לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-02-2007, 21:48
  InnerConfusion InnerConfusion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.06
האם אלוקים קיים? האם ישנן הוכחות קיומו של אלוקים?

נפתחו כמה אשכולות בפורום זה אשר מובילים לאותה שאלה: האם אלוקים קיים? האם ישנן הוכחות קיומו של אלוקים?
חסרים לי ולכם באותה מידה הרבה חלקים בפאזל, אך אני לפחות, משתדל ומשקיע והבטחתי להביא כמה הוכחות לוגיות (ולא גימיקים), אומנם יש טקסט ארוך לפנכם לקרוא ואני אומר מראש, מי שלא יקרא ולא ישתדל להבין, אין לו זכות אח"כ להתווכח ולנסות להוכיח כי אין בורא לעולם, אז ככה:
כל עצם חומרי או גשמי יש לו התחלה, גם אם העולם נוצר מפיצוץ (המפץ הגדול), הפיצוץ עצמו נוצר מגזים שונים והגזים הם חומרים וכמובן גם לגזים יש התחלה.
חשוב לציין, סטיבן הוקינגס בכבודו ובעצמו מודע כי יש אלוקים והוא רק מנסה לפתור את חידת אלוקים, זה הכל!
אנשים ללא ידע תפסו טרמפ על המפץ הגדול ולא מבררים.
אחי שאל אותי יום אחד על מדען שלא מאמין: האם הוא חכם? הריי הוא למד המון בחיו, עניתי לו: יש הדבל בין אדם חכם לאדם משכיל, אותו מדען לא מאמין, אולם משכיל אך לא חכם!"
הסבר: לא חייב להיות משכיל כדי להבין שנגר עומד מאחורי כיסא כלשהו, אבל צריך להיות חכם כדי להבין כי מישהו בנה אותו, אתה לא תבקש ממני לראות את הנגר שבנה את הכיסא כדי להאמין לי כי מישהו בנה אותו נכון? אך אם אני אגיד לך שכיסא זה נברא מפיצוץ, אתה פשוט מאוד תצחק!
כמו הסיפור הידוע על אייזק ניוטון:

סיפור קצר על אייזק ניוטון:
כמה מחבריו ותלמידיו של המדען והפרופסור אייזק ניוטון באו לבקר אותו ושאלו שאלה, מורנו, אתה מאמין בכח עליון? מאמין בבורא עולם? הריי זאת שאלה ידועה במדע, אייזק לא ענה להם מאומה, אלא לקך אותם לחדרו הנסתר והראה להם דגם פשוט אבל יפה של מערכת השמש שלנו, חבריו ותלמידיו התפערו ונדהמו ושאלו, מי בנה את הדגם היפה הזה? אייזק ענה להם, אף אחד, הוא בא לבד.
בהתחלה חבריו צחקו וחשבו כי אייזק סתם מתלוצץ ושאלו שאלה זאת שוב, אייזק ענה להם שוב אותה תשובה וכך הם המשיכו לשאול ואייזק ענה שוב ושוב אותה תשובה, אייזק ניוטון שאלה אותם שאלה, הייתכן שדגם פשוט זה לא שייך בכלל שהוא נבנה לבד, לא ייתכן כזה דבר, אלא העולם הגדול והמופלא שלנו כן בא לבדו בלי יוצר? חבריו נדהמו ושתקו.
יהודי יקר, לא צריך להיות משכיל כדי להבין ולדעת את הבורא, צריך להיות חכם, יש הבדל בין חכם למשכיל.

הלאה, כפי שאמרנו, לכל עצם חומרי גשמי יש התחלה, גם למפץ הגדול ישנה התחלה, אז אתם בוודאי שואלים את עצמכם, אז גם אלוקים נברא מתישהו לא? התשובה: לא!
הסבר: אמרנו, כי כל עצם שהוא חומרי גשמי יש לו התחלה אך אלוקים הוא רוחני לכן הוא לא נמצא במימד של זמן והוא רק הוריד לנו את הזמן כדי שיהיה לנו איך למדוד את החיים וכדי שנוכל לקיים מצוות התלויות בזמן.
אז מצאנו כי יש התחלה ליקום והמתחיל הוא אלוקים, אז למה אנחנו לא רואים אותו? פשוט מאוד אתם אומרים, שירא את עצמו ואנחנו נחזור בתשובה כבר עכשיו, אך לא, זאת לא המטרה של היהדות:
אם אני ירא לך כוס חד פעמי ואשאל אותך, אתה מאמין שיש לי כוס ביד? אתה תענה לי: מזה מאמין? אני יודע, אני רואה!
אז אין פה מה להאמין, אך אם אני יחביא אותה מאחורי הגב ואגיד לך: אתה מאמין שיש לי כוס ביד, עכשיו כבר יש שאלה של אמונה ולא של ידיעה ואני אגיד לך עוד דבר: אם תאמין באמונה שלמה שיש לי כוס ביד, אני גם אראה לך אותה בסוף וגם תקבל על כך פרס!
למה המשל דומה?
אם אלוקים יראה את עצמו, אנחנו לא נאמין בוא אלא נדע אותו ונקיים מצוות מפחד ולא מאהבה, אך אם נקיים תורתו ומצותיו עכשיו בלי לראותו אלא מאהבה, גם נראה את אורו של השם יתברך וגם נקבל שכר, יותר מזה, הקדוש ברוך הוא לא השאיר אותה בחידה סתומה, יש לכל דבר סיבה והכחה, רק מה, אנחנו לא מבררים, הוא לא אשם בכך שאנו חושבים את עצמו "חכמים" ולא בודקים!
אני לא האריך דברים, כי הכל מצולם, מתועד מפיהם של רבנים, פרופסורים ומדענים בוידאו אז חבל שאני אכתוב סתם:
תראו את הסרטים הבאים:
מבראשית - נקודות למחשבה
במרוץ החיים הבלתי נגמר האם עצרת לרגע ושאלת איך נוצר העולם
לשם מה נוצר העולם מה בין מדע לתורה האם יש חיים לאחר המוות
האם הרהרת בשאלות אלה ואחרות אי פעם הינך מוזמן למסע התבוננות פנימית בנבכי הבריאה האין סופיים
http://shofar.net/site/Productdetile...089&category=2
.................................................. .................................................. ...............................................
נס מצולם
הרב: אפשר לשאול אותך שאלה? האבא: כן הרב: אתה קובע עתים לתורה? האבא: לא הרב: במה אתה עוסק?
האבא: אני עובד כמו כולם כרגע אני לא עובד בגלל שאני בבית­חולים
רוב הזמן הרב: אתה מוכן לקבל על עצמך ללמוד שעתיים ביום כל יום תורה?
האב ענה בחיוב ובהתלהבות ושאגת אמן הדהדה בכל הבנין לאחר 30 יום המחלה נעלמה
http://shofar.net/site/Productdetile...595&category=3
.................................................. .................................................. .................................................
הרצל והציונות
האם שאלתם את עצמכם אי פעם: למה דוקא בארץ ישראל הקיטוב בין החילוניים לדתיים כזה גדול?
האם קיבלתם תשובה?
ובכן, הגיע הזמן...
לפניכם מסע לתוככי הבעיה שמעסיקה את אזרחי ישראל בשנים האחרונות, מה באמת התכוונו ראשי הציונות לעשות
בארץ ישראל, מה היו דיעותיהם האמיתיות לגבי אחיהם החרדים?
באיזה אמצעים הם השתמשו כדי לממש את חזונם, דהיינו: מדינה חילונית ובה אזרחים סוג ב` ``הדתיים``.
אנשי אקדמיה בליווי קטעי ארכיון מדברים על מה שלא שמעתם ומה שלא תשמעו בשום מקום אחר...
כל האמת ורק האמת אודות המאבק המתמשך של ``הציונים`` ביהדות המקורית, הטריקים המלוכלכים, השקרים, והפשעים.
אתם חייבים את זה לעצמכם!
http://shofar.net/site/Productdetile...529&category=3
.................................................. .................................................. .................................................. ....................
זה נס או לא נס ?
זה נס או לא נס- רשימת הקטעים: האם יש תשובה לשאלה למה באנו לעולם?,
מאמין מול כופר- של מי הסיכוי?, ישנם היום חוטאים רבים, מנין לנו שהבורא לא עזב אותנו, כוס שקופצת- זה נס או טבע?,
מלחמת המפרץ- רק עיוור לא רואה, מלחמות ישראל- התבוננו במשקפיים נקיות, טיפול שורש בשורש- לא במקרה,
אדם שרוצה לחזור בתשובה- לאיזה זרם ביהדות עליו להשתייך?,
שנים נופלים מארובה- אחד יוצא נקי והשני מלוכלך- לא כל ראש מסוגל להבין, מדוע גרים מתייסרים?, תשובה אמיתית-
אפשרות להפוך חובות לזכויות, אלוף הארץ בהישרדות חוזר לשורשים- סיפור אישי קצר, למה זוכה המוכיח את חבירו?,
מדוע הרבי מלובביץ ע``ה לא מלך המשיח?, סיום- עם ישראל חוזר לדרך האבות?
http://shofar.net/site/Productdetile...355&category=3
.................................................. .................................................. .................................................. ..........
שעת אפס
הנך עומד\ת לצפות בסרט היסטורי יחודי ומרתק, העוסק בתולדות והקמת מדינת ישראל.
הסרט הופק לרגל אירועי יום העצמאות ה-56 למדינת ישראל. כל העובדות המובאות הינן אותנטיות לחלוטין ועברו בדיקה יסודית ומקיפה.
מטרת הסרט -
להוציא לאור את האמת ההיסטורית, בצורה שתהא אובייקטיבית ככל האפשר ומבלי לפגוע באף אדם או ארגון כלשהוא בישראל
בפרט ובעולם כולו בכלל.
http://www.hidabroot.org/Site/ProDet...D=9&SubID=9117
.................................................. .................................................. .................................................. ..........................
המלחמה האחרונה
סרט ההמשך לסרט שעת האפס.
http://www.hidabroot.org/Site/ProDet...D=9&SubID=9030
.................................................. .................................................. .................................................. .............................

כמה מאמרים:
האם אלוהים קיים? מעניין הדבר שכל כך הרבה תשומת לב הוקדשה לוויכוח זה. הסקרים האחרונים מראים שיותר מ- 90%
מהאנשים בעולם כיום מאמינים בקיומו של אלוהים או בכוח עליון. איכשהו מוטלת האחריות להוכחת קיומו של אלוהים על אלה שכבר
מאמינים שהוא קיים. אני חושב שהמצב צריך להיות הפוך.
מכל מקום, אי אפשר להוכיח או להפריך את קיומו של אלוהים. הכתובים עצמם אומרים שעלינו לקבל עובדה זו באמונה שאלוהים קיים,
"ובלי אמונה לא יוכל אדם להיות רצוי אל האלוהים, כי כל הקרב אליו צריך להאמין כי יש אלוהים וגמול הוא משיב לדורשיו" (אל העבריים 11:6).
אם אלוהים חפץ בכך הוא יכול רק להופיע ולהוכיח את קיומו לכל העולם. אבל אם הוא היה עושה זאת לא היה לנו צורך באמונה.
"ויאמר אליו ישוע: יען ראית אותי, האמנת? אשרי המאמינים ואינם רואים" (בשורת יוחנן 20:29).
אין הכוונה לכך שלא נמצאות הוכחות לקיומו של אלוהים. בכתובים נאמר: "השמים מספרים כבוד אל ומעשה ידיו מגיד הרקיע.
יום ליום יביע אומר ולילה ללילה יחווה דעת. אין אומר ואין דברים בלי נשמע קולם. בכל הארץ יצא קוום ובקצה תבל מיליהם לשמש שם
אוהל בהם" (תהילים 4-1: 19). להביט אל הכוכבים, לעקל את גודלו של העולם, לראות את נפלאות הטבע ואת יופייה של השקיעה –
כל אלה מדריכים אותנו אל אלוהים הבורא. אם לא היה די בזאת, קיימות הוכחות לקיומו של אלוהים גם בליבנו. בספר קוהלת 3:11 נאמר:
"... גם את העולם נתן בליבם..." קיים משהו עמוק בתוכנו אשר מזהה את העובדה שיש משהו נוסף חוץ מהחיים האלה וכי יש מישהו
מאחורי העולם הזה. אנו יכולים להתעלם מעובדה זו באופן אינטלקטואלי, אולם נוכחותו של אלוהים בנו ודרכנו עדיין שם. למרות כל זאת,
הכתובים מזהירים שיהיו כאלה שלאורך ההיסטוריה ותרבויות ידחו את אלוהים, "אמר נבל בלבו אין אלוהים ...
" (תהילים 14:1). העובדה ש- 98% מהאנשים במשך ההיסטוריה, תרבויות וציוויליזציות האמינו באיזה שהוא סוג של אלוהים מוכיחה
שצריך להיות משהו (או מישהו) שגורם לנו להאמין.
בנוסף לטענות המקראיות לקיומו של אלוהים, יש גם טענות הגיוניות. ראשית קיים ויכוח אונתולוגי. הטענה הפופולרית ביותר בויכוח
האונתולוגי משתמשת בבסיסה בקונספט של אלוהים על מנת להוכיח את קיומו של אלוהים. היא פותחת בהגדרה של אלוהים כמי
"שאין זה מתקבל על הדעת שמתקיים משהו חשוב ממנו" הטענה לכך היא שלהתקיים חשוב מאשר לא להתקיים, ולכן הדבר החשוב
ביותר חייב להיות קיים. אם אלוהים לא היה קיים אז אלוהים לא היה הדמות החשובה ביותר –זה יסתור את ההגדרה הבסיסית של אלוהים.
הויכוח השני הינו ויכוח תאולוגי. הויכוח התאולוגי אומר כי בריאת העולם הינה יצירה מופלאה, על מנת לעצב יצירה מופלאה שכזו צריך
שיהיה יוצר אלוהי. לדוגמה, אם הארץ הייתה אפילו מאות קילומטר קרובה או רחוקה מהשמש לא היה אפשרי לתמוך בחיים כמו שנעשה כעת.
אם האלמנטים באטמוספרה שלנו היו שונים אפילו בחלקיק המאית, כל יצור חי בארץ היה נכחד. הסיכויים שמולקולת חלבון אחת תיווצר
במקרה הם 1 בחזקת 243. תא אחד מכיל מיליוני מולקולות חלבון.
טענה הגיונית שלישית לקיומו של אלוהים נקראת ויכוח קוסמולוגי. לכל פעולה יש סיבה. לעולם הזה ולכל דבר בו יש סיבה. חייב להיות משהו
שגרם לכל הדברים להיווצר. באופן אולטימטיבי, חייב להיות משהו "שלא-גורם" אל מנת לגרום לכל דבר אחר להיווצר. אותו "לא-גורם" הינו
אלוהים. הוויכוח הרביעי ידוע כויכוח מוסרי. לכל תרבות בהיסטוריה היו חוקים מסוימים. כל אחד יכול להבדיל בין טוב לרע. רצח, שקר,
גניבה וחוסר מוסריות נדחים כמעט ע"י כל התרבויות. מהיכן הגיע החוש להבדיל בין טוב לרע אם לא מאלוהים קדוש?
למרות כל זאת, הכתובים אומרים לנו שאנשים דחו את הידע על אלוהים שאי אפשר להכחישו ובמקום זאת האמינו בשקר.
באל הרומיים 1:25 נאמר לנו: "אנשים שהמירו את אמת האלוהים בשקר וכיבדו ועבדו את הנברא במקום את הבורא המבורך לעולמים.
אמן." הכתובים גם מצהירים שאין לאף אדם תירוץ לא להאמין באלוהים, "הלא עצמותו הנעלמת, היא כוחו הנצחי ואלוהותו,
נראית בברור מאז בריאת העולם בהיותה נתפסת בשכל באמצעות הדברים שנבראו. לכן אין להם במה להצטדק" (אל הרומיים 1:20).
ישנם אנשים שמצהירים שהסיבות לכך שאינם מאמינים באלוהים הן כיון שזה "אינו מדעי" או "בגלל שלא קיימת הוכחה.
" הסיבה האמיתית היא שברגע שבני אדם מודים שאלוהים קיים, הם גם צריכים להבין שהם אחראים בפני אלוהים ויש להם
צורך לסליחה מאלוהים (אל הרומיים 3:23; 6:23). אם אלוהים קיים, אז אנחנו צריכים לתת לו דין וחשבון על כל פעולותינו. אם אלוהים לא קיים,
אז אנחנו יכולים לעשות ככל העולה על רוחנו מבלי לדאוג שיש אלוהים ששופט אותנו. אני מאמין שזו הסיבה שהאבולוציה חדרה לכל כך הרבה
חברות – על מנת לתת לאנשים אלטרנטיבה אחרת מאשר להאמין באלוהים שבורא. אלוהים קיים בסופו של דבר על מנת שכולם יכירו בקיומו.
העובדה שרבים מנסים באופן אגרסיבי לנסות ולסתור את קיומו הינה עצם הויכוח בעד קיומו.
הרשו לי לתת לכם ויכוח אחרון לקיומו של אלוהים. כיצד אני יודע שאלוהים קיים? אני יודע שאלוהים קיים בגלל שאני מדבר איתו בכל יום.
אמנם אני לא שומע את קולו מדבר אלי, אולם אני מרגיש את נוכחותו, אני מרגיש את הדרכתו, ואני מכיר את אהבתו. אני זקוק לחסדו. דברים
רבים קרו בחיי שאין לי אפשרות להסביר אותם אלא כפעולתו של אלוהים. אלוהים הושיע אותי באורח נס ושינה את חיי כך שאני לא יכול לעשות
שום דבר חוץ מאשר להכיר בו ולסגוד לו. הויכוחים האלה בעצמם אינם יכולים לשכנע מישהו אשר מסרב להכיר במה שכל כך ברור.
בסופו של דבר, אפשר לקבל את קיומו של אלוהים רק דרך אמונה (אל העבריים 11:6). אמונה אינה קפיצה עיוורת אל החושך,
אלא כניסה לחדר מואר צעד אחרי צעד היכן ש – 90% מהאנשים כבר עומדים.
קיימת באדם ידיעה סובייקטיבית בדבר הימצאות כוח עליון. זוהי ודאות פנימית החשה ומרגישה בקיומה של הנהגה עליונה.
ידיעה סובייקטיבית ישירה בדבר כוח עליון
קיימת באדם ידיעה סובייקטיבית בדבר הימצאות כוח עליון; זוהי ודאות פנימית החשה ומרגישה בקיומה של הנהגה עליונה.
הכרה זו יצוקה באדם משחר ילדותו; כשם שטבועה בו ההכרה הוודאית בקיומו שלו, כשם שאין הקיום והידיעה על אודותיו מותנים ואינם
צריכים כל הוכחה, כך גם יודע האדם בפשטות ובוודאות שאין עליה ערעור והרהור, שיש לו תודעה חושבת ומרגישה, הלא היא הנשמה.
ההכרה האנושית בדבר כוח עליון אינה שונה מהכרת הקיום הפיזי של הפרט. דרגה זו, שאין לה הוכחה, היא הדרגה הגבוהה ביותר של ידיעה.
ז'אן פול סארטר (פילוסוף)
''אלוקים הוא אנחה שאינה ניתנת לביטוי, השתולה במעמקי הנשמה.''
יוהן וולפגנג פון גתה
''בלב כל אחד מאתנו מצוי רגש האומר שיש יד בוראת, מכוונת ומנהיגה בטבע.''
פרופ' אלברט איינשטיין
''החוויה היפה ביותר שאנו יכולים לראות היא המסתורין, זהו המקום לאמנות ולמדע אמיתיים. אדם, אשר חוויה זו זרה לו ואשר אינו
מסוגל להתפעל ולעמוד בהתלהבות וביראה, חשוב כמת! עיניו עצומות! לדעת כי מה שאיננו ניתן להשגה על ידינו באמת קיים, ומגלה עצמו
בחכמה העילאית והיופי הקורן ביותר, אשר אמצעינו הדלים מסוגלים לקלוט רק בצורות הפרימיטיביות ביותר, ידיעה זו, הרגשה זו, היא
במרכז הדתיות האמיתית.''
(COE JE VOIS LE MONDE, עמ' 211-210)

רנה דקארט, הפילוסוף הצרפתי
הוכיח את קיומו של האלוקים על דרך השלילה. הוא הפריך את המשפט ''אלוקים לא נמצא'' וקבע כי אפשר להוכיח את קיומו של הא-ל גם
בדרך החיוב: לדעת אותו באמצעות הנפש, לחוש אותו בעזרת הרגש, להבינו בדרך הניסיון המעשי ולאמתו על ידי השכל. דקארט טען כי
מעצם העובדה שבאדם טבוע מושג של ''הא-ל המושלם'', נובעת המסקנה כי א-ל זה קיים. לולי היה אלוקים בנמצא, לא היו הרגש והמושג
האמורים באפשר.

האדם יודע גם שהוא בעצמו נמצא וגם שאין בכוחו של האין ליצור יש, מכאן שנמצא דבר מה נצחי.

Aug 17 200

ידיעה מתוך היקש שכלי ושיקול הגיוני
ידיעה מתוך היקש שכלי ושיקול הגיוני היא דרך נפוצה ויומיומית בידיעתנו את המציאות. אנו יודעים על קיומם של דברים מופשטים
מתוך מעקב אחר תוצאות פעולתם והסקת מסקנות על קיומם ועל תכונותיהם; מתוך רושם בלבד שהדברים משאירים במציאות, ולא רק
באמצעות קליטה חושית ישירה. בבית משפט ניתן להאשים אדם על פי עדויות נסיבתיות המקשרות אותו אל אירוע מסוים גם אם הוא עצמו
לא נראה במקום, אלא רק השאיר עקבות שונים.
למעשה, רוב התכונות הפיזיקליות שייכות לקבוצה זו של מהויות הידועות אך ורק על פי תוצאות פעולתם. אין אנו תופשים בחושים את כוח
הכבידה, אולם אנו יודעים על קיומו היות ואנו מורגלים בתוצאותיו, כגון נפילת גופים, משקלם וכו'. גם גלי הרדיו קיימים, ללא ספק, אף על
פי שלא ניתן למשש, להריח או לתפוס אותם. קיומו של כוכב הלכת נפטון היה ידוע, וכן היו ידועים גודלו ומסלולו המשוער, אף על פי שמעולם
לא נראה בטלסקופ; על קיומו למדו מתוך חישוב סטיות במסלול כוכב הלכת אוראנוס הסמוך לו. גם את כוכב הלכת פלוטו גילו באותה צורה
מאוחר יותר. לא רק בתחום הפיזיקה אנו למדים על הסיבות מתוך הנסיבות הקיימות.
קיצורו של דבר, אנו מסוגלים לדעת על מציאותו של עניין מסוים מתוך פעולותיו הגלויות לעינינו, גם אם אין אנו תופסים אותו במישרין בחושים.
גוסטב תאודור פכנר (מייסד הפסיכו-פיזיקה)
''קיומה של התודעה האנושית מוכיחה את קיומה של התודעה העליונה, התודעה האלוקית.''
(מתוך: מ' זולה, מבוא לפילוסופיה, עמ' 186)
ג'ון לוק (פילוסוף)
''האדם יודע גם שהוא בעצמו נמצא וגם שאין בכוחו של האין ליצור יש; מכאן שנמצא דבר מה נצחי; ושנצחי זה מן ההכרח שיהא אדיר
מכול ואף בעל ידיעה שלמה, והוא אפוא האלוקים.''
עריכה:
מי שלא ישקיע לקרוא הכל ולראות לפחות את הסרט "מבראשית - נקודות למחשבה" לא יוכל להתווכח בעתיד ולטעון כי חיפש ולא מצא הוכחות לקיומו של אלוקים.
צפנים בתורה: כל מי שסבר כי עניין הצפנים והרמזים הוא בולשיט, הנה סרט על כך:
http://www.hidabroot.org/Site/ARList_06.asp?id=7065
חובה צפיה!
חזרה לפורום
ישן 26-02-2007, 14:29
  משתמש זכר max-max max-max אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל max-max
עצה שלי
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "זה לא בעיה שלהם, אנחנו צריכים לעשות הכל כדי להחזיר את אחינו לאבינו שבשמים"

תדע שכול הוכחה שתביא לא תספק אותם.
אני התן לך דוגמה אני לומד בבית ספר חילוני קרוב ל 50% אתאיסטים.
וגם כמה מחברי הם אתאיסטים כמה שלא ניסיתי והבאתי להם הוכחות
מי צפנים בתורה ועד מאמרים של אנשים שלא היו קשורים לדת אפילו ראיתי איתם את
הסרט "שעת האפס" שאת זה בכלל זה היה מופע סטנדפ בשבילהם.
ונגיד שתפסתי את חבר שלי ביום שאין לו כוח להתווכח איתי אם יש או אין ה'
אז הוא היה אומר: "נגיד שיש ה' מה אני צריך אותו" ?
"מה הוא רוצה ממני" ? "מה יעזור לו שאני התפלל" ?
אני אישית בחושב שאני יודע את הבעיה של האתטיסטים רובם פוחדים ממחויבות
הם יודעים שאם הם יקירו ב ה' אז הם הצטרכו גם לפעול בנושא.
מה תגיד לאדם כזה שאומר מה איכפת לי בכלל ?
עזוב את זה יש לנו מורה בכיתה בן האתאיסטים הכי גדולים בארץ הוא מרצה לנו שאין ה'.
אז יום אחד התעצבנו עליו וכול הכיתה הביאה כיפות חילקנו את הכיתה חצי בנים וחצי בנות ושרנו שירי תורה.
כתבנו על הלוח בס"ד ועוד פסוקים מי התורה ממש עשינו לו יום תורה.
שאלתי אותו שאלה אם יביאו לך מליון שקל רק בשביל שתחבוש כיפה ליום אחד בפורים אתה תסכים?
הוא אמר שגם בעד מילארד שקלים הוא לא היה חובש כיפה.
מה תעשה לאדם כזה? (זה כבר שיא היאוש)

"מה שאנו עושים בחיים מהדד לנצח נצחים"

חזרה לפורום
ישן 27-02-2007, 18:35
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
במילים אחרות: "אני לא מפחד..."
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי max-max שמתחילה ב "עצה שלי"

ומכאן נובעת אי האמונה, אם היה יודע שיש ה' בבירור (דבר שלא יתקיים אם יצר הרע ימשיך לחגוג עליו), הוא גם היה פוחד, כמו שאדם פוחד למות, כך הוא צריך לפחוד מדין גהנום (שהוא פי כמה ממוות), למרות שלא צריך בכלל לפחד כי השם רוצה להטיב ולא לעשות רע, אך הם בחרו בדרך ההפחדה...

ובנוגע לשיטה שלך, לא הייתי כל כך יוצא בריש גלי בסממנים חיצונים, היהודי המאמין קודם כל עובד על הפנימיות שלו, וזה המידות הטובות, כמובן שיש סממנים חיצונים שחייב לעשות אך תדע שיהודי חייב גם לשנות את המידות הרעות שלו.
אני אתן לך דוגמא, לפני שהיה לי רב (וכנראה הרבה שמעו אותי מוציא שטויות ואני מבקש מחילה אם אוציא עדין שטויות, אני חושב שההתלהבות עדין בשיאה ), הייתי שומע הרצאה מרב שפשוט אין כמוהו צדיק גאון ואני לא מתחרט על הרגע הזה, פשוט אני יודע שמה שהוא עשה זה כדי להביא אותי להבנה כלשהי היום.
הגעתי למצבים שהייתי צועק על ההורים(ואני לא רוצה להכחיש שאני לא עושה זאת היום, פשוט אני יותר משתדל) ביום שבת...
עד שפגשתי את הרב שלי ולכן אני מבין היום מה החשיבות של "עשה לך רב", הוא מעין המדריך שלי, ואני חייב לומר שאני מודה לקב"ה שנתן לי דרך טובה ללכת בה, אני לא אומר שאדם לא צריך לשמוע רבנים, אבל ליהיות צנוע בפנים זה יספיק, בעלי תשובה כמוני למשל נוטים להתלהב יותר מדי, השאלה היא איך אתה מפרש את זה, אני בטוח שהקב"ה לא רוצה שתשמש כיחצן שלו, יש לו מספיק, הוא רוצה שתעבוד על עצמך קודם-נקודה למחשבה .
מה גם שלא תמיד דברי תוכחה עוזרים, לפעמים הם מזיקים(אני מדבר על בעלי תשובה, לא על רבנים גדולים), היה יותר טוב שהייתי מזמין את ההורים לשבת לידי ביום שבת מאשר לנזוף בהם.
נקודה שניה היא להסתכל למה אתה יכול לגרום, למשל אם בעל תשובה מקלל מי שנוסע בשבת הוא גורר שיהיו ביקורות על כל הציבור הדתי...

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 27-02-2007 בשעה 18:44.
חזרה לפורום
ישן 28-02-2007, 23:40
צלמית המשתמש של גראדיאנט
  גראדיאנט גראדיאנט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי InnerConfusion שמתחילה ב "האם אלוקים קיים? האם ישנן הוכחות קיומו של אלוקים?"

לפני הכל וקודם לכל, כדאי לברר מהו 'אלוהים' עליו אתם דנים פה. אני סבור שלאחר הברור המעמיק הזה, ממילא הדיון על הוכחת קיומו תואר בצורה אחרת לגמרי.

נתחיל בחובת הברור של המושג האלוהי. ישנם אינסוף מקורות לחובת הברור השכלי של האמונה והאלוהות, ולא השארתם בגדר של ספקולציות רגשיות.
רבנו בחיי, בהקדמה לחובת הלבבות: "...ויט מדרך התורה אל מה שלא יקנהו מעלה יתרה ולא ינקהו ממכשול בנפשו, ושאם לא היה יודעו לא היה נענש עליו, והניח לעין בשרשי דתו ויסודי תורתו אשר לא היה לו להתעלם מהם ולהניחם, ושלא יוכל לקיים מצות אם לא ידעם ויעשם, כמו אמונת היחוד, אם אנחנו חייבים לעין בו מצד שכלנו, או אם יספיק לנו אם נדעהו מצד הקבלה, שנאמר שאלהינו אחד כאשר יאמרו הפתאים מבלי אות ומופת, או אם אנחנו חיבים לחקור על ענין האחד האמת... והענין הזה אין המאמין רשאי שלא ידענו... וכן, אם היתה דעתך קצרה והכרתך חלשה מהשיג אליו, לא היית נענש על פשיעתך... אבל אם אתה איש דעת ותבונה שתוכל לעמד בהן על ברור מה שקבלת מהחכמים הנביאים משרשי הדת וקטבי המעשים, אתה מצוה להשתמש בהן עד שתעמד על הענין, ויתברר לך מדרך הקבל והשכל ביחוד."
ונמשיך ברמב"ם במו"נ בפרק המפורסם, פרק ל"ו: "...ואם יעלה בדעתך שיש ללמד זכות על מאמיני הגשמות, בשל היותו מחונך כך, או מחמת סכלותו וקוצר השגתו, כך ראוי לך להיות בדעה בעובד עבודה זרה, מפני שאינו עובד אלא מחמת סכלות או חינוך, מנהג אבותיהם בידיהם. ואם תאמר כי פשטי הכתובים הפילום בשיבושים אלו, כך תדע שעובד עבודה זרה לא הביאוהו לעבדה כי אם דמיונות ומושגים גרועים. נמצא שאין התנצלות למי שאינו סומך על בעלי העיון האמיתיים אם היה קצר יכולת עיונית. ואיני חושב לכופר מי שלא הוכח לו שלילת הגשמות, אך חושב אני לכופר מי שאינו קובע בדעתו שלילתה..."
ונסיים במרן הרב קוק (למי שאין כוח לקרוא הכל, שיציץ רק במודגש):"לרגלי המניעה הכללית של הלמוד הרוחני בענינים האלהיים הולך מושג האלוהות ונחשך, מאין עבודה שכלית והרגשית מטוהרה. עם זה הפחד החיצוני והאמונה הטבעית והשעבוד של ההכנעה נשארים בלבבות רבים בתור השפעת ירושה מאותן התקופות, שהדעת וההרגשה האלוהית היתה מאירה בהן בעזה, עד שהיתה ראויה מצד גדלה לשעבד אליה את כל הנפשות. וכיון שנקודת התוך של ההכרה האלהית עמומה היא הרי המהות האלהית הכלולה בהמון, וגם ביחידים שהם ראוים להיות למאירי דרך להם, רק בתור כח תקיף שאין להמלט ממנו והכרח הוא להשתעבד אליו. כשבאים להשתעבד לעבודת אלהים על פי המצב הריקן הזה, של הציור האפל המלא תהו ובהו שמתהוה ברעיון כשחושבים על דבר אלהים בלא השכלה ובלא תורה, יראה תתאה הנתוקה ממקורה, שהוא יראה עילאה, האדם הולך ומאבד את זהר עולמו על ידי מה שהוא מקשר את עצמו לקטנות המוחין. אין גאות אלהים מתגלה אז בתוך הנפש כי אם שפלות דמיונות פרועים, המציירים תכונה של איזו מציאות בדויה מטושטשת, מדולדלת וקצופה, שמבהלת את כל מאמין בה ומדכאת את רוחו, מטמטמת את הלב ומונעת את עדינות הנפש של האדם מלהתגבר, ועוקרת את הזיו האלהי שבנשמתו. ואף אם יאמר כל היום כולו שאמונה זו היא בד' אחד היא מלה ריקה שאין הנשמה יודעת ממנה כלום, וכל עדין רוח מוכרח הוא להסיח דעתו ממנה, וזאת היא הכפירה שבעיקבא דמשיחא כשאזלו מים מני ים הדעת האלוהית בכנסת ישראל- ובעולם כולו. ההתישבות הנפשית הגסה, על-דבר מציאות התכן האלוהי בעצם המלים והאותיות בלבדן, זאת היא שמחפירה את האנושיות".

בעית הגלות החלה כתוצאה מחוסר העיסוק המספק בענייני לימוד האמונה, ובכללם ההבנה שיש ללמוד מה זה אמונה, ומהו אלוהים. כיוון שזנחנו את זה אנו מגיעים לכל מיני הבנות אליליות ומעורפלות המנסות "להוכיח" את קיומו של איזה "כוח עליון". זהלא שאלוהים הוא דבר מה מעורפל שהבינה אינה משגת. הבינה משגת גם משגת- אבל בוודאי לא ברובד הנמוך והגס. צריך לעמול ולהבין מהו אלוהים, ואיך מגיעים אליו, ולא להאחז בשטיות של כל מיני נוצרים הדוחפים אגדות על ניוטון (שהאמין באל נוצרי, כזכור) או סיפורי ניסים מפוברקים.

חזרה לפורום
ישן 04-03-2007, 07:42
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.06
קראתי את התגובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי InnerConfusion שמתחילה ב "האם אלוקים קיים? האם ישנן הוכחות קיומו של אלוקים?"

בס''ד

אני מסכים עם רובם אבל בכל זאת אני אשאל כמה דברים(השאלות לקוחות מתוך הרצאותיו של הרב זמיר כהן ועוד כמה רבנים)

1) מישהו מכם שמע על המטוס החדש, זהו מטוס מאוד מיוחד בתא הטייס אין לא חלון במקום חלון יש בצד אחד 4000 מצלמות שכל אחת מהן מופנת לכיוון אחר אין אפילו לא אחד שמופנת לאותו כיוון כמו אחרת בצד השני אותו דבר 4000 מצלמות וכל אחת לכיוון אחר, המצלמות מתרגמות את כל מה שהם קולטות לתמונה תלת מימדית אחת ואם שכחתי לציין למטוס המיוחד הזה לא דרוש בית חרושת למטוסים הוא מיצר את עצמו לבד לוחצים על כפתור יוצא מטוס חדש

2)למה יש לנו אף, ולמה יש לנו שיניים, למה מכל המקומות שבגוף דווקא מעל העיינים צומחים לנו שיחים שאנו מכנים גבות למה צריך אוזניים

3) האם אפשר לראות חשמל איך אני יודע שזורם משהו בכבלי הטלוויזיה איך אני לא רואה אותו

4) בהנחה שמחשב שאתם יושבים מולו עכשיו מונח על שולחן מאיפה בא השולחן הזה

וברשותכם הנה התשובות

1) מובן ששמעתי על המטוס המדהים הזה קוראים לו זבוב כן החיה הקטנה והמעצבנת היא כזאת מדהימה ואני שואל את עצמי אם כל כך נדהמתי מהמטוס הזה וההיתי בטוח שמי שיצר אותו גאון ומגיע לו פרס נובל או כל פרס אחר אני אגיד לעצמי שהדבר המדהים הזה נוצר ממפץ גדול ראוים פה את התכנון מספיק שנביט בכל חיה בטבע כדי לראות את התכנון הגדול. וצערם של המדענים והפרופסורים מפץ גדול לא יכול לתנן את עצמו

2) כדי לנשום, כדי לאכול, ו... את כל הדברים האלה אנחנו יודעים זה שצריך לנשום אנחנו יודעים אבל למה למה אנחנו צריכים לנשום ולמה דווקא דרך האף ולמה האף הוא מין בליטה לא היה יותר יפה (אומנם אנחנו כבר רגילים אבל) אם היה לנו רק 2 חורים במקום כל הבליטה וגבות למה דווקא שם הם צמחו כי היה לנו שיער בכל הגוף המפץ בדרך פלא שרף אותו ונשאר רק שם (זה היה בציניות) מחקרים מראים שאם זעה חודרת לעין זה לא בריא ואף מסוכן אז פתאום החליטו לצמוח שם שתי גגות שוב גם כאן רואים את התכנון הגדול מספיק להביט בטבע ובאיך שהוא מתנהג כדי להבין שיש בורא לעולם

3) למה אנו יודעים שיש חשמל מסיבה אחת אנו רואים את התוצאה כלומר התקבלה תמונה על המסך או שהאור נדלק כל מכשיר ופעולתו ואני חושב לעצמי שגם את התוצאות של בורא עולם אנו רואים מלבד שאנו רואים את כל העולם הזה פרי יצירתו אנו רואים את העונשים של עם ישראל ואת הניסים לדוגמא: מלחמת לבנון האחרונה באה סתם כבר נאמר שאין סתם בעולם אין מקרה אם קיבלתי דוח או קנס אני צריך לדעת זה לא השוטר זה בורא עולם שלח לי את זה נחזור למלחמה ראינו שהצבא שלנו לא היה ערוך שהיה מערכת כשלים עצומה במערכת השלטון והכל בא מלמעלה ישנם עוד הרבה דוגמאות אבל נמשיך הלאה

4) מנגר כמובן ומאיפה אני יודע את זה. אולי היו מונחים כמה קרשים על הר והיו גם כמה מסמרים והיתה רעידת אדמה עצומם ובמקרה היה שם גם פחית נפט היה פיצוץ ונוצר השולחן הזה למה בזה אף אחד לא מאמין וכך שהעולם נוצר ממפץ גדול שכמו שראיתם זו שטות גדולה כן מאמינים ישנה סיבה אחת אם יאמינו שהשולחן הזה אכן נוצר למרות שלא ראיתי את היצירה שלו בידי נגר זה לא יחיב אותם בכלום הכל מתחיל מכך שאנו מחויבים אנו מחויבים בשמירת שבת (שזה תענוג ואני לא מבין למה אנשים מסתייגים מזה [בעצם אני כן מבין אבל זהו לא הדיו כרגע]) תפילין כל בוקר 3 תפילות ביום הליכה עם ציצית ועם כיפה ועוד הרבה דברים הרי אם לא הינו מחויבים בכל אלה הייתם רואים שכל האנשים כולל כולם דתים ולא אחד שלא מאמין בקיומו של בורא עולם

הבאתי מספר קטן של דוגמאות כלליות מובן שינם עוד הרבה אז אני מקווה שעזרתי לדיון
חזרה לפורום
ישן 04-03-2007, 23:15
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
גם תלוי איך אתה מגדיר אלו-הים
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי pbfu שמתחילה ב "כמו במילון"

יכול להיות שאני לא מדייק בפרטים אבל,
שמעתי פעם סיפור על מישהו שבא לרב צבי יהודה והתחיל להעלות טענות על טענות
כלפי אלו-הים העושה עוול ומעדיף את הדתיים וכו' וכו'...
הרב צבי יהודה המתין לו עד שסיים את טיעוניו ואמר לו:
"אתה יודע מה באלוהים כזה גם אני לא מאמין"!

כלומר אתה צריך להגדיר קודם במה אתה לא מאמין.
אחרי שתגדיר את זה היטב אולי יהיה מקום לדיון. עד אז "קושייתך" כללית מידי ואינה מספקת בסיס לדיון.

סיפור נוסף באותו עניין:
הרב שרקי סיפר שכאשר הוא היה חייל בצה"ל, בא אליו המ"כ שלו באמצע השמירה.
הוא פתח ואמר לרב שרקי:
"אני מכבד מאד את הדתיים אבל אני לא מאמין בכל מה שהם מאמינים"
הרב אמר לו:
"מעניין מאד, אתה מוכן להגדיר במה אתה לא מאמין ובמה אתה כן?"
לאחר שהמ"כ סיים דבריו הראה לו הרב כיצד הדברים שאמר יש להם מקום באמונה.
הרב הוסיף שמאותו יום זה עשה לאותו מ"כ משבר בכפירה

חזרה לפורום
ישן 05-03-2007, 11:41

אתה מתחמם אבל עדיין לא בכיוון :-)
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי pbfu שמתחילה ב "קשה אתה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pbfu
אינני מאמין בקיומה של אותה ישות על, כל יכולה בשם אלוהים שהיא הבסיס לפי מיטב ידיעתי לכל שלושת הדתות המונתאיסטיות.

בכל אופן הנקודה שלי היא לא שאני לא מאמין בו אלא שעד כה לא ראיתי הוכחות לקיומו.

גם אני לא מאמין ב"ישות"!
אלה ב"אישיות"! (ראה תגובתי הראשונה).

דבר נוסף - אין שלוש דתות אלא רק שתים (היהדות היא לא דת אלא לאום, כפי שמסביר ר' יהודה הלוי בספר הכוזרי (מומלץ בחום)).

דבר נוסף - המונותאיסטיות של הנצרות היא דבר המוטל בספק. ואצל האסלאם האלוהים אינו מדבר ("מוחמד הוא אחרון הנביאים").

דבר נוסף (לשם שינוי) - שתי הדתות מתבססות על היהדות.

ביהדות - אין ספקולציות:
אתה רוצה הוכחה לבורא עולם - לך לנביא!

ישנה בעיה קטנה - אין לנו נבואה כ 2400 שנה, ולכן הראיה היחידה שנותרה לנו היא ראיה שיכלית (עד שתחזור הנבואה לעם ישראל והראיה תהיה (שוב) המפגש החוייתי של הנביא).

בתור ראיה שיכלית אפשר להביא את מעמד הר סיני ואת רציפות הקבלה בתור ראיה.

חזרה לפורום
ישן 05-03-2007, 16:57

pbfu
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי pbfu שמתחילה ב "הבנתי היטב את דברייך. בוא..."

סלח לי על הביטוי אבל אתה מתנהג כמו מפגר.
אתה רוצה שאני יגיד לך הנה ה' תפתח את החלון ותראה אותו למרות שאתה יודע שזה לא יקרה
השאלה שאתה מבקש ואתה יודע שאין עליה תשובה היא שאלה רטורית (כול אחד יגיד את זה).
אבל מן הסתם אתה יכול להסתכל על הבריאה כאלה פלא עליון.
אני מאמין שאתה מעריך שבן אדם נוצר מן הטבע ? אוקי
אז למה לצורך העניין לבני האדם אין עיינים בתחת ?
(הרי אם נוצרנו מהטבע יכל להבנות לנו העיניים בתחת)
ולמה הרגליים שלנו דווקא באזור שהם נמצאות ולא על הגב?
ולמה הראש שלנו נמצא למעלה ולא בין הרגליים ?
לתשובות אתה לא תוכל להגיע
מה שכן תוכל לראות הוא זה שהכול מתוכנן מראש לכול דבר יש סדר מסויים ותכלית מסויימת.
אין משהו מיקרי שלא צריך להיות הכול מתוכנן מסודר.
אתה יודע שאם כדור הארץ היה סוטה מן מסלולו בין אם זה לצד אחד או לצד אחר
או שההינו נשרפים מהעוצמה הרבה של השמש או שההינו קופאים מכיוון שההינו רחוקים מן השמש
שוב הכול מתוכן כמו שעון לכול דבר יש סדר.
סתם שאלה אם אתה תמצא שעון במדבר אתה תידע שמשהו יצר אותו ? נכון (הוא לא נוצר מאוויר)
אתה עומד מול הבריאה השלמה ומביט בה ואתה עדין לא רואה שמשהו יצר אותה ?

נערך לאחרונה ע"י max-max בתאריך 05-03-2007 בשעה 16:59.
חזרה לפורום
ישן 05-03-2007, 19:15
  pbfu pbfu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
אל תדאג אינני מתנהג כמפגר
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי max-max שמתחילה ב "pbfu"

לא באתי להתווכח איתך האם אלוהים קיים או לא באתי לענות על הכותרת של הדיון "האם אלוהים קיים? האם ישנן הוכחות לקיומו"

האם קיים? ייתכן זו אפשרות שאינני פוסל על הסף
האם ישנן הוכחות? לא ראיתי כאלו.

ואל תדאג אני מסתכל על הבריאה כפלא עליון אבל לא בהכרח היא נוצרה בידי מישהו ("ישות" או "אישיות" או איך שלא תקראו לזה).

הכוכב שלנו באמת נמצא במקום מעולה לחיים אבל חשבת רגע על מהי ההסתברות שכוכב כלשהוא ימצא מתאים לחיים? הסבירות אולם לא נראית גבוהה אבל יש כמות עצומה של כוכבים ומבחינה הסתברותית זה אפשרי בהחלט.

"אתה עומד מול הבריאה השלמה ומביט בה ואתה עדין לא רואה שמשהו יצר אותה ?"

אני מביט בה ואני עדיין חושב שהיא יכולה להווצר גם באופן טבעי ואיננה מחייבת נוכחת בורא כלשהוא, על אף שכמו שאמרתי ייתכן שקיים גם בורא כזה.

נערך לאחרונה ע"י pbfu בתאריך 05-03-2007 בשעה 19:24.
חזרה לפורום
ישן 05-03-2007, 21:46

טעות בידך ידידי
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי pbfu שמתחילה ב "ידעתי שזה נשמע מוכר לומדים את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pbfu
ידעתי שזה נשמע מוכר לומדים את זה בתושב"ע בכיתה ה'

בכל אופן ממבט ראשון נראה שהפגם בהוכחה שלך הוא ששוב המקור לתחילת השרשרת הוא מהתנ"ך ואתה לא יכול להתבסס עליו כהוכחה.

המקור הוא לא מהתנ"ך אלא עם ישראל.
התורה שבעל פה הועברה מדור לדור עד ימינו אנו - המצוות אותן אנחנו מקיימים הן העדות הארכיאולוגית החיה הטובה ביותר ליציאת מצרים ומעמד הר סיני.
אנחנו ההוכחה הטובה ביותר!
שבת - זכר ליציאת מצרים.
לחם משנה (שני לחמים בקידוש)- זכר למן (שירד בכמות כפולה ביום שישי).
ימים טובים - זכר ליציאת מצרים
תפילין - זכר ליציאת מצרים (שמות יג, ט)
ציצית - מזכירה את יציאת מצרים (עי' רש"י במדבר טו, מא)
וכן בכל יום בבקר ובערב מזכירים את יציאת מצרים בקריאת שמע.

יש לך פה עם שלם המקיים באובססיביות לאורך אלפי שנים הרבה מצוות שטעמן הוא הזכרת יציאת מצרים. גם בקהילות יהודיות שהיו פרודות זו מזו נשמרה המסורת בקנאות.
ומדוע?
כדי שאם יבוא מישהו וישאל על כך - תהיה לו תשובה בת אלפי שנים.
ואתה אומר לי לחפש בפורומים באינטרנט?

חזרה לפורום
ישן 05-03-2007, 22:22

אתה יודע מה אחי
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי pbfu שמתחילה ב ""ואתה אומר לי לחפש בפורומים..."

אני מאמין ש ה' התגלה לעייני הכול ולא יהיה נסתר אז תאמין בו.
בנתיים אני חושב שאין טעם להתכווח הרי אני ולא אף אחד אחר יוכל להראות לך
ש ה' קיים בצורה הפיזית (הנה ה').
אני אישית יש לי חברים שחושבים כמוך ואף יותר גרוע
השאלה שתמיד מעצבת אותי היא תראה לי את ה' ואני האמין בו
כאילו הם יודעים שאין באפשרותי להראות את ה' למרות זאת
הם מבקשים בשביל להראות שהם צודקים.
את האמת אין כיום הוכחה חד משמעית לפי ההגדרה שלך לקיומו של ה'.
אני פשוט מאמין בו כי אני יודע שהוא קיים ואישית אני אוהב אותו.
אם לא היה לנו את המצוות שכתוב היום ואת החוקים בין השאר לוחות הברית
לפי דעתי העולם היה נראה אחרת אנשים היו נהרגים החזק היה שורד.
כידוע אנחנו ההינו הדת הראשונה ,עם הספר שהביא את החוקיים עשה ועל תעשה והמצוות לעולם.
בלי הדת פשוט אתה אני ואף אחד לא היה מגיע למה שהוא כיום.
כך למשל דוגמה של עמים קדמונים כיצד כגון:
רומא אם מלחמות הגלדיאטורים ,מצרים אם שיעבוד עמים לא חסר עמים
שהיו מתנהגים בצורה זוועתית.
בלי התורה היה כאן תוהו ובוהו אנחנו עם ישראל הביא את החוקיים ש ה' נתן לעולם
בלעדי החוקיים האלה אני בפסק אם העולם היה מגיע לאנשהו.
זה מה שנראה "אור לגויים"

חזרה לפורום
ישן 06-03-2007, 15:24
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי max-max שמתחילה ב "אתה יודע מה אחי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי max-max
אני אישית יש לי חברים שחושבים כמוך ואף יותר גרוע
השאלה שתמיד מעצבת אותי היא תראה לי את ה' ואני האמין בו

ואותם חברים שלך ראו אי פעם את כוח המשיכה?
אז איך הם יודעים שהוא קיים???

בכל מקרה הרשו לי להגיד לכם משהו ששמעתי את הרב רפאל זר אומר פעם

אם היה מולכם שוכב אדם שאתם אוהבים פצוע כולו על סף מוות בבית חולים ואז היה מגיע אדם ואומר לכם אני אנתח אותו אתם הייתם שואלים אותו
אתה מנתח??
והוא היה עונה לא מה שיהיה יהיה
הייתם נותנים לו לנתח את האדם הקרוב אליכם?
מובן שלא
אותו הדבר החזרה התשובה זהו ניתוח ניתוח מסוכן שלא כל אחד יכול לבצע אותו
הרב רפאל זר מספר על אדם שאמר לו שהוא הרס את חייו של אחיו בכך שהטיף לו כל הזמן על חזרה בתושבה והלך איתו ביד קשה אותו אח התרחק מהיהדות בערבות זאת
והמסקנה אל תנסו לבצע ניתוחים עד שאתם בעצמכם עוד לא התייצבתם אם הדת באופן ברור וגם אז אתם צריכים לגדול יותר בתורה ולהרחיב את הידע כדי לבצע את הנתוח הזה

אני אישית מאמין שאחרי מלחמת העולם ה-3 יבוא משיח וזה הולך לקרות בזמן הקרוב ואז כבר כולם יהיו דתיים אז ברוך השם יש לי סבלנות ואני אחכה עד שזה יקרה
חזרה לפורום
ישן 05-03-2007, 23:41

אתה עדיין לא הפנמת -
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי pbfu שמתחילה ב ""ואתה אומר לי לחפש בפורומים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pbfu
"ואתה אומר לי לחפש בפורומים באינטרנט?"
אמרתי לך אם אתה מעוניין בתשובה רחבה יותר אז כן.

עמים רבים מקיימים מנהגים דתיים כאלו ואחרים לזכר אירועים כאלו ואחרים כאשר המקור לאותם מנהגים לטענתם הוא מהאל שלהם (או אלים), איך שהבנת עד עכשיו קיום המנהגים איננו הוכחה לנכונות הסיבה לקיומם.

אי אפשר להשוות את היהדות לדתות אחרות מהסיבה הפשוטה שהיהדות היא לא דת!
בוודאי שעצם קיום מנהג מסויים בלבד אינו מורה על נכונות הסיבה לקיומו.
אבל,
יש לי הסתייגות - אם המנהג עצמו טוען שזה זכר לאירוע מסויים כאשר אותו אירוע התרחש כאירוע בתוך אותו לאום (לא דת זוכר?) כאשר אותו לאום היה כבר קיים, אזי בוודאי שהאירוע התקיים הסטורית.

חזרה לפורום
ישן 06-03-2007, 21:06

מקוה שזה יסגור את הסיפור (ההדגשות שלי):
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "התקדמות, לאור המשפט הקודם שהבאת: "היהדות היא לא דת אלא לאום""

מהי ההגדרה של היהדות?
י"ט בתשרי וא' דראש חודש חשון תשס"ז
שאלה 1 (י"ט בתשרי תשס"ז):
בשיעור הראשון של הרב על הכוזרי הרב אומר שהיהדות זו לא דת בגלל שני טעמים:
א. בא מלמעלה למטה ולא ההיפך.
ב. מופנה לעם ולא ליחידים.

אז מהי כן ההגדרה של היהדות (אני לא בטוח שהבנתי מהשיעור ולכן שאלתי)?
תשובה 1: (י"ט בתשרי תשס"ז):
היהדות היא דבר ה' בקרב האומה.
שאלה 2 (א' דראש חודש חשון תשס"ז):
כבוד הרב ענה לשאלתי מהי הגדרת היהדות ב-"דבר ה' בקרב האומה". האם הרב יוכל יותר לפרט כי לא הבנתי מה הכוונה האם היהדות היא התורה? או זהות לאומית?
תשובה 2: (א' דראש חודש חשון תשס"ז):
דת ולאומיות הן הגדרות זרות לנו. אנו מעל לזה. אנו "חיה שמימית המהלכת על הארץ בצורה של עם", כהגדרת הרב קוק.
http://ravsherki.org/index.php?opti...=549&Itemid=741

גיור לדת או ללאום?
א' בטבת תשס"ז
שאלה:
הרב טוען שהיהדות היא לאום ולא דת. אז למה המעוניין להצטרף ללאום היהודי חייב לעבור גיור בו הוא מקבל על עצמו דווקא את מצוות הדת (לפרטי פרטים)?
תשובה:
המבקש להצטרף ליהדות עובר גיור, כלומר הצטרפות לאומה. לפי ההלכה השאלה הראשונה ששואלים את המועמד היא האם הוא מוכן לסבול את סבלנו. כלומר, קבלתו את הגורל ההסטורי של עם ישראל. רק בשלב השני מדברים איתו על המצוות, שאף הן, מעשים לאומיים-אלוהיים.

http://ravsherki.org/index.php?opti...=720&Itemid=741

חזרה לפורום
ישן 06-03-2007, 22:33
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

אצלנו קוראים לאותו מתעה, יצר הרע
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי pbfu שמתחילה ב "אין מדובר בפחד ממחויבות אלא..."

הוא ידוע במטרותיו הזדוניות, לעצום את עיניך מרוחניות, משמע עבודת השם, הוא עושה זאת בכל מיני תחפושות, הוא גם מנסה בכל מיני דרכים, כמו שאמרתי ליהודי הצדיק ממקודם, שאם לא יכניע את היצר הרע שלו הוא לא יוכל להתמודד עם אמונה אמיתית.
יש אינספור הוכחות, רק הבעיה היא שיצר הרע משלם במזומן, והוא מצליח ברוב המקרים, דא עקא שהוא אומר לך שאם תגיד לעצמך שאין קב"ה סימן שאתה לא מתחייב, זה דרכו של השקר, הוא טוב לזמן קצר, אבל לטווח הארוך הוא לא מחזיק, דוגמא טובה זה חוקי המדינה שאותם אתה מקבל, ואין עוררין, אבל חוקי הדת אתה לא מקבל.

חזרה לפורום
ישן 06-03-2007, 22:43
  pbfu pbfu אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "אצלנו קוראים לאותו מתעה, יצר הרע"

תראה אני אנסה להסביר לך את זה בדרך אחרת דמיין לעצמך שאתה הולך בשביל בדרך שכל הזמן מתפצלת בעוד שאתה בחרת שביל א' חבריך בחרו שבילים אחרים (וחלקם אותם השבילים).
כעת תחשוב שכל אותם השבילים אלו הן דרכי מחשבה שונות כאשר כל דרך היא צורת מחשבה שונה.

לכל אחד מאיתנו צורת מחשבה שונה משל חברו בחלק מהמקרים יש לנו צורת מחשבה דומה ובחלק אחר שונה.

אני אתן לך דוגמה אני אוהב יותר לגלוש בפורומים ולראות סרטים ואילו חברי הוא חובב ספרים נודע. מבחינתי זה נראה משונה כי אינני מבין מה הוא מוצא באותם הספרים בעוד שבשבילו זה הפוך. הוא חושב הפוך ממני לא כי איזשהו יצר הרע השתלט עליו, אלא כי הוא שונה ממני וכך גם דרכי המחשבה שלו.

ולמה אני מבלבל לך כל כך הרבה במוח משתי סיבות:
1) זה בגלל השעה המאוחרת וכנראה מעייפות
2) והינה החלק החשוב על מנת להמחיש לך שלכולנו דרכי מחשבה שונות בעוד שלך נראה כי קיום ה' הוא דבר ברור מאליו כך לבעלי צורת המחשבה השנייה קיום אלוהים נראה דבר משונה.

עריכה:
אני רוצה לומר עוד מילה או שניים על "יצר הרע".
לפי דעתי יצר הרע היא דרך לומר צורת המחשבה שלך מטומטמת כיוון שאינך חושב כמוני.
אנשים פשוט לא מוכנים לקבל דעות שונות משלהם ולכן מקללים ויורדים על בעלי החשיבה השונה משלהם אין מדובר במעלה "אלוהית" אלא בחולשה אנושית. התומכים בדרך מחשבה א' צועקים כופר ויצר הרע , החושבים בדרך מחשבה ב' צועקים בורים, פרימיטיביים וכד'.

* אני מודע לעובדה שאנשים חשובים ביהדות הזכירו את יצר הרע אבל מה נעשה שגם הם בני אדם עם חולשות אנושיות.

נערך לאחרונה ע"י pbfu בתאריך 06-03-2007 בשעה 23:11.
חזרה לפורום
ישן 06-03-2007, 22:35

לא נתפס ולא בטיח (סליחה על הבוטות אך זה היה לשם ההבהרה)
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "גם איתך אני לא מסכים, האמת היא שאני גם רוצה לתקן את עצמי ולבקש מחילה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kkr3
אם אצל רבו נתפס שהיא לאום ורק אחרי זה דת(זה מה שהוא אמר לי ממקודם), אין לי בעיה, כי זאת פרספקטיבה אחרת של רבו.

קרא עוד הפעם:
בשיעור הראשון של הרב על הכוזרי הרב אומר שהיהדות זו לא דת בגלל שני טעמים:
א. בא מלמעלה למטה ולא ההיפך.
ב. מופנה לעם ולא ליחידים.
ציטוט:
זה המעלה של "עשה לך רב", שאתה יודע שהדרך שרבך מדריך אותך היא מה שצריך ליהיות ולאו דווקא מה שנכון

מה???????
זו המעלה של "עשה לך רב"???
להיות חסיד שוטה?
אני לא יודע למי אתה מקשיב, אבל אני מקשיב לו מפני שדבריו נכונים הגיונית.
אם אתה מקבל את דבריו של רבך ללא טיפת ביקורת זו לא מעלה אלא דווקא חיסרון!

חזרה לפורום
ישן 06-03-2007, 22:48
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

הלינק שנתתי לך ממקודם הסביר לי בצורה הכי טובה למה יהדות היא דת+לאום
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "לא נתפס ולא בטיח (סליחה על הבוטות אך זה היה לשם ההבהרה)"

למה? ככה! ולא תמיד מה שאתה חושב "שנכון", נכון בשבילי, ולהגיד שהרק הרב שריקי\הרב קוק רק צודקים זה ממש מעוות בעיקר בגלל התפיסה של הרמב"ם.
הרב שלי לא אמר לי, אני אשאל אותו בעז"ה, אבל בינתיים ההסבר שנתן הרב משה ארנרייך, יותר מספק אותי.
לא תמיד דברים נשמעים נכונים, וטוב ללכת על-פי רבך, גם אם זה נראה לך כביכול לא נכון(ראה ספרו של רבי נחמן), בבוא הזמן תגלה שמה שהוא אמר לך כביכול נראה סותר דברים אחרים, אז מה? תעזוב את הדרך שלך?

ואני לא אשם במה שאתה רושם:

ציטוט:

תפילין של ראש או תפילין של יד?
תשובה:
תפילין של ראש!

אז תחליט, או שזה דת+לאום או רק לאום, אני לא אחראי על מה שאתה רושם.

נערך לאחרונה ע"י kkr3 בתאריך 06-03-2007 בשעה 22:50.
חזרה לפורום
ישן 06-03-2007, 23:36

אף אחד לא אמר לך לשחוט את השכל
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי kkr3 שמתחילה ב "הלינק שנתתי לך ממקודם הסביר לי בצורה הכי טובה למה יהדות היא דת+לאום"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי kkr3
למה? ככה! ולא תמיד מה שאתה חושב "שנכון", נכון בשבילי, ולהגיד שהרק הרב שריקי\הרב קוק רק צודקים זה ממש מעוות בעיקר בגלל התפיסה של הרמב"ם.
הרב שלי לא אמר לי, אני אשאל אותו בעז"ה, אבל בינתיים ההסבר שנתן הרב משה ארנרייך, יותר מספק אותי.
לא תמיד דברים נשמעים נכונים, וטוב ללכת על-פי רבך, גם אם זה נראה לך כביכול לא נכון(ראה ספרו של רבי נחמן), בבוא הזמן תגלה שמה שהוא אמר לך כביכול נראה סותר דברים אחרים, אז מה? תעזוב את הדרך שלך?

ואני לא אשם במה שאתה רושם:
אז תחליט, או שזה דת+לאום או רק לאום, אני לא אחראי על מה שאתה רושם.

לא אמרתי אף פעם שהרב שרקי צודק כי הוא הרב שרקי, אלא משום שנימוקיו משכנעים אותי.

בקשר לתפילין של ראש/יד - לא הייתי נתלה בזה (בסה"כ התכוונתי לנצל את ההזדמנות שאתה מסכים עם הרב ארנרייך כדי להוציא מלבך (ומחתימתך) את כפיות הטובה שאתה (ספק אם אתה אבל ניחא) בקשר לציונות).

איך אמר פעם הרב של הטכניון:
דת - היא מילה פרסית.
חילוני - היא מילה ארמית.
ואילו אנחנו לא פרסיים ולא ארמיים אנחנו יהודים.
------
ולכן שימוש במילים אלו הוא לא יהודי!

חזרה לפורום
ישן 07-03-2007, 21:03

דיון?
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי pbfu שמתחילה ב "ואני הבנתי את הראש שלך"

מעולם לא היה פה דיון!
מדוע?
מפני שהבאתי לך נימוקים מצויינים מדוע היהדות היא לא דת ובמקום להתמודד איתם
יעצת לי להסתכל במילון.
אז לסיכום (רק כדי שזה יהיה ברור):
מהו רגש דתי?
רגש דתי בא לאדם כאשר הוא חש שיש גורם נעלה ממנו ולכן האדם יוזם מעשים כדי להפגש עם אותו הגורם - מנסח טקסים לצורך כך, מנהגים וגו'.
לצורך דוגמא - עובדי העבודה זרה הקדומים היו בעלי רגש דתי. לכן הם יזמו צורות פולחן כדי לספק את הרגש הזה. כלומר המסלול הוא מלמטה (מהאדם) לכיוון מעלה (האלוהים).
בנוסף, כל אחד יכול לקבוע את צורת הפולחן איך שבא לו כלומר החוויה הדתית היא גם מאד אישית היא שייכת ליחיד!

שני נימוקים מדוע היהדות היא לא דת:
א. בא מלמעלה למטה ולא ההיפך - כלומר הקב"ה הוא יוזם המפגש לא אנחנו!!!
ב. מופנה לעם ולא ליחידים - כלומר המצוות הן לכלל העם, אין מצב שמישהו מחליט להמציא מצוות מדעתו האישית!

אם אתה מסוגל להתמודד עניינית עם הטענות האלו - בסדר.
אם שוב תפנה אותי למילון או לאינציקלופדיה אני מוותר על הדיון (שלא היה).

חזרה לפורום
ישן 07-03-2007, 21:15
  pbfu pbfu אינו מחובר  

מסכים מעולם לא היה פה דיון
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "דיון?"

כיוון שההפנייה שלי למילון ולאנצקלופדיה היו לחינם לא טרחת לפתוח אותם ולראות מה ההגדרה של דת.

ואם אתה מתעקש
"שני נימוקים מדוע היהדות היא לא דת:
א. בא מלמעלה למטה ולא ההיפך - כלומר הקב"ה הוא יוזם המפגש לא אנחנו!!!
ב. מופנה לעם ולא ליחידים - כלומר המצוות הן לכלל העם, אין מצב שמישהו מחליט להמציא מצוות מדעתו האישית!"

א. זה גם מה ששאר הדתות טוענות שיוצר המפגש הוא האל שנתן להם חוקים ומצוות.
ב. גם בשאר הדתות זה מופנה לכלל בנוסף לפנייה ליחיד (קח לדוגמא את הנצרות גם שם לא כל אחד ממציא מצוות משלו)

אבל לדברים הכתובים למעלה אין קשר בכלל לעובדה שהיהדות היא דת, היהדות היא דת כיוון שהיא תואמת את ההגדרה של דת.
חזרה לפורום
ישן 07-03-2007, 21:32

נו באמת:
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי pbfu שמתחילה ב "מסכים מעולם לא היה פה דיון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי pbfu

א. זה גם מה ששאר הדתות טוענות שיוצר המפגש הוא האל שנתן להם חוקים ומצוות.
ב. גם בשאר הדתות זה מופנה לכלל בנוסף לפנייה ליחיד (קח לדוגמא את הנצרות גם שם לא כל אחד ממציא מצוות משלו)

אבל לדברים הכתובים למעלה אין קשר בכלל לעובדה שהיהדות היא דת, היהדות היא דת כיוון שהיא תואמת את ההגדרה של דת.

גם אם נתעלם מהעובדה המשמעותית בפני עצמה שהנצרות והאסלם באו מהיהדות ולכן לקחו דברים משם וייחסו אותם אליהם, בכל זאת יש בהם סממנים דתיים בניגוד ליהדות:

א. לא נכון - המוסלמים טוענים שהאל נפגש עם מוחמד לא עם כולם (ולכן הטענה הזו היא כל כך חסרת בסיס שאי אפשר להגיד שהיה פה מהלך של מעלה כלפי מטה). הנוצרים אינם טוענים שהקב"ה נפגש איתם אלא עם יש"ו ו12 שליחיו וגם זה לא במצב שהם היו בהכרה מלאה (ולכן הטענה הזו חסרת בסיס בדיוק כמו האסלאם).

ב. לא נכון - הנצרות לדוגמא פונה בפירוש ליחיד, בנוסף היא גם גרמה לטשטוש הייחודיות של העמים שקיבלו אותה עליהם.
בקשר להמצאת "מצוות" הנצרות אלופה בזה - פשוט ביטלו את המצוות (פאולוס אם אני זוכר נכון) ועכשיו - הכל כשר, באיטליה היה למשל הסדר עם הכנסיה:
אם מאפיונר היה רוצה לחסל אדם, הוא היה מביא כסף לכומר לפני הרצח, ואז זה היה מכפר לו למפרע.

חזרה לפורום
ישן 07-03-2007, 22:02
  pbfu pbfu אינו מחובר  

התגובה האחרונה שלי בנושא
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "נו באמת:"

זוהי התגובה האחרונה שלי בנושא מעבר לזה אתה יכול להמשיך לדון עם עצמך.

", בכל זאת יש בהם סממנים דתיים בניגוד ליהדות"

הצחקת אותי ביהדות אין סממנים דתיים

" המוסלמים טוענים שהאל נפגש עם מוחמד לא עם כולם"

האל נפגש עם מוחמד מכאן שהפנייה הייתה מלמעלה למטה (מה משנה הכמות המספרית שאליהם פנה? הרי הוא יוזם הפנייה)

"ב. לא נכון - הנצרות לדוגמא פונה בפירוש ליחיד, בנוסף היא גם גרמה לטשטוש הייחודיות של העמים שקיבלו אותה עליהם.
בקשר להמצאת "מצוות" הנצרות אלופה בזה - פשוט ביטלו את המצוות (פאולוס אם אני זוכר נכון) ועכשיו - הכל כשר, באיטליה היה למשל הסדר עם הכנסיה:
אם מאפיונר היה רוצה לחסל אדם, הוא היה מביא כסף לכומר לפני הרצח, ואז זה היה מכפר לו למפרע."

אפשר לחשוב גם היהדות "מתמחת" במעקפים מתוחכמים של מצוות.

אתה באמת חושב שכל אחד יכול לבוא ולהמציא בנצרות מצווה משלו?
בנצרות ראשי הדת הם הקובעים את המצוות ולא כל אחד שמתחשק לו.

טוב לעיקר:

אין זה משנה עם זה נמסר מלמעלה למטה או באלכסון או אם הפנייה היא לכלל או היחיד שכן אם הייתה טורח לקרוא את ההגדרה של המושג דת הייתה רואה שהיהדות בהחלט מתאימה לשם.

וכפי שצויין זוהי תגובתי האחרונה בנושא.
חזרה לפורום
ישן 06-03-2007, 23:17

kkr3 ו ck5760 אתם הורגים אותי

לפעמיים אתם מתווכחים על אותו דבר רק בנוסח שונה .
בכול אופן תגדירו אמונה ? pbfu אמר שהוא לא מאמין באל אבל גם לא שולל
זאת אומרת שכאשר יגיע עליו הסבר רציני שמשקף את הצד הפיזי של הרוחנית הוא יאמין
מה שכרגע יא אפשר לספק לו.
את הרוח יא אפשר להוכיח כפיזי.
אבל בו אני הספר לך על מחקר שנעשה על ידי 532 בני אדם שהניחו תפילין.
מדען אחד הצליח לבנות גלאי רוחניות שבעזרתו רואים את הילה שמסביב לגוף
מזאת אומרת ? זאת אומרת שזה קולט את האנרגיה שמסביב לגוף היוצאת מהגוף
זה תורה שלמה של מדע שכרגע גם יהיה לי קשה להסביר מכיוון שאין לי ידע רב בנושא.
הממציא של זה הוא יהודי חילוני שרצה לבדוק אם יש הבדל על בני אדם לפני ואחרי הנחת התפילין
532 התחלקו לשניים חלק הראשון הניח תפילין והחלק השני לא הניח תפילין במשך חודש.
הוא בדק במשך חודש את פרץ האנריות שמסביב לגוף שלהם וראה שאצל
אלה שהניחו דווקא תפילין האנרגיות שמסביב לגוף היו יותר גבוהים מאשר לחלק שלא הניח.

חזרה לפורום
ישן 07-03-2007, 17:19

זהו שיש
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "ובכלל משעשעת העובדה שהוא..."

שמע אני לא זוכר איפה ראיתי את זה וזה היה מזמן.
מה שאני כן זוכר מדען אחר לפניו פיתח נוסחה שלכול סוג אנרגיה יהיה צבע שונה
וככה המחשב מתרגם בעזרת הנחת כף היד על מכשיר את האנרגיה ומפשטת אותה לצבעים.
בסוף התהליך את מקבל תמונה שמסביב לגוף יש צבעים.
שמע תקרא לזה בולשיט תקרא לך שטיות תקרא לזה איך שאתה רוצה.
ראיתי סרט על המכשיר שבו המדען הסביר לא ממש קלטתי את זה.
אבל הם עשו ניסוי בשידור חיי לקחו נער מהרחוב ואמרו לו אם הוא יכול לקפוץ לבדיקה בביתו
הם בדקו אותו לפני הנחת התפילין תעדו את הרישומים ואחרי הנחת התפילין ותעדו את הרישומים.
התוצאה הייתה שאחרי הנחת התפילין התוצאות הראו שההילה (אנרגיה) שמקיפה אותו גדלה.
לא משנה לי בכלל אם להאמין או לא אני בעצמי לא יודע אם יש לבסס את העובדות המימצעים
האלה כדבר אמיתי כי הרי לא בדקו את המכונה.
מה שאני כן יכול להגיד במליון אחוז שיש ימים שאני לא מניח תפילין ואני מרגיש הרגשה
של עצוב בדידות ולפעמיים ממש דיכאון זמני.

חזרה לפורום
ישן 15-03-2007, 23:06
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

הרוחני משפיע על החומרי, אנרגיה זה דבר מוחשי
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "תעשה לי טובה"

שדה מגנטי זה דבר מוחשי.

הדבר היה קיים תמיד:

ציטוט:

המכשיר שנקרא הילה, יובא על ידי הרב רבייב מארצות הברית לפני כשנה. המכשיר, שמנתח את אופיו של האדם הנבדק, משמש כבר שנים בארצות הברית ככלי ברפואה האלטרנטיבית. הוא מודד את האנרגיה הזורמת מ-500 נקודות בכף היד, ומתרגם אותה לצבעים המשודרים למסך. על המסך נראית תמונת הנבדק כשאת דמותו אופפת הילה, שצבעה משתנה בהתאם לאדם. כך למשל, סביב אדם חומרני ונמוך מבחינה רוחנית תופיע הילה אדומה, ולאדם הרוחני ביותר תתווסף הילה לבנה.
http://www.nrg.co.il/online/11/ART1/063/566.html

אבל רק לאחרונה מצאו שיש צא'קרה אחת שמושפעת ממצוות.

הדבר נקרא בשפת המדע: "צילום קירילי": הינו שיטת צילום בה נמצא אובייקט במתח חשמלי גבוה בעודו מונח על לוח צילום. בשיטה זו, נוצר על לוח הצילום דימוי של העצם, וכן מעין הילה מסביב לעצם המצולם. שיטה זו קרויה על שמו של סיימון קיריליאן, מגלה התופעה.
להסבר נוסף

חזרה לפורום
ישן 07-03-2007, 14:13
צלמית המשתמש של י''ש
  י''ש י''ש אינו מחובר  

יש הרבה ניסויים כאלה
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי max-max שמתחילה ב "kkr3 ו ck5760 אתם הורגים אותי"

בס''ד

בקשר להילה ראתי את התמונה של ההילה של האדם בהצאתו של הרב זמיר כהן (אם אני לא טועה קראו לה יצירת ההנאה אבל אני לא בטוח תוכלו למצוא אותה באתר הידברות)
על כל הגלאי רוחניות לא שמעתי האמת אבל אספר לך על עוד מחק שאתה ודאי מכיר את החלק הראשון שלו אבל את החלק האחרון מעט מאוד מכירים

את המחקר עשו דווקא לא יהודים אלה סינים (אני כמעט בטוח שסינים אבל אל תתפסו אותי במילה)
הם לקחו מים בדקו את המולקולות ולאחר מכן לקחו מים ודיברו לידם דברים רעים למולקולות המים היתה צורה שונה ופחות יפה ומסודרת לאחר מכן דיבר דברים טובים ליד המים ולמולקולת היתה צורה יפה ומסודרת והחלק שלא כולם מכירים הוא שלאחר מכן (באותו מחקר או במחקר נוסף) בירכו על המים שהכל ניהיה בדברו ולמולקולות היה צורה של מגן דוד
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:48

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר