לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-03-2007, 21:27
צלמית המשתמש של Pashut Shiryoner
  Pashut Shiryoner Pashut Shiryoner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.05
Arena
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "שאלות למומחים לגבי הטנק הקוראני (מתמונות היום)"

הטנק XK2 הוא הפיתוח הקוריאני החדש לטנק K1.
הקוראנים נוהגים לאמץ מערכות נשק שלמות, לתת להן שמות קוראנים ולייצר אותן אצלם. כך, הטנק הוא בעצם M1 אמריקאי המיוצר ברשיון של GDLS בקוריאה. ה- K2 (כרגע בפיתוח ולכן נקרא XK2) מנצל את מיטב טכנולוגיות השריון בעולם. מערכת הבק"ש היא של טנק ה- LECLERC הצרפתי, התותח והתחמושת מגרמניה ועוד...
העמוד על הצריח הוא המכ"ם של מערכת ההגנה הרוסית Arena (שפרטים עליה אתה יכול למצא למכביר גם כאן בפורום). מסביב לצריח ולתובה מפוזרים אמצעי הנגד - החזיתיים הם אלה שאתה שואל עליהם.

ה"קופסה" המרובעת במרכז הצריח היא הכוונת המרכזית (הצרפתית).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-03-2007, 12:35
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "מרשים מאד"

לנתח את הסרטון מאילו בחינות?

תנועה מהירה על מכשולים, בלי קפיצות - מאפשר לצוות הטנק לפעול לאורך זמן, בלי כאבי גב (ובעיקר - מאפשר לתותחן לירות תוך כדי תנועת הטנק בלי לקבל פנס בעין).

מה"עניין של הסיבובים" - אני מניח שהם מדגימים את הייצוב הנקודתי שהבק"ש (הצרפתי) מאפשר. אם אתה רוצה לירות לטווח של מעבר לכמה מאות מטרים תוך כדי תנועה, אתה צריך ייצוב נקודתי. בייצוב גזרתי (ישן יותר) אתה יורה לטווחים קצרים בלבד, בתנועה איטית - וגם אז אתה בדרך כלל מפספס.

אהבתי את המזקו"ם ההידראולי. יכול לעזור מאד במצבים שבהם אין לתותח מספיק הגבהה או הנמכה. אני רק לא מבין את הייתרון שבנטייה לצד ימין או שמאל. מעניין אם הטנק יכול לנוע במצב שכזה.

מה שעניין אותי במיוחד היא מערכת הטעינה האוטומטית של הטנק. במקום קרוסלה שפוגעת בשרידות בטנק, יש מן זרוע שדוחפת את הפגזים מהחלק האחורי של הצריח אל תוך התותח. אם לתחמושת יש גם blow out pannels, הרי זה פתרון נהדר. אם רק יצליחו ליצור מערכת שיודעת גם לחלוץ את הפגזים מהתותח (שתכלס, זה לא נשמע לי כזה אתגר הנדסי גדול, יחסית למערכות האחרות), אז בדור הבא של הטנקים, אפשר יהיה לשכוח מהטענים לחלוטין.
ישן 06-03-2007, 12:44
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
יש פה כל כך הרבה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "מרשים מאד"

צריך לבדוק את נחיצות כל המערכות המתוחכמות האלה מול אמינותן.
כל אחת מהמערכות הינן פקטור מיקר, ונתון משפיע על ניצול נפחי הטנק הפנימיים תוך השפעה מכרעת,לטעמי, על הזב"ת (זמן בין תקלות), הנדסת האנוש ומגורמי חלוקת הקשב בזמן התיפעול, כמו גם ההכשרות של אנשי הצוות.

מערכות מודרניות ומתוחכמות אינן מובילות בהכרח לפישוט ההפעלה.
ריבוי מערכות העזר וההגנה מחייב הכשרה מעמיקה של איש צוות מקצועי .

באשר לשאלות:
* התותח נותר באותו מקום גם במצב של היגוי במקום ע"מ להדגיש את יכולת העקיבה של הבק"ש. (לא נראה לי שהמט"ק או התותחן מבצעים פיצוי ע"י צידוד המשאיר את התותח נעול על המצלמה.
* מזקו"ם הידרו פניאומטי הינו יקר ומסובך. יכולת ההטיה והורדת הצדודית הינה מרשימה מאד אך ראינו אותה רק במצב סטטי. תו"ל מתאים של כניסה לעמדה ויציאה מעמדת תצפית או ירי הינן יעילות יותר.
* יצוב תותח וצידוד קיימים כבר בטנקים מיושנים יותר (חשמלי או הידראולי).
* יכולת הצליחה מוגבלת לגובה השינור. לא נראה לי שחצית מכשול מים נעשית ע"י שיגור איש צפרדע מצוייד בסרט מדידה, שכן במידה והחציה על קרקעית המכשול תהא מעבר לעומק השינור יש לצפות לבעית שליטה או שתית מים.
* היגוי בניטורל- מרשים מאד אך קיים כבר במרבית הרק"ם מזה שנים רבות.
* יכולת מעבר מדרגה ודילוג מעל תעלה קצרה הינה פונקציה של זווית הגישה והעזיבה וכן מרכז הכובד ואורך מידרך הזחל. לא מדובר ביכולת חריגה.

באשר להתרשמות הכללית, מדובר ברק"ם יקר מאד ומתוחכם בעל יכולת הישרדות אקיבית , אך לא נראה לי שבעל מיגון משמעותי שעלול היה להוסיף מישקל ניכר. היכולת הטכנולוגית המשמעותית המוצגת בסרט, גם אם הינה COPY AND PASTE של מערכות שנרכשות מחוץ לקוריאה, ראויות לציון. השאלה הינה יכולת ההישרדות האמיתית מול תחמושת קינטית ויכולת ההריגה בהשוואה לטנקים אחרים.
אם פקטור המחיר הינו גורם משפיע הייתי מעדיף טנק נחות יותר מבחינה טכנולוגית המאפשר רכש מוגבר תוך הגברה של יכולות המיגון והישענות על בק"ש סביר.

הבחירה שלי? מרכבה 3ד בכמות גדולה על פני סימן 4 מתקדם בכמות מצומצמת יותר.
הרהורי צהרי היום...
ישן 07-03-2007, 18:39
  the flying duchman the flying duchman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל the flying duchman שלח הודעה דרך MSN אל the flying duchman
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "יש פה כל כך הרבה"

יש לסימן 4 כמה יתרונות על פני הסימן 3ד (בעיקר במיגון) שעושים אותו כדאי יותר...
בכל מקרה, בקשר לטנק הקוריאני -
העבירות לא הכי מרשימה. חציית מכושלים די סטנדרטית. נראה אותו עושה את זה על בולדרים ולא על מכשולים שהציבו לו.
השינוי תנוחה של הטנק/מזקום הידראולי נראה כמו משהו נחמד, אבל נראה לי כמו סיוט לחימושניקים וכמשהו שמבקש להתקלקל בקלות, למרות שכמו שאמרו, תוספת של זוית הגבהה/הנמכה יכול להיות מגניב (זה גם פתרות לא רע לבעיית ההנמכה של חלק מטנקי ה T לא?).
מערכת הטעינה האוטומטית מענית, אבל לפי מה שהסרטון מציג זה מצריך הבאה של התותח למיקום מסויים, משהו שיכול אפילו לפגוע בקצב האש
מישהו יודע למה הכוונה בקטע של auto aiming? האם הבק"ש של הטנק מסוגל באמת לבחור מטרות או שמדובר פה במערכת עקיבה?
ישן 06-03-2007, 12:53
  mannster mannster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.06
בתור יוצא שריון, הרי ניתוחי
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי מבקר המדינה שמתחילה ב "New Generation XK-2 Tank"

הK2 Black Panther נראה טנק נחמד מאד. מדובר בטנק הנסיוני החדש שלהם, הוא דיי יקר, משהו כמו 8.5 מליון דולר ליחידה, רוב התצוגות בסרטון לא מרשימות, כמו סיבוב פיבוט סביב עצמו, וטיפוס המכשולים שנראה לי שרוב הטנקים ממסוגלים לזה, והמרכבה מסוגלת להרבה יותר מזה.

מערכת מתלים הפנאומטית נראית מעניינת, זה בהחלט לא יכול להזיק שיהיה לך עוד זוית הנמכה לתותח, בעזרת מערכת מתלים כזו (אגב, זה לא רעיון חדש, היה טנק בשם S TANK שלא היה לו צריח כלל, והסתמך על כוון זויות הגבהה וצידוד רק עם הזחלים - שזה אגב רעיון מקורי אך דיי טפשי, איטי, ואי אפשר לירות בתנועה), אני לא יודע מה תהיה האמינות הכללית של המערכת, אבל זה יכול להיות לא נעים להתפנצ'ר בדרך לקרב (ראה מקרי סיטרואן ומערכות הידראוליות). מעניין גם מה קורה ליתרת הזחל שהבוגים התחתונים עולים (אמור להיווצר "שאריות"), אני משער שיש בוגי מתח שמשאיר אותו מתוח מספיק, אם כי הוא צריך לזוז דיי הרבה בשביל זה.

לגבי הצלילה שלו זה גם לא מרשים, ולא חדש, צריך להרכיב "שנורקל" מיוחד למפקד, כמו גם בטנקים אחרים שזה אפשרי, בתאוריה.

הגנה: מערכת הגנה אקטיבית לא הזיקה עוד לאף אחד, (הלוואי שעל המרכבות שלי במילואים היה) ויש לו שריון מורכב, וריאקטיבי.

יש לו יצוב נקודה לתותח, שזה גם נהיה סטנדרט בטנקים מודרנים, אבל נראה שיש לו מכ"מ מילימטרי בנוסף למד טווח לייזר. יש לו גם GPS.

מערכת טעינה אוטומטית מאפשרת לו לירות פגז כל 4 שניות, ויש לו 40 פגזים. לגבי טעינה אוטו' יש הטוענים שהמערכת סתם מסובכת (ועלולה ליצור מעצורים), ולא שווה את הזמני טעינה שטען טוב יכול להגיע אליה בלי הוספה של מערכות מכניות נוספות.

בשורה תחתונה, טנק מודרני מאד, בהחלט מהווה איום.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:41

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר