לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-03-2007, 02:15
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי A-10 שמתחילה ב "למה אין גדר ברוב גבול ירדן מצרים"

לפני כחודשיים עשיתי מילואים על גבול מצריים.

בגזרה שלי היתה גדר, אבל לא אלקטרונית. בנקודות מסוימות היה מדובר בגדר פשוטה בגובה מטר-שניים ובאזורים אחרים בסתם רשת תלתלית שמוחזקת בין בזנ"טים. בהרבה נקודות הגדר היתה פרוצה, או שהפילו אותה, ובגדול היא לא היתה שווה הרבה.
יש שוטרים מצרים בצד השני שלא ברור מה תפקידם, אבל הגששים שלנו שדיברו איתם אמרו שהם מוכנים שישחדו אותם במגזין פליבוי או סיגריות (ועם התנאים שהם חיים בהם שם, אני לא מאשים אותם).

יש אמצעים וכוחות אחרים ("יחדות עילית" עם צעצועים על הנשק, מעילים מגניבים והרבה ווסאח) בגבול שלא צריך לפרט לגביהם, אבל בגדול גם הם לא עושים את העבודה כי המבריחים חדרו את הגבול בכל לילה שהיינו שם. בכל יום הגשש היה סופר עקבות של עשרות גמלים או ג'יפים עמוסי סחורה שחצו את הגבול אל תוך הארץ. ההצלחה הגדולה ביותר היתה תפיסה של כמה קרטוני סיגריות מזויפות שנפלו למבריחים (וכמובן שאלה מצאו את עצמם אצל נהגי ההאמר הסדירים)

יש סיורים, אבל לא יעילים בעליל, על בסיס האמר מרעיש שהמבריחים והמסתננים שומעים מקילומטרים בלילה, ללא שמשות קדמיות (לכן הלוחמים ברכב עסוקים ב99% מהזמן בלמצוא דרכים לחסום את הרוח המקפיאה). הרכב בנוי בצורה שלא מאפשרת תצפית או פריקה נוחה במקרה שנתקלים (באשכול קודם בנושא הוספתי תמונה). בכלל, ההאמר שעושים שם בו שימוש הוא תקלה אחת גדולה.

mark my words - אם יהיה נסיון נוסף לאירוע חטיפה של חיילים ישראלים אז הוא יהיה על ציר המערכת, ליד גדר הגבול עם מצריים, כשהמחבלים באים מתוך אחר מהמובלעות שאף פעם לא מסירים בהם, בשטחים המתים לתצפית, ב-ד-י-ו-ק כמו באירוע החטיפה האחרון בגבול הצפון.
כל סיור שעליתי חשבתי לעצמי שזה כל כך קל לחטוף אותנו משם כמו שעשו בלבנון שזה ממש אירוע שמזמין את עצמו.
הרתענו, צעקנו והמ"פ דפק על השולחן של אלוהים יודע מי, אבל זה לא עזר - כשסיימנו את הקו כלום לא השתנה שם ואני מתאר לעצמי שאלה שהחליפו אותנו היו חסרי תועלת כמונו.
אולי אני קצת פאסימי, אבל לדעתי זה רק עניין שאירוע כמו שתיארתי יקרה שם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:53

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר