לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-02-2007, 03:19
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Andru שמתחילה ב "אני חושב שאנחנו מתרחקים..."

זה די דומה ל XP, חוץ מאולי כל מיני פונקציות גרפיות שהוסיפו (שאתה אולי תתלהב מהן כמה ימים, אבל בסופו של דבר תשכח מהן) - ועוד דבר קטן נוסף הוא שלכל דבר שהיית צריך X שלבים כדי לעשות אותו ב XP, בויסטה "הנוחה יותר", תצטרך לעשות X+Y שלבים (אנוכי הקטן, אינני מבין כיצד יותר שלבים = יותר נוח, אני הרי מאמין בשיטת הגישה הישירה לכל פונקציה, בלי עשרה מסכים בדרך, אבל לא אתווכח עם המומחים...!)

המערכת דורשת הרבה יותר משאבי חומרה, לא הייתי ממליץ להתקין אותה על מחשב עם פחות מ 1.5GB זיכרון, ואולי אפילו כדאי 2GB, ואם אתה רוצה גם את כל השטויות הגרפיות, תכין כרטיס מסך ב 1000 ש"ח לפחות (ומי יודע כמה מכוחו של כרטיס המסך למשחקים המערכת תגנוב במהלך המשחקים? באמת שלא יודע...).

כמו כן, אם עיצבנו אותך הבלונים הקופצים של XP, בויסטה כמות הדברים המעצבנים הקופצים עלתה ממש לדרגת אומנות.

(אם לא הבנת עד עכשיו, אלה היו הסיבות ל"למה לא")

למה כן?

ת'אכלס, יש סיבה אחת:

כי לכל מי שעובד עם מערכות ההפעלה של מיקרוסופט יהיה את זה בסוף, כמו כל תוכנה שיוצאת מבית מיקרוסופט. לא כי זה משפר למשתמש משהו חשוב, ולא כי נוסף לו משהו שהוא לא יכול לחיות בלעדיו, ואולי למרות הירידה בביצועי המערכת מהגירסא הקודמת. קוראים לזה אפקט הדומינו - ובסוף - בעוד שלוש שנים בערך - כבר תראה תוכנות שלא יעבדו ב XP שלך, ואתה תאלץ "לשדרג", גם אם אתה לא רוצה, כדי שתוכנות ימשיכו לעבוד לך. ולזה, ידידי, קוראים מונופול. אבל המחיר רק ירד, עם הזמן. המחיר של XP כיום הוא לא ריאלי, ושל ויסטה הוא מטורף לחלוטין... כדאי לחכות עד שלא תהיה ברירה, לדעתי.

אה כן, אני רואה שאתה מתעלם ממה שאומרים לך על מעבדי ה 3GHz. של אינטל. אין בעייה, תקנה את הג'אנק הזה, רק אל תחזור אחרי זה לכאן כשאתה מחפש פתרונות (שאין) להפוך מחשב כזה למחשב טוב - פשוט משום ש... אי אפשר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-02-2007, 03:36
צלמית המשתמש של Senda R
  Senda R Senda R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "זה די דומה ל XP, חוץ מאולי כל..."

גם אני התלהבתי מהאירו גלאס בהתחלה..זה יורד כמו טיל...

אבל באמת הויסטא הרבה יותר נוחה לי מהXP בעיקר בגלל הסלייד באר שיש לי שם עדכוני YNET סטיקי נוטס ועדכוני תנועה..כמובן שזה קיים גם בפיצרים שאפשר להוריד לXP אבל זה נחמד שזה מקבל תמיכה ממיקרוסופט.

כל העסק של העדכון וינדוס נהיה הרבה הרבה יותר נחמד בויסטא וזה מתרכז בתוכנה בתוך החלונות ולא צריך לפנות לאתר של מיקרוסופט.

הרבה דברים שבנוים מראש כבר כמו וינדוס דיפנדר ועוד שלא דורשים הורדה .

חוצמזה שהרבה באגים שקיימים בXP תוקנו.
כמו באג שהיה קיים בIE7 (באג אחד? חח הגזמתי - 1000 לפחות)
ועוד דברים.

--
למה לא?
כמו שאמרת...
המערכת זוללת ביצועים... אבל זוללת.
לא מבין לאן הולך כל כוח העיבוד והזכרון הזה אבל הוא הולך לאנשהו..

אגב עוד משהו בנוגע לנוחות - נסו להוסיף או להוריד אתחול כלשהו של מערכת דרך הויסטא - כן כן לא קיים כבר BOOT.INI...
הייתי צריך לשבת ולקרוא שעה באתר של מיקרוסופט איך להשתמש בBCDEDIT (עובד בדוס) כדי למחוק אתחול כלשהו ולשנות שם של אתחול כלשהו.
מצד שני- מרגע שקלטתי זה הרבה יותר מסודר וככה גם אני לא יכול לדפוק לעצמי את המחשב בקלות.

--------
אבל תאכלס השפעה על ביצועים במשחק?
לא מרגיש בכלל...
הרצתי דום 3 כמו כלום וגם היום התקנתי את התוכנה שבודקת ביצועים למשחקים - אקווה מארק - והבאתי שם ציון של 36000 משהו כזה..

בסופו של דבר כולם יעברו לזה כמו שאמרת..
בגלל הדירקט 10...ובגלל העדכונים השוטפים שויסטא מקבלת כעת.

סופו של ענין זה מסתכם במתי שווה לקנות , כי לקנות כולם יקנו בסוף..
לדוגמא - חפש היום מישהו עם חלונות 98..לא יהיה קל..

ישן 18-02-2007, 16:02
  Andru Andru אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.11.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "זה די דומה ל XP, חוץ מאולי כל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
זה די דומה ל XP, חוץ מאולי כל מיני פונקציות גרפיות שהוסיפו (שאתה אולי תתלהב מהם כמה ימים, אבל בסופו של דבר תשכח מהן) - ועוד דבר קטן נוסף הוא שלכל דבר שהיית צריך X שלבים כדי לעשות אותו ב XP, בויסטה "הנוחה יותר", תצטרך לעשות X+Y שלבים (אנוכי הקטן, אינני מבין כיצד יותר שלבים = יותר נוח, אני הרי מאמין בשיטת הגישה הישירה לכל פונקציה, בלי עשרה מסכים בדרך, אבל לא אתווכח עם המומחים...!)

המערכת דורשת הרבה יותר משאבי חומרה, לא הייתי ממליץ להתקין אותה על מחשב עם פחות מ 1.5GB זיכרון, ואולי אפילו כדאי 2GB, ואם אתה רוצה גם את כל השטויות הגרפיות, תכין כרטיס מסך ב 1000 ש"ח לפחות (ומי יודע כמה מכוחו של כרטיס המסך למשחקים המערכת תגנוב במהלך המשחקים? באמת שלא יודע...).

כמו כן, אם עיצבנו אותך הבלונים הקופצים של XP, בויסטה כמות הדברים המעצבנים הקופצים עלתה ממש לדרגת אומנות.

(אם לא הבנת עד עכשיו, אלה היו הסיבות ל"למה לא")

למה כן?

ת'אכלס, יש סיבה אחת:

כי לכל מי שעובד עם מערכות ההפעלה של מיקרוסופט יהיה את זה בסוף, כמו כל תוכנה שיוצאת מבית מיקרוסופט. לא כי זה משפר למשתמש משהו חשוב, ולא כי נוסף לו משהו שהוא לא יכול לחיות בלעדיו, ואולי למרות הירידה בביצועי המערכת מהגירסא הקודמת. קוראים לזה אפקט הדומינו - ובסוף - בעוד שלוש שנים בערך - כבר תראה תוכנות שלא יעבדו ב XP שלך, ואתה תאלץ "לשדרג", גם אם אתה לא רוצה, כדי שתוכנות ימשיכו לעבוד לך. ולזה, ידידי, קוראים מונופול. אבל המחיר רק ירד, עם הזמן. המחיר של XP כיום הוא לא ריאלי, ושל ויסטה הוא מטורף לחלוטין... כדאי לחכות עד שלא תהיה ברירה, לדעתי.

אה כן, אני רואה שאתה מתעלם ממה שאומרים לך על מעבדי ה 3GHz. של אינטל. אין בעייה, תקנה את הג'אנק הזה, רק אל תחזור אחרי זה לכאן כשאתה מחפש פתרונות (שאין) להפוך מחשב כזה למחשב טוב - פשוט משום ש... אי אפשר.

אני רוצה מחשב בשביל אינטרנט, אני רוצה מחשב בשביל נוחות, אני רוצה מחשב בסדר. אני לא רוצה לבזבז איזה 10 אלף שקל על איזשהו מחשב שבסוף יעלה פחות , הרבה פחות. אני דיברתי עם חברים שלי והם אמרו שב VISTA משחק מסוים ( שאני לא יזכיר את שמו) עובד יותר מהר. בשביל זה אני רוצה מחשב , בשביל להנות ממשחקים. לרוב החברים שלי אין CD2 או אלתון, ויש להם VISTA והכל בסדר.
אפילו המפרט פחות טוב משלי. את המחשב הנוכחי שלי קניתי ב 6 אלף(ואז המחשב הזה היה נחשב למחשב מצויין), עכשיו הוא עובד כמו צב, ושווה אולי ב 50% פחות. אם אני היתי עכשיו קונה מחשב ב 6 אלף הוא היה הרבה יותר טוב והיה מחזיק הרבה יותר מעמד. ואם אני היתי קונה מחשב בעוד 10 שנים ב 6 אלף אז הוא היה אפילו יותר טוב. ככה זה.

ישן 18-02-2007, 18:36
  Andru Andru אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.11.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי yavgani שמתחילה ב "טוב, תקנה פנטיום 4"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yavgani
אבל אחרי יומיים אל תרוץ לפורום כדי לבקש עזרה.

אם אתה לא מבין במשהו, למה אתה חושב שאתה יודע הכל?

מצידי תקנה גם פנטיום D עם VOODOO 3, ממש לא אכפת לי.

אני ביקשתי עזרה על ה windows vista.
אני לא ביקשתי עזרה בקניית מחשב. אני מכיר המון אבל המון ילדים שאין להם את המחשבים שאתה אומר והמחשב שלהם פועל נהדר , בלי שום בעיות והWINDOWS הוא windows vista. אני רציתי להתייעץ על אם כדי לי לקנות windows vista , ואתה חוזר לנושא של המחשב.

אני יודע שאתה מנסה רק לעזור לי אבל אני רוצה רק מחשב רגיל, לא הכי טוב לא הכי גרוע.

עכשיו ברשותך אפשר לחזור לנושא של windows vista?

ישן 19-02-2007, 02:42
  משתמש זכר LinkBomber LinkBomber אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.02
קראתי את כל התגובות באשכול
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Andru שמתחילה ב "צריך עזרה הולך לקנות מחשב עם Windows vista"

והינה דעתי. בקשר לויסטה, יש לי כמה דברים להגיד. בדקתי אותו במשך כמה ימים, ובעצם אהבתי
הרבה מהדברים החדשים (לא הייתי משלם עליו כסף אבל אני מקבל רשיונות בחינם להרבה תוכנות
של מיקרוסופט דרך האוניברסיטה שלי). הממשק נחמד, ות'אמת עובד לא פחות טוב, ואפילו יותר
טוב מXP. נכון - הוא מאוד "גראפי", אבל הטענה של מיקרוסופט שהשימוש היותר כבד של הממשק
בכרטיס המסך מוריד עומס מהמעבד ככל הניראה נכונה - לא הרגשתי שום האטה, והמעבד לא היה
עמוס לגמרי (2-3 אחוז), למרות שהממשק *בהרבה* יותר כבד. הטעינה של תוכנות לזיכרון ברקע של
ויסטה גם כן עובדת די טוב, ותוכנות עולות יותר מהר. המערכת עצמה עולה מהר מאוד, פחות מ5
שניות בשבילי מהקשת הסיסמה עד לסיום פעילות הכונן הקשיח - יותר טוב מXP. תמיכה בחומרה
גם הפתיעה אותי - המערכת מצאה את רוב ההתקנים שלי, ולכל אלה שלא זוהו מצאתי דרייברים
במיוחד לויסטה מאתרי החברה. תמיכה ברשת גם מצויינת - בעוד שבXP אני משתמש רק באחד
מכרטיסי הרשת שיש לי, ולשני אני צריך להתקין דרייברים נוספים, בויסטה לא משנה לאיזה מהם אני
דוחף את כבל הרשת, הויסטה מתחברת בשניות, די נחמד לדעתי

*אבל*, עכשיו לדברים הלא כ"כ טובים. בעוד שהמערכת עצמה רצה טוב ולא הייתי אומר יותר
איטית מXP, תוכנות כגון משחקים, בד"כ רצים באופן משמעותי יותר איטי. אלא אם כן יש לך
מחשב מאוד חדש, זה מורגש חזק. יש לי מחשב בן קצת יותר משנה, עם AMD 3500+ ו-1 גיגה
זיכרון פנימי. הרצתי את Flight Simulator 2004 בהגדרות הכי גבוהות, והוא בקושי רץ, בעוד
שבXP הוא רץ פשוט מצויין. מה שאני אגיד לך ישר - אל תתקין ויסטה אם אין לך לפחות 2 גיגה
זיכרון פנימי. גיגה 1 יספיק לדברים בסיסיים אבל אם אתה רוצה לשחק, לא מומלץ.

כדי לסכם, אני החלטתי לא להתקין את הויסטה על המחשב שלי, כיוון שחשוב לי שהתוכנות
הקיימות שלי יעבדו כמו שהן עובדות עכשיו. אני לא משחק הרבה (כמעט בכלל לא), אבל בכ"ז אני
התאכזבתי שעל מחשב בן שנה מה שרץ מצויין בXP ואפילו לא משתמש בכל הפוטנציאל של
החומרה שלי, רץ גרוע על המערכת החדשה.

עכשיו, בנוגע למעבד שלך. תקשיב למה שאומרים לך, אבל בוא אני אגיד לך מבחינה יותר פשוטה.
פנטיום 4 זה מיושן - זה לא שזה גרוע וגם לא שרק אנשים שרוצים מחשב מצויין קונים משהו אחר,
פנטיום 4 זה פשוט מעבד שכבר מיושן ועוד מעט כניראה לגמרי ייצא מהשוק. זה כמו לקנות
פנטיום 3 סתם ככה. לדעתי האישית, כיום גם AMD לא שווה, כי לדעתי היום המעבד הכי טוב הוא
הintel core duo והלאה. הוא מבוסס על הפנטיום M, אשר עד לפני כשנה - שנתיים היה מותקן
במחשבים ניידים והוכח כמעבד מצויין. וכיום יש הרבה מצבים ששתי הליבות שיש לו כן עוזרות
הרבה. AMD גם טוב (זה מה שאני בחרתי לפני כשנה) אבל לדעתי כיום הכי שווה זה C2D של
אינטל, ואני לא הייתי ממליץ AMD אישית. אבל שוב, אל תקנה פנטיום 4 פשוט כי אין טעם בלקנות
מחשב ישן עכשיו. מהירות עכשיו כמעט לא משתפרת פשוט מהסיבה שהטכנולוגיה כיום כבר
כמעט לא מאפשרת, אז היום עושים דברים אחרים כגון מספר רב של ליבות. אם תקנה C2D טוב
הוא לא יתיישן מהר. התדר הגבוה (3 גיגההרץ) של הפנטיום 4 גורם רק לחום ותצרוכת חשמל
גבוהה.

וסתם קצת טריוויה, כל הסוגים למניהם של הפנטיום M פותחו בישראל, עוד סיבה לקנות C2D
ולתמוך

עריכה: אני רוצה לציין גם שלא כוונתי להגיד שלמעבדי הAMD של היום אין 2 ליבות. פשוט לדעתי
הארכיטקטורה של הפנטיום M הרבה יותר טובה. מה גם שהיו לי בעיות עם AMD, באופן כללי
בפנטיום יש פחות בעיות, עשיתי הרבה מחקר. אבל לפני כשנה AMD הובילו בהרבה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/birthday.php?date=29/04/1987]

נערך לאחרונה ע"י LinkBomber בתאריך 19-02-2007 בשעה 02:50.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:20

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר