לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-02-2007, 18:08
  The frogmen The frogmen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.07
דילמה קשה האם אני מסוגל להרוג?

מאז שאני זוכר את עצמי ידעתי שאני רוצה לעשות שירת משמעותי, מעניין ומאתגר מבחינה פיזית.
בקיץ שבין יא'-יב' הלכתי לגדנ"ע שייטת ועברתי, ככל שתאריך הגיוס שלי מתקרב אני מתחיל להרהר האם אני בכלל מסוגל להרוג בן אדם? אני לא בטוח שאני רוצה להיות רוצח.
במרץ יש לי גם גיבוש טייס, אם אני אעבור את הגיבוש אני חושב שאני אעדיף ללכת לטייס רק בגלל בעובדה שיותר קל ללחוץ על ההדק כשאתה לא צריך להסתכל לבן אדם בעיניים כשאתה יורה בו.
הבעיה היא שבסך הכל טייס לא ממש מושך אותי כמו שאני נמשך לשירות בשייטת, אני צולל כבר כמה שנים טובות ומרגיש הרבה יותר בטוח במים מבאויר.
איך כל מי שמתגייס לאחת מהיחידות הקרביות בצה"ל יודע כבר בגיוס שלו האם הוא מסוגל בכלל להרוג?
אני משער שאחרי האימונים שאתה עובר בצבא לפני היציאה לקרב אמיתי אתה לא ממש חושב כשאתה לוחץ על ההדק אתה פשוט יודע שזה או אתה או הוא.
מה אתם הייתם עושים במצב שלי? אני בכלל לא יודע אם המקום שלי בשייטת נישמר אם אני מתגייס לטייס במקום לשייטת, מה שאני יודע בביטחון שלחתום ויתור על טייס אני יכול אבל אז האפשרות הזאת ניסגרת מבחינתי ואני לא בטוח אם אני בכלל רוצה לסגור אותה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-02-2007, 18:14
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The frogmen שמתחילה ב "דילמה קשה האם אני מסוגל להרוג?"

איך לבחור בין המסלולים זה עיניין שלך.
מה שכן, הייתה לפני כמה חודשים תוכנית מעניינת בערוץ שמונה. בחור בריטי אחד חשב בדיוק כמוך וניסה להבין מה עומד מאחורי היכולת של חייל להרוג אדם אחר. מה שהיה מעניין זה שהוא שם את ידיו על סטטיסטיקות ממלחמת העולם השניה שהצביעו על כך שאחוז ממש נמוך (חד סיפרתי) של החיילים הלוחמים אשכרה כיוונו וירו במטרה להרוג. רוב החיילים האחרים לא היו יורים בחייל אויב אלא אם כן זה היה מצב של או הוא או אני ורוב הזמן או שירו אש לריתוק או ששמרו על הגב של חבריהם הקילרים.
אחר כך הוא גילה שהסטטיסטיקות האלה ממש רחוקות מהמציאות היום וזה בגלל שההכשרה של לוחמים היום עוסקת בביטול של אותה מחשבה של "שיט אני הולך לירות בבנאדם". כמו שאמרת, אחרי מספיק אימונים אתה לא חושב על זה באותו הרגע, אתה פשוט מבצע. לפחות זאת המטרה של ההכשרות כיום...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 15-02-2007, 19:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי The frogmen שמתחילה ב "שמע אתה צודק אבל אם אני לא אוכל לתפקד שמו שצריך ברגע האמת אולי אני לא מתאים לתפקיד."

בגלל זה האימונים שלך משקיעים מאוד להביא אותך למצב "אוטומטי". אם אתה באמת תסתמן כאחד שהאימונים לא מצליחים לגרום לו לכך - סביר להניח שהיכנשהו תנשור.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 15-02-2007, 18:32
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
רוצח הוא מי שבא עם 20 קילו חומר נפץ ומתפוצץ בלב אוכלוסיה אזרחית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The frogmen שמתחילה ב "דילמה קשה האם אני מסוגל להרוג?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The frogmen
האם אני בכלל מסוגל להרוג בן אדם? אני לא בטוח שאני רוצה להיות רוצח.

או למעשה כל אדם הנוטל חייו של אחר ללא אבחנה/ כך סתם.

ישן 15-02-2007, 20:05
  RAWR RAWR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.06
אל תדאג

הבעיה שאתה מתאר היא בעיה שקיימת כבר מאות שנים וכל צבא התחבט בדרכים לפטור אותה.
ממחקרים שנעשו נמצא כי בערך רק כ12% מהגברים(המחקר נעשה על גברים) "מסוגלים" להרוג אדם אחר בזמן קרב מקרוב.
הסיבה בכך נעוצה במשהו שאתה אמרת בעצמך - להסתכל בעיניים..בעצם אתה לא מסתכל בעיניים של האדם(רק) אלא בכל הפנים שלו ומזהה את ההבעת פנים שלו...

בני האדם מטבעם חיים בקבוצות בכדי להגן על עצמם, כשאתה רואה אדם מולך ומזהה את ההבעת פנים המפוחדת שלו או האגרסיבית זה לא מטבעך לתקוף אותו, אלא להצמד אליו ולעזור לו כפרט מהמין שלך..
האנשים שכן מצליחים להרוג את בני מינם הם אנשים בעלי הפרעות פסיכולוגיות מסויימות שאחת מתופעות הלוואי שלהן היא אי היכולת לזהות הבעות פנים ומצבי רוח(זה נגרם בעקבות אינטיליגנציה בין-אישית ברמה נמוכה מאוד).

כיום הצבאות מאמנים את החיילים שלהם להיות אגרסיביים, מאמנים אותם לירות כנגד מטרות בצורת בני אדם ומלמדים אותם כיצד להרוג(וכן..סיפורי רעל ומור"קים זה חלק מהעניין) ושיעור ה"הורגים" בצבאות המודרניים היום מגיע לכ90%!
ישן 15-02-2007, 20:33
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
הבעיה כמו שאני מבין היא אצלך - אין דבר כזה ,חייל שהורג הוא לא רוצח .

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The frogmen
כל שתאריך הגיוס שלי מתקרב אני מתחיל להרהר האם אני בכלל מסוגל להרוג בן אדם?
אני לא בטוח שאני רוצה להיות רוצח.
.

אם זאת השקפתך , אתה עדיין לא מבין מה זה בדיוק אומר וזה בסדר.
אם לומר את האמת , אף אחד לא יודע מה זה , לא משנה באיזה יחידה ולא משנה כמה מאומן תהיה.
יש לך כיום בצה"ל שני סוגים של מקרים כאלו , הראשון ההתקלות הקלאסית, ממארב, פעילות בט"ש , טווח רחוק וכדו .
השני , החיילים שנשלחים באופן יעודי וכירוגי לתוך מבנה או סתם רחוב מסתכלים לאויב בגובה העיניים ויורים מטווח אפס.
מה מבין השניים יותר טוב או פחות קל או קשה , על זה אין לי מושג,אני יכול להעריך שתמונת אדם נשמט מנגד העיניים שלך הרבה יותר נחקקת בזכרון .
ישנם אנשים חיים כיום שרשמו לזכותם במהלך 3-4 שנות שירות 15-25 מחבלים הרוגים באי אלו פעילויות בשרות צבאי, איך הם חיים היום , חיים מצוין בלי נקיפות מצפון,ישנם תמונות שלא נשכחות וזה בוודאות.
אבל שוב , לא ניתן להתכונן לדבר כזה מבחינה מנטלית , האימון לכזה דבר בסופו של דבר הופך להיות קל מאוד ובלתי נשכח גם שנים אחרי השירות, גם אם תעשה את זה כמה פעמים במהלך שירותך .
אם לא תבין את משמעות העניין, לפני הגיוס \ מסלול ולאחריו , תצטרך לדעתי לעשות שני דברים , האחד לפרוש ולא לשרת בחי"ר , השני ,לדבר עם גורם מקצועי מוסמך במסגרת צה"ל לנושא הזה.

ישן 15-02-2007, 22:12
  E1tan E1tan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.05

קלעי בגדוד חי"ר, אפילו בתותחנים אם אני זוכר נכון מה שבן דוד שלי אמר לי, רוב הסיכויים שיהרוג יותר מחבלים מאשר לוחם שייטת במהלך השירות סדיר (אני די סגור על זה, למרות שבינינו אני לא יודע מה השייטת עושה וזה כנראה כי לא נפתחת אש ברוב הפיעלויות שלהם, יכול להיות שאני טועה, אבל אני די מאמין שאני צודק.)

בני דודים שלי שניהם בתותחנים לשעבר שאלו אותי אם אני מסוגל להרוג בנאדם אמרתי בטח אם הוא מחבל, אז הם שאלו ואם מישהו שנכנסתי לבית שלו בשביל לעשות מעצר יוצא בחושך מחזיק משו ביד שנראה כמו אקדח לא תירה? אמרתי אני הייתי יורה רק אם הוא היה נראה לי מחבל ואז הסבירו לי שאין כזה דבר אם תחשוב שיש איום תירה פעולה לגיטימית בהתחשב במצב אולי אם זה היה נראה כמו ילד קטן אז לא, אבל מדברים על אדם שנראה בוגר.
היה איתו אחד בגדוד שיש בטנק או נגמש אין לי מושג יצא החוצה והיה מורכב מאג למעלה פגע בו עם הקסדה נורה צרור הרג ילד קטן ופצע את אמא שלו קשה, אם אני לא טועה, מאז היה קשה לו השירות.קלעי אחד סירב לצאת לאלמנות קש בגלל שכמעט תמיד הוא היה יודע בוודאות שהוא הורג מישהו, לאדע מה נסגר איתו.

מה שרציתי לומר פה שבעקרון כמה שאתה יותר מובחר לא בהחלט יגרום לך להרוג יותר אנשים ובלי קשר לא נראה לי שחושבים על זה יותר מידי בגיל הזה נניח 20 אם בכלל.

לשאלה שלך האם אני מסגול להרוג בנאדם? מכיתה ו או ז לא זכור לי שהלכתי מכות ברצינות עם מישהו, בחיים שלי לא הכנסתי למישו אגרוף וכן לדעתי אני מסגול בשירות הצבאי להרוג מחבל נקווה שזה יהיה הדבר היחידי שייצא לחיילים להרוג ולא אזרחים.
ישן 15-02-2007, 22:42
  jonatanst jonatanst אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
ללחוץ על ההדק?

קלעי בגדודים לא הורג יותר מאחד בשייטת..אבל זה לא הוויכוח, והוא טיפשי..

הנושא של האם אני מסוגל להרוג הוא מאד עמוק..
אמנם אני עדיין לא הצעיר של מרץ 07..אבל חברים הכי טובים שלי הם פזמניקים לא קטנים..
אחד מהם הוא מט"ק בשריון..רגיש כמוהו לא תכיר מעולם..עדין נפש..איבד מספר חברים במלחמה, חברים שעשו איתו מסלול, שהיו אתו בקו..והמשיך הלאה..
תמיד עולה השאלה איך אפשר להמשיך הלאה אחרי שחבר מת, וואלה..ממשיכים כמו חיות, לא מסתכלים אחורה, לא חושבים.
מהיכרותי הקצרה עם השייטת..(משפחה קרובה והרבה התעניינות) שייט לאורך המסלול נהיה "מכונת הרג" כמה שעצוב להגיד כזה דבר.
זה לא שהוא רובוט..הוא חושב, מפעיל שיקול דעת בכל דבר שהוא עושה אבל יש לו מטרה, להילחם.

כל לוחם בצה"ל מוכשר פרק זמן מסויים-בין 6 חודשים לשנתיים לייעוד שלו..

הפעורים שמדברים הם לאו דווקא האמיצים ביותר, אבל קו מחשבה מסויים משכיח מהם דילמות כמו אלה שלך. הרי אתה מתגייס לשירות חובה כדי "להגן על המדינה", כדי שאתה, בני משפחתך וחברייך יחיו כאן בשקט יחסי.

אם התקבלת למסלול בשייטת אז כנראה שנמצאת מתאים..תחשוב כמה שפחות כאלה מחשבות..יש לך עוד שנה וחצי לפחות מהגיוס עד שתצא לפעילות..

המט"ק הרגיש שסיפרתי עליו הרג 4 מחבלים במלחמה הזו..על משקל ה ארבעת החברים שמתו לו.
תאמין לי שאם היית שואל אותו בצעירותו אם הוא מסוגל להרוג מישהו, בחיים הוא לא היה אומר שכן,
אבל שאתה נמצא במצב של מגננה, או שבמקרים מסויימים מתקפה, אין מקום למחשבות כאלה, משום שיש לך משימה ויש לך ערך עליון..
ישן 15-02-2007, 23:27
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
פותח האשכול..
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי orienter שמתחילה ב "אני יראה בכולם אפילו אם תיהיה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי orienter
אני יראה בכולם אפילו אם תיהיה הפגנה או ילד בן 10 יזרוק עלי חצץ אני יהרוג את כולם יששששששששששששששששששששש צנחנים אני בא

הנה לך איך מתנהג רוצח. ולכותב התגובה, אני באמת מקווה שלא יגייסו אותך ושלא תגיע למעמד ביזוי הדגל, המדים והכומתא.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:00

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר