לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-02-2007, 07:30
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
התיעצות - מצלמה קומפקטית

טוב, הגיע הזמן שגם לי תהיה מצלמה קומפקטית בנוסף לכל הציוד הכבד. אני סגור פחות או יותר על A630 או A640 של קנון, בעיקר בגלל הוורסטיליות של הצג המסתובב ואיכות התמונה המצויינת - אבל מצד שני בא לי על מצלמה עם זווית רחבה יותר (נניח SD800IS). נראה שבסוף הצג המסתובב יכריע את הכף, אבל לפני שזה קורה הייתי רוצה לקבל "חוות דעת נוספת", שהיא כמובן שלכם.

חשוב לציין שאין לי צורך במצלמת היפר-זום. העדיפות היא לטובת מצלמה קומפקטית ככל האפשר, בעלת אפשרויות צילום ידניות וחצי ידנית (עדיפות צמצם - תריס), RAW (עדיף, לא חובה) וגם צג מסתובב לצילומים מכל מיני זוויות לא שגרתיות.

אז ?

נערך לאחרונה ע"י Olegis בתאריך 18-02-2007 בשעה 07:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-02-2007, 07:42
צלמית המשתמש של גודלן-ארז
  גודלן-ארז גודלן-ארז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל גודלן-ארז
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "התיעצות - מצלמה קומפקטית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Olegis
טוב, הגיע הזמן שגם לי תהיה מצלמה קומפקטית בנוסף לכל הציוד הכבד. אני סגור פחות או יותר על A630 או A640 של קנון, בעיקר בגלל הוורסטיליות של הצג המסתובב ואיכות התמונה המצויינת - אבל מצד שני בא לי על מצלמה עם זווית רחבה יותר (נניח SD800IS). נראה שבסוף הצג המסתובב יכריע את הכף, אבל לפני שזה קורה הייתי רוצה לקבל "חוות דעת נוספת", שהיא כמובן שלכם.

חשוב לציין שאין לי צורך במצלמת היפר-זום. העדיפות היא לטובת מצלמה קומפקטית ככל האפשר, בעלת אפשרויות צילום ידניות וחצי ידנית (עדיפות צמצם - תריס), RAW (עדיף, לא חובה) וגם צג מסתובב לצילומים מכל מיני זוויות לא שגרתיות.

אז ?

או במילים אחרות אתה רוצה את כל הפונקציות שיש לך ב-SLR בקומפקטית משמע "SLR קומפקטית" משמע "דמוי SLR"
אם אתה רוצה קומפקטית אתה צריך לוותר על ה-RAW ועל הפונקציות המיחדות של SLR
אני מאוד התלהבתי מה-SD800IS
אבל המחיר שלה בהתאם 600 שקל מעל למחיר של ה-A640.

Temp Web Site: picasaweb.google.com/erez2006

ישן 18-02-2007, 08:11
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי גודלן-ארז שמתחילה ב "[QUOTE=Olegis]טוב, הגיע הזמן..."

אני פחות או יותר מודע למגבלות של המצלמות הקומפקטיות. מה שמפריע לי במצלמות האחרונות מסדרת ה-SD זה בעיקר חוסר במודים של עדיפות צמצם \ תריס (לפחות צמצם). לדעתי קנון עושים לנו חיים קשים בכוונה - במקום לקחת את כל הדברים הטובים ולשלב אותם במצלמה אחת, הם מתפזרים לכל הכיוונים וכתוצאה מכך אין לנו מצלמה מושלמת אחת. הכוונה שלי היא - לקחת מצלמה כמו A710IS עם גוף קומפקטי, זום אופטי x6 (אבל כזה שמתחיל מ-28 מ"מ. אם אפשר להכניס עדשה רחבה ב-SD800, אפשר גם פה) ו-IS, להוסיף לה LCD מסתובב ואולי תמיכה ב-RAW, וקיבלת מצלמה קומפקטית חלומית.

במצב של היום קשה מאוד לבחור ...

ישן 18-02-2007, 08:26
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב ":) אני פחות או יותר מודע..."

אתה בהחלט צודק.

קשה למצוא את המצלמה האידאלית.

הטכנולוגיה קיימת, אין מגבלות תקציב או פס-ייצור - ובכל זאת נדמה כאילו התכונות שאנו מחפשים (זווית רחבה, זום, מייצב, מסך מפרקי, גודל מסך, עינית, מצבי צילום ידניים וסמי-אוטומטיים) - כל אלו "מתפזרים" בין שלל דגמים.

הסיבה האמיתית לכך היא נטו נתח שוק.

מכיוון ששוק המצלמות הדיגיטליות נעשה "רווי" יתר על המידה בהיצע של שלל יצרנים (יצרנים שלא עסקו קודם ולא חשבו לעסוק כלל בתחום הצילום). יצרניות (ותיקות בעיקר) מוציאות יותר דגמים כדי לתפוס נתח שוק גדול יותר.
המוטיב האמיתי השולט בתחום הזה - מעבר ל"אגו" של החברות המרכזיות - הוא כיסם של הלקוחות. (המלחמה היא בין השאר על נתח השוק שתפסו היצרניות השוליות שנהיו גורם שיש לשים אליו לב)

המגמה הזו לצערנו צפויה להמשך.

ישן 18-02-2007, 09:24
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "[b][i]אתה בהחלט צודק. קשה..."

חברה בסדר גודל של קנון יכולה להרוויח דווקא מצמצום הדגמים שאותם היא מייצרת. במקום לייצר מיליון דגמים שונים, שעבור כל אחד צריכים פס ייצור או הרכבה נפרד, מלאי חלקים נפרדים, קבוצות פיתוח שונות וכד' - מפתחים 3 דגמים שכל אחד מהם כולל את כל הדובדנים שבקצפת. למשל -

SD1000IS קטנה עם עדשה רחבה וזום x4,תמיכה ב-RAW, מייצב תמונה ואפשרויות שליטה ידנית.
A1000IS גדולה מעט יותר עם מסך מפרקי, זום x6 עם קצה רחב של 28 מ"מ, IS, תמיכה ב-RAW ושליטה ידנית.
S10 - מצלמת היפר-זום x10 עם עדשה רחבה ושאר הפיצ'רים של A1000IS.

בצורה כזאת קנות הייתה יכולה להרוויח פעמיים - כל מצלמה הייתה יוצאת הכי קרובה שאפשר ל-"מצלמה החלומית" וגם העלויות היו יורדות כי נדרש פחות מאמץ של פיתוח וייצור כפי שהזכרתי קודם. גם הלקוח היה מרוויח פעמיים - פחות מבחר עם פחות כאב ראש (למעשה הבחירות היו מצטמצמות להעדפות אישיות של גודל המצלמה והמחיר ואולי היפר-זום או לא) וגם המחירים נמוכים יותר.

ישן 18-02-2007, 08:42
  n_o_a_m n_o_a_m אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.04
המם..
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי n_o_a_m שמתחילה ב "[font=Verdana]מה עם משהו..."

אני לא יכול לדבר כבעל DSLR, אבל לי אישית די לא-נוח להחזיק מצלמות ממש קטנות [כמו ה-SD..]. גם-כן, שוב,אני לא יכול לומר זאת 'באחריות', אבל כבעל DSLR, בשביל לצלם מזוויות לא-קונבנציונאליות, אתה צריך ממש להשתטח וכו'. ב-P&S, גם אלו שאין להן מסך מסתובב, זה לא כזה קשה לצלם מזוויות 'משוגעות'.. הרי יש לנו את המסך. ועם הטכנולוגיות האחרונות, יותר ויותר מעלות נכנסות לטווח הראייה. לדעתי [ואני מדבר מנסיון מועט (אפילו ביותר) עם ה-610], המסך המסתובב לא 'כזה מציאה'. אני חושב שזה טוב רק בשביל לצלם אנשים מבלי שיבחינו..

אבל שוב, לא הסתובבתי איתה הרבה זמן.

נ.ב. ואם אתה יכול להסתדר בלי המסך המסתובב ופוקוס ידני- הייתי מציע לשקול שוב את פוג'י f30.. אז באור חזק היא לא מוציאה תמונות טובות 'ישר מהמצלמה'- אבל זה כבר בגלל עיבוד התמונה.. לא משהו שקצת משחק ב-curves לא יכול לסדר. וזה לא שאתה נגד עיבוד בפוטושופ..
ישן 18-02-2007, 09:09
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי n_o_a_m שמתחילה ב "המם.."

תודה על ההמלצה. את פוג'י F30 פסלתי כי איכות התמונה שלה באור "רגיל" (אור יום, למשל) נופלת בצורה משמעותית מאיכות התמונה של סדרת ה-A6XX של קנון, לדעתי. לפי העדויות של האנשים ולפי התמונות ברשת יש יותר מדי CA ואין לי כוח לנקות את זה ידנית בפוטושופ. אם היה לה RAW, היה אפשר לבצע את התיקון ב-ACR, אבל אין ...

מצלמות של פנסוניק אני לא אוהב באופן כללי - איכות התמונה שלהן לא משהו בכלל. ברגע שעולים מדרגה אחת מהרגישות הבסיסית, מתחילות הצרות ...

לגבי המסך המסתובב - בזמנו הייתה לי מינולטה דימאג' 7i עם מסך "חצי-מסתובב". אהבתי מאוד את צורת הצילום עם המסך הזה וזה די חסר לי ב-10D שלי היום.

נערך לאחרונה ע"י Olegis בתאריך 18-02-2007 בשעה 09:11.
ישן 18-02-2007, 15:14
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile

הסיבה שהלכתי על ה SD800IS ולא על סדרת ה A או G היא משתי סיבות.
1 - סופר קומפקטית

2. דוקא חוסר הידניות ואני אסביר. במידה ואני מחפש מצב M אז זה אומר שאני רוצה משהו יותר מ P&S. ברגה שאני רוצה משהו יותר מ P&S - סופר אוטומטי אני פשוט לא מסתפק בשום דבר אחר מהציוד שלי. בכל מצב שאני רוצה להוציא תמונה יותר טובה ממה שזו תיתן לי אני פשוט מחפש כניראה תמונה "מושלמת" ואת זה אני לא אנסה להוציא עם מצלמה פחות מ"מושלמת".
מקוה שהבנת את הקונספט שלי.

לגבי שתי הדגמים שציינת, אני אישית לא מתלהב מהמסך המפרקי כי הרי זו P&S שבכל מקרה מציגה את הפריים על ה LCD ואלא אם כן אתה מצלם בזויות מוזרות, תמיד ניתן לראות בנוחות את הפריים בתצוגה המקדימה, לא ככה? אם כבר אז יתרון ה M, את זה אני מבין.
יתרון הקטנה שהיא ממש קטנה ונוחה, בחיי אני מרגיש כמו "מרגל" איתה לפעמים

ישן 18-02-2007, 16:36
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]הסיבה שהלכתי על ה SD800IS..."

מוצא חן בעיניי יתרון הסופר-קומפקטיות, אבל אני לא כ"כ בראש של "הידניות" המוחלטת. אני רוצה גם אפשרויות ידניות או לפחות אפשרות של עדיפות צמצם עם פיצוי חשיפה - ככה לפחות אני אדע שהמצלמה עושה את מה שאני מבקש ולא מה שהיא רוצה.

מסך מפרקי פותח ים של אפשרויות חדשות לזוויות צילום - היה לי משהו דומה במינולטה הישנה שלי ואני דווקא כן הייתי רוצה לחזור לזה. במידה מסויימת אני גם מושפע מהזוויות המטורפות של הבחור הזה - הוא מצלם (בין היתר) גם עם A80 וגם עם A620.

הייתי היום בחנות והחזקתי את A630 ביד - נראית לא כ"כ גדולה כמו שמתארים אותה. איכות הבנייה טובה מאוד ומשקל סולידי בהחלט באים לטובתה של המצלמה הזאת.

ישן 18-02-2007, 21:09
צלמית המשתמש של גודלן-ארז
  גודלן-ארז גודלן-ארז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל גודלן-ארז

שמע אולג
אפשר להתקשקש מפה עד להודעה חדשה על מסך מפרקי, קטנה, לא קטנה,, קומפקטית.

אבל שמע לי
יש לחבר שלי את ה-SD800IS וקצת שיחקתי איתה
היא מצלמה נוחה, כיפית וקומפקטית ברמה של כיס של חולצה.
אם שליטה על "צמצם" זה מה שיעשה לך את זה ומסך מפרקי?
לא חבל לפתור מצלמה בגלל הקשקשת הזו כשאתה מקבל מיצב וזוית רחבה?
אם היתה האפשרות בידי לבחור בין:

A640 ------------------------------------------->לעומת<------- SD800IS
מסך מפרקי ------------------------------------>לעומת<------- מיצב
שליטה על צמצם ומהירות טריס ---------------->לעומת<------- זוית רחבה
קומפקית --------------------------------------->לעומת<------- סופר קומפקטית

הייתי בוחר בלי ספק שני במיצב ובזוית הרחבה משמע SD800IS.
מקווה שזה מסכם לך את הקשקשת בכל האשכול הזה.
S3???? מצלמה קומפקטית על גבול המגושמת--- לא הייתי מכניס אותה בכלל לתחום של קומפקטיות.

Temp Web Site: picasaweb.google.com/erez2006

ישן 18-02-2007, 23:50
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי גודלן-ארז שמתחילה ב "שמע אולג אפשר להתקשקש מפה עד..."

מסך מפרקי לדעתי פחות חשוב בקומפקטיות האלה שגם ככה בקלות אפשר להגיע לכל מיני זויות משוגעות... ב DSLR לעומת זאת, מסך מפרקי היה מאוד יכול לעזור.
ה-630 חמודה מאוד ונוחה לעבודה.
המסך האחורי שלה גדול וברור (וכמובן מפרקי),

אחרי שמיזמזתי קצת את הקומפקטית של משה, נראה לי שבכ"ז הייתי הולך עליה.
כפי שאמרתי, המסך המפרטי מאוד נוח, אבל שלא יהווה את השיקול לקניה. המסך של ה-800 ברור, גדול ונוח.
הזוית הרחבה היא בדיוק מה שחסר לך כשאתה בטיול או בבית ואתה לא רוצה להוציא את המרגמה הכבדה.
אז אין שליטה ידנית על תריס וצמצם.. לא נורא.
גם ככה זה לא כ-זה הבדל בין צמצם 2.8 ל-8 במצלמות האלה.

על זה אני הייתי הולך (סתם... אני הייתי הולך על הפוג'י 9600, אבל היא לא במימדים ולא בתקציב).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:11

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר