לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-02-2007, 23:48
  Nissan-el Nissan-el אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.03
וואי הנוער של היום הדרדר... מה זה ??

אני חייב להגיד משהו בקשר לאשכול הזה
תשמעו, אני עוד מעט בן 18, ואני בכלל לא יודע מה זה גראולינג (הוזכר באשכול. ואין לי מושג מה זה באמת).

ציטוט:
שלא תחשבו שאני מתגאה בזה! אני שונאת את זה! אני לא שותה ולא מעשנת (גג שלוק וודקה במסיבה אחת וזהו)
(ציטוט של ילדה בת 12)

הפעם הראשונה ששתיתי אלכוהול היה בגיל 16 ביום הולדת של חבר.

ציטוט:
ילדים מהשיכבה שלי מעשנים ושותים
(ציטוט של ילדה בת 12 שוב)

הפעם הראשונה שעשינתי היתה בכיתה י' (16) וגם זה היה נרגילה.
סיגריה עישנתי שחטה אחת בכיתה יא' (ומאז אני לא סובל סיגריות.. אפילו שבחלונות שהיו לי פעם הייתי לוקח איזה סיגריה או שתיים.. רק כי משעמם).

ואני שואל, מה עובר על הנוער שלנווו תגידו לי מה ???? מה ניהיה פה ?? בית זונות ? ילדים בני 12 כבר שותים מעשנים מזריקים מחששים מה הולך פה ??
באמאשלי אני עובר לשוויץ... אולי שם יש אנשים נורמלים!

בגיל 12 חשבתי על לשחק כדורגל עם חברים.. חשבתי על לשחק במגהסון (חחח מגהסון 3.. איזה חלום!).
חשבתי על איך זה לנשק בפה בנות (איזה תמימות חחח)..
מה זה ילדים בכיתה ו' כבר מעשנים ??? מה זה ילדים בכיתה ו' כבר שותים ??? "מקסימום שלוק וודקה"
מה זה הדבר הזה??? לא ידעתי מה זה וודקה בכלל בכיתה ו'...

איזה הדרדרות.. ילדים בני 12 כבר הופכים להיות גנגסטרים... :\
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-02-2007, 00:39
  Xkiller Xkiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
אחי זה עוד כלום
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nissan-el שמתחילה ב "וואי הנוער של היום הדרדר... מה זה ??"

שמע אחי אני מאשדוד, ואני אוהב תעיר שלי... ממש אוהב.. אבל גם אצלנו הנוער ממש מדרדר....(שלא תחשבו שאשדוד זה עיר עם אנשים לא איכותיים או משו כזה)
אשדוד עיר גדולה מאוד ונראה לי אחת היפות והטובות מבחינת איכות חיים (כול הבנינים והכול ברמה אירופאית) אבל בחזרה לנקודה..
סיימתי השנה בצפר ואני עוד מעט מתגייס ככה שאני לא יודע מה הולך השנה.. אבל שנה שעברה הייתי יב'...
מידי פעם בדרך לשיעורי ספורט היינו עוברים דרך הבניינים של שכבות ז'...
תאמין לי איך שהם מדברים..לא רק בינם לבין עצמן אלה גם למורים.. ילד בכיתה ז' לא מפחד להגיד למורה שתלך להזד***... אחרי זה אתה עובר במחששה (ככה קוראים לאזור המעשנים בבצפר שלנו אני חושב זה ככה בכול מקום) אתה רואה שם ילדים שהם לא מגיעים לך לחזה שלא לדבר על לכתף מבקשים מילדים בכיתות יב סיגריות.. ואני רואה תילדים מכיתה יב שמעשנים שם בשוק..(ואני למדתי עם הילדים האלה גם ביסודי והם היו חלק מהם בעייתיים..) אבל אפילו הם בשוק..
בנות בשכבה ז' קורות אחת לשניה זוונות ומספרות שאחת שכבה עם כול השכבה.. (למען השם כיתה ז') ולך תדע כמה מהסיפורים האלה נכונים..... ילד מכיתה ח' נעצר על ידי המשטרה כי אמר למנהלת שהוא ירה לה כדור בראש אם היא תספר לאמא שלו שהיא תפסה אותו מעשן..... למען השם...
אני זוכר את השכבת גיל שלנו שגם לא הייתה "תמימה" אבל עדיין בגיל 12 כול מה שעניין אותנו זה היה כדורגל והתחיל לעניין אותנו בנות.. הכי גס היה שהיינו מקללים קצת וזהו... הילדים הכי מופרעים היו מתחילים לעשן ולשתות בכיתה ט... אולי בח' פה אתה רואה ילדים בכיתה ה' הולכים לך עם חפישות.. לאן נשאר לנו להתקדם? לילדים בגן שמזריקים סמים? =\
ישן 20-02-2007, 11:20
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
התגובה הזאת תכעיס כנראה לא מעט, אבל לדעתי זו האמת.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Nissan-el שמתחילה ב "וואי הנוער של היום הדרדר... מה זה ??"

שעוד מדינת ישראל היתה בחיתוליה החזון היה הרבה יותר ברור.
המדינה מבחינה כלכלית היתה על הפרצוף, בקושי היו יישובים, היה לנו אויב מדויק וברור, ידענו מה אנחנו רוצים.
החינוך? היה בשיאו, החברה הישראלית היתה חדורת ציונות ואמונה בצדקת הדרך.
הקיבוצים, הערים, היישובים, כולם גידלו נוער לתפארת, נוער אידאליסטי, נוער עם ערכים.
המוטיבציה לשירות צבאי? קשה לתאר את זה, מי שהשתמט היה מנודה כמעט, הקרביים היו מקבלים כבוד של מלכים(אני לא בא להדגיש דווקא את הקרביות, אלא איך אנשים התייחסו אל השירות הקרבי, לא החיילים, הסביבה).
הצבא היה כור היתוך לחברה ערכית ואידאליסטית. ירידה מהארץ? אפילו לא באה בחשבון.
ברור שהיה בעיות, החברה האשכנזית היתה אליטיסטית ברמות מטורפות, עולים חדשים נזרקו במעברות, היו שחיטויות, הקיבוצים נחשבו אזרחים סוג א' והשאר סוג ב'.
הדתיים היו בצד(למעט כמה קיבוצים דתיים, כמעט כל השאר היו חרדים, לא היו הרבה דתיים רגילים וציוניים), בקיבוצים חוץ מקצת מסורת דיי זרקו את הנושא הצידה.
החברה הישראלית עברה את כל הדברים האלה, התבגרה, והתייצבה בתור מדינה עם כלכלה חזקה(כן, כמה שמדברים ומנסים להציג את זה רע, הכלכלה של ישראל לא חלשה), צבא שנחשב לאחד החזקים בעולם, יישובים וערים קיימים.
ואז, מה קרה? במקום להמשיך ולשפר, להשתפר, לחתור לחברה יותר ערכית וצודקת התחלנו להתבוסס במין בוץ כזה של עצמנו.
החברה הישראלית הושפעה מהחברה האמריקאית, דיברנו כל הזמן על ה"חלום האמריקאי", התקשורת השתנתה, החינוך ירד, אבל מה? האינדבדואליזים שלט!
מי נחשב הכי הרבה? מי שיוציא תואר ויעבוד בחברת הייטק! עובד אדמה? חרא הוא שווה, למה? כי הוא לא עובד בעבודה מכובדת, מה מעניין אחרים אידאלים? שיעבדו בזה ערבים, תאילנדים, העיקר שאני אשיג את הבחורה היפה, את הרכב היפה, ואת המשכורת השמנה בצד.
אתה הולך היום ברחובות, אתה רואה מה משודר מהחנויות, הכל מרוח בדביקות של כסף, בחורות מתלבשות כמו פרחות במקרה הטוב כי זה צו האופנה, הכל מושפע ממשהו חיצוני, אני מקווה שאני מצליח לבטא את מה שאני חושב.
צבא? אז מה קודם החשיבה? מה אני ארוויח מזה. אח"כ תהיה לי עבודה בזה? מעולה! יהיה לי יציאות טובות? אני אספיק לראות את החברה?
אפילו השיקולים ללכת לקרבי, הם שיקולים גבריים ולא אידאליסטיים(ברובם), איך אני אצא הביתה, מה תאמר החברה וכו'.
"ילד סינטתי כבוי מול מסך שדולק", זה בכלל, נרקבים בבית מול תוכניות טלויזיה מפגרות, שמקדשים בהם את הכסף, את המראה החיצוני.
"מחכה שנחטא במגע כבר שכחנו מה זו אהבה", תסתכלו על החברה היום! מתירנות בלתי נסבלת שהופכת את היחסים בין גברים לנשים רדודים כ"כ.. מיניים כ"כ.. הקידוש של המראה החיצוני.. למה מתחתנים מאוחר? שיוכלו לחגוג, שיוכלו להינות מהחיים לפני שאוי ואבוי, הם יצטרכו לגדל ילדים.
פוליטית? רק חולשה, קשה לנו לטפל באויבים שלנו, אז מה עושים? מוותרים. שחילקנו סרטים כתומים לפני ההתנתקות, אגב, גם אני מאוד התלבטתי. לא ידעתי בדיוק לאיזה כיוון אני מושך מסיבות ערכיות. שהבנתי לאיזה כיוון אני יותר נוטה, הלכתי לחלק סרטים כתומים, להסביר לאנשים בת"א ובעוד מקומות בארץ. אתם יודעים מה?< מאוד הזדהיתי עם השמאלן הערכי, שהנושאים חשובים לא.
לא יכולתי לסבול את האדישות! את בסדר.. יהיה מה שיהיה.. זה לא פוגע בי..

טוב, מה שעשיתי פה הוא דיי דמגוגי, גם פעם האידאלים היה בהם צד חברתי, בהרבה מקרים. אבל השוני הגדול, הוא לאן שהחברה משכה, אז אנשים הלכו לקרבי בגלל שהחברה החשיבה את זה. זה הרבה יותר טוב מבחינתי מאשר שהשתמטות תהיה לגיטימית.
אז "עבודה עברית" היתה אולי גם צד חברתי? מוסכמה חברתית? שוב, זה נוטה לכיוונים ערכיים אז אין בעיה.
היחס בין גברים לנשים? הוא היה יותר אינטימי ופחות חשוף כי החברה לא נתנה לזה לגיטימציה.
מה שאני מנסה להגיד שהחברה מקבלת את אותו חומר, אותם אנשים. השאלה לאן החברה שואפת.
ההרגשה היא שאנחנו מנסים להיות משהו שהוא לא אנחנו, החלום האירופאי, האמריקאי, או הלא יודע מה.
אני משער מה תהיה התגובה הצינית של אנשים פה. אבל זה חלק מזה. הרי מה שהוא מעבר לבינוניות, משהו שערכי הרי לא יימשוך.
אם אני משווה נוער חילוני היום לנוער דתי אני מבין שזה אותם אנשים. אצל הנוער חילוני יש אנשים ערכיים ברמות מטורפות כנ"ל אצל הדתיים.
אבל מה שכואב לי זה לאן החברה מובילה, לאן החברה החילונית שואפת כיום. לא על האנשים שבצד שהם הערכיים.
שלא תחשבו שאני חושב שפעם לא היו בעיות, אבל החברה דחפה לכיוון שונה.

עוד לא סיימתי מבחינתי.. אבל זה כבר מספיק ארוך.
ישן 20-02-2007, 12:26
צלמית המשתמש של Flamma Quidus
  Flamma Quidus Flamma Quidus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.07

אני יודע שאכשיו אני הולך לקבל איזה BANE אבל...

תבינו שהחברה תמיד התחלקה ל-2, השולטים והנשליטים, ולכל אחד התרבות המתאימה לה. נכון, יש גם את המעמד באמצע, אך זה סתפ קובץ אנשים שולטים עניים ונשלטים עשירים.

הבורות תמיד יהיה ההמציא העיקרי למימוש השליטה. מה לעשות, יש אנשים שרואים לא את הילד המרביץ לחבר בשביל סיגריה, או קטינה שקונה מיני כדי לקבל צומי ממשהוא, כי ההורים עובדים. הם רואים מספרים, וגרפים של מכירות. הכסף לא מריח.

מי שלא בא לו לחיות בעולם כזה, שיהרוג ת'צמו ויפתח במלחמה נגד העולם כולו.

למרות שאפשר כן לעזור - לעשות יותר הפרדה פיזית בין המעמדות, ולממן קרנות סיועה לא למי שכבר גוסס, אלה רק מיועד לחלות - לקחת ילדים שמסוגלים לחיות אחררת ובאמת לתת להם את ההזדמנות.

ישן 20-02-2007, 12:52
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
מעניין, אריסטו אמר בדיוק את אותו הדבר

לא מסכים אם הטענה שהדור מתדרדר, דור לא יכול התדרדר. הרי בסוף מדובר פה באנשים בדיוק כמו כל אלה שענו פה (ואני מניח שהם רואים את עצמם כאנשים "מתורבתים"), ההורים הם אותם הורים, החברים אותם חברים, שום דבר לא השתנה, הרי לא התבצעה פה איזה אבולוציה מזורזת שבד"כ לוקחת מיליוני שנים וקרתה תוך דור אחד.

אז היום מעשנים ושותים בגיל צעיר וצופים בזבל מזוקק בטלוויזיה, פעם עשו שטויות אחרות ולא פחות "גרועות" (מי מגדיר מה טוב ומה גרוע?). תמיד שהסבים שלי מגיעים אלינו לבית אנחנו נכנסים לדיון הזה ותמיד אני מצליח בסוף להראות להם ששום דבר לא השתנה, הדור של ההורים שלי הוא כמו הדור שלי בגדול (הכל שונה, אבל אותו דבר), והדור שלי זהה בדיוק לאלא שעכשיו בני 10-12.

מבטיח לכם שבעוד 15 שנה, תכנסו ל"פורום פרש הג2ר ג2ר!!!111" ותראו את אותן תלונות בדיוק, על איך שהנוער של היום זה לא כמו שהיה בתקופתנו.

בקיצור מה שאני, צאו מהסרט שאתם וחברים שלכם "מתורבתים" והנוער של היום מורכב מפרחחים, זונות ומאפיונרים, הדור לא הולך ופוחת, הוא רק משתנה.
ישן 20-02-2007, 13:19
  shayosha shayosha אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.01.07
שלח הודעה דרך ICQ אל shayosha שלח הודעה דרך MSN אל shayosha
...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "מעניין, אריסטו אמר בדיוק את אותו הדבר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RP.
לא מסכים אם הטענה שהדור מתדרדר, דור לא יכול התדרדר. הרי בסוף מדובר פה באנשים בדיוק כמו כל אלה שענו פה (ואני מניח שהם רואים את עצמם כאנשים "מתורבתים"), ההורים הם אותם הורים, החברים אותם חברים, שום דבר לא השתנה, הרי לא התבצעה פה איזה אבולוציה מזורזת שבד"כ לוקחת מיליוני שנים וקרתה תוך דור אחד.

אז היום מעשנים ושותים בגיל צעיר וצופים בזבל מזוקק בטלוויזיה, פעם עשו שטויות אחרות ולא פחות "גרועות" (מי מגדיר מה טוב ומה גרוע?). תמיד שהסבים שלי מגיעים אלינו לבית אנחנו נכנסים לדיון הזה ותמיד אני מצליח בסוף להראות להם ששום דבר לא השתנה, הדור של ההורים שלי הוא כמו הדור שלי בגדול (הכל שונה, אבל אותו דבר), והדור שלי זהה בדיוק לאלא שעכשיו בני 10-12.

מבטיח לכם שבעוד 15 שנה, תכנסו ל"פורום פרש הג2ר ג2ר!!!111" ותראו את אותן תלונות בדיוק, על איך שהנוער של היום זה לא כמו שהיה בתקופתנו.

בקיצור מה שאני, צאו מהסרט שאתם וחברים שלכם "מתורבתים" והנוער של היום מורכב מפרחחים, זונות ומאפיונרים, הדור לא הולך ופוחת, הוא רק משתנה.

אתה חי בסרטים אחי! תשתה מים קרים תירגע!
היום זה לא כמו פעם.!!
פעם בנות 12 הצטלמו והתלבשו כאילו הם חשפניות?
פעם אם משטרה היתה עוברת ברחוב היילדים בני 10 היו צועקים לה " מאנייק"
פעם ילדים בני 12 הסתובבו בחוץ עם סכינים ואולרים?
אח שלי הדור משתנה אבל משתנה לרעה...! וזה בגלל התקשורת והחינוך!!
היום החברה הי כמו בית כלא...משחקי אגו ולמי יש יותר כבוד ואת מי צריך לכבדד ולהיזהר..!
צריך לעשות משהו עם ההדבר הזה!

Shayosha

ישן 22-02-2007, 13:36
  sharonik sharonik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.07
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי bboyoren שמתחילה ב "צודק בכל מילה !"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי bboyoren
אני בן 26 , ובדור שלי כשאני הייתי כיתה ו' ז' היינו רועדים מהמורים, לא ידענו בכלל מה זה אלכוהול או סיגריות, היה כבוד.
היום, ילדים בני 12 מז***** כמו שפנים, מעשנים סמים, אין גבולות, הכל פרוץ, פשוט גועל נפש של נוער.
אני מאשים את הממשלה שלא מכניסה מערכת עונשים ראוייה כמו בארה"ב. המשטרה פה על הפנים. היום הפשע משתלם, אנשים שודדים זקנות כי יודעים שגם אם ייתפסו - לא יעשו להם כלום.
הקיצר - חרא של מדינה וחרא של חוקים, צריך לעוף מפה כמה שיותר מהר.

בדיוק בגלל הגישה הזאתי המדינה הזו תדרדר.
מה לעזוב את הארץ?!
המצב לא טוב אנחנו עוזבים ומשאירים את המדינה שלנו?
וואלה המצב על הפנים, נכון.
אבל כשמשהו לא טוב אנחנו צריכים לברוח? ע"פ האינטרסיים האישיים שלנו,כי לי לא טוב נוכחית עכשיו אני יעזוב לאמריקה כי בטח וואלה שם הכל טוב?!
אז דבר ראשון אמריקה זו בועה אחת גדולה "החלום האמריקאי" - שאנחנו נשענים עליו במשך כ"כ הרבה זמן
והוא כולו בועה אחת .
דבר שני, להפך המצב לא טוב אנחנו צריכים להביא לתיקון. המצב לא טוב אנחנו צריכים להילחם לתיקונו
כי מי אם לא אנחנו ילחם על האדמה הזו, ודווקא זה צריך לבוא מהנוער
למרות שכולו חסר ערכים בסיסיים, צריך להלשליט פה חינוך אחר, כי מי עוד 20 שנה ינהיג את המדינה הזו?
ואם נמישך ככה אנחנו נכנס יותר ויותר לבוץ של עצמנו.
ובאמת שצריך לעשות פה משהו. אני לא יודעת מה אבל זה יקרה.
ישן 21-02-2007, 22:19
צלמית המשתמש של SkyRaider
  SkyRaider SkyRaider אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.06

דעתי היא שצריך להבין קודם לפני מה אנחנו מתמודדים.

האם אנחנו מתמודדים מול בני הנוער הכולל או רק חלק מאוכלוסיית בני הנוער, ואיזה חלק אם קח?
האם אנחנו מתמודדים נגד המודל חיקוי של הנוער אשר נמצא ברובו באינטרנט ובטלוויזיה?
האם אנחנו מתמודדים כנגד הטכנולוגיה?
ועוד הרבה אך אלו העיקריים שלדעתי תואמים את הדיון.

עכשיו צריך להפנים מנטלית מול מה מתמודדים והיקף ההתמודדות והשינוי.

ואז צריך ליישם ולהכין תוכנית רב ברירתית שתקיף את הבעיה מצדדיה השונים ותקטין את הבעיה, אם זה לכאורה סיכול ממוקד או אפקט פסיכולוגי ועוד.

רק אני חושב שאני נשמע כמו מדען?! ג'י אני רק כיתה י' גוד דאממט :|

אוקיי, בהמשך לאחר שניישם את ההבנה ונגיע למצב שבו אנו שולטים במצב צריך לשנות את הסביבה בה הנוער חיי כדי שזה לא הישנה (יהיה שוב).

לילה טוב.
ישן 22-02-2007, 16:19
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
תגידו, אתם קולטים מה אתם כותבים פה?

לדים בני 17 פה כותבים איך ילדים בני 12 מתנהגים כמו סרסורים והבנות כמו זונות וכולם מסתובבים ברחוב עם סכין במקרה הטוב ורק מחפשים איזה זקנה לשדוד...

תחשבו על זה קצת בצורה אובייקטיבית ותבינו שאין שום הבדל בינכם לבינהם, כמו שאין ביניכם הבדל לביני (ואני "זקן" בן 23) כמו שאין הבדל ביני לבין אנשים בני 35 או להורים שלי שהם בני 50-60.

הסביבה משתנה, האנשים נשארים אותו דבר בדיוק. כמו שאני בטוח שההורים שלכם הסתכלו עליכם וחשבו "הנוער של היום", ובדיוק כמו שסבתא שלי כל הזמן אומרת לאמא שלי שבתקופתה לא היו דברים כמו שהיו אצלה.

מישהו פה כתב ש"בדור" שלו (הוא בן 26, 12-14 שנה זה הבדל דור? טוב לדעת) היו רועדים מהמורה, כמו שאומר קופמן: "תעשה לי טובה...", איזה רועדים ואיזה נעליים, ואני אומר לך את זה בתור אחד שבא מהבית ספר הכי אשכנזי והכי צהוב שיש עם הכיתה הכי פחות בעייתית שהיתה בערך בעשור האחרון, ואף אחד לא רעד מאף מורה, וגם כבוד חלק מהאנשים לא נתנו. ואם אתה חושב שלפני 30 שנה מישהו נתן יותר כבוד למורים, אז תבדוק שוב, תשאל את ההורים שלך אם אצלהם לא קיללו מורים או לא נתנו להם מכות, ואני חושב שתגלה עובדות חדשות.

מצטער על הצורה שאני מתנסח, אבל אתם פשוט מזכירים לי חיילים שהם 4 חודשים בצבא ורואים חייל שרק התגייס ומדברים על כמה שהוא "צעיר".
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:47

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר