לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-02-2007, 14:18
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
צילום תמונות תלת מימד (בעזרת משקפיים אדום-כחול)

אני כבר הרבה זמן אוהב את הטכניקה הזאת, הבעיה שעד עכשיו לא ממש היו לי משקפיים (היו באיכות ממש גרועה) ובזכות התוכנית של אורי גלר הצלחתי להשיג זוג משקפיים חדשות.

הבעיה במצב כרגע הוא שאני יכול לצלם רק עצמים דוממים, מה שאומר בעיקר צילומי פנים, אני שוקל בעתיד לקנות שתי מצלמות פוקט זהות, לבנות להן חיבור וככה אוכל לנסות לצלם דברים יותר מעניינים.

שימו לב, אם אין לכם משקפיים אין טעם לבקר את התמונות, לא ניתן להשוות קומפוזיציה של תמונה רגילה לתמונה תלת מימדית, והתמונה מקבל גוונים שונים אחרי ששמים את המשקפיים (הכל נעשה כהה יותר)

ביקורת עצמית:
א. צריך למצוא נושאים יותר מעניינים
ב. צריך לשפר מעט את הטכניקה כדי ואת הבנת התוכנה כדי למנוע תופעה של חלקים שלא נעימים לעין.

ואין exif אני גם לא חושב שזה ממש משנה בתמונות מהסוג הזה.

1.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

2.

3.

4.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-02-2007, 16:10

הסבר קצר:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "תמונות תלת מימד (בעזרת משקפיים אדום-כחול)"

נתחיל עם הצילום:
הרעיון הוא לגרום למוח לחשוב שהוא רואה עומק, בשביל ליראות עומק אנחנו צריכים להשתמש בשתי העיניים (אתם יכולים להסתכל על האצבעות שלכם עם עיינים פתוחות ועין אחת סגורה ולהבין את ההבדל) לכן צריך לצלם שתי תמונות: מצלמים תמונה, מזיזים את המצלמה טיפה ימינה ומצלמים שוב (המרחק בין תמונה לתמונה צריך להיות בערך המרחק בין העיניים, חשוב לשמור על קו אופק ישר ועל גובה המצלמה)

הרעיון של הכחול אדום הוא שהעין שיש עליה צלופן כחול לא תראה את התמונה שצבענו בכחול, והעין שיש עליה צלופן אדום לא תראה את התמונה שצבענו באדום, וכך תיווצר תחושה שאנחנו רואים את התמונה מזוית שונה בכל עין ולכן יש עומק.

אני מקווה שההסבר ברור.

אני לא משתמש בפוטושופ, כי כל הפלאגאינים שאני מכיר לא עושים עבודה טובה במיוחד, אלא בתוכנה חינמית שנמצאת באתר הזה: http://www.callipygian.com , שיש בה אפשרויות ממש נחמדות ופשוטות - דבר ראשון אתה יכול להזיז בקלות את התמונות כדי להדביק את התמונה בצורה הטובה ביותר, וחוץ מזה אפשר גם לקבוע אם התמונה תהיה צבעונית, או שחור לבן, או רק אדום שחור לבן (כמו בתמונה של הפרחים, שאם לא היה אדום שחור לבן אז היה פשוט כתם במקום שתי פרחים).
בקיצור, אחלה תוכנה.

בקשר ללחלק משקפיים - אם מישהו מצליח להשיג את התוכנית של אורי גלר אולי נצליח להשיג משקפיים לכולם.

ישן 23-02-2007, 19:14

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי oWeN שמתחילה ב "הראשונה כלככךךךך מפוספסת....."

תגובה מרוכזת

דבר ראשון תודה רבה למגיבים.

yadin432 - אם תעשה את זה אז תקבל תמונה דו מימדית שיוצאת מעט מהמסך - כשאתה מצלם עצמים קרובים יותר הם יזוזו יותר מעצמים רחוקים, ההבדל בין המרחק של העצמים הוא מה שגורם למוח להבין את העומק (כדי להבין הכי פשוט לשים אצבע אחת קרובה לעין ואצבע אחת רחוקה ולהזיז את הראש ימינה ושמאלה)

Adrenalines - צילמתי גם שהחוד בפוקוס, אבל לא אהבתי את התוצאה, הרעיון היה שהחוד קרוב לעין ולכן הוא מטושטש. אבל קיבלתי את ההערה.

oWeN - אני לא הראשון שמפרסם תמונה כזאת בפורום, אפילו מהיום יש אשכול כזה (שבזכות האשכול ניזכרתי לפרסם את האשכול):
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=285103

וגם בעבר פורסמו כמה אשכולות בנושא.

עכשיו חזרתי לזה כי הצלחתי להשיג זוג משקפיים חדשות

ישן 23-02-2007, 23:03
  tzakra tzakra אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.06
ליובל מצאקרה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "תמונות תלת מימד (בעזרת משקפיים אדום-כחול)"

יובל שלום,
צילומי התלת מימד שלך נכונים ויפים,
משקפי תלת מימד ניתן להשיג בחנות המתעסקת בצעצועים ופרטים לקוסמים, אחת כזו יש באזור גשר ההלכה ברמת גן, הנה הקישור לחנות http://www.tricks.co.il/, שם קניתי פעם משקפיים כחול אדום.

השיטה לצילום נקראת אנגלייף, תוכל למצא חומר רב בנושא ברשת, בשיטה זו יש עיוות של הצבעים בגלל הזזת מסיכה מתמונה אחת והעברתה לתמונה השניה, אני את ההפרדות עושה בעזרת תוכנת הפוטושופ.

חשוב להקפיד לא לצלם עצמים שצבעם אדום, ההפרדה אח"כ יוצרת תחושה לא נעימה לצפיה.
בסיס ההפרדה זהו נתון משתנה, עם הזמן תוכל לראות כבר דרך העינית את מרחק ההפרדה, בצילום.
בעבר העליתי פה מספר תמונות שצילמתי, ובכל זאת, הנה כמה דוגמאות.
את עבודת הגמר שלי בצילום עשיתי בנושא צילומי אויר תלת מימדיים, צילום סטריאוסקופי.
אשמח לראות צילומים שלך בהמשך.
צ'אקרה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 26-02-2007, 14:16
  yaari yaari מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 28.09.04
התמונה הראשונה מספקת את האפקט באופן המיטבי

ורק חבל שהפוקוס "התפקשש".
יש ברשותי מצלמת תלת מימד וגם עדשת תלת מימד להרכבה על SLR .
המצלמה מצלמת בו זמנית את שתי התמונות (ולכן אין בעיה בלצלם גם דברים בתנועה) ובצבעים טבעיים (וגם אין את כאב הראש של המשקפיים הכחול/אדום ). בנוסף, אין צורך בעיבוד של התמונות.
לעומת זאת יש להביט בצילומים דרך משקפיים המפרידות בין שני הצילומים כך שכל עין רואה את הצד "שלה".
כיוון שראיתי שיש כאן התעניינות מחודשת, הנה הקישור לאשכול המורחב שפירסמתי בעבר, כולל המקום בו ניתן לרכוש את העדשות (אני לא ממליץ להשקיע במצלמה ייעודית יקרה מידי)
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=157157
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:13

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר