לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-02-2007, 18:27
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
לארבע אמהות אין קשר לנושא
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי גילילינג שמתחילה ב "דעתי בנושא"

הפעילות שלהן היתה פוליטית מול הציבור והדרג המדיני. עובדת היותן אימהות לחיילים היתה בוודאי גורם מדרבן, ואולי גם נוצלה לתועלת מאבקן, אבל למיטב זכרוני הן לא ניסו להתערב בשיקוליה המבצעיים ומעשיה של המערכת הצבאית.

לטעמי הקשר עם המפקדים אינו שלילי בעיקרון, כל עוד הוא לא נעשה עם מפקדים זוטרים. אין רע מבחינתי שהורים יוכלו ליצור קשר עם מח"טים ומפקדי בסיסי אימונים. קצינים בדרגת אלוף משנה הם כבר בוגרים מספיק להתמודד עם הלחץ - להדוף ולסנן טענות וגם לקבל כשצריך. כאשר הקשר נוצר ישירות עם מפקדים זוטרים צעירים יש פה בעיה קשה של פער מעמדי, וסיטואציות כאלה צריך למנוע.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-02-2007, 11:18
  nomade nomade אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "רון בן-ישי על מעורבות ההורים בצה"ל"

התערבות הורים היא לרוב לא מוצדקת לדעתי . אומרים שהרמטכ"ל עומד בראש הצבא - ואמא עומדת מעליו , וזה כ"כ נכון . לצערנו הצבא הוא גוף ( או "הפך לגוף" ) שמושפע מגורמים חיצוניים יתר על המידה .

קצין אחד שלי הכניס את כל עניין המפונקות לפרופורציה . בקום המדינה , במלחמת העצמאות , הלוחמים לא ראו בית לפעמים חודשים , וחיו בתנאים נוראיים , בניגוד לחיילים של היום , שכועסים על עוד סגירת שבת , על עוד 21 יום מחוץ לבית . ואני ביניהם .

כשהחייל הפשוט שוכח את המטרה שלו , כל הצבא שוכח . כשהת"ש הוא הדאגה העיקרית ( ומה לעשות , כשכל מה שאתה עושה כל היום זה מחסומים , שמירות ומטבחים - זה קורה ) , יש בעיה .
נכון , אנחנו לא עומדים היום בפני מלחמת קיום כל מלחמת העצמאות , ששת הימים ויום הכיפורים , כך שההשוואה מיותרת . אבל בכל זאת ולמרות הכל - רואים שינוי .

לדעתי הפיתרון הוא חינוך טוב יותר . מרגע הגיוס . הטמעה טובה יותר של הערכים של הצבא . יצירת חיילים פחות על פס-ייצור - יותר ע"פ אידיאולוגיה , ערכים , חינוך לאהבת הארץ . יותר ימי תרבות , יותר טיולים בארץ , גם אם זה גורר את הארכת ההכשרה ( פאק - זה שווה את זה ) . תנאים קשים יותר , כי המ שלא הורג מחשל . בא"חים מטורפים , כמו בבסיסים אמריקאיים לא מתאימים פה , לדעתי . תחזירו ת'אוהלים , ותראו חיילים מקצועיים יותר - מפונקים פחות .
כל עניין החינוך פועל גם לעתיד . אחרי תקופה של שנה נראה מפקדים מקצועיים , מוכשרים וחכמים יותר . אחרי שנתיים - קצינים כאלה . אחרי 10 שנים - אנשים שכאלה בתפקידי מפתח . ואחרי תקופה של עשרים שנה נראה בראש הצבא אנשים כאלה .

זו דעתי .
ישן 17-02-2007, 17:51
  המעופף המעופף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
שאלה: עד כמה המצב שהוא מתאר לגבי התערבות הורים ותקשורת אכן נורמטיבי?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "רון בן-ישי על מעורבות ההורים בצה"ל"

אני מתכוון ספציפית ל:

"כל מפקד פלוגה ומג"ד יודע כי להורי חייליו יש השפעה מכרעת על סיכויי קידומו. אם חלילה יעניש בריתוק שבת את בנם ש"שבר שמירה", או לא יענה לגחמותיו, הם ההורים כבר ישסו בו עיתונאי ממקורביהם או ח"כ תאב כותרות. וכשאלו ייכנסו לתמונה, לא יועילו לקצין כל הישגיו באימונים ובמבצעים - הוא יינזף על-ידי המח"ט או מפקד האוגדה, שגם הם חרדים לקידומם ולכן ממהרים לשאת חן בעיני התקשורת והפוליטיקאים. במקרה הטוב, בדיון השיבוצים הבא ידלגו עליו; במקרה הרע - יראו לו את הדלת. קשה להאמין עד כמה העמיקה החדירה של ההורים לתוך היחידות, וכמה מזמנם היקר ומתשומת ליבם נאלצים המפקדים להקדיש לאותם הורים, המבקרים ומטלפנים ללא הרף. כדאי שוועדת חוץ וביטחון של הכנסת תחקור את התופעה - אני מבטיח לה ממצאים מסמרי שיער."

אני יודע שיש כאלה דברים, אבל האם זה אכן כבר הכלל ולא היוצא מן הכלל? כי אם כן מצבנו אכן חמור ביותר, אבל איכשהו נראה לי שרון בן ישי קצת מגזים לגבי היקף התופעה. כמה קצינים נעצר קידומם כי ריתקו מישהו ששבר שמירה?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:46

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר