לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-02-2007, 23:58
צלמית המשתמש של rafi-8
  rafi-8 rafi-8 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.06
הגיע הזמן גולני.! להתפקד ומייד!

מה קורה איתכם? ציפיתי פה לאיזה אשכול שלא מבייש את השם גולני..
קדימה קדימה להתפקד גולנצ'יקים צעירים וחסונים.

כל אחד, איזה גדוד הוא רוצה, שאיפה, אם ניגש ליחטיות, ומאיפה הוא...
אז יאללה שכולם יבינו מה זה גולני.. אני לא רוצה לראות פה פחות מ-100 תגובות בשבוע הקרוב..

אני יתחיל.. רפי אנג'ל.. מעכו.. רוצה גדוד 12 או 13.. איי סי קיו- 214484590.

קדימה תורכם .. רני גם אתה

והנה שיר קטן להעלאת המורל.

גולני שלי היא טורי אנשים
גולני שלי היא שמות ופנים
מקומות וזמנים וקולות משונים
השבים ועולים למולי

גולני שלי היא מלחמת שחרור
גולני שלי היא אותו הסיפור
של מצליח יעל של כל עם ישראל
השבים ועולים למולי

גולני, גולני שלי גולני שלי

גולני שלי היא מלחמת קודש
גולני שלי היא רפיח ואש
ובששת ימים אל תל פאחר נעים
אל התל הניצב ממולי

גולני שלי היא גם יום כיפורים
היא מוצב החרמון בפסגת ההרים
רובאים שירו ורעים שנותרו
בצדי הדרכים למולי

גולני שלי אגדה וסיפור
גולני שלי ללא אות ועיטור
של תמול שעבר מול תקוות יום מחר
השבות ועולות למולי

יניב, מספיק טוב ?

נערך לאחרונה ע"י rafi-8 בתאריך 25-02-2007 בשעה 00:15.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-02-2007, 03:04
  XeLe7oR XeLe7oR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.11.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "הגיע הזמן גולני.! להתפקד ומייד!"

טוב אז אני יחדד פה קצת את "הסטיגמות" (עם הסיבות שלהם) שנוצרו על הגדודים...

1.אני מדגיש "סטיגמות" לא הדברים שנאמרו למעלה שעוד פעם יחזרו על עצמם...
2.מה שאני אומר פה זה בא ממקורות של חבר ב12 שסיפר לי שסיפרו להם...

גדוד 51 - "ערבים" - למה? יום אחד הם יצאו לאיזה מבצע...המג"ד שלהם אמר להם ואללה לא משנה מה יעשו לכם אף אחד לא פותח באש בשום מצב!
קיצר הערבים התחילו לזרוק עליהם אבנים , כל הגדוד שם את הנשקים והחזירו להם אבנים
חחחח סיפור מצחיק אה?

גדוד 13 - "כוסיות" - למה? דנה אינטרנשיונל כן כן לא זוכר איך קראו לו היה בגדוד הזה חחחח
מצחיק אה? חח קיצר בגלל זה...

גדוד 12 - "מפקדה" - למה? היה להם איזה מבצע באיזה כפר קיצר אחר החבר'ה עלה לאיפה
שהקלטת של המואזין והחליף קלטת שלו בקלטת של השיר "רכבת לילה לקהיר-משינה"
וכל הכפר שמע את זה חחחחחחחח באותו זמן הורידו את כולם בדרגה ולכן קוראים להם מפקדה .

קיצר חבר'ה מתחילים להריח את הבקו"ם ?!?!?! לא יודע מה איתכם אני עשיתי היום גלח"צ
הסתפרתי 3 כל השיער...

ישן 26-02-2007, 15:46
  הציוני האחרון הציוני האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
בהצלחה שיהיה לכם כמה דברים שאולי יעזרו לכם..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "הגיע הזמן גולני.! להתפקד ומייד!"

אני התגייסתי באוגוסט,הייתי ב12[כבוד]ויצאתי אחרי טירונות לא ממש התסדרתי שמה...מה שאני בא להגיד לכם שאולי יכין אתכם זה שתחלאס הכל אבל ה-כ-ל בראש,זה שתיתן עכישו עוד ריצה או משהו זה אולי יעזור לך אבל ממש קצת,כי אם היה איתי בן אדם ששקל 120 קילו בלי כושר בשיט!ממש כלום כל מסע פחדנו שיקבל התקף לב,ואותו בן אדם עכשיו עלה לקו והנה אני שהייתי עם כושר לפנים ולא קרוב להיות שמן לא הצלחתי לסיים את האימון מתקדם והוא אני בטוח שהוא יגיע לוותיקה כי תחלאס את כל החרא של המסלול הוא כבר עבר,ובמצב הפיזי שלו נראה לי הוא אכל כפול חרא מכל בן אדם אחר...הקיצר אז לא יודע ממש איך תעשו את זה,אתם לא יכולים לדעתי לפני שהתגייסתם,אבל תנסו שאתם שמה ואולי גם לפני שתגיעו לשנות את הקו מחשבה שלכם,ולנסות פשוט להעביר את התקופה הזאת,בשבילי היא לא הייתה תקופה טובה אבל אל תיקחו ממני דוגמא יש הרבה שדווקא הסתדרו שמה טוב,פשוט תנסו לא לקשר בין הכאפה של הבקום ושל ההתחלה לגולני ולכל הצבא שלכם...כאילו אם אתם אוכלים באסה אל תתחילו להגיד לעצמכם 'וואלה יש לי עוד 3 שנים ככה כוס אמק לא רוצה להיות פה' וכאלה,גם תנסו לקחת שביזיות עם חיוך,אני לא הצלחתי[ובגלל זה אני לא בגולני כנראה]אבל אני זוכר הרבה אנשים שכן,שלמרות החרא וואלה אמרו 'שטויות...זה לא ישבור אותי' ועשו את הכל בחיוך,אני לא הצלחתי אבל אני מקווה שאתם תצליחו,אני מאמין שאני יחזור לחטיבה באיזה שלב ואני מקווה באוגוסט להיות איתכם באימון מתקדם[סיכויים שואפים לאפס גם אני יהפוך את העולם אבל אני עדיין ינסה,ג'וב זה לא השירות שאני רוצה לזכור כל החיים שלי].
מאחל לכם באמת מכל הלב בהצלחה יצא לי קצת מגילה אני רואה אבל לא משנה אני זוכר[האלק זוכר,כולי צעיר מת]לפני הגיוס איך רציתי לשמוע כמה שיותר מאנשים שהיו שמה ואם זה עוזר למישהו אז אני שמח,אחלה חוויות יהיו לכם למרות הקשיים
מאחל לכם שוב מכל הלב שתגיעו לוותיקה ושלא תשברו באמצע ותעשו את הטעות שלי.
גיוס נעים וקל ואני מקווה שנפגש באוגוסט

נערך לאחרונה ע"י הציוני האחרון בתאריך 26-02-2007 בשעה 15:48.
ישן 26-02-2007, 16:11
  eitan_norel eitan_norel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.07.05

Senda R

תודה רבה אחי
הטירונות זה 3 חודש וקצת כולל הטרום, ולא קיצרו לנו כלום ההפך,יש דיבורים שדווקא את המתקדם יקצרו לנו.
המפקדים? וואלה תלוי, לכל מחלקה יש את המפקדים שלה,הכל תלוי במ"מ וקו ההתנהגות שהוא ינהיג.
תדעו הבסיס של כל מפקד הוא קשיחות,יש את היותר קשוחים ויש את הפחות קשוחים,בסופו של דבר כולם קשוחים,אבל לא צריך לקחת את זה קשה וצריך להבין שזה הכל הצגה,הצגה שנועדה לעשות אותך לוחם,אז לא צריך לקחת את היחס של המפקדים בצורה קשה,בסופו של דבר זה ייגמר והיחס ישתנה.
והמפקדים עוזרים בד"כ בכל בקשה,תהיה איתם בסדר והם יהיו איתך בסדר.

XeLe7oR

3 חודשים וקצת,יצאנו באופן חד פעמי אחרי ההשבעה ואז כמה שבועות שוב לא יצאנו עם נשק,עכשיו אנחנו יוצאים כל הזמן עם נשק.

עכשיו משהו בכללי לכל הגולנצ'יקים לעתיד תבינו שאתם מגיעים לחטיבה מספר אחת בצבא, ואני לא מורעל או משהו,לאט לאט תבינו שזה ככה.
זה המקום עם הכי פחות יציאות-גבעתי,נח"ל וכפיר דופקים רבעושים וחמשושים על ימין ועל שמאל.
זה המקום עם הכי הרבה משמעת-עובדים בגולני הרבה על משמעת.
אבל
זה המקום שיוציא אותך הכי מקצועי שיש ולדעתי כל היציאות והמשמעת שוות את זה,כי בסופו של דבר חייל מקצועי הוא חייל שישרוד ויידע מה לעשות בקרב.

עוד משהו קטן,בנוגע ליחטיו"ת,לדעתי האישית עדיף גדודים מהרבה סיבות שאם תבקשו אני אפרט אותן,יהיו כאלה שיגידו מה הוא מבין? הוא בטח נכשל בגיבוש אז הוא מדבר ככה,אז לא אני אישית סירבתי לאגוז והעדפתי ללכת לגדודים,אחי סירב לעורב והלך לגדוד 51,חבר שלי יצא לפני חודש מאגוז ובא לגדוד 12.

ודי עם הסטיגמות על צנחנים,הם לא באמת כאלה גרועים....
הם הכי גרועים חחח.
ישן 26-02-2007, 19:45
  eitan_norel eitan_norel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.07.05

Senda R

שמע כל אחד והעדיפות שלו,למה גדודים? כי באתי לתרום,וידוע שהגדודים הם אלה שעושים את העבודה השחורה בסופו של דבר,חס וחלילה שלא תחשוב שהסיירת זה בית זונות,הם גם עובדים קשה מאוד,אבל לגדודים ולסיירת יש אופי פעילות שונה,ואותי האופי של הגדודים יותר עניין.
אני לא אכנס לקטע של האנשים ואיזה סוג נמצא ביחטיות,כי אולי זה לא מאפיין את כולן.
שוב,זה קטע של העדפה אישית,תחשוב טוב טוב עם עצמך.

לגבי הגיבוש,אני לא יכול להגיד לך מה תהיה רמת הקושי בגיבוש שלכם,כי זה משתנה מגיבוש לגיבוש,למשל בגיבוש האחרון היו יותר הקלות מאשר בגיבושים קודמים בגלל מקרי המוות שקרו בגיבושים בקיץ.
עכשיו,בגיבוש עצמו יש לך פול ריצות "30 שניות נגעתם בעמוד וחזרתם",יש לך מסע אלונקות,יש לך כל מיני משימות קבוצתיות,אם אני זוכר נכון יש אפילו הקפצה בלילה והרוב בעיקר תיזוזים.

לדעתי חודש אחרי תחילת הטירונות עצמה,אנחנו התגייסנו ב19 לנוב' וההשבעה הייתה ב18 לינואר.
טקס מאוד מרגש,נותן לך תחושה טובה ונותן לך כוח להמשך הדרך.

rafi-8

כמו שאמרו מעליי ואנשים שמבינים יותר ממני אין הבדל משמעותי בין הגדודים,זה יותר תלוי במחזור הגיוס,באוגוסט 13 היו הכי טובים ובנוב' 12 הכי טובים חח תדע אולי במרץ 51 יהיו הכי טובים.
ישן 04-03-2007, 13:07
  הציוני האחרון הציוני האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
הא?גיבושון גולני כמה שעות?
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "אתה תעבור.. אל תפחד.. זה..."

מה אתה מנפיץ אחי?.......בערך 20-30 דקות הגיבושון הזה,מורידים אותם למטווחים בבאח[אתם הולכים להכיר אותם טוב טוב במיוחד שתעצבנו את הסמלוס שלכם]
הקיצר מורידים אתכם ויאללה ככה איזה 20-30 דקות איזה גולנציק במי"ל נהנה להתעלל בכם ב:
"כמה זמן אתם רוצים עד להגיע ל300 מטר לתת 30 בטן ולחזור לפה?2 דקות?2 וחצי?טוב יאללה קחו 2 וחצי אתם יודעים מה"
סתם חרטאר של החיים
לא שעות ולא כלום
מי שרוצה ממשיך ליחטיות[גיבוש]

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rafi-8
אתה תעבור.. אל תפחד.. זה גיבושון של כמה שעות שנועד רק לראות מי בא לשחק ולעשות בלאגנים,לעומת מי שבא לצבא להשקיע.

ישן 01-03-2007, 18:11
  XeLe7oR XeLe7oR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.11.05

לההוא שמעל זה שמלמעלה ... טעית מאוד מאוד בפורום פה זה גולני לא צנחנים ...
אם אתה רוצה של גולני בכיף

ולהוא שמתחתיו ... שמע אני לא בחטיבה עדיין (מרץ 7-9 יום לגיוס בעזרת ה') ככה שאני לא יכול בדיוק בדיוק לענות לך
אבל ההגיון אומר לי שהחבר'ה סבבה ומאנשים שהכרתי חברים של חברים שלי שמשרתים הם באמת סבבה יציאות ואאלה כל של כול טירונות אימון יציאות קו ואאלה כל אחד והקו שלו...

והבנתי שבשבוע הראשון אנחנו עודרים הרבה חח מסדרים את פני הבא"ח מה שנקרא חח
מעשנים הרבה לא עושים יותר מדי בוא נגיד ככה ...

ישן 03-03-2007, 01:18
  diny4 diny4 אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל diny4 שלח הודעה דרך MSN אל diny4
בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי Senda R שמתחילה ב "כמה אנשים מוציאים למ"כים..."

טוב נתחיל, פרה פרה .

מכים מוקדם זו ההקצאה הראשונה,והכי גדולה במסלול (יש גם מכי"ם אמצע,וסוף) .
אצלינו לדוגמא יצאו 18 - 6 מכל מחלקה בערך .
כמה רוצים ? לא יודע ת'אמת...לכל אחד יש את הסיבות שלו למה לא לצאת ולמה דווקא כן..מכי"ם זה מקום מפלט להרבה אנשים שלא רוצים יותר להיות לוחמים או שפשוט לא לטחון בגדוד..ואז דרך מכי"ם אנשים מנצלים את זה ונפלטים למז"י וכאלה..
כל אחד ושיקוליו .

לגבי קצונה - אין לי יתר מדי מה להרחיב בנושא - תמצא מתאים = תצא לקצינים .
יש לך נתונים גבוהים = הסיכוי שלך פשוט יותר טוב לצאת לקצינים.

לגבי גדוד 13 בכלל - בשאר הגדודים בגולני ובכלל יש רובאית מבצעית ומסייעת .
אצלינו בגדוד אין רובאית - מסיבה מסויימת שאני לא אפרט אותה כאן . אם תרצה לדעת אני אפרט לך בפרטי . זה ההבדל הכביכול מהותי בין הגדוד הזה לשאר.

חוץ מזה...גדוד בנזונה...הווי טוב...יש המון המון רצינות,מה שמביא לתוצאות טובות..הפלוגה שלי הביאה המון שיאים לחטיבה ולגדוד בכלל.
אם יש לך שאלות יותר פרטניות לגבי הגדוד אז אני גם כאן בשבילך,מצטער שיצא ארוך..זה 2 שניות לקרוא את זה .

בהצלחה

ישן 03-03-2007, 01:48
צלמית המשתמש של Senda R
  Senda R Senda R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.04
בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי diny4 שמתחילה ב "טוב נתחיל, פרה פרה . מכים..."

תודה על התשובות

ברשותך עוד כמה שאלות?

יכול להיות מישהו עם קב"א גבוהה (55) ומתאם קצונה 2 ולא ירצו להוציא אותו לקצונה אפילו שהיה חייל טוב?
יכול להיות מצב שאני אצא מכ"ים ולא אחזור לגולני???

בקשר לגדודים - אני נוטה ל51 בעיקר בגלל המור"ק.
יש עוד איזה משהו שכדאי לי להתחשב בו כשאני אבחר גדוד? כי אנשים נגיד זה משתנה ואני לא יודע איזה אנשים יהיו בכל גדוד במחזור שלי (עוד 8 ימים!! )

הא ותודה אחי !!
מרגיש טוב שעונים על שאלות, בכל זאת יש קצת שאלות והתרגשות מהגיוס הקרוב.

ישן 03-03-2007, 16:37
  diny4 diny4 אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל diny4 שלח הודעה דרך MSN אל diny4
בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי Senda R שמתחילה ב "תודה על התשובות :) ברשותך..."

בקשר לקצונה - שוב פעם..ברור שמסתכלים על חיילות טובה וגם הרבה על נתונים . אבל יש עוד משהו שנקרא פוטנציאל פיקודי...ואם אין לך - לא בטוח שיוציאו אותך .
לדוגמא - המ"פ שלי שהיה במסלול..יש לו קב"א 47 ..שזה נמוך מאוד..ועדיין הוא סרן בצה"ל. זה תלוי..כל מקרה לגופו..אבל עדיין ,חשובים הנתונים,חיילות טובה ופוטנציאל פיקודי .

בקשר לקורס מכי"ם - כן,תמיד יש סיכוי שלא תחזור לגדוד שלך . הצבא משלם את החובות שלו בכוח אדם ולא בכסף. אם יצטרכו מודרך בביסל"ח ואתה תמצא מתאים מבחינתם,אז אתה תישאר מודרך.
אם יצטרכו במז"י חיילים ,ויחשבו שאתה זה שצריך להשלח למז"י אז אתה תהיה במז"י .
אם אתה חייל טוב ובגדוד שלך מכירים אותך,ולא ירצו לוותר עליך,סביר להניח שתחזור לגדוד..אבל כל הקטע הזה זה שוק בשר אחד גדול .
אבל בכללי - יש סיכוי שלא תחזור לגדוד שלך או להיות לוחם בכלל.
ובקשר לגדוד,ומה לבחור ולמה. - הכל שטויות אחי,האנשים עושים את האווירה בגדוד וגם במסלול.תלוי עם איזה אנשים תיפול..למרות שהסיכויים שרוב הפלוגה שלך יהיו חננות הם אפסיים..תמיד החבר'ה טובים. תחשוב שכולם לוחמים - נוער העילית של הארץ מתגייסים להיות לוחמים,אז מן הסתם שרובם חבר'ה טובים . יש יוצאי דופן כמו בכל מקום,אין מה לעשות.
מה שאני אומר בכללי - אין הבדליים מהותיים בין הגדודים - אתם תקבעו את האווירה. תהיו סבבה-יהיה סבבה..תהיו ההיפך הכל יהיה בהתאם.
בהצלחה

ישן 04-03-2007, 11:50
  XeNo XeNo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
בקשר ליח"טיות.

פקטור הכושר לא כזה משמעותי. יכולים לרצות אותכם שם על דברים לגמרי אחרים. לטרום טירונות יש השפעה על היח"טיות ,חד משמעית. מי שרוצה מהסיבות הנכונות להגיע לשם, יגיע.

המשקל הכי גדול נופל על האישיות שלכם. מי אתם כבן אדם. אישיתי אני מתאים יותר ליח"טיות מבחינת אישיות מאשר לגדודים. ראש אחר לגמרי שלא מתאים לכל אחד. צהובים? שימו זין. אתם באתם להיות לוחמים. שזה רצינות, מקצועיות, חברות.

לצערי אני לא יכול להיות לוחם, סופית. אבל ההמלצה שלי, שתנסו להגיע ליח"טיות ואל תגידו לעצמכם שגדודים זה גם טוב, כי זה וויתור עצמי, אלא אם אתם שלמים עם עצמכם שזה מה שאתם בחרתם לעצמכם. זאת אומרת שלא יהיה מצב שאתם מגיעים לגדודים כי פחדתם מהגיבוש או המסלול של היח"טיות (מתוך הנחה שאין לכם בעיות בריאותיות ואתם מסוגלים מבחינה בריאותית להיות שם).

תהיו חזקים ושיהיה בהצלחה!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:25

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר