לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2007, 14:56
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
נכון
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "אתה מתאמן אצל אלן..."

לא למדנו איך לפול נכון או קרבות קרקע פשוט כי טאקוונדו לא עוסק בזה...

תראה לגבי תרגילי ההגנה עצמית (הגנה עצמית נטו, כלומר השתחררות ממצבים וכ'ו), אני בטוח שזה יעזור לי במקרה הצורך וכבר עזר לי. וכן גם בקרבות רחוב זה עזר לי. תראה קשה לי להגיד עד כמה דווקא הטאקוונדו עוזר לי ברחוב מכיוון שלמדתי עוד שיטות, ויש לי המון טכניקות שלא למדתי מהטאקוונדו, אם תראה את הסגנון שלי במסגרת קרב רגיל לא לפי חוקים של הטאקוונדו, תוכל לראות שסגנון הקרב שלי מושפע מהרבה שיטות ושילובים, וכמובן שתוכל לראות הרבה בעיטות .

אני יודע שטאקוונדו לא מכוון לרחוב, ואם הייתי לומד שיטה שיותר מכוונת להגנה עצמית ללא ספק יכולות ההגנה עצמית שלי היו עולות. אבל עם עוד קצת השקעה וחשיבה אפשר לפתח את זה לכיוונים שונים ולהסתדר עם זה. הייתי רוצה ללמוד יותר הגנה עצמית, אבל זה מה יש...

חזרה לפורום
ישן 21-02-2007, 21:23
צלמית המשתמש של @=Nir=@

העניין הוא
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "לא מסכים עם הגישה שלך"

שאני מאוד אוהב את הטאקוונדו, ועם זה אני גם אוהב ללמוד הגנה עצמית. אני יודע שהגנה עצמית אפשר לרכוש באופן עקיף באימונים וגם מחוץ לאימונים. אך אימוני טאקוונדו אי אפשר לעשות בלי להתאמן בטאקוונדו.
כנראה שהשיטה האולטימטיבית עבורי היא קוק סול וון, שהיא שיטה קוריאנית שגם כוללת שימוש נרחב בבעיטות כמו בטאקוונדו, ועם זאת המטרה שלה היא הגנה עצמית. מכיוון שלא מלמדים את השיטה הזו באיזור שלי או משהו דומה שיענה על הדרישות שלי נאלצתי להתפשר על מקום באמצע וזה הטאקוונדו. שלא תבין לא נכון - אני מאוד אוהב את הטאקוונדו פשוט חבל לי שאין את הדגש על הגנה עצמית...

ואתה אם אני לא טועה גם מתאמן בטאקוונדו נכון? אם כך סביר להניח שגם אצלכם לא מלמדים קרקע וכ'ו. זה חיסרון, ובכל זאת אתה מתאמן בטאקוונדו?

חזרה לפורום
ישן 21-02-2007, 22:23
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
אם אתה אוהב את הטאקוונדו זה כבר סיפור אחר...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "העניין הוא"

בנוגע לקוק סול וון רוב האנשים שמתאמנים בשיטה הזו התאמנו או מתאמנים בטאקוונדו ככה שהבעיטות הם בעצם מהטאקוונדו ושאר העבודה של ההגנה עצמית באה מעוד 30 שיטות לחימה קוראניות בלתי מוכרות (טאקוונדו הוא אחד מ-31 השיטות). השם קוק סול וואן משמעותו בתרגום חופשי איגוד אומניות לחימה קוראניות, אומנות לחימה שכוללת בתוכה הרבה אלמנטים של כל מיני שיטות זה מה שמיחד שיטה זו מכל דבר אחר.
בנוגע לזה שלא מלמדים אותנו קרקע, היה אימון לפני 8 חודשים בערך שהמאמן הסביר מה לעשות כשנופלים לקרקע אבל לא מחביקת ראש (שאת זה הוא מסביר לנו הרבה פעמים) אני מדבר על מצב שמישהו יושב על החזה של והידיים שלך נמצאות מתחת לברכיים שלו. הוא הדגים כמה תרגלים.
חוץ מזה אני מתענין בקרקע זה מאוד יפה וחזק, בוא נגיד שאם מישהו מוריד אותי לקרקע (גם מתאמנים שלמדו כמה שנים) אני לא אעשה לו חיים קלים.
אם אתה רוצה לראות הגנה עצמית ברמה גבוהה תגיד לי ואני יכול להציע לך מקום ממש טוב תראה תתרשם ותבין איפה אתה נמצא ביחס לחברה האלה, רק ככה תבין מה זה הגנה עצמית.
עד שאני לא ראיתי אימון שכל התכלית שלו הגנה עצמית לא הבנתי עד הסוף את הרעיון מאחורי זה.

חזרה לפורום
ישן 21-02-2007, 22:54
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

אז ככה..
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "שאני אבין"

אני לא לומד מסודר קרקע באימונים היה פעם שבמסגרת הגנה עצמית המאמן לימד קרקע כדי לסגור את הפינה הזו...
אני אישית לקחתי את זה קצת יותר רחוק ממסגרת האימונים הרגילה, הלכתי לג'ודו הקרקע שם לא הכי מפותח אז הלכתי למקום שמלמדים קרקע נקי בלי שום ידע מוקדם חוץ מקרבות UFC שאני רואה עם חבר כבר למעלה משנתיים (כדאי לך לראות זה ממש מענין ומתחוכם) עבדתי שם והיה נחמד, ויותר לא הגעתי. פשוט רציתי לראות מה הרמה הכללית שלי ביחס לאנשים שעושים קרקע ולהגיד לך את האמת לא נפלתי מאף אחד מהם.
אני לא יודע אם מותר להגיד את השם ככה באשכול זה לא פירסום או משהו כזה?

חזרה לפורום
ישן 22-02-2007, 02:22
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
שאלת שאלה מצויינת
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "אז ככה.."

השאלה ששאלת היא שאלה שכל אחד צריך לשאול את עצמו ולהתבונן טוב לתוך שיטתו ואצל האחרים ולחקור,לשאול,להרהר לגבי החומר שהוא לומד הדברים השונים בו על הגישות השונות ואולי אף יתרונות ובעיות מתוך השיטה ומחוץ לה מתוך רצון לדעת ולהשתפר.
אני יכול להודות שגם אני לפעמים שואל את עצמי לגבי יעילות וכיסוי החורים בשיטה שלי ולגבי גם דברים שיש בשיטות אחרות ובמקבילות לה.
אחרי הכל זה חלק מהטבע והרצון האנושי לדעת להתעניין ולחקור.
שילוב אלמנטים ופתיחות הוא תוצר מאוד קשה של שבירת טבואים ומיתוסים רבות שנים שהועברו אלינו מקיצוניות של דוגומות ויריבויות פוליטיות תרבותיות שינאתיות מצד השבטים או העמים השונים.
למשל הרבה יפנים לא יאהבו לשמוע שהרבה מהשיטות שהם מתרגלים באו או הושפעו משיטות סיניות.
פיליפינים לא יאהבו לשמוע שיש להם יד ריקה לא כל כך טובה ונרחבת לעומת האחרים.
הג'ו ג'יטסו הברזילאי למשל שמעתי לפני שבוע שהוא טוב מאוד אחד על אחד בלי חוקים מושג הולה טודו המפורסם אבל אינו מתייחס ליותר מיריב אחד.
ויצא לי לראות סרטון של הנציגות בישראל והבנתי למה הם אמרו את האימרה הזאת.
בכל זאת היה נעים לראות עבודת עמידה בBJJ שלא מודגשת מספיק או לא נראת מספיק במחוזותינו אני אומר כדי לא לקומם.
לכל שיטה ולוחם בה יש את ההתמחות שלו בצורת לחימה וטווחי הקרב השונים למשל טווח הבעיטה,אגרוף,גראפלינג,לכידה-ריתוקי ידיים.
עם אנחנו רוצים לשלב ולהרחיב את ידעתנו אנו צריכים להבין לא את החיבור הטכני ואיך להילחם בצורה מסויימת עם זה סינית או יפנית-קוריאנית(שזה יכול להתאים לאחרים) אלא להבין את המהות הפנימית.
חזרה לפורום
ישן 22-02-2007, 12:31
  ninjutsu ninjutsu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.03.06
היתרון של הג'יוגיטסו ברזילאי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "הכנעות ועבודת קרקע"

היתרון הוא שמצבעים את כל הבריחים והחניקות בזמן אמת ועד שהיריב לא דופק אז זה לא נחשב הכנעה כמובן לא פוצעים את היריב עובדים זהיר עם שליטה.בהרבה אומנויות גם של הגנה עצמית למשל לומדים לעשות בריח נגד סכין אבל מתרגלים כמה פעמים על יבש ואין מצב שזה יעבוד במציאות.בשביל לעשות בריח במציאות צריך לתרגל מאות פעמים במצב שהיריב מתנגד כמו בג'יגיטסו עד שמצליחים למצוא תתזמון והטכניקה הנכונה.אחרי זה עד שזה נכנס למוח טוב טוב אפשר ברחוב לעשות שזה הרבה יותר קשה.

בכללי בשביל הגנה עצמית צריך לעשות הכול מי שרוצה לעשות הגנה עצמית שיעשה הכול ויהיה פתוח לכל האומנויות הוא יגלה תמיד חסרונות שלו ויתרונות מול אחרים אין שום אומנות מושלמת.
חזרה לפורום
ישן 22-02-2007, 14:16
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

הערה קטנה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ninjutsu שמתחילה ב "היתרון של הג'יוגיטסו ברזילאי"

ג'ו ג'יטסו ברזילאי אינו הגנה עצמית.
זה מתאים לקרבות זירה או כשיש תוקף יחיד וגם זה לא תמיד יעיל.
אני אתן דוגמא:
מקום צפוף כמו מועדון, פאב, בר וכו' לא מתאים לעבודת קרקע ולא מתאים לבעיטות ואין על זה שום ויכוח הדבר היחיד שעובד במקום צפוף זה הידיים ככה שברוב המקרים קרקע לא יעיל להגנה עצמית
ובכל זאת צריך ללמוד עבודת קרקע כדי שאם חס וחלילה יקרה מקרה שכן נצטרך, נוכל להתמודד עם המצב ביתר קלות.
גם בקטטות קרקע לא יעיל אתה מסוגל להוריד מישהו לריצפה לעשות בריח וחבר שלו מלמעלה נותן לך בעיטות לראש.
נקודה למחשבה.....

חזרה לפורום
ישן 22-02-2007, 18:55

ג'יוגיטסו ברזילאי זה לא רק קרקע
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי natisa שמתחילה ב "הערה קטנה"

הרבה חושבים שמה שעושים בג'יוגיטסו ברזילאי הוא רק עבודת קרקע ספורטיבית.הדבר לא נכון כי בגרייסי ג'יוגיטסו הדעה אומרת שלא מספיק לעשות רק ספורט כמו תחרויות חליפה וגראפלינג בשביל הגנה עצמית אלא שילוב של תרגילי הגנה עצמית שיש בשיטה שהם מאד פשוטים ומתבססים על מנוף וטכניקה כמו בקרקע.תחרויות ספורט וגאפלינג,וואלה טודו שהוא בעצם הדבר המרכזי.מי שעושה את שלושת אלה יוכל לפתח יכולת הגנה עצמית יעילה בעיקר בזכות הרוח לחימה שהוא מקבל בכל כך הרבה תחרויות.כמובן שיש עוד מלא שיטות שעושות הגנה עצמית והם מאד יעילות ורוב המקומות שעושים הגנה עצמית עושים פחות או יותר אותו דבר,עושים אגרוף,האבקות,קרקע,הרבה קרבות והרבה תרגילי הגנה עצמית נגד סכין ומקל.
חזרה לפורום
ישן 22-02-2007, 22:22
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בסופו של דבר
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ninjutsu שמתחילה ב "ג'יוגיטסו ברזילאי זה לא רק קרקע"

טכניקה היא בעצם אותה תגובה לאותו ארוע שפקד אותנו ומה יהיה אחרי באותה שרשרת ארועים ואיך אפשר להתמודד יותר טוב ולהמשיך הלאה מאותו מצב למצב אחר עדיף על פנינו.
הטכניקה היא נקבעת בסופו של דבר במה שיוצא לנו ומאולתר אצלנו באותה שניה.
זה יכול להיות ספונטני ויכול להיות מתוכנן מראש ,או שליפה מהזיכרון לפי אותם תרחישים וניתוח אפשרויות מצבים שנלמדו ותורגלו.
החשוב הוא לדעת לעשות את המעברים בין טכניקה לטכניקה אבל לדעת לעשות את זה נכון.
לא משנה מאיזו שיטה או שילוב אמרו לי לא מזמן אפשר לנהוג במאזדה ואפשר בפרארי אבל זה לא אומר שניהיה נהגים טובים בפרארי ולא נהרוס אותה התאונה לכן חושב להיות יעילים מדודים ולשלוט במהות ובמקצועיות של מה שאנחנו רוצים להשיג.
ישנם סך הכל 16 אפשרויות תגובה אפשריים מטכניקה להגנה או תקיפה כנ"ל בנשק שבו ישנם 12 זוויות התקפה אבל צורות הוראציה של הטכניקה הם רבות הרי ויחודיות לאותה שיטה והדגש שלה.
כדי להגיעה לרמה גבוהה בלוחמת רחוב צריך לדעת לא לפעול לפי מחזוריות קבוע שנמצא בשיטות יפניות וחיקוייהם(הפקידו קמ"ג) של אתה נותן לי אגרוף אני עושה ככה וככה אלא לדעת לשלוף ללא מחשבה ולהתאים את עצמך ולהיות פתוח וגמיש לאותו מצב שיווצר(זאת תורה שלמה כבר).
כמובן שאי אפשר לשבור מקצבים לפני שלומדים מצקבים ורוכשים בסיס טוב ככה זה במדעים וכלה במוזיקה.
חזרה לפורום
ישן 22-02-2007, 23:38

בדיוק
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ekelizek שמתחילה ב "בסופו של דבר"

באימונים אתה מלמד את הגוף תנועות שצריכות להפוך אצלך לאינסטינקטים עם הזמן ובסופו של דבר הכי חשוב שהמאמן יהיה מקצועי והאינסטינקטים שתקבל יהיו מתאימים לרחוב ולמציאות.בגלל זה חשוב באימונים לתרגל תרחישים שקורים בקרב רחוב ולא בקרבות סמוראים לפני 2000 שנה.והתהליך הכי טוב לבדוק את זה זה בקרבות זירה עם חוקים מגבילים לראות איך מתמודדים תחת לחץ ואיך הגוף יפעל כאשר אין הרבה זמן לחשוב ועם הזמן מתקדמים והתנועות הופכות לטבע השני של האדם.זה פשוט מאד ככל שיש יותר ניסיון בזירה אפשר להביא את היכולות שעושים באימון רגוע לידי ביטוי וככה ככל שיש ניסיון בקרבות רחוב לומדים איך לשרוד.

נערך לאחרונה ע"י ninjutsu בתאריך 22-02-2007 בשעה 23:41.
חזרה לפורום
ישן 23-02-2007, 22:46
צלמית המשתמש של @=Nir=@

מסכים איתך
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ninjutsu שמתחילה ב "זה ברור"

קרבות באימונים בדרך כלל לא נותנים את התחושה הקרובה לרחוב, בגלל שאתה מכיר את היריב שלך ואתה יודע שהוא לא באמת רוצה לפגוע בך בצורה רצינית, ואין את הלחץ הזה מסביב בגלל שזה אימון.
לעומת זאת קרבות זירה תחרותיים נותנים את התחושה היותר קרובה למצב של קרב רחוב, מהסיבה שבזירה אין רחמים, אתה עולה לזירה בידיעה שהיריב שלך פשוט רוצה לנצח אותך כמה שיותר מהר ועוד יותר ישמח לסיים את זה בנוק-אאוט. בנוסף יש את המתח של לפני שאתה עולה לזירה וההמתנה לקרב, זה פשוט מורט עצבים ומקפיץ את האדרנלין. ובתוך כל הלחץ הזה צריך להשאר מפוקס ולהלחם בצורה הכי טובה שאפשר...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:09

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר