לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-02-2007, 14:26
  u5105 u5105 אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 23.09.05
דרזדן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "לא יאמן - סיפור "שואת דרזדן" בפורום ישראלי"

ב85 השתמשתי בביציי השיש שלי כאשר בדרך לברלין חתכתי ימינה לכיוון דרזדן
בעקבות הספר של הסופר האהוב עלי קורט וונגוט "בית מטבחיים חמש".
העירה שוקמה ונבנתה כמו שגרמנים ימח"ש יודעים לעשות כך שאת הסיפוק מהנקמה לא קיבלתי
(רק מהמתנדבות הגרמניות ;-).
באותו ערב נכנסתי לתחנת המשטרה והתלוננתי שאני לא בברלין ועייף מלנסוע עכשיו,
אחרי טלפונים רבים הוארכה ויזת המעבר ביום נוסף ע"י קשקוש ושטמפ על דף הויזה.
לנתי באחד המלונות בעיר ולמחרת לצ'ק פוסט צ'רלי שם קיבלתי על הדרכון חותמת של הDDR
ונהפכתי לאורח "רצוי" בגרמניה המזרחית,
את זה נצלתי במשך השהות שלי בברלין לתדלוקים מוזלים ואוכל משביע וזול.

עד היום אני שומר את דף הדרכון עם החתימה ההיסטורית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-02-2007, 21:04
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לא היה מסוכן, היה אסור בעקרון
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "מה היה כל כך מסוכן בלבקר בדרזדן?"

תיירים, ובין השאר מישראל, היו יכולים לקבל אשרת ביקור "חד יומית" לברלין המזרחית (הנוהל והאתרים מפורטים במדריכי טיולים מאותה תקופה כמו של טומי לפיד...) ללא שום בעיה מיוחדת. במסגרת "טיול הבר מצווה" שלי, ביקרתי ליום שלם בברלין המזרחית. הביקור אופשר מכל מיני סיבות, אבל לפחות רשמית גם משום שלברלין היה מעמד מיוחד ולכאורה היו אמורים השלטונות לאפשר ביקורים שם. שאר מזרח גרמניה, ודרזדן גם כן, היו מחוץ לתחום לתיירים ישראליים, אלא אם השיגו ויזה מיוחדת, שאני לא בטוח שכלל ניתנה למי שלא היה איש רק"ח לדוגמא...

דרזדן שוקמה ע"י המזרח גרמנים כקליפה ריקה של חזיתות בארוקיות. את השיקום המדוקדק והחזרת מרכז העיר ההיסטורי לחיים, ביצעו אחרי איחוד גרמניה.

ישן 18-02-2007, 14:27
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
ללא ספק פסולת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "לא יאמן - סיפור "שואת דרזדן" בפורום ישראלי"

יחד עם זאת, דוקא בשנים האחרונות יש טיפול היסטוריוגרפי רציני בסיפור דרזדן, כולל ע"י היסטוריונים בריטיים. חלק ממחקרים אלה מוזכרים בסוף הערך של ויקיפדיה על הפצצת דרזדן. מוזר שדוקא ספרו של יורג פרידריך - כנראה הספר הידוע ביותר על הנושא ועל נושא ההפצצות בכלל - לא מוזכר שם.
כמו כן יש לציין את מחקריהם של מרטין מידלברוק ושל תמי בידל על ההפצצות האסטרטגיות.

לגבי אירווינג, רצוי לציין שהוא כתב שני ספרים על דרזדן. הספר שיצא ב-1963 היה גם ספרו הראשון והוא היה לגמרי לא רע לזמנו. כיום הוא כמובן לגמרי לא עדכני. מכל מקום, הספר נכתב עוד לפני שאירווינג גילה את פרצופו האמיתי. הספר השני שיצא ב-1995 כבר מוטה קשות.
ישן 22-02-2007, 08:21
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
אתר יוצא מן הכלל
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "ובאותו עניין-לכל מי שמכור לעניין, אתר מאוד מעניין על שרידי הרייך ה III"

וחשוב לציין שללא נטיות שמרניות או לאומניות. כפי ששמו רומז, הוא התחיל עם שרידים, בעיקר של בונקרים ומתקנים תת-קרקעיים. הוא אכן הורחב מאוד בשנים האחרונות וכיום הוא כולל אוצר בלום של ידע על אתרים שונים ברייך השלישי עם הפניות מועילות.
כמו כן, הוא מצטיין בתצלומים מקוריים שקשה למצוא במקום אחר ושמצביעים על עבודת מחקר לא קטנה.
ישנו אתר אוסטרי דומה מאוד בשם http://www.geheimprojekte.at/, אשר עוסק כמעט באותם דברים, רק באוסטריה. גם הוא מהווה אוצר בלום של מידע וגם הוא עבר לאחרונה מתיחת פנים רצינית.
למרבה הצער הוא רק בגרמנית.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:43

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר