces during the Lebanon war," a former officer in the Ground Forces Command told the Post. "It could have stopped Hizbullah in their tracks and prevented the guerrillas from transferring weaponry and rockets from place to place."

According to another officer who was involved in the project, Halutz and Nehushtan decided to cut the funding due to a change "in their priorities." The Ground Forces Command, the officer said, then had no choice but to stop development.

But now, following the disappointing results of the second Lebanon war, IMI has once again been approached by the IAF, which has expressed what is being described as "extreme interest" in the weapon. The air force has yet to resume funding, but IMI sources told the Post they believed development would begin in the near future.

This is not the only time Halutz prevented the procurement of weapons that could have helped the IDF during the recent war. In August, Time magazine reported that as IAF commander, he rejected a US offer in 2002 to sell Israel "bunker buster" bombs capable of penetrating underground Hizbullah bunkers, saying that Israel had its own "superb weapons."

During the Lebanon war, however, Israel received an emergency shipment of bunker buster bombs from the US after its own weapons failed to destroy Hizbullah installations.

Following the war, IMI head Avi Felder appointed Dan Peretz, VP for research and development, to head a committee to study the IDF's future needs.

The panel concluded the technology existed to produce a variety of weapons that could have assisted the IDF, and possibly even changed the outcome of the war, but that for various reasons the military had decided not to purchase the weapons.

One example was the IMI system. Another weapon, development of which was stopped by the IDF before the war and has now been restarted.

The IDF has purchased several models for elite units and is now considering equipping all its ground forces with the advanced weaponry.

Another weapon the military declined to purchase from IMI before the war was a cluster bomb that self-destructs if it does not detonate upon impact, unlike the ones the IDF receives from the US.

"Had the IDF bought our cluster bomb it would have spared Israel a major diplomatic crisis," Dan Peretz said in reference to US intentions to impose sanctions on Israel for using American made cluster bombs against international regulations.

"The bottom line," Peretz concluded, "was that all of the technology was there. It was just that the IDF wasn't equipping itself with the necessary platforms and weapons."•

נערך לאחרונה ע"י Shavit69 בתאריך 14-02-2007 בשעה 15:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-02-2007, 15:55
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shavit69 שמתחילה ב ""חלוץ מנע פיתוח של מערכת-נשק שהייתה יכולה לשמש את צה"ל בלבנון"."

נראה כיותר ממערכת אחת, ממה שזיהיתי:
  • עצר פיתוח:
    • מוקש (כנראה מפוזר מן האויר)
      ציטוט:
    • מצרר "מתכלה", מתפוצץ אף אם לא הופעל עם הפגיעה בקרקע - לחלופה האמריקאית כידוע הרבא נפלים...
      ציטוט:
      Another weapon the military declined to purchase from IMI before the war was a cluster bomb that self-destructs if it does not detonate upon impact, unlike the ones the IDF receives from the US.
    • מגוון מערכות (לא מפורטות)
      ציטוט:
      The panel concluded the technology existed to produce a variety of weapons that could have assisted the IDF, and possibly even changed the outcome of the war, but that for various reasons the military had decided not to purchase the weapons
  • עצר רכש:
    • פצצה נגד בונקרים - נתקבלו בזמן הלחימה ולא עמדו במשימה
      ציטוט:
      he rejected a US offer in 2002 to sell Israel "bunker buster" bombs capable of penetrating underground Hizbullah bunkers, saying that Israel had its own "superb weapons."

ישן 14-02-2007, 23:54
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
כל כך מעורפל שזה מזכיר את הפקודות במלחמה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Shavit69 שמתחילה ב ""חלוץ מנע פיתוח של מערכת-נשק שהייתה יכולה לשמש את צה"ל בלבנון"."

סליחה שאני סקפטי להחריד בנושא הזה אבל מערכת נשק שהיתה מביאה לשינוי תוצאות המערכה?
נדמה לי שקוראים לזה הגורם האנושי ובדר"כ הוא זה שמביא לתוצאות רצויות או לא ובמקרה דנן כנראה שלא. יש לי ניחוש מעורפל לגבי איזה מערכת נשק הם מתכוונים בנושאי מיקוש ואם בה הם עוסקים אז היא ממש לא היתה מביאה לשינוי כל כך מסעיר כמו שהם מתארים. כמו כל מערכת נשק שבאה לשפר את המצב הקיים ללא ספק היא היתה מועילה אבל כרגיל, זה עניין של עלות מול תועלת במגבלות תקציב והיה והניחוש שלי נכון אז לא היא זאת שהיתה משנה את התמונה. כמו כל חברה שמתעסקת בלמכור לצה"ל מערכות נשק, כמובן שהמערכות שלהם הן אלו שהיו משנות את המלחמה. כמו מעיל רוח, פצצות חודרות בונקרים, שקיות מוטיבציה במנות קרב וכדומה..

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 15-02-2007, 16:52
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...

- "אדוני הרמטכ"ל, אני שמח לבשר לך שאחרי עשרים שנות פיתוח הצלחנו להשלים את הפרוייקט הענק שלנו!"
- "כן, מה זה?"
- מכונת זמן! הרמטכ"ל, יש לנו מכונה שתוכל לקחת אותך קדימה ואחורה בזמן, איתה תוכל להשפיע על ההיסטוריה".
- "רגע, מה התקציב שלכם?"
- "חמישה מליון דולר"
- "חמישה מליון דולר? אתם סגורים! מבוטלים!"
מ.ק. 22

ישן 15-02-2007, 18:25
צלמית המשתמש של Shavit69

טוב נו.

אם אפילו יוסיפון מקדיש זמן כדי להגיב לשרשורי הקטון, והוא עדיין נשאר פעיל - אולי עדיף שבאמת אכתוב תגובה ואגמור עם הקרקס הזה.
ושאף אחד לא יעשה טעויות, אני לא חושב שהטלקבקיסטים של השרשור הזה מָפנים את טעונותיהם אלי, מכיוון שכל מה שעשיתי הוא לתרגם באופן 'חופשי' ולא-מקצועי את הכותרת של הכתבה הנ"ל מ-Jpost, שהיא:
"Halutz stopped advance of vital arms"
אז אם זה לא זה, אז למה כמובן בזבזתי את הזמן שלי כדי לכתוב את התגובה הזאת?
טוב, אז התגובה שלי היא תגובת-מחאה לכל הטלקבקיסטים למיניהם שלא טורחים לקרוא את כל הכתבה, ומסתפקים בכותרת ותו לא.
כי אם היו קוראים את הכתבה, היו יודעים שעיקרה של הכתבה אינה חלוץ, אלא המערכות-הנשק המדוברות. ואולי, אולי - ינסו גם לשפוך קצת, קצת אור עליהן, מכיוון שאולי, במקרה, בסיכוי, חלק מהמערכות-נשק האלה ישומשו במלחמה הבאה, ודווקא הייתי מעדיף לדעת עליהן.
אז באמת, במקום לקרוא רק את הכותרת או את הפסקה הראשונה, כל-כך קשה לכתוב תגובה עיניינית? באמת כל-כך כל-כך קשה? באמת באמת באמת?
אבל (!!!) ותאמינו לי זה חתיכת "אבל", שלא כמו במקרה של אברהם - מצאתי צדיק אחד בסדום!
שהוא כמובן טוּליוויוּ (סליחה, יש בעיות שאני מנסה לכתוב את השם באנגלית),אז רק רציתי להודות לך אישית על כך שלא הייתה טלבקיסט שלא לוקח את הזמן לקרוא כתבה (שהיא בערך 4\3 עמוד) ומסתפק רק בכותרת.
ויוסיפון, אולי זה לא בסדר שאני 'נטפל' אליך אישית - אבל אם אתה מנהל, אתה מצופה לרמה גבוהה יותר. ואני אצטט אותך כרגע:
"אני כותב רק מה שאני יודע, או שאני חושב שאני יודע ואם אין לי מה להוסיף - אני שותק, מקשיב ולומד!"
ושגם לך לא יהיו טעויות, יש לי הערכה רבה אליך ולשאר מנהלי הפורום כלפי מה שעשיתם פה, זהו באמת פורום מיוחד במינו.

ישן 15-02-2007, 18:30
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
אני בסה"כ ציטטתי
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Shavit69 שמתחילה ב "טוב נו."

(מהזיכרון) את סידרת הטלוויזיה שחזתה בדיוק את מה שנאמר בכתבה שהבאת.
בסידרה, כשהרמטכ"ל נדרש ע"י שהב"ט לקצץ שני מליארד שקל מהתקציב הוא לא מקצץ ממסכי הפלאזמה ומהקצינים המיותרים אלא דווקא פיתוח מדהים שהיה יכול לעזור מאד לצבא.
הנה קישור לסירטון (רק בIE).

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 15-02-2007 בשעה 18:33.
ישן 16-02-2007, 11:53
צלמית המשתמש של Shavit69

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אני בסה"כ ציטטתי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
(מהזיכרון) את סידרת הטלוויזיה שחזתה בדיוק את מה שנאמר בכתבה שהבאת.
בסידרה, כשהרמטכ"ל נדרש ע"י שהב"ט לקצץ שני מליארד שקל מהתקציב הוא לא מקצץ ממסכי הפלאזמה ומהקצינים המיותרים אלא דווקא פיתוח מדהים שהיה יכול לעזור מאד לצבא.
הנה קישור לסירטון (רק בIE).

אם הייתי יכול לכתוב צחוק באופן ריאליסטי, הייתי עושה את זה - אבל זה בלתי אפשרי P=.
אז נסתפק ב: xD.
פעם הבאה תיהיה יותר ספציפי, כי עד עכשיו לא היה לי מושג מה זה 'מ.ק 22'.
גם הסרטון היה מצחיק דרך-אגב.
ו-Sam Weller, עוד פעם, אם היית קורא את הכתבה הייתה רואה שהמילה 'חלוץ' שומשה רק ארבע פעמים.
הכתבה לא הייתה על חלוץ, בוא נסכים על זה =\.
אז לבוא אלי בטענות שהייתי צריך לחשוב על זה שרוב גולשי הפורום אינם טלקבקיסטים שמעדיפים לקרוא רק את הפסקה הראשונה ואת הכותרת, ושהייתי צריך לשנות את הכותרת ולראות את זה בא - קצת הגזמת, לא?
פעם הבאה אני כבר אצא מנקודת-הנחה שגולשי הפורום אינם יודעים אנגלית, ולא אביא את הכתבה בכלל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:20

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר