לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-02-2007, 15:27
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
"קצת ציונות"- קטע מתוך הספירה לאחור לקראת הגיוס

הקטע המצורף הועבר אלי ע"י גולש שביקש להשאר בעילום שם. הגולש מלש"ב כמו רובכם, והעלה על הכתב מרחשי לבו.
הקטע הוא ספירה לאחור לקראת הגיוס, הספירה החלה החל מהיום ה30.
יש לציין שכל השמות שונו ע"מ לשמור על פרטיות הכותב. כל הזכויות שמורות לו, ובמידה ומישהו מעונין לעשות בחומר זה שימוש- אנא לפנות אלי ואני אתווך בעניין.
__________________________________________________ _____________________

בבקשה:

היום ה-26

אני לא אפתח את השיחה על עינב, כיוון שהשיחה עם יאיר במסנג'ר הייתה נוקבת וקשה היום. קיבלתי סנוקרת לפנים שאולי תעורר אותי מהאילוזיה שאני חי בה.

קצת מידע על יאיר זיו- ב-13 למרץ משתחרר סופית מצה"ל, חובש קרבי שהיה לאחרונה בלבנון.

צבא, צ.ה.ל, צבא ההגנה לישראל. המוסד שאליו אני הולך ב- 14 למרץ.השיחה עם יאיר לא הייתה נעימה בלשון המעטה, בא לי לבכות על הדברים שהוא אמר לי, אני לא יודע מה הוא חושב עליי כ"כ, אבל הוא נותן לי להתמודד עם האמת. אולי אני לא הכי מתאים להיות קרבי,אולי אני סיסי מדי?, אולי אני מפחד על עצמי יותר מדי? דברים כאלה קורים לצערי,יש לי מנגנון רחמים עצמיים מפותח ואני רוצה להשמיד אותו לפני הצבא.

השיחה התחילה בשאלות הצעירות והפעורות שלי, אני חייב להפסיק איתן ולדבר עם יאיר האחר, הבן אדם ולא החייל. כל נושא שאנחנו מדברים עליו מאוד מתומצת אם לומר את האמת, זה שניים שלושה מסרים לכל כיוון ופה זה נגמר. דיברנו על זה שצריך חברה (בראש עולה לי גילת דווקא ואורית שנראית לי רחוקה מתמיד) אני טוען שזה טוב, הוא טוען שיש חיים אזרחיים בצבא, הוא אומר את זה כי אני עדיין לא הייתי ולא חוויתי את זה.

הבלאגן בשיחה התחיל משאלה על מצב 2 על אגרופים- משהו שאסור בתכלית האיסור ע"פ פקודת מטכ"ל. שאלתי מה אני עושה, האם אני צריך לבצע? יאיר טען שאני מתבכיין, שאני עשוי משוקולד.

הוא אמר שזה נשמע כאילו אני דוגמנית שנתפסה באמצע השטח ללא ערכות האיפור שלה ולא כמו חייל קרבי.

הוא אמר לי שאני לא אמור להיות מודאג מזוטות. אם מסתכלים על התמונה הכללית רואים את זה, אני אכן מודאג משטויות במיץ כמו הידיים שלי, החבל 3. אבל בתוך תוכי אני לא יודע אם תהיה בי את האנרגיה לשים מאחורי את הכל ולהוביל קדימה. אני לא יודע אם יש בי את התעוזה של לראות את עצמי ברכס עלי טאהר ולא בתור מטייל אלא בתור חייל שאמור להכניע חיזבלונרים במארבים.

יאיר אומר ששום דבר לא צריך להדאיג אותי אלא רק דבר אחד איך אני גומר את המחבל שמולי לפני שהוא אותי.

את יאיר הרגיזה טיפת הוויתור העצמי שקיימת בי. אם לומר את האמת ואני לא יודע מדוע פלטתי שטויות כאלה, נדמה לי שאני סתם מזבל בשכל באמת. בא לי עכשיו לבכות לפרוק את כל מה שיאיר אמר לי שיכול להיות באיזשהי נקודה נכון, אבל אני אעשה הכל כדי להוכיח שקורצתי מחומר אחר, ושאני לא דוגמנית שוקולד אלא חן האמיתי בלי וואסח. אני חייב הפסקה מפרש אני חייב לעשות דברים אחרים כדי לנקות את הראש מצבא ומחשבות זדוניות שגורמות לי להיראות מגוחך בעיני יאיר. פורומי הצו"ב והמו"ס של קבוצת פרש ממלאים אותך בתחושת היי שאתה יודע הכל, אבל תיאוריות לחוד ומציאות לחוד. מעולם לא הייתי לוחם, אבל מו"ס נותן לך תחושה שאם אתה מכיר 3-4 נשקים לעומק אתה תותח, אולי רק אני מרגיש ככה.

נראה לי שאני צריך לשנות את זה, כי אני מאוד לא מבין מה הולך באמת בשטח, אני לא יודע מה הולך מבחינה גופנית אני רק יודע שיש דברים מרתיעים. רוני חזר חבול הרבה פעמים הביתה,ידיים פצועות וחתוכות, ואני נרתע מהעובדה שגם אני אסבול מזה. קלישאת "טוב למות בעד המולדת" לא עובדת פה, כי זה נהיה רציני. אני יודע שמהרגע שאשובץ לגדוד שלי בחטיבה אתן הכל, יהיו רגעי משבר אבל באמת צריך לעשות את זה גם במחיר של אצבעות חבולות כאבי גב עייפות ורעב. זה לא כי מישהו צריך לשמור על מדינת ישראל, אלא כי זה חלק מהאופי שלי להוכיח לי ולכולם שאני טוב. כי אחרי הכל, כל השנים חיכיתי לזה- להגשים קריירה צבאית עם קצונה במערך קרבי. אין דבר עילאי מזה לעניות דעתי.

סיימתי את מה שיש להגיד על הצבא, פרקתי נקווה שבעתיד יהיה טוב יותר.

__________________________________________________ _____________________

בשם פורום מו"ס, תודה לגולש על הנכונות לשתף

לקריאה על פרויקט "קצת ציונות" לחץ כאן

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-02-2007, 23:05
  NVS NVS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.07
לכל המודאגים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב ""קצת ציונות"- קטע מתוך הספירה לאחור לקראת הגיוס"

באמת שאין ממה לדאוג.
כולם חוששים ממה שהולך לקרות איתם בשירות הצבאי.
אני התגייסתי לקורס חובלים וכבר בטירונות התחלתי לחשוש מה יקרה בימ"פ כי כמו שידוע בימ"פ אין אלוהים והוא נחשב לאחד מהשלבים הקשים בצה"ל (לדעתי ולדעת רבים).
חבר שלי מהטירונות אמר לי משפט שעודד אותי מאוד והרגיע אותי.
"הרבה אנשים עשו את זה לפניך והמיליונים יעשו את זה אחריך".
אז באמת שאין מה לדאוג בהתחלה קצת קשה אבל ברגע שמתרגלים זה הופך להיות קל ובמידות מסוימות כיף.
ולא נראה לי שיש הרגשה מספקת יותר מלדעת שעברת משו ושהצלחת לסיים אותו אני לא מדבר רק על הימ"פ אלה גם על מסע קטן ומסריח או טחינה של מצב ומיליונים של דברים קטנים אחרים.
אז לכל המודאגים באמת שאין ממה לדאוג ואין מה לחשוב יותר מדי על איך אני עושה ומה אני יעשה אם??? פשוט עושים ועוברים את זה.
בהצלחה לכולם.

נ.ב:
לכל הג'ובניקים שקוראים את זה ושמחים על כך שהם ג'ובניקים.

קרבי זה הכי, אחי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:07

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר