לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-02-2007, 22:29
  עומר_א עומר_א אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.02.07
שאלה בנושא "סיירת או ניירת"..בערך

אהלן,קוראים לי עומר,גלשתי בפורום כמה זמן(סתם מצאתי אותו בחיפוש פשוט לפני כמה זמן),וממש התרשמתי,אחלה מקום..
אני מתגייס במרץ,לגולני.
לפני הגיוס,כמו רבים לפני,עשיתי את כול הגיבושים האפשריים,ולא עברתי(סיבות בירוקרטיות בין היתר אבל באמת שזה לא משנה)..ובסוף "התגלגלתי" לגולני
רוב החברה שהתאמנו איתי בקבוצות הכנה ולא עברו הלכו והורידו פרופיל,ואני שומע כול הזמן דברים כמו "אל תלך לגדודים,תטחן מטבחים כול היום,זה חרא,זה להיות עובד תאילנדי",וכו..
בארץ יש איזושהיא הילה סביב כול הנושא של הסיירות למינייהם,הערצה שאני באמת לא מבין מאיפה היא באה(גם אני בתור אחד שעשה גיבושים,לא באתי מורעל יותר מדי..באמת),וזלזול אדיר בגדודים..
מספיק גם לקרוא בארכיון כאן תגובות מזלזלות,מספיק להביט מבט באתר יחידה,תפוז וכאלה כדי לראות את ה"הערכה" שזוכים שם..
הרי תכלס הגדודים עושים את כול העבודה,הם מאיישים את הפילבוקסים,המחסומים,עושים סיורים,ובתכלס מגנים על גבולות המדינה ועושים עבודה שוחקת וקשה..
זה נראה לי מבאס מאד לסגור 28 אי שם,לטחון אין סוף שעות במחסום,ולדעת שכשאתה חוזר יש אנשים שלא ידעו שאתה לוחם בכלל,ותמיד השייט יקבל את כול המבטים והלחשושים,לקרוא מה חושבים עליך..
אני יודע שזה נשמע ילדותי אולי,אבל כן,זה משהו שמעניין אותי..מה דעתכם?
*הבהרה:אין לי שום דבר אישי נגד אף אחד בשום יחידה ובשום סיירת ,כולם שם אחלה חברה שבאמת הרוויחו את מקומם ביושר..אני מעריך כול לוחם באשר הוא..אני האחרון שיש לו זכות לדבר או לשפוט מישהו כמובן.
יום טוב!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-03-2007, 15:56
  עומר_א עומר_א אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.02.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי AcidicJimmy שמתחילה ב "אמרתי את זה בעבר ואני אגיד את..."

אני חושב שהרצון לסיירות הוא ברור-הצבא עושה שטיפת מוח לציבור סטייל "הטובים לסיירת","בואו לשרת עם אחלה חברה שבעולם",והאמת שאני מבין את מה שהצבא מייצר,מה לעשות בימינו מאירים הר ציונים אין לנו,ויחידות התנדבותיות צריך למלא,אז צריך לייצר איזה הילה מסביבם..
הרי כול בחור הגיוני יבין שטייסי ח"א(חלילה שיש לי משהו נגדם) הם לאאאאאאאאאא באמת טובי בנינו,ולוחמי סיירת מטכ"ל (גם נגדם אין לי שום דבר) הם לא באמתתתתתתתתתתתת חלק מקומץ איכותי שאין שני לו,ושלוחמי שלדג הם לא באמתתתתתתתתתת איזה ציפור משונה,ושלוחמי השייטת הם לא באמתתתתתתתתתתת אנשי צפרדע שאנחנו לא ראויים לנשום את האוויר שלהם..
אבל לצערי הציבור נכנע לשטיפה הזאת ואשכרה אנשים מאמינים בזה,כמובן שהסיכה שלך היא לא מדד לכלום אני מכיר חברה שהם עובדי רס"ר שההיתי מעביר איתם שירות בכיף כבני אדם
לשאוף זה מעולה גם אני שאפתי ואני מייחל לכול אחד להגיע לאן שהוא רוצה ולא משנה אם זה סיירת מטכל גולני או אפסנאי בשייטת,אבל בחייאת נוצרה איזה תחושה שאשכרה מי שהוא פחות מסיירת הוא סתם סמרטוט(אני מכליל פה כמובן אבל זה הלך הרוח שאני שמתי לב אליו)
ישן 28-02-2007, 23:28
  stinger360 stinger360 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עומר_א שמתחילה ב "שאלה בנושא "סיירת או ניירת"..בערך"

שמע, זה קטע של תפיסה בציבור. להרבה תיכוניסטים יש גישה של סיירת או ניירת, לבוגרים יותר לפי דעתי, כבר לא. אבל שתדע שלא כל התיכוניסטים ככה ויש כאלו שהולכים לקרבי בשביל ללכת לקרבי. הרבה תיכוניסטים תופסים מאנשים שהולכים לקרבי ומעריכים אותם יותר ממה שנראה לעין... מספיק שתהיה ביום הזיכרון בבית ספר תיכון כלשהו, שכל הבוגרים החיילים מגיעים על מדים, תראה שהם כן מקבלים כבוד והערכה גם אם הם לא בסיירת.

מן הסתם אנשים יתפסו יותר ממה שנחשב יותר מובחר ו"מגניב" ו"פצצתי"... ככה זה... במיוחד אצל תיכוניסטים פעורים שלא מעניין אותם כלום חוץ מהתחת שלהם, שאצלם לרוב תמצא את הגישה של סיירת או ניירת. שוב, לא כולם ככה אבל יש הרבה כאלה...
ישן 28-02-2007, 23:54
  lama stam lama stam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
שפיץ..כל מילה ממש בול.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עומר_א שמתחילה ב "שאלה בנושא "סיירת או ניירת"..בערך"

אבל יש הסבר לכל האנדרלמוסיה סביב "זהות הלוחם",
לא סתם לוחם בגדודים הוא "לוחם גדודניק"
לא סתם לוחם "שייטת" הוא שייט.
אני מצדיק אותך שהלוחמים בגדודים עושים את רוב העבודה וטוחנים באמת.
(תן לשייט לחשוב מה עושים 28 יום בגדוד והוא ישמח שעשה הגיבוש לשייטת..לא סתם אומרים את זה)
ובאמת,באמת שהגדודים עוברים מסלול הרבה יותר קשה.(מי שלא לוחם שלא יגיב)
הם לא עושים קורסים ולא עושים להם איזה קורס צניחה שנחשב "לקשה מאוד".
טירונות,אימון קו,וותיקה,טחינה,קו,אימון,קו,קו,קו,קו,קו,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,מעצר(כייף),,,,חפשש.
הם נטו טוחנים מהגיוס ועד לחצי שנה לפני השיחרור.
אבל יש הסבר למה ההבדל,
בכל המלחמות שלנו לא הרגישו את היחידות הללו (העילית).
מצב הלחימה רב השנים שלנו הרגיל אותנו לימ"מ לשייטת לפלס"ר גולני לדובדבן לימ"ס למטכ"ל לשלדג ועוד...אי אפשר שלא לתת העדפה ליחידות הללו אחרי כל יום כמעט ששומעים בחדשות על פעולה מוצלחת של יחידה מיוחדת..עילית של צה"ל...מן הסתם שהשאיפה של ילד צעיר תהיה יחידת עילית שמציעים אותה רק ביום סיירות.
במיוחד כששומעים לפעמים שצה"ל הצבא הכי טוב בעולם והיחידות הללו חוד החנית שלו,אז ישר קופצת האמונה והרצון להגיע ליחידות הללו.
(מבחינתי) עדיף להיות לוחם יחידת עילית,שם לפחות הכל ברור יותר,אתה יוצא לפעולה בצוות קטן,מכיר את כל הנהלים,מרגיש בטוח יותר.
מקבל דו"ח ממשט' צבאית ולא עושים לך כלום בבסיס ...חחח

אבל הכי כייף זה לדעת שאתה מקומץ.
וחוץ מזה שלא יודעים כמעט כלום על יחידות העילית,זו גם סיבה להתעניין וללחוש בשקט כשרואים שלדגניק ברכבת.
ישן 01-03-2007, 14:17
  id0a id0a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.06
כנראה שאתה לוחם, אבל רשמת יותר מדי שטויות
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי lama stam שמתחילה ב "שפיץ..כל מילה ממש בול."

(תן לשייט לחשוב מה עושים 28 יום בגדוד והוא ישמח שעשה הגיבוש לשייטת..לא סתם אומרים את זה)
ובאמת,באמת שהגדודים עוברים מסלול הרבה יותר קשה.(מי שלא לוחם שלא יגיב)
הם לא עושים קורסים ולא עושים להם איזה קורס צניחה שנחשב "לקשה מאוד".
טירונות,אימון קו,וותיקה,טחינה,קו,אימון,קו,קו,קו,קו,קו,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,מעצר(כייף),,,,חפשש

מקבל דו"ח ממשט' צבאית ולא עושים לך כלום בבסיס

קודם כל, אני לא רוצה שיצא מהדברים שלי שאני לא מעריך לוחמים בגדודים, אבל, צריך להעמיד דברים על סדרם.

א. כל אחד מתרגל ללו"ז ולסגנון העבודה שלו ככה ש28 של לוחם בקו הוא לא אותם 28 ימים של שייט.
ב. המסלול של לוחמים בגדוד הוא לא חייב להיות כמו שציינת וכן אפשר לעשות קורסים מעניינים. (מכי"ם,קצינים,סמבי"ם) ככה שהשירות שלהם יכול להיות יותר מעניין גם משירות של חייל ביחידה כלשהי.
ג. דו"ח ממ.צ בלי לעשות כלום ? גם ב"יחידת עלית" לא ישתקו על זה.
ד. ואם לא הבנת, כשיש מבצע של איזה יחידה מיוחדת אז רב הסיכויים שלא תשמע על זה ולא תדע שזה היה קיים. ככה שאין קשר בין מצב מלחמה אינטנסיבית למצב גאות ושפל.
גדוד או סיירת, זה לא משנה העיקר שאתה נהנה וחש סיפוק ממה שאתה עושה.
ישן 01-03-2007, 09:41
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06

הגישה הזו היא תולדה של תפיסת השירות הצבאי כ"אמצעי למימוש עצמי" יותר מאשר כ"חובה אזרחית". לכן, יעדיף החייל לשרת או ביחידה שמעלה את הסטאטוס החברתי שלו ואת דימויו ("סיירת"), או ביחידה שתעיק עליו כמה שפחות מבחינת הקשיים("ניירת").
אגב, הטענות שהועלו פה לגבי הגדודים מצחיקות אותי. גדוד חי"ר "רגיל" היום מצויד טוב יותר מאשר הסיירות המובחרות ביותר שאתם יכולים להעלות על הדעת בזמני (וזה לא היה כ"כ מזמן..). המלחמה בשטחים גורמת לכך שלחיילים היום יש הרבה יותר ניסיון מבצעי וגדודים מבצעים (ובצדק גמור) פעולות שבתקופת לבנון היו נשמרות ליח"טיות ומעלה.
לדעתי, הזלזול בגדודים הוא מטופש ומצביע על חוסר הבנה ובגרות.

http://www.baking.co.il

ישן 01-03-2007, 10:03
צלמית המשתמש של Suicide Commando inc
  Suicide Commando inc Suicide Commando inc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.06

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עומר_א
אהלן,קוראים לי עומר,גלשתי בפורום כמה זמן(סתם מצאתי אותו בחיפוש פשוט לפני כמה זמן),וממש התרשמתי,אחלה מקום..
אני מתגייס במרץ,לגולני.
לפני הגיוס,כמו רבים לפני,עשיתי את כול הגיבושים האפשריים,ולא עברתי(סיבות בירוקרטיות בין היתר אבל באמת שזה לא משנה)..ובסוף "התגלגלתי" לגולני
רוב החברה שהתאמנו איתי בקבוצות הכנה ולא עברו הלכו והורידו פרופיל,ואני שומע כול הזמן דברים כמו "אל תלך לגדודים,תטחן מטבחים כול היום,זה חרא,זה להיות עובד תאילנדי",וכו..
בארץ יש איזושהיא הילה סביב כול הנושא של הסיירות למינייהם,הערצה שאני באמת לא מבין מאיפה היא באה(גם אני בתור אחד שעשה גיבושים,לא באתי מורעל יותר מדי..באמת),וזלזול אדיר בגדודים..
מספיק גם לקרוא בארכיון כאן תגובות מזלזלות,מספיק להביט מבט באתר יחידה,תפוז וכאלה כדי לראות את ה"הערכה" שזוכים שם..
הרי תכלס הגדודים עושים את כול העבודה,הם מאיישים את הפילבוקסים,המחסומים,עושים סיורים,ובתכלס מגנים על גבולות המדינה ועושים עבודה שוחקת וקשה..
זה נראה לי מבאס מאד לסגור 28 אי שם,לטחון אין סוף שעות במחסום,ולדעת שכשאתה חוזר יש אנשים שלא ידעו שאתה לוחם בכלל,ותמיד השייט יקבל את כול המבטים והלחשושים,לקרוא מה חושבים עליך..
אני יודע שזה נשמע ילדותי אולי,אבל כן,זה משהו שמעניין אותי..מה דעתכם?
*הבהרה:אין לי שום דבר אישי נגד אף אחד בשום יחידה ובשום סיירת ,כולם שם אחלה חברה שבאמת הרוויחו את מקומם ביושר..אני מעריך כול לוחם באשר הוא..אני האחרון שיש לו זכות לדבר או לשפוט מישהו כמובן.
יום טוב!

מסכים איתך לגמרי. סיירת זה הכל טוב ויפה ומכובד, אבל הגדודים עושים עבודה חשובה לא פחות. הם, בעצם, אלה שעושים את רוב העבודה, כמו שאמרת - עומדים במחסומים, נמצאים במוצבים, מפטרלים בערים, עוסקים בשמירה על בטחון המדינה.

ישן 01-03-2007, 15:26
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
לא חושב שאפשר לקרוא לזה תופעה רחבה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי mark322 שמתחילה ב "את האמת, מעולם לא פגשתי משיהו..."

אבל התופעה בהחלט קיימת.
מעבר לזה שהיו לנו כמה חיילים שהיו בראש הזה, ובסופו של דבר באמת יצאו והגיעו לתפקידים חסרי חשיבות לחלוטין.

לפי דעתי יש תופעה הרבה יותר בעייתית - חיילים עם מוטיבציה גבוה לשרת ביחידה מיוחדת, שבגלל שהם הגיעו לגדוד רגיל המוטיבציה שלהם נמוכה מאוד, וזה פוגע בהכשרה שלהם, וזה מעצבן במיוחד כי אתה יודע שיש לך מישהו "מחומר טוב" אבל במקום לנצל את היכולות שלו ולהוביל את הפלוגה הוא עושה בידיוק ההפך.

זה נובע בעיקר משטויות שמכניסים להם לראש לפני הגיוס, מסבירים להם שכדי להיות טוב אתה חייב להיות בסיירת, במקום לחנך אותם להיות הכי טובים לא משנה איפה הם נמצאים.

ישן 01-03-2007, 12:47
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
זה מזכיר לי

לפני שהתגייסתי,הייתי באחת ממהכניות האלו לצבא. כולם שם היו מורעלים ורצו שייטת או מטכ"ל. רק אני ועוד אחד הודענו שיספיק לנו שריון או תותחנים. העיקר להיות בקרבי. כמובן שקיבלנו כל מיני משפטים בנוסח "שריון זה סתם טחינה. רק לשיטת יש כבוד!" ועוד כל מיני חרא חסר כל בסיס של ילדים מורעלים שלא מבינים כלום מצה"ל.

ומה קרא בסוף בצבא? אני הייתי בתפקיד סמי קרבי בגלל בעיה רפואית, הבחור השני הוא היום קצין בשריון.
ומה עם המורעלים? 2 מהם היו בסוף בגדודים ובסוף פרשו למפקדה,אחד יצא על 21 אחרי שלא עבר גיבוש יח"טיות של הנח"ל ואחד סיים כתור תומכ"ל בשייטת.

מה הנקודה? מי שבא בשביל פוזה של שייטת או שלד"ג לא מתקדם הרבה בצה"ל. מי שבא בגישה של קרבי, ולא משנה גדוד או סיירת, יותר מצליח.

ישן 01-03-2007, 15:53

אתה בכלל יודע מה קרביים עושים?
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי מגזניום שמתחילה ב "למה אתה מזלזל באנשי הניירת. לא נראה לך שיש משהו "מאחורי" החייל הקרבי שמזיז אותו?"

קצת כושר וזהו? אני לא יודע מה אתה חושב שקרביים עושים, אבל זה לא מסתכם בלרוץ בג'בלאות.

מעניין ליראות איך היית מסתדר בלעמוד עם מפה ומד קורדינטות באמצע שום מקום, ולנסות להבין איפה אתה נמצא, תוך ידיעה שסטיה בכיוון עלולה להוביל לפגיעה בכל האנשים שהולכים מאחורייך.

אם אתה מבין בכלל מה זה לקבל החלטות, בין אם אתה חייל שמתמודד עם שאלה פשוטה ייחסית שתקבע אם הוא מקבל צל"ש או טר"ש לבין אם זה מפקד, שחשיבה עמוקה היא מה שתשנה אם המשימה תהיה מוצלחת או לא.

מעניין אותי לראות איך היית מסתדר בנגמ"ש צפוף עם כמעט 10 אנשים שאחד מהם הוא המג"ד שבוחן כל תזוזה שלך, שבקרע עובדים שלושה קשרים במקביל ואתה צריך גם להקשיב להם וגם לחשב את הנתונים - שכל טעות שתעשה עלולה לעלות בחיי אדם (ואני מדבר על טעות מספרית של לכתוב 72 במקום 27 שמספיקה כדי לגרום לטעות רצינית ופגיעה בחפים מפשע או בכוחותנו.)

צריך להפעיל שכל בקרבי, וגם בקרבי ככל שתישתמש בו יותר ככה אתה תועיל יותר למדינה (אנחנו חיים בעידן אחר, אנחנו לא חבורה של פלנגות שרצים ויורים, הדרישות של הצבא היום הם שונות לחלוטין)

אני לא מזלזל בג'ובניקים, בעיקר לא באלו שהתפקיד שלהם דורש חשיבה מעבר. אבל להגיד שג'ובניק מפעיל את הראש יותר מקרבי זה שטויות, זה חשיבה צרה וחוסר הבנה של מה קרביים עושים בכלל.

וחוץ מזה, בכל ההודעה שלו הוא לא זילזל בכלל בג'ובניקים, הוא העלה את השאלה על אנשים שאומרים "הכי קרבי, או לא קרבי בכלל".

נערך לאחרונה ע"י High_Hopes בתאריך 01-03-2007 בשעה 15:55.
ישן 01-03-2007, 15:56
  מגזניום מגזניום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
אל תגיד שלא מזלזלים בחיילים עורפיים בפורום הזה.
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אתה בכלל יודע מה קרביים עושים?"

זה סטיגמה שקרית ומטעה שחיילים קרביים תורמים יותר מג'ובנקים . זה כבר הפך להיות עובדה שאף אחד
לא מתווכח עלייה.

משום מה ג'ובניק נחשב חפשן,נטל על המערכת בעוד שזה דבר שגוי .

איך האוכל והציוד מגיע לקרביים ישר לפה- מהשמיים???
איך מזמנים אותם לשיבוצים,לקורסים,לאימונים ויש שליטה מעולה על כוח אדם???בגלל שיש חיילים עורפיים כמוני ורבים אחרים שעומלים שעות על גבי שעות על מנת לטפל במשאבי האנוש. ואנחנו צריכים לערוך את הטבלאות בצורה מסודרת או לשלוח עשרות אימליים (אני אישית שולח לפעמים גם מאה) על מנת לטפל בכל מיני דרישות וצרכים שלהם כגון : שיבוצים, ציוד וכדומ".
מי מזין להם מקצועות , נתונים??....

נערך לאחרונה ע"י מגזניום בתאריך 01-03-2007 בשעה 16:04.
ישן 01-03-2007, 16:05
  הציוני האחרון הציוני האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
תגד לי איפה ת'חי?
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי מגזניום שמתחילה ב "אל תגיד שלא מזלזלים בחיילים עורפיים בפורום הזה."

זה סטיגמה שקרביים תורמים יותר?קרביים תורמים הכי הרבה בצבא הזה על מה אתה מדבר......
ואני מדבר כאחד שהיה בקרבי זמן קצר ויצא לג'וב...ואני עדיין אומר שבקרבי תורמים הרבה יותר,רק המחשבה שאתה יכול לההרג לדעתי עולה על כל דבר אחר,אל תשווה בכלל,כל אלה ממודיעין ואנשים אחרים שתורמים זה יפה מאוד,ואני מכבד את זה,אבל להשוות את זה לחייל שהולך להלחם[ולפעמים להפצע ולההרג]זה פשוט עוול.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מגזניום
זה סטיגמה שקרית ומטעה שחיילים קרביים תורמים יותר מג'ובנקים . זה כבר הפך להיות עובדה שאף אחד
לא מתווכח עלייה.

משום מה ג'ובניק נחשב חפשן,נטל על המערכת בעוד שזה דבר שגוי .

איך האוכל מגיע לקרביים ישר לפה- מהשמיים???
איך מזמנים אותם לשיבוצים,לקורסים,לאימונים ויש שליטה מעולה על כוח אדם???בגלל שיש חיילים עורפיים כמוני ורבים אחרים שעומלים שעות על גבי שעות על מנת לטפל במשאבי האנוש. ואנחנו צריכים לערוך את הטבלאות בצורה מסודרת או לשלוח עשרות אימליים (אני אישית שולח לפעמים גם מאה) על מנת לטפל בכל מיני דרישות וצרכים שלהם
מי מזין להם מקצועות , נתונים??

ישן 01-03-2007, 16:12

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי מגזניום שמתחילה ב "אל תגיד שלא מזלזלים בחיילים עורפיים בפורום הזה."

ממש לא נכון. תמיד בפורום אם מישהו טוען שעורפיים לא עושים כלום הוא חוטף שלל של תגובות אחר כך למה הוא טועה, גם מקרביים.

בשורה התחתונה, קרבי מקריב יותר מחייל עורפי, לא משנה איך תנסה לסובב את זה. העבודה שוחקת יותר, דורשת ממך מוכנות מלאה, 24 שעות, גם כשאתה ישן. אפילו כששירתתי במבצעים של הגדוד, שייחסית אמור להיות יותר קל מלוחם בפלוגה הייתי נשאר לעבוד עד 3 בבוקר כמעט כל יום, שבזמן שאני עושה עבודות משרד (כתיבת פקודות, קיום ביקורות) אני גם צריך מדיי פעם לקפוץ תוך פחות מדקה לסופת מג"ד כי בידיוק יש מטען על הגדר, ואז שחוזרים אז אתה לא חוזר לחדר לנוח, אלא חוזר לסיים את הפקודה כי בבוקר אתה כבר צריך לאשר אותה אצל המג"ד.

וכמו שאמרתי, בתקופה הזאת לי עוד היה קל ייחסית, החיילים בפלוגות שסגרו שבת היו צריכים לאבטח הפגנה כל שישי בצהריים, אבל בגלל הכוננות המוקטנת ואורך ההפגנה אחרי שהם היו צריכים לעמוד כל היום ולחטוף אבנים במקום לחזור לבסיס ולהתכונן לשבת הם נאלצו לעלות ל8 שעות במחסום, קשה לי להאמין שאתה יכול להבין את השחיקה ואת הקושי של לטחון בשבת (ו6-3 פעם בכמה שבועות זה ממש לא שחיקה)

אז שוב, אין ספק שג'ובניקים תורמים, ועובדים קשה, ולא חסר פה דוגמאות בפורום של אנשים שבאמת קרעו את התחת כל השירות. אבל זה עדיין לא מוריד מהעובדה שתפקידו של לוחם קרבי הוא קשה יותר וההקרבה שלוחם צריך לתת היא גבוה יותר.

ישן 01-03-2007, 16:02
  משתמשת נקבה מורןדברים מורןדברים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.06
לפי מה ההשוואה?
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי מגזניום שמתחילה ב "למה אתה מזלזל באנשי הניירת. לא נראה לך שיש משהו "מאחורי" החייל הקרבי שמזיז אותו?"

אני לא באמת יודעת מה אתה עושה בצבא אבל אני מאמינה שכשאתה נותן למוח שלך קצת לנוח על כוס קפה בארומה אחרי יום מפרך (בלי זלזול בכלל) בבסיס, החייל הקרבי לא משנה איפה הוא נמצא עדיין עולה לשמירה ועדיין מתרגל ועדיין טוחן את התחת שלו כדי שאתה ואני נוכל לעשות את זה.

אני לא הולכת להשוות כאן בין שירות ביחידות קרביות ובין שירות בתפקיד משרדי או אירגוני, כי לא ניתן לעשות את זה.
אבל לקום ולהגיד שתפקיד קרבי הוא תפקיד רק לשרירנים יפים שלא צריך להפעיל בו שום שריר במוח מרתיחה אותי, ועצוב לי לדעת שיש עוד אנשים חוץ ממך שחושבים ככה.

לא יודעת מתי הייתה הפעם האחרונה שאתה עמדת במחסום בכניסה למחנה פליטים והיית צריך להיות קצת מעבר לממלא פקודות בשביל האנשים ש"חיים" במקומות האלה, אבל תדע לך שזה לא קל.
הם לא משחקים שם "מלחמה" בזמן שאתה מאוד מתאמץ במשרד.

אני לא חושבת שיש מקום לזלזל בשום תפקיד בצבא, כי ככה מכונה משומנת עובדת, עם כל החלקים שלה, גם הקרביים וגם המשרדיים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:27

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר