לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-02-2007, 12:25
צלמית המשתמש של puzpuz
  משתמש זכר puzpuz puzpuz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל puzpuz
האשכול הזה קצת חריג. אולי חלקכם יחשוב שהוא לא קשור ולכן, אסאניה, אני מצטער.

אשכול זה הוא סקר, דבר שלא נפתח לעתים קרובות בפורום "כתיבה וספרות", אבל זה לא אומר שסקר זה דבר פסול. מעניין לדעת מהי ספרות בשביל כל אחד מכם.

איזה סגנון (ז'אנר) את/ה מעדיף/ה?
<שאלה פתוחה>

איזה עדה/ארץ את/ה מעדיף/ה בכל הקשור לספרים?
1. אנגליה
2. צפון אמריקה
3. דרום אמריקה
4. ישראל
5. גרמניה / פולין
6. מזרח תיכון
7. אחר, פרט (אם יש לך כוח)

איך את/ה מעדיף/ה לקבל את הספר?
1. בהשאלה מחבר
2. בהשאלה מהספרייה (ספריית בי"ס, ספרייה עירונית, וכו'...)
3. לקנות
4. במתנה

איך את/ה בוחר/ת ספר?
1. על פי הכריכה
2. על פי התקציר מאחור
3. על פי פרסומות
4. על פי המלצות
5. כל התשובות נכונות
6. כל ספר אני בוחר/ת בדרך שונה (פעם אחת ככה, פעם אחת ככה...)

איזו שפה מועדפת עליכם בכל הקשור לספרים ולשירים כתובים?
<שאלה פתוחה>

ולסיום, שאלה קצת שונה ומוזרה: האם אתם חושבים שצריך לקיים הגבלות-גיל גם בספרים, בדומה לסרטים ולסדרות-טלויזיה?
1. כן
2. לא
3. כן + הסבר
4. לא + הסבר

אנא פרטו והסבירו במידת האפשר!

puzpuz.
חזרה לפורום
ישן 18-02-2007, 14:46
צלמית המשתמש של NVJ
  NVJ NVJ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי puzpuz שמתחילה ב "האשכול הזה קצת חריג. אולי חלקכם יחשוב שהוא לא קשור ולכן, אסאניה, אני מצטער."

דומה לרומק - מתח, הרפתקאות, רומן

8. כמעט את הכל

3. לקנות
4. במתנה

איך את/ה בוחר/ת ספר?
1. על פי הכריכה (אני חושב שכריכה זה דבר חשוב מאוד לספר, זה הדבר הראשון שמושך את הקורא)
2. על פי התקציר מאחור (בכל זאת... לדעת על מה מסופר)
4. על פי המלצות (של אנשים שאני יודע שהם יודעים מה אני אוהב)
6. ^ כל פעם שונה... (מ-1,2 ו-4)

לרוב עברית. יש ספרים שאהבתי אותם הרבה יותר בגרסה האנגלית (כמו סדרת "הארי פוטר", "המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה")

ולסיום, שאלה קצת שונה ומוזרה: האם אתם חושבים שצריך לקיים הגבלות-גיל גם בספרים, בדומה לסרטים ולסדרות-טלויזיה?

2. לא

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
פוזפוז... מה איתך?
חזרה לפורום
ישן 19-02-2007, 16:01
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה הנה אני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי puzpuz שמתחילה ב "האשכול הזה קצת חריג. אולי חלקכם יחשוב שהוא לא קשור ולכן, אסאניה, אני מצטער."

ההעדפה שלי היא בעיקר ספרי מיסטיקה, ספרי ילדים, ספרים מצחיקים. גם בספרי מיסטיקה יש קטיגוריות - יש כאלה שמתרכזים בעבודה עצמית רוחנית, והמדריך הוא אדם אנושי. יש ספרים שמועברים ע"י תיקשור ושם יש מידע לגבי העולם, היקום, האנושות ועוד, וגם עבודה עצמית. זו הקטיגוריה המועדפת עלי.
לגבי ספרים שנכתבו ע"י בני אנוש - אין לי העדפה מסויימת. או שאני אוהבת ספר או שלא. אני צריכה לקרוא אותו קודם. מכל דבר אני אוהבת משהו. אבל יש כאן אליה וקוץ בה. בגלל לימודי הספרות בבית הספר ובתיכון נחרטה אצלי דיעה קדומה לגבי ספרים שנחשבים ספרותיים, ועד היום קשה לי לגשת לספר כזה בלב שלם.

ישות לא אנושית שמעבירה את המידע של הספר.

לקנות או במתנה

איך את/ה בוחר/ת ספר?
דבר ראשון ע"פ הכריכה (רק כך אני בכלל שמה לב לספר).
אח"כ אני מסתכלת בתוכן ומרפרפת בספר וזה קנה המידה שלי אם לקנות ספר או לא ב- 99.9%
לתקציר אני לא כל כך מאמינה. להיפך: הוא די הורס לי את החוויה. ברוב המקרים, לפחות בספרים שאני קראתי אין תיאום בין התקציר לבין מה שיש בתוך הספר וחווית הקריאה שלי. התיאום הוא אולי של 1%. בדרך כלל אני מעדיפה לא להסתכל בתקציר. אני מסתכלת בו רק מתוך סקרנות. לפי דעתי הוא משעמם ולא ממצה, אבל בכל זאת קצת מידע נחוץ לי.
אני לעולם לא בוחרת ספר ע"פ המלצות או פירסומות. באופן אינדוקטיבי ועקבי הרגשתי לגבי קריאת הספר היא ביחס הפוך להתלהבות הביקורות או ההמלצות.

עברית

1
שאלה קשה בהחלט. באופן כללי לא הייתי רוצה לשים הגבלת גיל לא על ספרים ולא על סדרות ולא על כלום. אני לא חושבת שזה נכון. מצד שני, אחרי מה שאני יודעת מספרי המיסטיקה על מחשבות יוצרות מציאות, ואחרי שאני יודעת שמבחינה פסיכולוגית יש גילאים שלא מסוגלים להתמודד עדיין עם כל מיני דברים (למשל ייתכן שפעוטות לא ייטיבו להתמודד עם סרטי אלימות ואקשן, כי הם מקבלים זאת כאמיתי מאוד ומזדהים עם זה מאוד), אני נאלצת להסכים עם הגבלות גיל, אבל כשבעזרת השם יהיו לי ילדים והם ירצו לראות משהו שעקרונית לא מתאים לגיל שלהם - אני לא חושבת שאאסור עליהם. אני חושבת שהם צריכים לדעת מכל וכל, ועדיף שנקיים הידברות בנושא. עדיף על פני זה שהם ינסו לעקוף אותי ולקרוא או לראות משהו מאחורי גבי, ואז, כשהם לא יוכלו להתמודד עם זה - אני אגלה את זה מאוחר מידי.
הקריטריון שלי להגבלה למעשה אינו נוגע לגיל, אלא לקושי בהתמודדות. לא תמיד זה קשור לגיל. יש הרבה דברים שאני, כבוגרת, עדיין ק שה לי להתמודד איתם. למשל סדרות שעוסקות באונס, בזנות, בהתעללות מינית - מאוד קשה לי איתן. וגם סדרות משטרה ואלימות - אני בדרך כלל אוהבת, אבל בשנים האחרונות אני ממש מרגישה שעברו את הגבול (האישי שלי) ואני לא יכולה בכלל לראות את הסדרות. קשה לי לעכל אותן ולהשאר שלווה אחריהן.
זה נכון שבאופן כללי ניתן לעשות חתך גס וכולל לגבי איזה גילאים יכולים להתמודד עם מה ועם מה הם לא יכולים להתמודד, אבל חתך גס הוא גס (מאוד), וזה לא נכון עבור כולם.
בקיצור, אני בעד הגבלות גיל, ואני בעד שיעקפו את ההגבלות האלה באופן לא רשמי.

אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום
ישן 19-02-2007, 16:10
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04

ציטוט:
במקור נכתב על ידי puzpuz
אשכול זה הוא סקר, דבר שלא נפתח לעתים קרובות בפורום "כתיבה וספרות", אבל זה לא אומר שסקר זה דבר פסול. מעניין לדעת מהי ספרות בשביל כל אחד מכם.

- המועדף זה מד"ב, בעיקר ז'ילאז'ני, סילברברג, היינלין, טים פאורס, קוני וויליס וכו' (בקיצור, מד"ב לייט, וגם מד"ב עם נגיעות היסטוריות מאוד נחמד.
- פנטסיה קומית (ניל גיימן, טרי פרצ'ט וכו')
- ספרי מדע פופלארי כגון "המשפט האחרון של פרמה", "סודות ההצפה", "כמעט כמו לוויתן"
חוץ מזה אני גם קורא מדי פעם מתח, אבל לא הרבה.

ממש לא משנה.

אין לי העדפה, אני באופן אישי מקבל את רוב הספרים שלי מהספרייה של בית ספר אזורי, קניתי עד היום מעט מאוד ספרים.

איך את/ה בוחר/ת ספר?
בד"כ או שאני מבקש ספר ספציפי ע"פ המלצות, או ע"פ היכרות קודמת עם הסופר, נדיר שאני בוחר ספר ע"פ העטיפה/מה שכתוב מאחורה, כי בתכלס זה לא מעיד על שום דבר.

עברית.

לא - בניגוד לסרטים שם ילדים רואים בפועל מה קורה, לדעתי בספרים ילד שעדיין לא מתאים לו התוכן, פשוט יתקשה לקרוא ולהבין את הכתוב, כי הוא יצטרך להבין דברים שהוא לא מכיר.

puzpuz.
חזרה לפורום
ישן 19-02-2007, 16:57
צלמית המשתמש של יונית
  יונית יונית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "[QUOTE=puzpuz]אשכול זה הוא..."

אני בולעת כמעט הכל למעט ספרי הסטוריה פסיכולוגיה ופוליטיקה....

לא חושבת שצריך למיין ספרים לפי עדות או ארצות....אלה לפי רמת הסופרים....

אני מנויה בספריה על 6 ספרים...אני לא קוראת תקציר, מה הטעם לקרא אם כבר יודעית את העלילה....

איך את/ה בוחר/ת ספר?

אני לא קוראת תקציר, מה הטעם לקרא אם כבר יודעים את העלילה....אני מתחילה לקרא ואם זה מעניין לי אני לוקחת או לפי המלצה ....

עברית אני לא הגבלתי את הילדים שלי

אני לא הגבלתי את הילדים שלי מלראות חדשות או קטעי סקס או רציחות כמה שילמדו יותר על החיים שצפויים להם כך ייטב... היו שאלות עניתי ואם לא הייתה לי תשובה הבאתי חומר בנושא {זאת דעתי שלי}

חזרה לפורום
ישן 01-03-2007, 14:36
צלמית המשתמש של puzpuz
  משתמש זכר puzpuz puzpuz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל puzpuz

פנטסיה

1. אנגליה
2. צפון אמריקה
3. דרום אמריקה
4. ישראל
5. גרמניה / פולין
6. מזרח תיכון
7. אחר, פרט (אם יש לך כוח): בקושי יש לי, אבל הנה: אני לא מסתכל על העדה. אני קורא את הספר.

1. בהשאלה מחבר
3. לקנות
4. במתנה

איך את/ה בוחר/ת ספר?
1. על פי הכריכה
2. על פי התקציר מאחור
3. על פי פרסומות
4. על פי המלצות
5. כל התשובות נכונות

אבל לי יש דרך קצת מוזרה; אם הכריכה היא תמונה, אין שום סיכוי שבעולם שאני אקח את הספר. רק ציור / צבע אחיד / שילוב של צבעים / כל דבר שאינו תמונה.

כרגע עברית

1. כן
2. לא
3. כן + הסבר
4. לא + הסבר

חזרה לפורום
ישן 01-03-2007, 15:20
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06

מתח, ספרות ישראלית

1. אנגליה
2. צפון אמריקה
3. דרום אמריקה
4. ישראל
5. גרמניה / פולין
6. מזרח תיכון
7. אחר, פרט (אם יש לך כוח)

1. בהשאלה מחבר
3. לקנות
4. במתנה

איך את/ה בוחר/ת ספר?
1. על פי הכריכה
2. על פי התקציר מאחור
3. על פי פרסומות
4. על פי המלצות
5. כל התשובות נכונות

עברית שפה יפה

1. כן
2. לא
3. כן + הסבר
4. לא + הסבר

חזרה לפורום
ישן 02-03-2007, 22:15
צלמית המשתמש של rambul
  rambul rambul אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.06
לא יודע סינית

אהלן פוזפוז

מה שמעניין אותי מתקבל בברכה בכל סגנון

עדת הנבונים מדינת החכמים

בכל דרך

איך את/ה בוחר/ת ספר?
לפי תחומי ההתעניינות שלי

אני מעדיף סינית אבל אני לא יודע סינית

שאלה שונה, אולי מוזרה אבל שאלה טובה שאין לי עליה תשובה חד משמעית. התשובה, גם אם היא מוזרה, חייבת להבחן במגוון פרמטרים.
למרות שאני ליברל גמור, לא ניתן לטייח את השפעת קשיי החיים על הגיל הרך.
לדוגמא האם יש להגביל פעוטים בגילאים 4 או 5 מלהתבונן בספרים שמכילים צלומי תקריב של גופות מרוטשות, פורנוגרפיה או התרסקויות מטוסים?
ומה עם בני 8 או 9? להם מותר?
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:30

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר