לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-03-2007, 22:35
  צנחן לעולם צנחן לעולם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.02.07
צה"ל שלנו..

בתןר צעיר חדור מוטיבציה להתגייס קשה לי לשמוע סיפורים כאלה למי שביננו שראה "עובדה" יודע על מה אני מדבר ומי שלא אספר בקצרה: לוחמי אב"כ שביצעו ניסויים עם "גז חרדל" ןעוד כמה סוגים מסוכנים. כמה נחשפו לחומר וקיבלו סרטן בכל מיני מקומות בגוף ומחלות עצבים שונות וצה"ל כן צה"ל האדיר והנשגב בחר להתעלם ולדאוג שישתקו כי יותר היה חשוב לו הסודיות מאשר החיים של חייליו. ולא רק זה גם הסדרה "אשם במותו" שחשפה פרטים מעניינים על מידת האחריות שהצבא שלנו לוקח על עצמו.. בקיצור בתור אחד שמתגייס אוטוטו ביולי קצת מדאיג לשמוע דברים כאלה על המערכת שאני הולך לחיות בה לפחות שלוש שנים אם לא יותר..

הנה הקישור למעונייניםhttp://www.keshet-tv.com/UvdaVideoP...x?MediaID=13570

נערך לאחרונה ע"י צנחן לעולם בתאריך 01-03-2007 בשעה 23:03.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-03-2007, 22:43

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "דבר ראשון, שים לב לכך שאתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גראדיאנט
דבר ראשון, שים לב לכך שאתה מקבל מידע מצד אחד- התקשורת- החפצה ביצירת 'סקופים'. אין בידך אין כל המידע (ובמיוחד לא הצד של צה"ל בסיפור), וספק אם המידע שכן הגיע אליך, אכן נכון ולא מגמתי.

שנית, עד כמה שזה לא נעים לשמוע, לפעמים הכלל נאלץ להקריב את הפרט. תאורטית, מה עדיף- שחייל אחד יקבל פיצויים, וסוריה תדע בדיוק מה היכולות של מדינת ישראל בתחום האב"כ, או ההפך?

דבר ראשון אני במגמת תקשורת אז יש לי קצת ידע בנושא ודבר שני אם אתה היית החייל הזה עדין היית מדבר על "הקרבת הפרט"?

נערך לאחרונה ע"י צנחן לעולם בתאריך 01-03-2007 בשעה 22:46.
ישן 01-03-2007, 23:35

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "זוהי שאלה דמגוגית. האמת אינה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גראדיאנט
זוהי שאלה דמגוגית. האמת אינה נבחנת על ידיהרגשתי הסוביקטיבית. זאת אומרת, אמנם הרבה יותר קל לי לומר שעל הפרט להקריב עצמו למען הכלל- אבל גם אם אין מדובר בי, זה עדיין נכון.

ולשאלתך, כן. זו בדיוק סיבה שהייתי לוחם- סיכנתי עצמי בפועל למען מדינת ישראל. הייתי מוכן לההרג או להפצע למען הכלל. כך עושה כל לוחם בצה"ל.לא תמיד הוא יודע לגבות את זה בדיבורים יפים, אבל בפועל, זה מה שהוא עושה.

תבין לא מדובר פה על חייל שמת בקרב למען המדינה וכו' מדובר פה על פשלה של צה"ל על חייל , לוחם למען המדינה שבטח במערכת שבה שירת והיא פישלה ובגללה הוא קיבל מחלות קשות אז אוקיי הם רוצים סודיות? בסדר הוא השאיר הכל בסוד אבל הם לא טיפלו בו ,לא תמכו בו רפואית או כספית ובגלל זה 10 שנים אחרי הוא החליט לזעוק לתקשורת. לא מדובר פה על לשמור סוד מדובר פה על חייל שצה"ל לו מוכן לקחת אחריות על מה שקרה לו ולא מטפל בו.. פשוט אם נשתמש במילים קשות צה"ל נותן לו למות..

ישן 01-03-2007, 23:32
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צנחן לעולם שמתחילה ב "צה"ל שלנו.."

מבחינתי יש פה כמה בעיות:
קודם כל - אמינות התכנית "עובדה". נכון שהיו לאילנה דיין כמה הצלחות יפות, אבל בדרך כלל היא מגמתית, צהבהבה, ומכופפת את המציאות לטובת ההנחות המוקדמות שלה, ומספיק להזכר בכתבה שלה על בילדה שנהרגה בציר פילדלפי, כדי להבין עד כמה דווח יכול להיות מוטה.
דבר שני - לא תמיד אדם שחלה, נפגע דווקא ממה שהוא חושב. אם ניקח את פרשת לוחמי השייטת, הרי שבוועדה שבדקה את הנושא אנשי המקצוע (פרופסור ווילצ'ק - כימאי בעל שם, וד"ר רנרט -מומחה לסרטן), היו בדעה שלא הוכח קשר בין הצלילות למחלות, וכי התפלגות המחלה בין אנשי השייטת שחלו לא היתה שונה משאר האוכלוסיה. השופט שמגר, שאינו איש מקצוע, החליט בכל זאת כי יש קשר - למעשה מתוך הרגשת בטן ורצון של עובד סוציאלי למצוא דרך לפצות את הלוחמים. אני לא יודע אם זה המקרה שלפנינו, ויתכן שאכן במקרה האמור יש קשר ישיר, אבל אני לא מתייחס לדברים שנאמרו בתקשורת כאמינים - במיוחד לא לאילנה דיין והתכנית "עובדה - עד שלא הוכחו ע"י מקורות נוספים.

ישן 02-03-2007, 08:32

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "קשר סיבתי..."

לא למדתי פילוסופיה, החתימה שלי היא פרודיה של הקומיקאי האמריקני ג'ורג קרלין על האמרה של דקרט. (תקרא עד המילה האחרונה!)
אני לא חושב שאני משתף פעולה עם מערכת הטיוח, אני רק מנסה להסתכל על דברים בצורה אובייקטיבית. העובדה שהמערכת שלחה אנשים לצלול בקישון, או הפעילה מעבדת חל"כ בצורה רשלנית, או שלחה אנשים אל מותם בגלל מפקד אדיוט במלחמה, היא חמורה.
אבל, ופה בא האבל הגדול: אם בודקים את התפלגות מחלת הסרטן באוכלוסיה, ואצל לוחמי השייטת, ומסתבר שההתפלגות לא שונה - כלומר אחוז חולי הסרטן אצל השייטים לא גדול מזה שאצל שאר האוכלוסיה - בעצם אתה יוצר פה קבוצת אנשים בעלי זכויות יתר, בגלל שהם "מבחורינו הטובים". בגלל שאנחנו שלחנו אותם לצלול בתוך איכס רעיל, לא נותן להם שום זכות יתר על האזרח ששרת בקריה וחלה גם הוא בגיל 40. אולי זה בגלל שבבור היו דליפות של גז ראדון? אתה יכול להוכיח שלא?
לו היה הקשר מוכח, חובתה המוסרית, החוקית והערכית של המדינה היתה לתת ללוחמים את כל הטיפול - בדיוק כמו שנכה צה"ל, גם אם נפצע בתאונה, יטופל יותר מנכה שנפצע שלא עקב שירותו - כי אנחנו שלחנו אותו. אך אם שניים מאנשי ועדת שמגר - שניהם אנשי מדע - הגיעו למסקנה שלא הוכח קשר בין הדברים, ההחלטה להכיר בהם "כי הם מטובי בחורינו" היא, לדעתי, לא מוסרית כלפי חולים אחרים.
אני חייב להגיד שבמקרה שהוצג בכתבה ב"עובדה", נראה על פניו כי יש קשר - מקבץ המחלות שהאיש פיתח הוא משהו יוצא דופן. הנטיה של מערכת השיקום בצה"ל להתייחס לכל תובע כאילו הוא רוצה לשדוד ללא סיבה כסף מהמדינה מוכרת היטב. הנטיה (המטומטמת, לדעתי) של המלמ"ב להתייחס לסוג נייר הטואלט בקריה למחקר גרעיני כאל סוד מדינה ידועה גם היא. כל ההתיחסות של המערכת לאיש, אם אכן היא כמו שהכתבה מציגה, היא שערוריתית.

ישן 02-03-2007, 08:48
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי אישגדול שמתחילה ב "לא למדתי פילוסופיה, החתימה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אישגדול
אבל, ופה בא האבל הגדול: אם בודקים את התפלגות מחלת הסרטן באוכלוסיה, ואצל לוחמי השייטת, ומסתבר שההתפלגות לא שונה - כלומר אחוז חולי הסרטן אצל השייטים לא גדול מזה שאצל שאר האוכלוסיה - בעצם אתה יוצר פה קבוצת אנשים בעלי זכויות יתר, בגלל שהם "מבחורינו הטובים".

לא ממש... שאל רופאים שעוסקים בעניין והם יאמרו לך שנכון שההתפלגות של חולי סרטן בקרב השייטים דומה לזה שבכלל האוכלוסיה - אבל שהסיכוי שלאותו בן אדם יהיו שניים או שלושה סוגים שונים של סרטן במקביל (כמו אצל חלק לא מבוטל מהשייטים הנדונים) הוא מאוד מאוד מאוד נמוך, ללא משתנה סביבתי מסביר... סטטיסטיקה,, מה לעשות, היא אמנות אימפרסיוניסטית (קרא את "המדריך לטרמפיסט בגלקסיה" ותראה איך דגלאס אדמס זצ"ל מוכיח, סטטיסטית, שאין דבר כזה שנקרא "חיים").

http://www.baking.co.il

ישן 02-03-2007, 00:23

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "כל מה שכתבו לך נכון. מעבר..."

צה"ל הוא לא ארגון מושלם לכל המלשבים הצעירים שרואים אותו בורוד ומתייחסים אליו כאלוהים אני אומר לכם גם צה"ל עושה טעויות חלק אף מכוונות וגם בצה"ל נופלים חיילים קורבן לאינטרסים שונים וגם בצה"ל יושבים כמה אנשים למעלה לא כך כך נחמדים. כמו כל צבא בעולם וכל ארגון בעולם כן גם צה"ל. אני לא קורא לכולם להשתמט ההפך אני רוצה להתגייס ואני רוצה קרבי ודברים אלה אינם מרתיעים אותי אני עדין מאמין בצה"ל ואני יודע שרוב האנשים שבו הם אנשים טובים אבל אני מבקש לא להסתכל עליו כארגון מושלם כי הוא לא ושאתם תהיו בו תפעילו שיקול דעת ואל תהיו "בובות" ותיפלו קורבנות בגלל דברים כאלה.

נערך לאחרונה ע"י צנחן לעולם בתאריך 02-03-2007 בשעה 00:37.
ישן 02-03-2007, 08:31
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
צנחן לעולם...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי צנחן לעולם שמתחילה ב "צה"ל הוא לא ארגון מושלם לכל..."

קודם כל הרשה לי לברך אותך על אחת ההחלטות החשובות ביותר שקיבלת עד היום (וסביר להניח שגם בעתיד) - ההחלטה להיות לוחם בצה"ל ולהצטרף למשפחת הצנחנים, עלה והצלח.

ולגבי צה"ל - צה"ל הוא לא אדיר ונשגב, צה"ל הוא ארגון עצום וגדול שמטרתו הגנה על אזרחי ישראל. זהו הארגון הגדול ביותר במדינה, ובתור שכך גם בתוכו תמצא ראויים יותר וראויים פחות, בנוסף לכך צה"ל מונחה ע"י הוראות שמגיעות ממשרד הביטחון אשר גם בו יש ראויים יותר וראויים פחות, המונעים מסיבות פוליטיות/אגואיסטיות/כלכליות/תדמיתיות ועוד.

ולכן אין טעם לשפוט את צה"ל או את משרד הביטחון דרך משקפיים ורודים, אלא להסתכל על העולם במבט מפוקח, לעשות את הנדרש ממך בתוקף הפקודות והערכים שעליהם חונכת (ושהביאו אותך עד הלום), ובתור בוגר מגמת תקשורת לשפוט בצורה ביקורתית גם את הנאמר בערוצי התקשורת השונים - שמטרתם בשורה התחתונה היא להביא יותר רייטינג ע"מ למכור זמן פרסומת ועוד עיתונים.

בהצלחה חביבי.

ישן 02-03-2007, 10:15
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
תסלחו לי כל המצדדים בצה"ל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צנחן לעולם שמתחילה ב "צה"ל שלנו.."

צה"ל התנהג במקרה הזה ובמקרים רבים אחרים כפלנגת חאפר ולא יותר מזה.הכסת"ח הוא כ"כ גדול שזה פשוט לא יאומן.עומדים להם חבורה של קציני אב"כ בצה"ל ורופאים בעלי סיווג בטחוני ומעלימים תיק רפואי של בן אדם-מה החלטורות האלה?,את החובות שלו הם יכולים לזכור וזוכרים מעולה ,אך מה עם הזכויות?.
משהב"ט מטרטר את הבן אדם כבר 3 שנים בתירוצים כאלו ואחרים,מה רוצים שהבן אדם ימות,כאב לי הלב על הבן אדם.הוצאות כספיות אדירות וכאבי תופת והכל בגלל חבורה של חאפרים שרובצים ברפש הכסת"ח.הייתה טעות,תודו תנו לבחור מה שמגיע לו ותגידו לו תודה על זה שהיה מוכן לשרת במערך הזה בכלל.
רוב ההבטים של השפעות החומרים לא נאמרו ולא הובאו לידיעת האנשים העובדים במעבדה ומה שעוד יותר מצער הוא שהם לא בדקו בעצמם בעזרת מקורות מידע מה ההשפעה.
אנשים הפכו למשוגעים,לעקרים ולסובלים בגלל השירות הצבאי.

שבת שלום ושו"ש נעים!.

ישן 02-03-2007, 10:40
  מגזניום מגזניום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
נו מה זה לא ידוע??הצבא הוא הגוף מושחת שמצפצף על החוקים.ואם הוא רוצה הוא ימשיך לצפצף
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "תסלחו לי כל המצדדים בצה"ל"

98% ממקרי ההתאבדויות בצה"ל מטוייחות ונקבעות חד משמעית שזה אשמת החייל
אם זה ע"י כך שהוא מטייח את כל מקרי התתאבדויות או הפגיעות בחיילים. כגון : אסבסט, נחל קישון.
מה ש"עובדה"עושה היא חושפת את השחיתויות ואת העבירות החמורות שמבצעים קצינים בכירים. שאפשר לומר שהם מדרדרים את הצבא מבחינה מוסרית וערכית.
צבא שקורא לעצמו מוסרי לא מפקיר חיילים וגם צה"ל אפשר לומר שהוא מפקיר ונוטש חיילים שהקריבו עצמם למען המדינה.
למשל : חייל שנפצע במהלך השירות הצבאי ונהפך להיות נכה . הצבא ממרמר לו את החיים ומתנער מאחריות . לכן השאלה איפה האחווה של הצבא כלפי החיילים ? האם זה גוף שכלל אכפת לו מחייליו?
לפי כל התחקירים הללו אפשר לקבוע חד משמעית שלא - לצבא לא אכפת מחייליו.

או שייתכן שזה נורמלי ומוסרי שכך צבא נוהג כלפי חייליו ?

תחקיר עובדה:

http://news.nana.co.il/Article/?Art...433674&TypeID=1

נערך לאחרונה ע"י מגזניום בתאריך 02-03-2007 בשעה 10:48.
ישן 02-03-2007, 13:58
  מגזניום מגזניום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
וואלה - זה כואב מאוד שרואים כמה שהצבא התדרד מבחינה מוסרית כלפיי חייליו.
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי id0a שמתחילה ב ""לצבא לא אכפת מחייליו""

איפה הערכים ?המוסריות? אחוות האחים ?
איפה האמרה של דוד בן גוריון:
"תדע כל אם עבריה שמסרה גורל חיי בנה לידי מפקדים, ראויים לכך"- זה רלוונטי היום המשפט הזה בכלל???

בגולני חיילים לא מקבלים טיפול של קב"ן בכלל או טיפול רפואי , לא רואים משקי"ת ת"ש- איזה מין צבא זה????איזה הדרדרות!!!

חייל נשבע אמונים ונותן את הנשמה לצבא אבל הצבא "לא זורק לו לחם" שהחייל צריך אותו.???

אין מה להתפלאות למה 50% לא מתגייסים.- זה צבא העם??- זה נראה כמו צבא שחייל בשבילו הוא כמו סמרטוט.

התוכנית "עובדה" היא ממש פתחה להרבה אנשים את העיניים על מה שהולך בצה"ל.

צה"ל הוא של כולנו והפתרון הוא שצריך להחליף את קצינים מושחתים ולהביא במקומם קצינים ישרים .צריך לשנות את הגישה שחייל הוא בראש ובראשונה בן אדם.

הצבא = קצינים בכירים

נערך לאחרונה ע"י מגזניום בתאריך 02-03-2007 בשעה 14:00.
ישן 02-03-2007, 16:17
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי מגזניום שמתחילה ב "וואלה - זה כואב מאוד שרואים כמה שהצבא התדרד מבחינה מוסרית כלפיי חייליו."

אכפת לך אולי להביא עדויות לטענות שאתה מעלה:
בגולני חיילים לא מקבלים טיפול של קב"ן בכלל או טיפול רפואי , לא רואים משקי"ת ת"ש
98% ממקרי ההתאבדויות בצה"ל מטוייחות ונקבעות חד משמעית שזה אשמת החייל
צה"ל אפשר לומר שהוא מפקיר ונוטש חיילים שהקריבו עצמם למען המדינה.

צה"ל זו לא קייטנה. הוא עוסק בחומ"ס, חום/ קור, קרינה, רעש, טיסה מסוכנת, נהיגה בתנאים לא מושלמים וכו'- לא בגלל רשלנות או טפשות אלא כי ככה מתכוננים למלחמה. נכון, אנשים נפגעים. נכון, חלקם לא מקבל טיפול נאות. אבל להכפיש כללית? בצה"ל יש מפקדים מקצועיים ומסורים, ואגף השיקום במשהב"טמקבל תקציב גדול. מאוד. אל תגיד שחיילים (בכלל) מופקרים.
ישן 02-03-2007, 20:36

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אכפת לך אולי להביא עדויות..."

אני הולך להוסיף עוד משהו לגבי "ההתנהגות של צה"ל"
מהטענות של אילנה דיין, וחלק מהאנשים פה, עולה גוף מתוחכם, רב יכולות, עם קבוצות של אנשים שיושבים יומם ולילה במרתפים אפלים ומתכננים את הצעד הבא בהזנחת החיילים.
הלוואי שזה היה המצב - לפחות זה היה מוכיח איזו שהיא יעילות... כשאיבדו את התיק הרפואי שלי (ואני לא תבעתי אותם על כלום) - אילנה דיין לא אמרה שום דבר, ושום דבר לא נכתב בפורום. מה לעשות, יש ברדק.
מעבר לזה, המערכת מורכבת בהרבה מקרים מבירוקרטים, שהדבר הקשה ביותר עבורם הוא לקבל החלטות. כל עוד יש נהלים שהוא יכול לפעול בתוכם ולהיות מכוסה, הוא יתן מה שצריך בלי יותר מידי בעיות. צריך לזכור שרוב החיילים שנפגעים עקב השרות מטופלים. חלקם בצורה טובה, חלקם גרועה, חלקם מחפירה - אבל הם מטופלים. חייל שיש לו אסמכתה לכך שנפגע בשרות, יקבל את הטיפול (ואני לא רוצה כרגע לדבר על היחס שנותנים חלק מהפקידים באגף השיקום - שהוא פרשיה כאובה בפני עצמה). הבעיה מתחילה באותם מקרים, בהם הקשר קשה להוכחה, וניתן לפרש את הנתונים לכאן או לכאן. תוסיף לכך חוסר תקציבי, ואת גאוניות אנשי מלמ"ב, ואתה מקבל מרשם בדוק לאדם שלא יקבל התייחסות.

ישן 04-03-2007, 14:30
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
התשובה לפחות ממני...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי XeNo שמתחילה ב "השאלה היא אחרת"

השנים חולפות ואיתן משתנות המטרות. המדינה משתנה ומנהיגיה מתחלפים.
הצבא נשאר אותו צבא. אמה מה - הוא חייב להסתגל למה שקורה וכך יש שינויים.
תמיד היו בעיות אישיות ואחרות - רק שהתקשורת לא היתה שם והצנזורה היתה חמורה, לא היה אינטרנט לא נייד ולא גוגל תמונות של בית השימוש של הרמטכ"ל בגודל מלא.
היום הכל חשוף כמו עצב חשוף, וכל מכה כואבת. דיין רק מכה על העצב החשוף וחשוב לקחת משם את הדברים הטובים. ללמוד ולתקן.
אני חושב שזה מה שאשכנזי החליט לעשות, אנחנו נראה בקרוב.
עוד דבר: יש לחזור ולהסביר לחיילים וגם לעם שאנחנו עם הגב לקיר, עם במצב כזה יוציא מעצמו את המקסימום ויגיע לתוצאות הנדרשות. כל עוד נתפקד באופן נרפה וחסר מוטיבציה - נראה כמו בקיץ האחרון. [ולכך, אבוי, לא כדאי שוב להגיע].

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:20

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר