לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-02-2007, 07:13
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
הן החליטו ש.. הכלב יהיה האבא

http://news.walla.co.il/?w=/1/1067193
"החלטנו להיות אמהות חד הוריות"
עליה של 40% בישראל במספר הנשים שמקימות משפחה ללא אב. הן מספרות שהמשפחה שלהן מלאה, אבל מקוות שלילדיהן יהיה קל יותר
יום שבת, 24 בפברואר 2007, 22:15 מאת: דליה פלד קינן, חדשות 10 ישראל 10
"הכלב עושה את התפקיד של האבא", אומרת אם חד הורית בבדיחות הדעת. מסיפור של אם אחרת עולה, כי הבחירה להיות אם חד הורית הייתה מודעת מאוד: "בני תומר נולד מתרומת זרע", אומרת שרית. לדבריה, הילד עוד לא מרגיש שחסר לו משהו והיא מקווה שגם לא ירגיש. היא מספרת, כי הבינה שהשעון הביולוגי שלה מתקתק ולכן החליטה להביא לעולם ילד ללא אב מגדל. "אני מרגישה שהמשפחה שלי שלמה ומאושרת" היא אומרת, אך מוסיפה שהיא "מקווה שלבת שלי יהיו ילדים וגם אבא".

שתי הנשים מייצגות תופעה מתרחבת בישראל, כאשר בשנים האחרונות נרשמה עליה חדה של 40% במספר המשפחות המורכבות מאמהות בלבד.

אם הן כל כך התאהבו בכלב, שיבושם להן, אבל השאלה היא למה זה בא על חשבוננו. למה הן מקבלות תקציבים מיוחדים שמשפחות נורמליות לא מקבלות.

המשפט פני הדור כפני הכלב זה כבר לא מליצה.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 25-02-2007 בשעה 07:22.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-02-2007, 07:43
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
תגלה לי איזה תקציב מיוחד מקבלת אמא חד-הורית מבחירה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "הן החליטו ש.. הכלב יהיה האבא"

האמהות שראית בכתבה לא מקבלות גרוש מהמדינה,והן עובדות קשה מאד בשביל לפרנס את ילדיהם. מדינאי,אני דווקא חשבתי שאתה מאד בעד ילודה יהודית. הילדים שנולדים לאמהות חד-הוריות הם לא חלק מהמלחמה הדמוגראפית בערבים?

חשוב לזכור שהנשים שדיברו בכתבה לא הגיעו לחד-הוריות בתור אופציה ראשונה. רובן עשו מאמץ אמיתי במשך שנים למצוא לעצמן בן זוג. ומה לעשות,זה לא תמיד מצליח לכל אחת. את תרומת הזרע הן עוברות בד"כ בדקה ה90,כשכבר לא נשארת הרבה פוריות. וכן,הן בהחלט מבינות את המשמעות של ילד שיגדל בלי אבא. אז לא נותר לי אלא להעריץ את הנשים החזקות האלו.

נערך לאחרונה ע"י minimax בתאריך 25-02-2007 בשעה 09:17.
ישן 25-02-2007, 14:03
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
זו דוגמה לחוסר התערבות, לא דוגמה להתערבות
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "לדוגמא מוסד הנישואים- בכל שנה יש יותר ויותר זוגות שמתגרשים, פחות כאלה שמתחתנים."

הלחצים החברתיים על זוגות נשואים להשאר ביחד פחתו מצד אחד ומצד שני, לאנשים יש אשליה לפיה הם צריכים להיות מאושרים וכל דבר בחיים צריך להיות אידאלי (גם אם מדובר בשאיפות סותרות).
באופן עקרוני, הפתרון הוא לא לחזור אחורה (לחברה בסגנון מוסלמי, נניח) אלא להתקדם קדימה (להתעלות מעל החומרנות הקפיטליסטית, להעשות יותר מוסריים וחברתיים, להעשות מודעים יותר בתחומים כמו פסיכולוגיה ופילוסופיה וכו').
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 26-02-2007, 03:23
  משתמש זכר Oasis11 Oasis11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.01.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Oasis11 שלח הודעה דרך MSN אל Oasis11
את כל מסע התבגרות שלי עברתי ללא אבא. האם אני שונה?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אוי כמה חבל שלא נולדת מאיזו תרומת זרע(וילדות ללא דמות אב), מעניין איך היית מדבר אז..."

נכון, אומנם אצלי הסיפור שונה לגמרי.
אך עדיין את מירב החינוך קיבלתי מאמא שלי. היא גידלה אותי לבד בגיל הכי קריטי.
אומנם לי יש זיכרונות, אך יחד עם זאת יש לי גם געגועים אדירים וצער רב.

אגב, בת דודה שלי , כבר נכנסה לעשור הרביעי.
כרגע היא אם חד הורית, מתרומת זרע.
היא מגדלת את הבת שלה באהבה רבה.
והילדה גדלה למופת.

אגב, אפרופו טבע, בד"כ הנקבה היא זאת שמטפלת בצאצאים לכל אורך הדרך, ולרוב גם לבד.

נערך לאחרונה ע"י Oasis11 בתאריך 26-02-2007 בשעה 03:47.
ישן 25-02-2007, 07:57
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

הנה ההטבות... חיפוש פשוט בגוגול הביא לי את זה ועוד כמה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "תגלה לי איזה תקציב מיוחד מקבלת אמא חד-הורית מבחירה?"

http://www.yarimi.net/photos/Single.htm
מהן ההטבות שמעניק חוק משפחות חד הוריות ?

לנוכח הנחת המוצא שהורה חד הורי הוא מפרנס יחיד, קיימות בחוק הוראות שנועדו להקל עליו לרכוש מקצוע, לעבוד במשרה מלאה ולרכוש דיור. החוק מעניק להורה היחיד עדיפות וקדימות ברכישת הכשרה מקצועית במסגרות הניתנות ע"י משרד העבודה והרווחה. כמו כן, וחשוב לא פחות, החוק מעניק לילד של הורה היחיד עדיפות בקבלה למעונות יום וכן הנחות בתשלום עבור מעונות אלה. החוק גם מעניק להורה היחיד הלוואה מוגדלת מטעם המדינה לרכישת דירה, ובנוסף לכך, משרד השיכון מעניק לו סיוע בשכר דירה לתקופה מסויימת. יובהר וידגש כי הטבות אלה כפופות למבחנים מקדמיים ובהם נבדק גובה הכנסה, רכוש ועוד פרמטרים רלוונטיים.

האם ילד להורה יחיד זכאי למענק לימודים ?

לנוכח ההוצאה הגדולה הנדרשת לספרים מחברות וציוד לימודים אחר בתחילת כל שנת לימודים, כמו גם הוצאות נוספות במהלך שנת הלימודים, הוחלט לסייע למשפחות חד הוריות במימון ההוצאות האלה. חוק הביטוח הלאומי תוקן ונקבעו בו הוראות לפיהן ילדים להורה יחיד זכאים למענק לימודים בסכום 600 ש"ח (סכום משוער) החל מגיל 6 ועד גיל 14 בשיעורים משתנים, (הסכומים המדויקים -שבין 1000 מתעדכנים מפעם לפעם).

האם הורה יחיד זכאי לגמלת הבטחת הכנסה ?

חוק הבטחת הכנסה קובע עדיפות להורה יחיד שמטפל בתינוק עד גיל שנתיים ומעניק לו גמלה חודשית החל מהולדת הילד ועד מלאת לו שנתיים. (ובמקרים מסוימים גם בשנים שלאחר מכן)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 25-02-2007 בשעה 08:02.
ישן 27-02-2007, 13:08
  משקיפה משקיפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
אני מדברת על שיוויון ערך.
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "סותר גם סותר, מבחינה לוגית..."

גזענות היא אפלית קבוצה בגלל השתייכותה הגזעית.
נהוג היום להשתמש בביטוי זה לגבי כל אפליה קבוצתית, כלאמר גם אפלייה נגד נשים היא גזענות.
אני שמחה לראות שאתה חושב שלא צריכה להיות אפלייה נגד נשים אך מייד לאחר מכן אתה חושב שלא יכל להתקיים שיוויון מלא. לא ברור לי למה בדיוק אתה מתכוון.
יש לי הרגשה שאתה מתכוון שאם אשה היא היולדת אז הטבע קבע שהיא תטפל טוב יותר בילדים והחיתול שהיא תחליף יספוג יותר טוב. כמו כן היא תדאג לצורכי הבית בכישרון רב יותר. מה שלא ברור לי (אם אמנם צדקתי וזו כוונתך) הוא מתי יהיה לה זמן לפתח קריירה כמו הגבר וגם אז להרוויח שני שליש משכרו כיוון שלצערי המעסיקים לא מתקדמים כמוך.
ישן 26-02-2007, 07:06
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

זו רק דרישה לשוויון. הרחמנות צריכה להיות לכל הצדדים.
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ואיה 'הרחמנות, הביישנות וגמילות החסדים' בדבריך?"

הנה ציטוט ממה שכתבתי:

ציטוט:
למה הן מקבלות תקציבים מיוחדים שמשפחות נורמליות לא מקבלות.

למה יש כל כך הרבה שמזייפים את החד-הוריות? בגלל שזה משתלם להם מבחינה כלכלית. השאלה היא למה החוק עשוי ככה? למה מעודדים שהכלב יהיה אבא, ומה עם המשפחות שיש להם אבא אמיתי והם לא מסוגלים להתפרנס, למה להם התאכזרו. למה נגדם היו צעקות "אם אין להם כסף - שלא ישריצו ילדים". והצעקות באו מאותו חוג שאצלם יש את הכי הרבה חד-הוריות, ובמידה מסויימת הם גם עודדו את זה.

אני לא באתי פה להרעיב אותם כמו שהם עשו לילדים החרדיים, רק הכוונה שלי להביא אותם להבנה כמה רע הם עשו כשצעקו נגד הילדים החרדיים ובפועל ממש הרעיבו אותם.

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 26-02-2007 בשעה 07:13.
ישן 26-02-2007, 18:11
  א-רשת א-רשת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.02.07
סרט איזה אוסף של חארטות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "הן החליטו ש.. הכלב יהיה האבא"

הכתבה לא מדברת על בחירה בכלב כאבא, למה סתם לסלף? בעצם אם אפשר להוציא דברים מהקשרם ולצחוק עליהם, למה לא?

מי שמקבל תמיכה מהמדינה הם נתמכי סעד. יחידניות מבחירה רחוקות מלהיות כאלו ברובן, והמסים שלהן תומכים, למעשה, גם בנתמכי סעד שמתקוממים על קיומן שלהן. ההקלות של משפחות חד הוריות שאינן נתמכות סעד הן זעומות. אלו לא החד הוריות שהתפרסמו בזכות ההפגנות האחרונות שיש להן בעל שלא מתפקד במיוחד, אלו נשים שלקחו יוזמה ועשו את זה בעצמן, בלי תלות באף אחד.

אין פה שום התערבות בטבע, יש פה כולה שינוי של התא המשפחתי המסורתי שהשמרנות מנסה לשמר בכל כוחותיה.

המבנה הזה הוא לא יותר מאשר בן כמה מאות שנים, כאשר לפני כן שלט בכיפה המודל השבטי והילדים קיבלו טיפול מצוין מכל השבט.

הצגתן של אמהות אלו כפמיניסטיות לוחמות אף היא מטופשת ומוטעית, כאשר כל שהן בחרו הוא לגדל את משפחתן לבדן באין בן זוג שאיתו התאים להן להקים משפחה.

אם בעבר נשים (וגברים) אולצו להינשא מטעמי שימור הנורמות גם אם זה גרם להם לסבל לכל יתר חייהם, הרי שהיום, כמה טוב, יש אלטרנטיבות.

נערך לאחרונה ע"י א-רשת בתאריך 26-02-2007 בשעה 18:16.
ישן 27-02-2007, 09:50
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

הנה מספרים שמדברים בעד עצמם. פורסם בYNET. בגלל חד-הוריות - גם הערבים כבר טובים מאיתנו
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי א-רשת שמתחילה ב "התופעה הזאת מבורכת ולא בעייתית משום בחינה, ויש מחקרים"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3335977,00.html
פי 2 תיקים פליליים לילדי משפחות חד-הוריות

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה והמשטרה עולה ששיעורם של נערים, שלהם נפתחו תיקים פליליים ממשפחות חד-הוריות או אלו שעלו לארץ מאתיופיה וממדינות חבר העמים - גבוה בהרבה מהממוצע באוכלוסייה. שיעור בעלי התיקים הפליליים בקרב בני נוער ערבים דומה לשיעורם אצל היהודים

מירי חסון פורסם: 04.12.06, 16:47

שיעור בני הנוער להם נפתחו תיקים פלילים במשפחות חד-הוריות כפול משיעורם באוכלוסיה. כמו כן, שיעור העבריינות בקרב בני הנוער שעלו לארץ גבוה פי 1.8 מאלו של ילידי הארץ. כך מתברר מסקר ראשון מסוגו שערכו יחדיו הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה והמשטרה, שממצאיו התפרסמו הערב (יום ב').

מהסקר עולה כי בשנת הלימודים תשס"ג נפתחו תיקים פליליים ל-23,277 לנערים וצעירים בני 12-20. תיקים אלה אינם כוללים תיקי אי-תביעה (שלא הגיעו לכתב אישום), המהווים כמחצית מהתיקים שנפתחו לאותה אוכלוסייה. מהנתונים עולה עוד כי 89.9% מבעלי התיקים הפליליים הם בנים ו-10.1% הן בנות.

בקרב בעלי התיקים הפליליים גבוהה שכיחות המשפחות החד-הוריות בהשוואה לכל האוכלוסייה. ל-14.1% מבעלי התיקים אין אב או אם, לעומת 7.5% בכל האוכלוסייה. 15.2% מבעלי התיקים הם ילדים להורים גרושים, לעומת 7.2% בכלל האוכלוסייה. עוד עולה מהנתונים כי שיעור בעלי התיקים הפליליים בגילים 12-18 בקרב הערבים דומה לשיעורם אצל היהודים.

ישן 27-02-2007, 10:18
  א-רשת א-רשת אינו מחובר  

הו, כמה מענג להתווכח עם בערות... אבל מה עם ללמוד לקרוא?
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "הנה מספרים שמדברים בעד עצמם. פורסם בYNET. בגלל חד-הוריות - גם הערבים כבר טובים מאיתנו"

לפני הבאת ציטוטים מתיז-אל-נאבי, לא מזיק ללמוד את החומר.

ידוע לך אילו נחשבות "משפחות חד הוריות" לפי החוק?

מן הסתם לא.
ובכן, אלו משפחות של הורים גרושים, משפחות עם אבות (או אמהות) נוטשים, משפחות של עולים מחבר העמים שעלו עם הורה אחד בלבד, משפחות של הורים עגונים, משפחות של זוגות חד מיניים שבהם ההורה הרשמי נחשב חד הורי, ובסוף בסוף, במספרים מזעריים - אמהות יחידניות מבחירה.

עכשיו צא ולמד לקרוא, אומרים שזה לא מזיק: "מהנתונים עולה עוד כי למצב הכלכלי בבית ההורים יש השפעה על הפשיעה בקרב בני נוער. השכר החודשי הממוצע ברוטו של האבות של בעלי התיקים הפליליים עמד על 8,168 שקלים, לעומת 11,082 שקלים בקרב אבותיהם של האוכלוסייה ללא תיקים..." וכו'.

מה המסקנה ילדים? - יפה, שמדובר במשפחות חד הוריות מהסוג ה"סטנדרטי", משפחות נחשלות בעלות אבא נוטש/לא מתפקד ברמות שונות.

לעומת זאת, הבה ונלמד דבר או שניים על ילדים לאמהות יחידניות מבחירה:

http://www.nrg.co.il/online/43/ART1/457/868.html

בספרה Raising Boys Without Men ("לגדל בנים ללא גברים", הוצאת rodale), מכריזה הכותבת בתום מחקר בן עשר שנים: "בנים שגדלו בלי אב, היא מכריזה בתום מחקר בן עשר שנים, לא רק שלא ניזוקים, הם אפילו יוצאים נשכרים מהיעדרו של אב צמוד. הם עצמאים,בטוחים בעצמם, מתוחכמים, חברותיים, בעלי קשת רחבה של תחומי עניין ויודעים לשלב בין קשיחות לרגישות. בקיצור, מודל גברי משודרג. מעבר לזה, היא טוענת שאמהות חד הוריות יכולות לשמש לבנים שלהן מודל של כוח ואסרטיביות גם מפני שהנסיבות אילצו אותן להתמודד לבדן עם קשיי החיים ."

נכון, לא נעים ולפעמים גם קשה לעכל שינויים בתפישה המחשבתית המסורתית (כמעט כמו שקשה להודות בטעות, אה? ),
גם לא תמיד נעים לשמוע שהמבנה המשפחתי השמרני שעליו גודלנו כולנו הוא לא בהכרח המבנה האופטימלי
ושגם משפחות אחרות יכולות להיות טובות לא פחות, אם לא יותר -
אבל, מה לעשות, זו המציאות.

נערך לאחרונה ע"י א-רשת בתאריך 27-02-2007 בשעה 10:38.
ישן 27-02-2007, 16:59
צלמית המשתמש של DimaX
  DimaX DimaX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.04
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי א-רשת שמתחילה ב "הו, כמה מענג להתווכח עם בערות... אבל מה עם ללמוד לקרוא?"

"בספרה Raising Boys Without Men ("לגדל בנים ללא גברים", הוצאת rodale), שיצא לפני שנה בארצות הברית ועורר סערה רבתי, מגוללת ד"ר דרקסלר את משנתה הפרובוקטיבית שמנשלת את האבות מחשיבותם וממשמעותם בחיי בניהם, וקובעת שכל דמות גברית מזדמנת יכולה למלא את תפקיד האב, וגם אם אין כזו - זה בהחלט לא נורא."
-יפה. מבינים מהפסקה הזו בבירור שהד"ר הזו היא פמיניסטית "לוחמת" ופרובוקטורית מהזן הגרוע ביותר.

"התגובות להן זכתה באמריקה השמרנית, הסוגדת לערכי המשפחה, היו אלימות כמעט-היא כונתה "פמי-נאצית" והואשמה במתן לגיטימציה לאבות לנטוש את ילדיהם. הדברים הגיעו לידי כך שנאלצה לשכור את שירותיה של חברת אבטחה."
מגיע לה. היא ידעה לאן היא נכנסת...

תוצאה שניה בחיפוש בגוגל: http://www.glennsacks.com/raising_boys_without_ev.htm

הצחיקה אותי פה הפסקה הנחמדה הזו:
"For example, Fiona’s son paints his nails, while both of Maria’s sons dance ballet. Ursula’s son chose sewing and cooking for his electives in 7th grade. Kathy's son has rejected playing baseball as being “too competitive”—no surprise, because in their local, father-led baseball league, “the better players get more playing time.” "

זה פשוט צביעות וסילוף מצד ה"ד"ר שלנו":
"For Drexler, boys raised by lesbians are a better breed than those raised by heterosexual couples. One day when Drexler was struggling to hold on to her briefcase and her bags, 11 year-old Damien saw “that I needed help and immediately offered it.” Drexler is taken aback—a boy being helpful and caring? She notes “when I thought about it later, it
clicked in my head: This is a boy being raised by two moms.” "
כל ילד שגדל במשפחה נורמאלית היה עושה את הדבר הזה. (כן, אני מתכוון בעקיפן גם אליי - מפנה מקום למבוגרים באוטובוס, עוזר למבוגרים וכו'...)

בקיצור ולסיום, מחקרה של ה" ד"ר " הזו הוא קישקוש מוחלט אשר בא מנק' מבט פמיניסטית, שונאת גברים ורצון לשנות וליצור פרובקציות ומהומות.

ישן 27-02-2007, 18:16
  א-רשת א-רשת אינו מחובר  

שיואו, כמעט השתכנעתי שהד"ר שונאת גברים
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי DimaX שמתחילה ב ""בספרה Raising Boys Without..."

עד שנזכרתי שהיא נשואה לאותו גבר במשך 36 שנה, עימו היא מגדלת בן ובת, ופשוט הגיעה למסקנה שמשפחה כמו שלה היא עולם הולך ונעלם והחליטה לבדוק את ההשלכות על הדור הבא.

נכון, יש מי שקשה לו לשמוע שעולמו הוא עולם הולך ונעלם או, לפחות, מאבד מהיותו מודל אחיד ונבחר.

מה לעשות, לא הבטיחו לנו גן של מסורתיים.

ואחרי שכינו אותה "פמיניסטית לוחמת ונאצית" ושאר ירקות, קשה להאמין שמביקורות כאלו היא היתה מתרגשת אבל היי, אל תתנו לעובדות לבלבל אתכם או לרפות את ידיכם ולנסות להוכיח עד כמה חשוב, הכרחי, בלתי ניתן לערעור, נחרץ, חד משמעי ופסקני הוא קיומו של אבא ידוע ופעיל במשפחה.

אבל מה יקרה אם יתגלה שמשפחות בעלות מבנה לא מסורתי מתפקדות לפעמים אפילו טוב יותר ממשפחות מסורתיות?

אמא'לה, פחד אלוהים.

אה, כן, עוד הצעה קומסטרוקטיבית: כל המפקפקים גם מוזמנים לבדוק אצל אמהות יחידניות מבחירה בסביבתכם (כן, יש כאלו פה ושם) עד כמה הן פמיניסטיות לוחמות או שהן פשוט בחרו כסינגליות באמהוּת כל עוד אפשר, במקום לוותר עליה.

נערך לאחרונה ע"י א-רשת בתאריך 27-02-2007 בשעה 18:40.
ישן 27-02-2007, 20:48
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
יש לפחות אידיוט אחד שיחלוק על הקביעה בדבר "מודל העל" הגברי החדש
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי א-רשת שמתחילה ב "שיואו, כמעט השתכנעתי שהד"ר שונאת גברים"

כמשקל נגד צנוע משהו לאותה טענה של ד"ר-מישהי-שכתבה-ספר עומדת גישת הפסיכואנליזה בנושא, אליבא דפרויד:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי http://en.wikipedia.org/wiki/Oedipus_complex
Freud considered the successful resolution of the Oedipus complex to be key to the development of gender roles and identity, with boys and girls resolving the conflicts differently as a result of castration anxiety and penis envy. Freud also held that the unsuccessful resolution of the Oedipus complex could result in neurosis and homosexuality.

:או ביטוי מפורש יותר לאותה טענה, מויקיפדיה העברית

ציטוט:
באופן פשטני, על פי התאוריה של פרויד, ילד הגדל במשפחה חד הורית שחסרה בה דמות אב, יהיה לו קשה יותר להשתחרר מאהבתו הילדותית לאימו, ולפתח קשר נורמלי עם בנות זוג.

ע"פ הבנתי המצומצמת (בלי ציניות) את מבנה המשפחה הקלאסית מזוית הראייה של הפסיכואנליזה, במשפחה בה קיימת מערכת יחסית רגשית בריאה בין שני ההורים ובה שני ההורים אוהבים את הילדים ומשקיעים זמן ומשאבים בגידולם וחינוכם, לילדים סיכוי גבוה יותר לגדול להיות בוגרים הטרוסקסואלים המסוגלים להקים בעצמם תא משפחתי בו יכולים לגדול בוגרים הטרוסקסואלים המסוגלים להקים תא משפחתי בו...

במשפחות חד-הוריות ובמשפחות שעטנז קשה לדמיין ילד פותר את "תסביך אדיפוס" או "תסביך אלקטרה". לילדים שלא גדלים במשפחה קלאסית תקינה צפוי סיכוי סטטיסטי גבוה יותר לאפקטים כגון:

1. קושי בניהול מערכת יחסים תקינה עם בני המין השני.
2. זהות מינית שאינה הטרוסקסואלית.
3. נובע משני הקודמים: יכולת פחותה להקים תא משפחתי קלאסי מוצלח.
4. נובע משלושת הקודמים: קשיים פסיכולוגיים עקב יכולת פחותה להשתלב בחברה בה רוב הטרוסקסואלי.
5. במקרה של משפחה חד-הורית: ההורה אנוס להתפשר על משך הזמן שהוא יכול להשקיע בילד עקב הכורח לפרנס את המשפחה כמפרנס יחיד. אם מדובר בהורה קרייריסט ומוצלח מבחינה כלכלית, בהכרח ישנה התפשרות על משך הזמן בו הוא יכול לבלות עם הילד. אם מדובר בהורה שעובד פחות ומשקיע יותר זמן בילד: בהכרח קיימת הבעיה של הכנסה מצומצמת.

משפחה חד-הורית יכולה לעבוד, אך מדובר במבנה בעייתי בעל חסרונות מובנים רבים. ללא ספק, משפחה חד-הורית היא נחותה ע"פ הגדרה ממשפחה תקינה, כשמדובר בחברה בה יש רוב של משפחות תקינות. לפיכך, אין לעודד את התופעה.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 28-02-2007, 08:10
  א-רשת א-רשת אינו מחובר  

מעניין אם שמת לב שהתגובה לא הופנתה אליך.
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "כן כן ספרי לנו מה היה אז..."

(בעצם, אולי זה באג של מי שגדל במשפחה מסורתית ומסיבותיו שלו מאויים מאלטרנטיבות )

קודם כל, אולי תסביר מדוע התייחסות לנושא המשפחה הפטריכאלית גורמת לך לקפוץ כה גבוה? האם שמעת במילה כלשהי מדברי פסילה של המבנה הזה? האם שמעת שלילה שלו? מי אמר שהמשפחה הפטריאכלית היא רעה? מה פתאום רעה? היא בסה"כ עוד אלטרנטיבה טובה מאד כשהיא מתפקדת, ורעה מאד כשהיא לא מתפקדת. בדיוק כמו אלטרנטיבות אחרות.

מה לעשות, ושלל המדקלמים שמעטרים פה את הודעותיהם בגידופים צפויים ומשעשעים, לא מעוררים בי רצון לבזבז עליהם את זמני.

למרות זאת, עבור קוראים מזדמנים שבכ"ז מתעניינים בנושא באופן פחות מאויים, יותר פתוח ללמידה ולבדיקה וראויים לתגובה, להלן מחקרים שכדאי לקרוא ובזאת אסיים:

(אלבק, ש. (1993). "אמהות לא נשואות מתוך בחירה", חברה ורווחה י"ד (1) (67-79
בר, א. (1989). אמהות לא נשואות מתוך בחירה: דימוי עצמי, עמדות כלפי אמהות ותפיסת הילד, השוואה עם אמהות נשואות. MA, רמת-גן: אוניברסיטת בר-אילן, בי"ס לעבודה סוציאלית
גרא, ג'. (1991). אמהות לא נשואות מבחירה: רמת התפתחות האגו, זהות תפקיד מינית והבטים של התפתחות מוסרית. MA: האוניברסיטה העברית, המחלקה לפסיכולוגיה
פלג, א. (1999). השוואה בין שתי קטגוריות של אמהות לא נשואות - מאב ידוע ומאב בלתי ידוע - ביכולת לאינטימיות, תחושת הלחץ ההורי, תחושת הקוהרנטיות, תמיכה חברתית ושביעות רצון. עבודה לשם קבלת תואר מוסמך. חיפה: אוניברסיטת חיפה (כאשר מנטרלים את המצב הסוציו אקונומי, ילדים במשפחות של אמהות יחידניות דומים בהישגיהם לילדים הגדלים אצל שני הורים, והם מצליחים יותר ומגיעים להישגים גבוהים בהרבה מאלו של ילדים הגדלים במשפחות של אבות חד-הוריים או במשפחות עם הורה חורג).
שיקיירסקי, ד. (1993). בחירה באמהות ללא נישואים: אמהות לא נשואות בהשוואה לאמהות נשואות. MA תל-אביב: אוניברסיטת תל-אביב, החוג לפסיכולוגיה
Bibliraz, T.J. & Raftery, A. (1999). Family structure, educational attainment and socioeconomic success: Rethinking the Pathology of matriarchy. American Journal of Sociology, 105(2) 321-365.

נערך לאחרונה ע"י א-רשת בתאריך 28-02-2007 בשעה 08:24.
ישן 28-02-2007, 08:34
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
אם תראי לי גדוף אחד שלי כאן כלפיך(בכל האשכול הנ"ל)
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי א-רשת שמתחילה ב "תודה, הבאת לי אותה בהצחקה על הבוקר"

אני אפס, אבל מכיוון שזה לא המצב- את שוב ממשיכה לכתוב שטויות כאלו אין מחר, נניח ברגע בצד את כל החוסר ידע שלך, ומלל השטויות. הבטי על סגנון התגובות שלך באשכול(eGod), רוצה לומר תלי קורה מבין ענייך.

ולגבי הטענה שלך "לא רוצה להפתח לאפשרויות חדשות"- זו רק אחת הסיבות...

"יש כאלו שרוצות לראות כרטיסיות ויש כאלה שמסתפקות בתיאורים בעל פה. אבל יש גם כאלה עם דרישות מוזרות וספציפיות שלא תמיד אפשר להיעתר להן". במרפאות הפוריות מספרים על נשים רבות שמבקשות להגשים את פנטסיית נעוריהן: מזרחיות שמבקשות אב בלונדיני תכול עיניים או אשכנזיות שחולמות על אב מזרחי שחום. לפני שלוש שנים, בהתאם לרוח הזמן, ביקשה כל נתרמת שלישית איש היי-טק."...

לגבי המאמר שם, אני לא מאמין גדול בנבואות.
לא כל אשה שמחליטה להוליד מתרומת זרע היא פמניסטית ממורמרת, רובן פשוט מפרידות בין בן זוג לבין גידול ילדים. המעוט התייחס אליך.

אני מאוד מקווה שהתופעה הזו של הורות מתרומת זרע תפסק ע"י חקיקה.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 28-02-2007 בשעה 08:42.
ישן 28-02-2007, 08:47
  א-רשת א-רשת אינו מחובר  

רק אתה יכול להעיד על עיסתך (אפס או לא אפס)
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אם תראי לי גדוף אחד שלי כאן כלפיך(בכל האשכול הנ"ל)"

ואין לי זמן או סבלנות להתחיל לבדוק את כל הודעותיך, הספיקה לי אחת שמצאתי, בה אתה "בז לכל הממורמרות הלא מסופקות רגשית" או קישקוש דומה, ולכן בהודעה זו אני חותמת - איש באמונתו יחיה.

אחרי שהבאתי מחקרים יותר מכל אחד אחר באשכול הזה, הרי ברור לשנינו שאמירתך "חוסר ידע שלך" נובעת, שוב, מאותו מקום שבעטיו אתה מרגיש מותקף משום מה.

רוצה לדבר על סיגנון? איך בדיוק מתחיל האשכול אם לא בסילוף מוחלט של כל העניין, כאילו בוחרים בכלב כאבא? ואיך הוא ממשיך?

אין לי מושג מאיפה ציטטת וכמובן שיש דרישות מוזרות בכל מגזר ובכל סיטואציה. ישנן נשים עם דרישות מוזרות בבני זוגן בדיוק באותה מידה, מה חדש בזה? כמו כן, הרי ברור וידוע שרוב היחידניות מפרידות בין זוגיות לבין ילדים וכמעט אף אחת מהן (ואני מכירה רבות רבות) לא עושה זאת מתוך אידאולוגיה.

השורה התחתונה שלי היא אחת ויחידה:

המשפחה הפטריאכלית המסורתית היא מודל שהומצא בערך ב- 200 שנה האחרונות מסיבות מסויימות. קראתי לא מזמן חוקר שצופה כי המודל הזה יהיה המודל המשפחתי בעל תוחלת החיים הקצרה ביותר מכל המודלים האחרים בעבר או בעתיד.

המשפחה המסורתית היא מודל משפחה מסויים שאם הוא טוב ומתפקד - הוא נפלא.

קיימים מודלים אלטרנטיביים אחרים של משפחות שאם הם טובים ומתפקדים - הם נפלאים.

אין עדיפות של מודל משפחתי אחד על האחר, כל עוד המשפחה חמה, תומכת, אוהבת ומתפקדת.

שני המינים זקוקים זה לזה ושום דבר לא ישנה את זה. זה לא מחייב סגידה למודל משפחתי אחד ויחיד. מודל משפחתי הוא נתון שאפשר לשחק איתו לפני הצרכים האנושיים של כל אחד ואחד.

המגמה בעולם המערבי הנאור מלמדת שהמשפחה המסורתית (אירופה וארה"ב) מאבדת את קיסמה ולשמחתנו, זה מקנה למי שמודל זה מתאים למשפחתו פחות ממודל אחר - את זכות הבחירה במודל המתאים.

בניגוד לסבינו שנאלצו, לעיתים, להיכלא בכלא זוגי חונק בשל חוסר ברירה (נורמות, קשיי פרנסה וכיו"ב) - לנו יש אפשרות לשפר את הדברים.

כדאי לשמוח על כך.

עד כאן, אליך חנוך.
יום טוב.

נערך לאחרונה ע"י א-רשת בתאריך 28-02-2007 בשעה 09:06.
ישן 28-02-2007, 19:30
  א-רשת א-רשת אינו מחובר  

שוב אתה מנסה לסלף דברים?
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "הדוגמא שנתת היא לא גידוף, ובטח שלא מתייחס אליך כפרט."

מי דיבר על הדוגמאות שנתת כעל גידוף?

דברי היו ברורים מאד: הגידוף שלך שהדגמתי הוא מילותיך שלך לפיהן אתה: "בז לכל הממורמרות הלא מסופקות רגשית".

מאיפה הציטוט הזה? מ"הארץ"?

והאמנם התא המשפחתי הגרעיני המוכר לנו כיום הוא מהתקופה הרומית?
והנישואין היו קודם לכן?
מציעה לך לבדוק את עצמך שנית.
לא מדובר על מוסד הפטריאכליות אלא על התא המשפחתי הפטריאכלי במבנה שקם אחרי המהפיכה התעשייתית.

ואמנם לא הבאתי אף מחקר?
הבאתי לפחות שישה, ולגבי אחד מהם גם נתתי תמצית מסקנות, להזכירך:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
28-02-2007, 09:10
א-רשת תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה vbmenu_register("postmenu_1886556", true);

כאשר מנטרלים את המצב הסוציו אקונומי, ילדים במשפחות של אמהות יחידניות דומים בהישגיהם לילדים הגדלים אצל שני הורים, והם מצליחים יותר ומגיעים להישגים גבוהים בהרבה מאלו של ילדים הגדלים במשפחות של אבות חד-הוריים או במשפחות עם הורה חורג.

בנוגע לרחמיך על ילדים מתרומת זרע - תחסוך אותם לעצמך.

ילדים שנולדים לנשים בוגרות, מגובשות, שמטפחות אותם בחום, אהבה ומוכנוּת גדולים עשרות מונים מזוגות הורים אחרים (הכל תלוי בתיפקוד המשפחה הספציפית ולא במבניה), הם ילדים שמחים, מטופחים, מאושרים ובריאים בגופם ובנפשם לפחות כמו כל ילד אחר.

נערך לאחרונה ע"י א-רשת בתאריך 28-02-2007 בשעה 19:32.
ישן 28-02-2007, 19:24
  א-רשת א-רשת אינו מחובר  

והנה, אתה שוב טועה ומטעה.
בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אני ניסיתי להיות הכי ברור שאני יכול...(כנראה שזה לא מספיק)"

אמנם משכתי ידי מהדיון הזה אבל ביקרתי עוד ביקורון קטן וראיתי שאתה טועה ומטעה:

ילד מתרומת זרע לא נחשב ממזר בשום צורה שהיא ע"י אף אחד.

ילד מתרומת זרע נחשב, רק על פי חלק מהפוסקים ההלכתיים, כשתוקי. על פי חלק אחר אפילו זה לא.

והכי מצחיק? אתה כותב (וזה ציטוט, כולל שגיאות הכתיב):
"מה שבטח נכון ואל כך אין חלוקי דעות כי מי שאביו אינו ידוע(בארץ תרומת זרע אנונימית), אסור לו להתחתן מכיוון שילדיו יחשבו לממזרים(חשש לגלוי עריות)" -

אממה? שיש חילוקי דיעות ועוד איך. מי שאביו אינו ידוע (ילד מתרומת זרע) ילדיו לא ייחשבו לממזרים. היום מתגבש הסדר בין הרבנות לבין בנקי הזרע לפיו יוודאו שהתורם אינו ממזר (על בסיס ספרה אחרונה בת.ז. או הסדר דומה) ואז לא תהיה שום בעיה לילד מתרומת זרע של יהודי להינשא כדמו"י.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:25

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר