לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-02-2007, 08:46
  yaniv.kunis yaniv.kunis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mystic שמתחילה ב "שלום לכולם,"

בזמן האחרון הרבה מאוד אנשים התחילו להתעניין במתרחש בשווקים הפיננסיים. מצד אחד, ככל שיהיו יותר אנשים בעלי הבנה פיננסית אז השוק יהיה יותר יעיל ובסופו של דבר, המצב של כולנו ישתפר. מאידך, וורן באפט אמר פעם שכשמניות נכנסות לאופנה הוא נכנס למגננה... הכוונה היא שאנשים מתחילים להתעניין וגם להשקיע ישירות במניות בד"כ כשהנושא חם ויש כותרות בתקשורת "הבורסה בשיא", "המעו"ף חצה את ה-X" וכו' ואז בעצם נוצר תהליך של התנפחות שערי המניות ושווי החברות בבורסה עולה על שווין האמיתי ועקרונית התהליך הזה יכול להימשך למשך תקופה ארוכה (מס' שנים) אך מתישהו, בלי שום צפי מראש וללא שום התרעה, קורה איזה משהו, מתחיל מימוש בשוק ואז הפחד האנושי, שזה דבר שכל פסיכולוג יגיד לכם שהוא בלתי נמנע מתחיל לתת את אותותיו ואז הבורסה מתרסקת ואנשים מפסידים את כספם. אח"כ שומעים אנשים אומרים "הבורסה זה קזינו" וכל מיני שטויות אחרות. הבורסה היא קזינו רק כשאנשים מתייחסים לזה כמו קזינו. בשנות הבועה נהגי מוניות בניו יורק היו מעבירים הוראות קנייה דרך המכשיר האלקטרוני שלהם, הם קנו כל דבר שזז כי הכל עלה ואז מה הפלא שבסוף הייתה כזאת נפילה.
בקיצור, לא התכוונתי להפחיד אותך או משהו כזה, רק קח בחשבון שאם אתה באמת רוצה ללמוד את רזי הפיננסיים ולהשקיע בשוק ההון, תדע שמדובר במשימה לטווח ארוך של שנים שתצטרך להשקיע וללמוד עד שתהיה מומחה.
דבר ראשון, אם אתה הולך על קורסים אז כדאי לך לקחת איזה קורס בסיסי במימון, לא מלמדים שם יותר מדי על השקעות וכו' אבל את התיאוריה הבסיסית על דברים כמו ריבית, אג"ח, מניות וכו' לומדים. חוץ מזה, יש כל מיני ספרים שעוסקים בפיננסיים והשקעות, קריאה כמו "הספר הקטן שמכה את השוק", ספר נחמד ופשוט לקריאה, מסביר את המהות של מניות והשקעה בבורסה. יש גם ספרים לימודיים כמו הספר של רפי אלדור "אופציות ושווקים עתידיים", ספר האג"ח של אדם רויטר ועוד.

דבר אחרון שיהיה המון בהצלחה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-02-2007, 15:16
  mystic mystic אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.06
תודה,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mystic שמתחילה ב "שלום לכולם,"

אבל עוד לא הפחדת אותי, כבר שמעתי משפטים וסיפורים טובים מאלו.
ואני יודע איך הדברים מתנהלים.(סיפור שמזכיר לי מה קורה כשזה הופך לאופנה וכל שארית העם מתחילים להשקיע) כשיש צניחה כל המשקיעים בורחים ואז הם גורמים למנייה לצנוח עוד יותר והם גורמים למנייה לקרוס, נכון? (תקן אותי אם אני טועה) במקום לחכות שהיא תעלה בחזרה.
שמעתי עוד מגוון סיפורים ומשפטים כמו זה..
התייעצתי עם אבא שלי, אשר משקיע לעתים (אני חושב שלעתים, הוא פשוט לא משתף אותי יותר מידי)
והוא אמר שבאתי מאוחר מידי, שהמניות כבר עלו והפסדתי את המועד.
יש אמת בדבר?

לגבי הקורס שהמלצת, הוא נשמע בסיסי מידי, אני לא רוצה אג"חים או אפיקים סולידים בעלי תשואה שרק הריבית על הפעולות תגרוף לי את הרווח. אני מחפש משהו יותר פקטי כמו תיקי השקעות.

אשמח לשמוע על ספרים בנושא,
ושוב המון תודה.
ישן 22-02-2007, 17:10
  yaniv.kunis yaniv.kunis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי mystic שמתחילה ב "תודה,"

כל הסיפור העצוב הזה מכונה "אפקט העדר", כמו שאנשים קנו מכל הבא ליד בסוף שנות האלפיים, בעיקר מניות אינטרנט, כך עכשיו מתפתח משהו דומה (אומנם ממש לא באותה עוצמה) עם מניות הנדל"ן. בסופו של דבר אין ברירה ותמיד יהיה מימוש עצבני במצבים כאלו כי מחירים לא יכולים לעלות לנצח.

מה שכתבת לגבי הסיפור העצוב הוא די נכון, כשהבורסה מתממשת אנשים פשוט מוכרים כל מנייה בלי קשר לטיבה אבל אף אחד לא יכול להגיד שלחכות שהיא תעלה בחזרה זה הדבר הנכון. צריך לבחון כל חברה לגופה האם היא שווה את מחירה או שבאמת מכרו אותה בזול.

באופן כללי, אני נוטה להסכים עם אבא שלך. לא כל כך נכון להגיד שה"מניות כבר עלו והפסדתי את המועד", כי יהיו מניות שימשיכו לעלות גם אם תהיה ירידה בשוק בגלל שאתה צריך להבין שמאחורי מניה עומדת חברה והמניה שלה צריכה לשקף את שווי הכלכלי של החברה. אז יש חברות שימשיכו לצמוח ולכן גם עקרונית מחיר המנייה שלהן אמור להמשיך לעלות, האם זה יקרה בפועל? לא בטוח כי כפי שאמרתי כמתחילה התרסקות כולם מוכרים כל דבר שזז ואז גם מנייה של חברה "טובה" מאבדת גובה.
בקיצור, לגבי כלל השוק הייתי אומר שמי שנכנס רק עכשיו אז הסיכון בהשקעה לא שווה כרגע את הסיכוי. מי שיודע לקרוא דוחות כספיים ולזהות חברות טובות ומגמות צמיחה עתידיות שווה לו להמשיך להשקיע בחברות הללו ואם הוא יעשה את עבודתו בצורה מיטבית גם ירוויח.
אני חושב שאם אתה באמת רוצה ללמוד על השקעות אתה חייב לעבור את כל התהליך של למידת היסודות שזה בין היתר, קורסים במימון, סטטיסטיקה, כלכלה, דוחות כספיים ורק אח"כ ניתוח ני"ע ותיקי השקעות.
ודרך אגב, בנוגע לאג"חים ואפיקים סולידיים, אל תזלזל בעוצמה של האפיק הזה, מי שמבין ויודע לנתח כמו שצריך אג"ח ומוצרים פיננסיים משיג תשואות שלא מביישות מנהלי קרנות מנייתיות בסיכון נמוך בהרבה. כל ההבדל הוא שמדובר בתחום שנתפס כאפור ולא סקסי כמו מניות. אני יכול להמליץ לך על ספר מרתק בתחום הסולידי שהוא לא לימודי אלא רב מכר על המניפולציות והתככים בשוק האמריקאי בתחילת שנות ה-80, "פוקר שקרנים".

מקווה שעזרתי,
יניב
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:56

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר