לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-03-2007, 13:12
  שם בדוי שם בדוי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.07
הגעה ליחידה-
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי chrysler שמתחילה ב "אהלן אחי"

אוקיי אז אני עשיתי גיבוש מטכ"ל סיימתי ולא עברתי ועשיתי ראיון צנחנים-דובדבן ואחרי הראיון נהייתי מה שנקרא "מאותר דובדבן" סתם הערה לגבי זה גם מי שלא מאותר יכול בגיבוש יחטי"ות לבקש מהמפקדים שלו בטרום טירונות להיות בקבוצה של מאותרים ולעשות גיבוש ליחידה,יש הרבה לוחמים ביחידה שלא היו מאותרים והם היום לוחמים מצוינים ככה שמי שלא מאותר ורוצה להגיע שלא יהיה שבוז הוא יכול, אחרי הראיון התגייסיתי לצנחנים ועשיתי גיבוש יחטי"ות והתקבלתי ליחידה.

בקשר לשאלה מה עדיף דובדבן או ימ"ס זה תלוי כל יחידה והאופי שלה והאנשים שלה אתה לא יכול לבדוק איזה יחידה יותר טובה כי כל אחת עושה ת'עבודה שלה.. אני בכל אופן ממליץ בחום על היחידה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-03-2007, 13:43

תשובות לכולכם.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי yoniqqq שמתחילה ב "יש לך טיפים אולי לגיבוש עצמו?"

אוקיי, לגבי טיפים לגיבוש עצמו אני יודע שזה נדוש ושזה לעוס ונמאס לשמוע את זה אבל באמת הכל בראש ובאמת מי שיתקבל יגיע למצבים שהוא לא יאמין שהוא מסוגל להם ובמיוחד מי שמתגייס במרץ 7 שהמכי"ם שלו אנשים שפיצים אחד אחד והם ידחפו אותכם לקצה גבול היכולת שלכם!
אז באמת הגיבוש הוא 3 ימים ובתכלס כדי להתקבל אתה לא צריך להיות הכי הכי שפיץ.ברור שתמיד לשאוף להיות הכי טובים ולא לוותר בחיים!!! הדבר הכי גרוע זה וויתור עצמי אבל מספיק בגיבוש להיות סביר,בוא נגיד אם מסיימים תגיבוש בקבוצה שלך 20 אז בערך חצי יתקבלו ליחידה ככה שהאחוזים הם לא מטורפים,בכל מקרה כל אחד חייב להיות מסוגל בסוף הגיבוש להתסכל על עצמו ולהגיד שהוא נתן הכל! כי וויתור עצמי זה הדבר הכי גרוע שיש ומי שיתקבל עוד ישמע את זה הרבה...
בקשר להתאבדויות זה ממש לא נכון אף אחד לא התאבד בטירונות בגלל קושי מנטלי או פיזי,יש קשיים והמסלול הוא לא לונה פארק אבל מכאן ועד להתאבד יש גבול.
הייעוד של היחידה הוא לחימה באיו"ש אז שיש מלחמה היחידה נשארת באיו"ש ולא יוצאת החוצה,בטח שלא מחוץ לגבולות המדינה,אבל אל תדאג באיו"ש תמיד יש מה לעשות...תמיד!
ישן 02-03-2007, 14:36

תשובה-
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי horani שמתחילה ב "כמה שאלות"

לגבי נפילים מיחידות אחרות, יש ביחידה מספר אנשים שנפלו מטיס,שייטת חובלים 669 מטכ"ל, בעקרון אפשר להגיע מטיס ליחידה אבל היחידה לא כ"כ אוהבת נפילים,יש אנשים שמגיעים מיחידות אחרות אבל לא כ"כ הרבה.

לגבי נשירה מהמסלול יש אנשים שנושרים ויש אנשים שמודחים, לא הרבה אבל יש בכל צוות זה שונה בעקרון הרוב הומחלט של מי שמתחיל מסלול ביחידה מסיים אותו אבל זה תלוי באיך שבנאדם מסתדר עם הצוות שלו ועם המפק"צ שלו וזה תלוי בפציעות ודברים כאלה,בעקרון ברוב המקרים מי שמתחיל מסלול ואין לו בעיות מיוחדות או חריגות מסיים ת'מסלול.

לגבי הדבר השני שכתבת יש דברים שעדיף לא לכתוב באינטרנט...

לגבי עיוורון צבעים אני לא יודע למה אי אפשר להתקבל עם עיוורון צבעים אבל אי אפשר
ישן 02-03-2007, 17:58
  Lipside Lipside אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שם בדוי שמתחילה ב "כל מי שרוצה לשאול על דובדבן שיכנס"

האם כל הסיפורים על הראש הקשה ביותר ביחידה נכונים?
האם ישנם במהלך המסלול עונשים פיזיים, ואם כן אילו?
האם זה נכון שלדובדבן 15 הרוגים, כולם מתאונות אימונים?
מהו ההרכב של היחידה? למשל - דעות פוליטיות (האם יש שמאלנים-מרכזניקים?), מוצא, מורעלות לקרבי ודעות לגבי מוסר בלחימה (למשל - מכות לעצורים או התנהגות במחסומים)?
שאלה חשובה במיוחד - האם נתקלת ביחידה במקרים שחורגים מהקוד האתי של צה"ל כגון הרבצות לעצורים ועינוי פיזי, או עידוד / מתן לגיטימציה ע"י המפקדים להתנהגות כזאת?
אני אודה לך מאוד אם תתיחס ברצינות לשאלות! תודה, ובהצלחה בהמשך הדרך.

ישן 02-03-2007, 19:26
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Lipside שמתחילה ב "אני חושב אם לנסות להגיע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lipside
אני חושב אם לנסות להגיע ליחידה, ומצד שני אני לא רוצה לשרת במקום שמחנך לערכים דפוקים או לא מוסריים. מה לעשות, גדלתי בבית שמאלני-מרכז ואני מברך על כך.
כמו כן, מקום בו הראש קשה במיוחד ומשאיר מעט מאוד חופש אמירה וביטוי לפקודים לא נראה לי מקום שטוב לשרת בו (לעומת מה שאומרים למשל על סיירת מטכ"ל. כמובן שהכל כרגע בגדר אמירות), במיוחד אם הוא כולל באופן קבוע עונשים פיזיים.

אני רק רוצה לאמת / להפריך את המיתוסים.

אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

אין טעם להתווכח על כך.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 03-03-2007, 02:24
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Lipside שמתחילה ב "אני חושב אם לנסות להגיע..."

הצבא כגוף מחנך אותך בכל מקום באותה צורה.
כל מתגייס מקבל בבקו"מ פנקס קטן עם הערכים של צה"ל ומאותו רגע עד תום 3 שנים (או יותר) השירות מתבסס על אותם ערכים.
בהכשרה מחנכים אותך אליהם.
בשירות עצמו אתה מיישם אותם.
ערכים כמו טוהר הנשק, רעות, אמינות, דבקות במטרה ועוד ועוד.
הערכים לא משתנים מיחידה ליחידה.
אין יחידות שילמדו אותך לשנוא ערבים או לירות על אזחרים תמימים(או לירות על חברים שלך).
הערכים האלו נכונים לכל צה"ל, אתה שומע במקרה אחת ל.. בעיתון על תקרית. האחת ל.. זה פעם במיליון וגם פה, כשקורה משהו לא תקין, במידת הצורך האחרי על כך משלם את המחיר.(חוץ מזה שהתקשורת כבר שכחה מזמן לתת קצת קרדיט לצה"ל כשצריך).
בנוסף, בתור חייל אתה לא מחליט פתאום לא לצאת למבצע מסויים או למלחמה בגלל שאתה חושב שאתה טהור מדיי או יפה נפש בניגוד לשאר הצוות שלך.
בתור חייל אין זמן להתעסקות בפוליטיקה ואבוי לנו אם החיילים שלנו היו מתעסקים בפוליטיקה.
אתה חייל מבצע פקודות. מבצע אותן בצורה הכי מוסרית ואנושית, אבל בכל זאת מבצע אותן ולא מתמרמר או מחליט איזו פקודה לבצע ואיזו לא לבצע.
בכל מקרה העיסקת חבילה הזאת היא TAKE IT OR LEAVE IT.
אני יודע, נשמע קצת פלצני, קצת קציני, אבל זאת האמת בסופו של דבר.
בהצלחה.

נערך לאחרונה ע"י gothic_ בתאריך 03-03-2007 בשעה 02:29.
ישן 06-03-2007, 00:54

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי the guitar man שמתחילה ב "לא נראה לי שזה המקום..."

לידיעתך -
אני מתאמן בקבוצת כושר קרבי (יובל עילם) באופן קבוע ומשקיע המון, כרגע חזרתי מגיבוש של שלושה ימים שתפס לי את כל פורים והיה ברמה של גיבוש צה"לי ואף גבוהה יותר, רק בשביל האימון, אני "קרעתי את התחת" במשך חצי שנה בערך רק בשביל לקבל זימון לצוות אוויר שלא הגיע בגלל בעיות פרופיל ואני בן לשני הורים אשר שרתו בצבא, אחד מהם סיים כסא"ל בטיס. הוא גם שמאלני-מרכז, וכרגע בניסיון להתנדב לצבא (כבר השתחרר ממילואים).

אז שתוק לפני שאתה זורק שטויות לאוויר.

עם זאת, אני לא פוסל אפשרות לא קרבית. הכל פתוח, עוד לא מאוחר.
אגב - בעונשים פיזיים הכוונה הייתה למכות והרבצות נטו, לא למצב 2 וכד' (שזה הגיוני ומתקבל, אפילו בשמחה . בחיים לא עשיתי רצוף כל כך הרבה מצב 2 כמו שעשיתי ביומיים האחרונים ואני בטוח שזאת רק ההתחלה...)

נערך לאחרונה ע"י Lipside בתאריך 06-03-2007 בשעה 00:58.
ישן 06-03-2007, 13:15

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Jay שמתחילה ב "זה שאתה ביובל עילם לא אומר..."

קודם כל, אני כן מאמין שזה נותן יתרון (מנטלי), אבל זה לדיון אחר.
הכוונה הייתה, שאני חושב שמישהו שלא מכיר אותי אומר שאני מתאים לשרת בקריה על סמך העובדה שאכפת לי מעניינים כמו גזענות, שחיתות, מעשים לא מוסריים והרג אזרחים, הוא אידיוט.

ומצטער, איש הגיטרה, אבל אין לך שום ידע יותר גדול משלי. שנינו עדיין לא התגייסנו, ולכן אף אחד מאיתנו לא יכול לקבוע אם הוא מתאים לשרת במקום כזה או אחר. לגבי ג'יי, אני לא יודע מה מצבך מבחינת שירות כך שאני לא יכול להגיב. בכל מקרה, אני אומר לך מנקודת מבט אישית שהכושר קרבי מחזק אותי מנטאלית ומכין אותי בצורה כזאת שלפני שהצטרפתי לא הייתי מסוגל לסיים גיבוש, לדוגמה. אני מאמין שיש לי יתרון אישי - כיום אני אדם מוכן יותר או לפחות מרגיש ככה, ואני מקווה ששנת השירות, הכושר קרבי וההתעניינות בפורומים כולם יתנו לי יתרון אישי שיהיה לי קל יותר להתמודד עם מה שאצטרך בצבא. אני אפילו לא מדבר על יתרון מול אחרים אלא יתרון על עצמי שלפני ההתנסויות האלו.

ישן 06-03-2007, 15:11
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Jay שמתחילה ב "לא מדבר על זה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Jay
הוא חי בגישה שיובל עילם ייתן לו ייתרון על אחרים בגיבושים, ובכך הוא יעבור כמעט בוודאות.

ועם כל הכבוד לגיבוש טיס, לא מתאמנים שנה שלמה בשביל זה . האלמנט הפיזי בגיבוש לא גדול יחסית, ובעיקר מחפשים שם תכונות אישיות. תכוון יותר לגיבושי ש13\מטכ"ל שמה המאמץ הפיזי הנדרש הוא עצום. וזה שקרעת את עצמך שנה לא מבטיח לך כלום, גם לא בטירונות. מניסיון.

לא נראה לי שאתה קורא את מה שכותבים..
הוא לרגע לא אמר שהוא נותן לו יתרון על אחרים, הוא לשניה לא כתב שהוא יעבור כמעט בוודאות, תפסיק להנפיץ...
הוא דיבר על התרומה של קורס ההכנה לעצמו, ואכן יש תרומה מכובדת לקורס טוב.
"מכל מלמדי השכלתי.."
מעדיף אישית לא לכוון לגיבוש מטכ"ל/ ש13, אני אסתפק בטייס. תודה.
אמיל.

ישן 06-03-2007, 16:19

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Jay שמתחילה ב "לא מדבר על זה"

אתה בהחלט לא קורא מילה ממה שכתבתי.
אגב, כשציינתי ש"קרעתי את התחת" לא הייתה שום כוונה למאמץ פיזי אלא לטלפונים חוזרים יום יום אל הצבא במשך חודשים, המתנות ארוכות ומעבר ממדור למדור (קד"צ, סיירות, צוות אוויר, ענף מיון רפואי, ועדה רפואית, מדור פסיכוטכני, מדור רפואה, מיטב ועוד) בשביל אותו זימון שכל מלש"ב עם קב"א כמו שלי אמור לקבל אוטומטית.

שייטת 13, מטכ"ל, 669 ושלדג פסולים לי - יש לי 64 חריג חי"ר משמע הכל חוץ מהיחידות של יום שדה.
היטיבתי לנסח את מה שאני חושב על יובל עילם (ואני ממש לא חושב שאוטומטית אעבור גיבוש) ואמיל היטיב להבין אותי ולהסביר לך (תודה!). אם לא הבנת, הקטע הפיזי, מבחינתי, תופס שם מקום מאוד קטן יחסית להכנה המנטאלית - הנפשית, והערכים אליהם מחנכים שם.

כאן נגמר הדיון. התלבשנו לבחור על האשכול המועיל שהוא פתח וזה מספיק.
אם תרצה להמשיך, אפשר לפתוח אשכול חדש או לדבר בפרטי כמו אנשים בוגרים.

ישן 03-03-2007, 19:48

תשובות לכולם...
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Shin13 שמתחילה ב "[font=Verdana]חחח אתם הזויים..."

מצטער שלא עניתי לא הייתי כל השבת ליד המחשב.
אז ככה אני יענה לפי הסדר ששאלתם.
אז כן הלוחמים ביחידה יוצאים עם אקדח מהרגע שהם סיימו מסלול וחתמו על אקדח(במסלול אין אקדח..)
בגיבוש צנחנים אתה פשוט צריך להיות טוב ושפיץ ואז כבר יסמנו אותך בתור "מאותר דובדבן".
החבר'ה ביחידה מעולים באמת אחד אחד,בד"כ ביחידות מיוחדות מגיעים אנשים טובים כי כל מי שנמצא שם זה אנשים שבחרו להגיע לשם ולא כמו בגדודים ואני חס וחלילה לא מזלזל אבל בגדודים יש אנשים שבוזים שמריגישים שהם נדפקו ונתקעו בגדוד,ביחידה מיוחדת זה לא ככה כי כל מי ששם עשה דרך מאד ארוכה כדי להגיע לשם,הת"ש ביחידה בלי עין הרע גבוה והתנאים מעולים באמת בלי להגזים לוחמים ביחידה חיים טוב,אבל החיים הטובים האלה מתחילים רק אחרי סוף מסלול אז שאף אחד לא יגיע יגיע ליחידה ויהיה בהלם למה במקום לראות סרטים במועדון הוא בקרב מגע...

לגבי המסלול,עד עכשיו המסלול היה שנה וארבע כולל קורס מכי"ם מחזורים מרץ 5 ואוג 5 עשו שנה ו2 ואחרי השנה ו2 יצאו לקורס מכי"ם לחודשיים ככה שזה היה יוצא שנה ו 2 +2 וממחזור נוב 5 שסיימו לפני כמה שבועות המסלול הוא שנה ו2 ומי שמאותר פיקוד יוצא לקורס מכי"ם כל שאר הצוות לא יוצא.

בגיבוש יחטיו"ת אני לא זוכר בדיוק אבל יש נדמה שלוש או ארבעה קבוצות מאותרים.

עכשיו לשאלות ה"ראש הקשה", אז ככה יש דברים שהיחידה היא ראש קשה אבל זה ממש לא כמו הסיפורים שלפני כמה שנים טובות (בסביבות 2002 ומטה) עונשים פיזיים - השאלה מה אתה מתכוון תיזוזים וקד"רים כן יש אבל זה כמו כל טירונות קרבית אחרת אולי קצת יותר וזה גם תלוי במכי"ם שלך,אם אתה מתכוון למכות אז לא אל תדאג אף אחד לא יתן לך אגרוף אם לא תעמוד בזמן מקסימום תזחל או תעשה שכיבות סמיכה אבל אף אחד לא יפרק לך ת'פנים...
יש קטעים של מכות אבל זה בקרב מגע וזה כמו דומה ליחידות אחרות למרות שביחידה קמ"ג זה דבר ששמים עליו דגש אבל מכות יש רק בקמ"ג ולא מעבר לזה.
לגבי ההרוגים אז כן זה נכון כל ההרוגים של היחידה הם מאימונים, וב"ה בלי עין הרע אף לוחם לא נהרג מאש מחבלים,נכון שזה לא נשמע טוב שמי שנהרג נהרג באימון אבל זה דברים שקרו לפני כמה שנים והיחידה שינתה ת'ראש שלה בדברים מסויימים ודברים כאלה לא יקרו יותר (בעז"ה..)

לגבי דעות פוליטיות זה מאד מגוון יש מכל הסוגים,שמאלניים,ימניים,מרכז דתיים חילונים קיבוצניקים מושבניקים כל הרכב האוכלוסיה הישראלית ואם אתה שואל ולא מבין איך אפשר להסתדר אז תתפלא ותדע שזה כל היופי שלמרות שכל אחד מגיע מרקע שונה צוותים כל כך מתגבשים עד שכולם מדברים אותו דבר ונשמעים אותו דבר וזה מה שיפה ביחידה ובצבא בכלל שמגיעים ממקומות שונים ומסתדרים מעולה! אבל באמת ההרכב של היחידה מכיל את כל האנשים שיש.אז גם אתה שמאלן או ימני אתה יכול למצוא את עצמך ביחידה לוחם טוב!

למה ששאלת לגבי חריגה מהקוד האתי או מכות לעצורים ודברים כאלה - אין כזה דבר! היחידה לא תומכת בשום דבר לא אתי או לא מוסרי ובחיים לא תראה לוחם של היחידה נותן מכות למבוקש אין דברים כאלה!!!! וכמובן שאין עידוד או לגיטמיציה מצד מפקדים,ממש לא!!!

לגבי דובדבנצ'יק- ליחידה אפשר להגיע עם משקפיים וזה לא משנה מה המספר שלך כל עוד הפרופיל שלך הוא 82 ומעלה אתה יכול להתקבל גם אם יש לך מספר 100... לגבי ימ"ס אין לי מושג איך זה שם ואם משקפיים זה סעיף קבלה פוסל שם.
אם אתה עושה גיבוש יחטי"ות ולא מתקבל ליחידה אז כן אתה תישאר בצנחנים וזה נכון שקשה לצאת משם,אבל אתה יכול לא להתקבל ליחידה ולהתקבל לסיירת/עורב/חה"ן/מגלן שזה מקומות לא רעים בכלל.
בקשר למה שכתבת שאתה לא שומע ברדיו על הרבה פעילויות של היחידה זה פשוט שלא כל פעילות מחליטים להודיע לתקשורת ולאכל פעם אומרים שדובדבן עשו את זה...

בקשר לקב"א- הקב"א כן קובע,אני לא יודע בדיוק כמה ואיך אבל אני יודע שזה כן שיקול.אבל תנסה לבקש לצאת לגיבוש ואולי כן יתנו לך לצאת.

עכשיו לגבי מה שShin13 אמר אז סתם שתידע אחי שאני כבר מספיק זמן ביחידה ואני לא מרץ 7 ממש לא אני הרבה הרבה לפני וזה לא שאני בא להתפז"ם או משהו כזה ממש זה לא מה שמעניין אותי בטח שלא דרך האינטרנט.. אז אני לא ממש לוחם צעיר ומה שאני עונה אתה יכול לסמוך על זה שזה נכון... אז אל תזלזל אם אתה לא יודע...אז יש לי טיפה ניסיון ואני טיפה מבין במה שאני אומר,אם לא הייתי מבין הייתי אומר שאני לא מבין זה לא בושה.

לגבי דוצדבן כמו שאמרו לך זה בדיחה על היחידה שהיו שם דו"צים (דו צדדי, ירי דו צדדי הכוונה ירי כוחותינו על כוחותינו) אז קוראים לה דוצדבן.

אם יש לכם עוד שאלות אני ישמח לענות לכם...
ישן 06-03-2007, 21:12
  Shin13 Shin13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.12.06
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי שם בדוי שמתחילה ב "תשובות לכולם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שם בדוי
מצטער שלא עניתי לא הייתי כל השבת ליד המחשב.
אז ככה אני יענה לפי הסדר ששאלתם.
אז כן הלוחמים ביחידה יוצאים עם אקדח מהרגע שהם סיימו מסלול וחתמו על אקדח(במסלול אין אקדח..)
בגיבוש צנחנים אתה פשוט צריך להיות טוב ושפיץ ואז כבר יסמנו אותך בתור "מאותר דובדבן".
החבר'ה ביחידה מעולים באמת אחד אחד,בד"כ ביחידות מיוחדות מגיעים אנשים טובים כי כל מי שנמצא שם זה אנשים שבחרו להגיע לשם ולא כמו בגדודים ואני חס וחלילה לא מזלזל אבל בגדודים יש אנשים שבוזים שמריגישים שהם נדפקו ונתקעו בגדוד,ביחידה מיוחדת זה לא ככה כי כל מי ששם עשה דרך מאד ארוכה כדי להגיע לשם,הת"ש ביחידה בלי עין הרע גבוה והתנאים מעולים באמת בלי להגזים לוחמים ביחידה חיים טוב,אבל החיים הטובים האלה מתחילים רק אחרי סוף מסלול אז שאף אחד לא יגיע יגיע ליחידה ויהיה בהלם למה במקום לראות סרטים במועדון הוא בקרב מגע...

לגבי המסלול,עד עכשיו המסלול היה שנה וארבע כולל קורס מכי"ם מחזורים מרץ 5 ואוג 5 עשו שנה ו2 ואחרי השנה ו2 יצאו לקורס מכי"ם לחודשיים ככה שזה היה יוצא שנה ו 2 +2 וממחזור נוב 5 שסיימו לפני כמה שבועות המסלול הוא שנה ו2 ומי שמאותר פיקוד יוצא לקורס מכי"ם כל שאר הצוות לא יוצא.

בגיבוש יחטיו"ת אני לא זוכר בדיוק אבל יש נדמה שלוש או ארבעה קבוצות מאותרים.

עכשיו לשאלות ה"ראש הקשה", אז ככה יש דברים שהיחידה היא ראש קשה אבל זה ממש לא כמו הסיפורים שלפני כמה שנים טובות (בסביבות 2002 ומטה) עונשים פיזיים - השאלה מה אתה מתכוון תיזוזים וקד"רים כן יש אבל זה כמו כל טירונות קרבית אחרת אולי קצת יותר וזה גם תלוי במכי"ם שלך,אם אתה מתכוון למכות אז לא אל תדאג אף אחד לא יתן לך אגרוף אם לא תעמוד בזמן מקסימום תזחל או תעשה שכיבות סמיכה אבל אף אחד לא יפרק לך ת'פנים...
יש קטעים של מכות אבל זה בקרב מגע וזה כמו דומה ליחידות אחרות למרות שביחידה קמ"ג זה דבר ששמים עליו דגש אבל מכות יש רק בקמ"ג ולא מעבר לזה.
לגבי ההרוגים אז כן זה נכון כל ההרוגים של היחידה הם מאימונים, וב"ה בלי עין הרע אף לוחם לא נהרג מאש מחבלים,נכון שזה לא נשמע טוב שמי שנהרג נהרג באימון אבל זה דברים שקרו לפני כמה שנים והיחידה שינתה ת'ראש שלה בדברים מסויימים ודברים כאלה לא יקרו יותר (בעז"ה..)

לגבי דעות פוליטיות זה מאד מגוון יש מכל הסוגים,שמאלניים,ימניים,מרכז דתיים חילונים קיבוצניקים מושבניקים כל הרכב האוכלוסיה הישראלית ואם אתה שואל ולא מבין איך אפשר להסתדר אז תתפלא ותדע שזה כל היופי שלמרות שכל אחד מגיע מרקע שונה צוותים כל כך מתגבשים עד שכולם מדברים אותו דבר ונשמעים אותו דבר וזה מה שיפה ביחידה ובצבא בכלל שמגיעים ממקומות שונים ומסתדרים מעולה! אבל באמת ההרכב של היחידה מכיל את כל האנשים שיש.אז גם אתה שמאלן או ימני אתה יכול למצוא את עצמך ביחידה לוחם טוב!

למה ששאלת לגבי חריגה מהקוד האתי או מכות לעצורים ודברים כאלה - אין כזה דבר! היחידה לא תומכת בשום דבר לא אתי או לא מוסרי ובחיים לא תראה לוחם של היחידה נותן מכות למבוקש אין דברים כאלה!!!! וכמובן שאין עידוד או לגיטמיציה מצד מפקדים,ממש לא!!!

לגבי דובדבנצ'יק- ליחידה אפשר להגיע עם משקפיים וזה לא משנה מה המספר שלך כל עוד הפרופיל שלך הוא 82 ומעלה אתה יכול להתקבל גם אם יש לך מספר 100... לגבי ימ"ס אין לי מושג איך זה שם ואם משקפיים זה סעיף קבלה פוסל שם.
אם אתה עושה גיבוש יחטי"ות ולא מתקבל ליחידה אז כן אתה תישאר בצנחנים וזה נכון שקשה לצאת משם,אבל אתה יכול לא להתקבל ליחידה ולהתקבל לסיירת/עורב/חה"ן/מגלן שזה מקומות לא רעים בכלל.
בקשר למה שכתבת שאתה לא שומע ברדיו על הרבה פעילויות של היחידה זה פשוט שלא כל פעילות מחליטים להודיע לתקשורת ולאכל פעם אומרים שדובדבן עשו את זה...

בקשר לקב"א- הקב"א כן קובע,אני לא יודע בדיוק כמה ואיך אבל אני יודע שזה כן שיקול.אבל תנסה לבקש לצאת לגיבוש ואולי כן יתנו לך לצאת.

עכשיו לגבי מה שShin13 אמר אז סתם שתידע אחי שאני כבר מספיק זמן ביחידה ואני לא מרץ 7 ממש לא אני הרבה הרבה לפני וזה לא שאני בא להתפז"ם או משהו כזה ממש זה לא מה שמעניין אותי בטח שלא דרך האינטרנט.. אז אני לא ממש לוחם צעיר ומה שאני עונה אתה יכול לסמוך על זה שזה נכון... אז אל תזלזל אם אתה לא יודע...אז יש לי טיפה ניסיון ואני טיפה מבין במה שאני אומר,אם לא הייתי מבין הייתי אומר שאני לא מבין זה לא בושה.

לגבי דוצדבן כמו שאמרו לך זה בדיחה על היחידה שהיו שם דו"צים (דו צדדי, ירי דו צדדי הכוונה ירי כוחותינו על כוחותינו) אז קוראים לה דוצדבן.

אם יש לכם עוד שאלות אני ישמח לענות לכם...

שמח שתיקנת אותי אחי..
לא זילזלתי ולא הייתי קרוב אפילו יצאתי מתוך הנחה שהבחור צעיר ביחידה ודברים כאלה..
=]

ישן 06-03-2007, 10:28
  david_chesterman david_chesterman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.05
שלח הודעה דרך ICQ אל david_chesterman שלח הודעה דרך MSN אל david_chesterman
יש לי שאלה...
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי שם בדוי שמתחילה ב "לגבי עולים חדשים-"

קודם כל, מקווה שהולך לך טוב, ומיותר להגיד איזו הערכה צריכה ליהיות לתפקיד שאתה ממלא... אז ככה: יש לי יום סיירות ביולי, הבעיה שאני לא ממש רוצה מטכ"ל, שייטת או חובלים. בעיקרון היחידה שאני הכי רוצה היא דובדבן. עכשיו, אם אני עושה יו"ס ביולי ויקבל איזה גיבוש, זה אומר שאני לא אוכל לעשות גיבוש צנחנים דובדבן כי הגיוס שלי הוא בנובמבר. השאלה היא אם נראה לך הגיוני לוותר על יו"ס כדי לעשות גיבוש צנחנים דובדבן? עוד שאלה היא אם אתה עושה גיבוש צנחנים דובדבן ובסוף לא מתקבל לדובדבן (לא מקבל מאותר או נופל בגיבוש דובדבן עצמו) לאיזה מקומות אפשר להגיע? אפשר להגיע למגלן?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:10

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר