לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-02-2007, 18:52
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי פתי בר. שמתחילה ב "שאלה- מכלי הדלק שעל כנפי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פתי בר.
שאלה- מכלי הדלק שעל כנפי המטוס לא פוגעים בחמקנות שלו? ברור לי שבמקרה הזה זה לא משנה, אני מתכוון למצב כזה בפעילות מבצעית.
אמנם החמקנות מאוד מודגשת כאשר מדברים על הF22, אך היא רק פן אחד מיתרונותיו. די להזכיר כושר שיוט על-קולי, הנעה וקטורית...

ה
חמקנות מובנת במטוס זה ולא על חשבון ביצועים אוירונאוטיים כב: F117, אך בהחלט על חשבון כושר הנשיאה, היות ואין אפשרות להשתמש במנשאים חיצוניים.

החמקנות הכרחית, רק כל עוד ההגנה האוירית (ה"א) פעילה. מטבע הדברים, ה"א היא מן המטרות בעלות העדיפות הגבוהה ביותר. לכן סביר שה"א תהווה בעייה רק בתחילת הקרבות. לעניות דעתי, אף בF22, יחזרו בהקדם האפשרי לשימוש במנשאים החיצוניים. יתקנו אותי המומחים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-02-2007, 16:34
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "היי חכימא, דיברנו על הטלת המיתלים, זוכר??"

לטעמי יש כמה טעויות באשכול זה:

ראשית לגבי חמקנות, חמקנות היא עניין יחסי, זה לא איזה קסם..כל דבר במטוס מייצר שח"ם, השאלה היא האם סך כל השח"ם הוא כזה שמכ"ם לא יכול לראות...אז כמובן שכל דבר שמוסיפים למטוס מוסיף שח"ם אבל ממש לא בטוח שמתלים מוסיפים מספיק שח"ם על מנת שיהיה בעיתי, אני מעריך דווקא שהאמריקאים מצאו פיתרון לעניין המיתלים, אני לא מומחה לחמקנות וגם אתם לא וקשה לי להאמין שיש לנו מושג לגבי איזה פיתרון הם נתנו לגבי המיתלים, אבל בהחלט יכול להיות שגם עם המיתלים למטוס יש שח"ם בתחום החמקנות.
כנ"ל לגבי הבידונים רק ששם למצוא פיתרון יהיה יותר קשה, אבל שוב, אנחנו לא ממש יכולים להיות בטוחים שהבידונים לא עברו תהליכים כלשהם שגם איתם המטוס עדיין חמקן (לפי צורתם העגולה אני משער שהם לא עברו תהליך כזה והם כן פוגעים בצורה משמעותית בשח"ם אבל לך תדע..).

קשה לי להאמין שבנו תו"ל שמתבסס על טיסה עם בידונים עד לאיזור מסוים ואז השלכתם, זה יכול לשמש למבצע חד פעמי אולי אבל לא באופן קבוע...זו הערכה שלי לפחות.
צריך לזכור שלמטוס יש כמות דלק מאוד גדולה ולמרות הסיפורים, הוא ממש לא נועד לסחוב פצצות וחימוש כבד, כך שהדלק שיש לו תוכנן לדעתי לשמש אותו לרוב המשימות.
אצל חברו הf-35 העסק יהיה יותר מסובך, כי הוא מטוס שעושה גם אויר קרקע, אבל מצד שני הוא חדש מהraptor ב10 שנים בערך אז הטכנולוגיה הרבה יותר מתקדמת, למרות שהאמריקאים לא ממש מודים בזה..
אמיל.

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 20-02-2007 בשעה 16:38.
ישן 20-02-2007, 16:45
  Fox450 Fox450 אינו מחובר  
עוסק בהיסטוריה צבאית וגרמנית, ובתולדות הלוחמה האווירית

חבר מתאריך: 23.03.06
מנשאים וחמקנות
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "[QUOTE=פתי בר.]שאלה- מכלי..."

בכל מתארי הפעולה בהם נדרש צורך בחמקנות, המטוס לא יישא מטען חיצוני, גם לא נתיקים. הבעיה היא לא בהשלכת המנשאים - זאת ניתן לעשות - אלא בנקודות החיבור שלהם בכנף, אשר יוצרות החזר מכ"ם.
אחד המרכיבים החשובים של חמקנות הם משטחים חיצוניים ללא פתחים או בליטות. כזכור, ב-F-117 היה עדיין צורך לכסות פערים וראשי ברגים בחומר מילוי מיוחד, אשר היה צורך להסירו ולמרוח אותו מחדש בכל טיפול שדרש הסרת פנלים. .
ברפטור התכנון כבר מספיק מתקדם ואין צורך בחומר המילוי, אבל כשהמטוס יוצא לגיחה הדורשת חמקנות, נקודות חיבור המנשאים מכוסות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:17

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר