לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-03-2007, 20:05
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
שילוב אמריקאי..
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "לדעתי רפאל הספק הגדול ביותר לאמריקאים מחוץ לארה"ב"

ברוב המערכות הללו קיים "פרטנר" מוביל אמריקאי שבלעדיו אין לרפא"ל סיכוי לזכות בחוזים מעין אלו.
כך למשל בלייטניג, חברת Northrop Grumman הינה המובילה ורפא"ל משמשת קבלן משנה עיקרי. חברת Grumman האמריקאית גם מחליפה את ערוץ ה- IR בערוץ מתוצרתה שלה שמעניק לפוד יתרונות משמעותיים לשוק האמריקאי.

במערכות "מעיל הרוח" המובילה האמריקאית הינה חברת General Dynamics וגם לה יש טכנולוגיות משלה במערכת המיועדת לשוק האמריקאי.

אינני בא לפסול את ערכן של מערכות רפא"ל, אבל חשוב להבין כיצד זוכים (ולפעמים אף מפסידים...)במכרזים גדולים כאלה בארה"ב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-03-2007, 20:45
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
חוק ?
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "זה נכון"

אינני מכיר "חוק" כזה. אבל ההגיון הביטחוני-תעשייתי -פוליטי, מכתיב כך

בורב המקרים הללו - אין החברה האמריקאית "משרד שווקי" בלבד אלא היא דורשת Added Value (ערך מוסף) מקומי. ולכן מרכיבים חשובים של מערכת כחול לבן מקבלות "גוון" אמריקאי. זאת המציאות והיא אגב איננה רעה ליהודים כלל ועיקר..

ההערה שלי נוגעת בנקודה שאני מוצא כי איננה ברורה לציבור ואף לחלק מהתעשיות הבטחוניות בארץ. כדי למכור בשוק האמריקאי - עלינו לוותר על מרכיבים מסוימים במערכות שלנו ולא להתיחס לשותף האמריקאי שבחרנו כמשרד שווק בלבד.

אלביט אכן מבינה זאת היטב דרך חברת Kollsman, EFW, VSI (ולא אינני איש אלביט).
ישן 04-03-2007, 19:41
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע חשש לניגוד אינטרסים אצל אחד המתווכים בעיסקה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "השריוניות של רפא"ל ישמשו את המרינס האמריקני בעירק"

מפקח או מתחרה
רפובליקת בננות/גיא לשם
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/haaretz.gif]
The Marker 2.3.07
בכירי רפא"ל חגגו השבוע בעקבות החלטת הצבא האמריקאי לרכוש 60 שריוניות "גולן" שפיתחה החברה בשיתוף עם החברה האמריקאית PVI. בהודעה לעיתונות לא הוזכר חלקו בעסקה של תא"ל (מיל') דוד אנגל, לשעבר ראש מנט"ק (מינהלת הטנק) במפקדת זרוע היבשה בצה"ל שעסק במסגרת תפקידו גם בפיתוח מוצרים עם רפא"ל. אנגל היה נציג החברה האמריקאית בעסקה וגזר מן הסתם עמלה נאה.
ואולם תיווך אינו העיסוק היחיד של אנגל באחרונה. עם פרישתו מהצבא מינה אותו המנכ"ל הקודם של משרד הביטחון, עמוס ירון, לתפקיד מתאם פרויקט הטנק הטורקי במשרד הביטחון. מדובר בפרויקט משותף של אלביט ותעש, שעליו מפקח אנגל מטעם המשרד ומקבל שכר בהתאם להתקדמותו. במקביל אישר לו ירון לעסוק בעבודות נוספות והוא בחר לעבוד דווקא עם רפא"ל, המתחרה הגדולה של תעש, מבלי שאיש במערכת הביטחון ירים גבה לנוכח ניגוד האינטרסים המשווע.
בתעש סירבו השבוע להתייחס לעניין, אך בכירים בתעשיות הביטחוניות ציינו כי בעבודתו חשוף אנגל לסודות מקצועיים רבים של תעש, שיוכלו לשמש את רפא"ל בתחרות ששתי החברות מנהלות בעולם. גם PVI האמריקאית שאותה הוא מייצג היא מתחרה של תעש. לעמוס ירון, שבעצמו נהפך ליועץ לתעשייה האווירית מיד עם פרישתו מתפקידו, זה לא ממש הפריע. הוא שמח לסדר לאנגל עבודה, כמקובל אצל פורשי צה"ל ומערכת הביטחון.
דוברת משרד הביטחון מסרה בתגובה: "אנגל מועסק כיועץ חיצוני. בעבר הותר לו לעסוק בתחומים אחרים מעבר לתפקידו כראש המטה במשרד ומחוצה לו ובתנאי שלא יהיה בכך ניגוד אינטרסים. מבדיקה שערכנו עם אנגל, הוא אינו מייצג ואינו קשור עסקית עם חברה המתמודדת מול התעשייה הצבאית בפרויקט כלשהו של מערכת הביטחון. אנגל מעניק ייעוץ לחברת PVI העוסקת בייצור רכבים גלגליים משוריינים לצבא האמריקאי וכן מייעץ לרפאל באותו עניין לצורך שיתוף פעולה בין PVI לרפאל במכרז עבור הצבא האמריקאי. תעש אינה משתתפת במכרז זה בדרך כלשהי. אם וכאשר ייערך מכרז של משרד הביטחון לרכישת רכבים אלה למערכת הביטחון, אנו נדאג לכך שאנגל לא יעניק ייעוץ לחברה כלשהי שתשתתף במכרז, בין כקבלן ראשי ובין כקבלן משנה".

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:08

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר