לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-03-2007, 22:39
  johanan87 johanan87 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי atidvt שמתחילה ב "המסקנות שלך טועות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי atidvt
המסקנות שלך טועות ומטעות........
מודם ADSL יכול להסתנכרן עם כבל 20 מטר טלפון בלי שום בעיה כל עוד מדובר בכבל איכותי והחיבורים איכותיים (הריי שאם עושים לך נקודה בקיר אחרי הכל עדיין מדובר בכבל.....וגם מהבית שלך עד המרכזיה זה כבל ואין לרוב שום מגבר בדרך)

מודם שמסרב להסתנכרן עם כבל ארוך (נגיד - מסתנכרן עם כבל של מטר, ולא מסתנכרן עם כבל של 10 מטר) מעיד לרוב על בעייה כללית בקו, במצב הזה מומלץ לפנות לבזק ולהגיד שהמודם נופל מסינכרון, לרוב תגלה מארג'ין (סיגנל\נוייס) נמוך מאוד....

לכותב השאלה : אם תכתוב איזה מודם ברשותך אני אוכל להנחות אותך איך לבדוק את עוצמת הרעשים בקו ובכך תוכל להסיק מהיכן התקלה...

או קיי, המסקנות שלי "טועות ומטעות"...
בהצלחה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-03-2007, 22:47
צלמית המשתמש של atidvt
  atidvt atidvt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אם אני לא טועה הכבל מהמרכזיה הוא twisted pair"

שימי מהמרכזיה לצומת הקרובה אולי, אבל מהעמודים לבתים רץ כבל רגיל, ולפעמים גם בין העמודים רץ כבל רגיל הוא רב גידי ועם בידוד חוץ מעובה כמובן אבל הוא עדיין רגיל

מה גם שהשחלות בתוך הקירות בבית נעשות עם כבלים רגילים לחלוטין,
ואני לא מוצא סיבה מדוע כבל שרץ מחוץ לקיר יתפקד פחות טוב,

סיבות אפשריות הן כמובן מחברים מאיכות ירודה, או כבל באיכות גרועה....אבל כבל סביר עם מחברים סבירים עובד פיקס, מניסיון (20 מטר כבל טלפון עם ECI312 מסונכרן כמו פנתר)

ושוב אם מודם מאבד סינכרון בגלל 10 מטר כבל טלפון נורמאלי כדאי לבדוק את הסיגנל נוייס - כי הכבל לא אמור להפיל אותו ברמה כזאת גם אם האיכות נגרעת (ואגב לי יש אותם נתונים בדיוק הן שזה מחובר דרך כבל ארוך והן שזה מחובר דרך קצר) אז מסיגנל נוייס תקין של 18 מארג'ין הוא יפול ל15 עדיין אין סיבה לאיבוד סינכרון
אם הוא על 11 וגם ככה מתנדנד אז כמובן שיש בעיה
ישן 07-03-2007, 21:29

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי sysadmin שמתחילה ב "אני אשמח אם תראה לי איפה..."

לא טענתי שכבל צריך להיות כזה או אחר. טענתי דבר פשוט - אם יש סנכרון עם כבל אחד, ואין סנכרון עם אחר, יש בעיה בכבל. וזהו. אלימינציה פשוטה.

אני אישית משתמש בכבל באורך 10 מטר, ואין לי בעיות סנכרון, אבל בקוים שמלכתחילה האיכות שלהם נמוכה, זה לא תמיד ככה.

וכן - בזק לא ממליצים להשתמש בכבל שארוך יותר ממטר-וחצי-שניים. אני עובד באגף תמיכה בבזק בינ"ל ומדבר עם בזק כמה עשרות פעמים בשבוע. אני לא מומחה גדול לסנכרון, היות והתפקיד שלי בעבודה לא קשור לתשתית בשום צורה, אבל אחד הדברים הראשונים שבזק בודקים לגבי חוסר סנכרון זה האם הכבל לא ארוך מדי. יכול להיות שבזק טועים, כמובן, אבל אני מניח שיש הגיון מאחורי הדברים.

האשכול הזה כבר סטה לחלוטין מהשאלה המקורית של levya1 והפך להיות מלחמת אגו מטופשת שלא ברור מי התחיל בה.

ישן 09-03-2007, 17:32
צלמית המשתמש של atidvt
  atidvt atidvt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי sysadmin שמתחילה ב "תחליט כבר מה אתה אומר. מצד..."

צודק מאה אחוז !!!

תירוצים בשקל זה הסיכום לחירטוט הזה !!

כבל יכול להיות גם 20 מטר בלי בעיה אם המודם מסתנכרן עם כבל של מטר אבל לא של 20 והכבל תקין אז הנתונים של הקו כלכך גרועים שזה הקש ששובר את גב הגמל אבל אם הנתונים תקינים לא תהיה שום בעיה ממש שום בעיה !!

ובקשר ל...johanan87 הבחור העלה בעיה, אמרת לו שבזק לא ממליצים על כבל יותר מ3 מטר, גם אם זה נכון.....מתוך הדברים שאתה אומר הבחור מבין לעצמו "אממממ באסה טוב זה מה יש מודם לא מסתנכרן עם כבל ארוך" ואז אתה בא ואומר שאצלך הוא מסתנכרן עם 10 מטר...זאת אומרת שבחרת לצטט את המלצות בזק על אף שאתה יודע שאצלך זה פועל טוב - בעצם במילים פשוטות הטעת אותו בכוונה ....זאת הרוח שאתה רוצה להשריש בפורום ? שהרסת לעצמך את הביוס ופנית לקבל עזרה בפורום חומרה רצית שיטעו אותך ?
ישן 09-03-2007, 23:10

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי atidvt שמתחילה ב "צודק מאה אחוז !!! תירוצים..."

ידידי atidvt,

הדבר היחידי שניסיתי לעשות, הוא להעלות אופציות לגבי הבעיה ש-levya1 העלה כאן. אגב, לדעתי הוא כבר נטש את הדיון מזמן, ואנחנו סתם ממשיכים להתווכח על שטויות.

כפי שציינתי, יש מספר אפשרויות:
ייתכן שהקו בעל נתונים גבוליים, ולכן ברגע שמאריכים קצת את הכבל אין סנכרון.
ייתכן גם שהקו תקין. במקרה כזה, יכול להיות שהכבל הספציפי בעייתי, ללא כל קשר לאורך שלו.

לא אני ולא אתה יכולים לדעת מה מהדברים גורם בפועל לבעיה. מסיבה זו, ציינתי את שתי האפשרויות. אני לא יודע למה הבנת מזה שמודם לא מסתנכרן עם כבל ארוך. אני בסה"כ אמרתי, שבמקרים מסויימים זה עשוי לגרום להפרעות בסנכרון, לא שזה לא עובד בכלל.

הדבר האחרון שאני אעשה זה להטעות מישהו בכוונה. אתה באמת חושב שהייתי יושב ומקדיש מזמני כדי להטעות אנשים?
בסה"כ ניסיתי לעזור לאדם ששאל שאלה, אבל ייתכן שהניסוח שלי היה קצת מורכב עבור אנשים מסויימים כאן. אני פשוט לא מוצא הסבר אחר לאי ההבנה שקרתה פה.

ואתה עוד מדבר על ה"רוח" שאנשים משרים בפורום? תעיף רגע מבט על הדרך בה אתה רושם תגובות כאן. אני לא חושב שיש לך בכלל זכות לדבר על אווירה שאנשים משרים.

ישן 09-03-2007, 22:55

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי sysadmin שמתחילה ב "תחליט כבר מה אתה אומר. מצד..."

sysadmin ידידי היקר, אני אנסה לפשט את הדברים בשבילך כדי שלא תרגיש "מוטעה".

דבר ראשון, אמרתי שכבל ארוך עלול להפריע לסנכרון.
בנוסף, אמרתי שזה לא תמיד מפריע. אצלי, למשל, אין עם זה בעיה.

לכן, על מנת להבין את הבעיה, צריך לבדוק מה בדיוק מפריע. האם זה הכבל הספציפי שבעייתי, ללא קשר לאורכו, או פשוט קו עם נתונים גבוליים, שברגע שהנתונים שלו יורדים עוד קצת, הסנכרון לא עובד.

לגבי מה שבזק אמרו - כמו שציינתי אני לא מומחה לתשתיות, ואני יוצא מנקודת הנחה שאם הם אומרים דברים הם עומדים מאחוריהם. אתה מוזמן להתקשר לבדוק איתם - 1800-340-340.
אגב, אין לי שום אינטרס להגן על בזק, אבל הם לא "מתרצים בעיות בקו", ואם יש חשש לבעיה בקו מגיע אליך טכנאי הביתה יום יומיים לאחר מכן.

ולגבי ההמלצה שלך - בדקתי את אורך הכבל שלי. להפתעתי הוא עדיין באורך 10 מטרים.

ישן 09-03-2007, 23:43
  sysadmin sysadmin אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 13.03.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי johanan87 שמתחילה ב "sysadmin ידידי היקר, אני אנסה..."

כולם רואים מה אמרת בדיוק. ואמרת דברים שיכולים להטעות, לא אותי אחד שמבין, אלא אדם
שלא מבין ולכן שואל שאלה.

הניסוח המקןרי לא היה נכון והיה מטעה. תסכים איתי אם אתה אומר לבן אדם ששואל "למה הכבל
הארוך יותר שקניתי לא עובד" דבר כמו "ד"א בבזק אומרים שאורך מקסימלי של כבל לא צריך
להיות יותר מ2 - 3 מטרים" מה לדעתך הוא אמור להבין ולחשוב?

אז נכון שעכשיו אחרי שהיעירו לך שהתשובה שלך מטעה (וד"א אף אחד לא אמר שאתה מטעה
אנשים בכוונה) אתה אומר דבר שהוא נכון (חלקית) והוא שיכול להיות גם שכבל לא טוב וגם
שבדיוק עם אורך הכבל החדש הגיע האורך הכולל למקסימום האפשרי. למה חלקית? כי לדעתי
התקלה היא בכבל ואין כלל קשר לאורך שלו.

איך אני די בטוח בזה? כי עם הגדלת האורך של הכבל פשוט צונחת המהירות המקסימלית שאפשר
לקבל על הקו. ומאחר ושינוי במהירויות הנמוכות יחסית שבזק מספקת מדובר בקילומטרים בד"כ
אז זה די סביר שאם לקוח יהיה בדיוק על הגבול של לקבל 1.5 מגה לדוגמא, אז גם עם כבל
מאריך המודם אמור להיסתנכרן על 750 קילו ביט, ואילו במקרה שלנו אין סינכרון כלל.

בעניין אורך הכבל שלך - התכוונתי רק שזה מבלבל את הבן אדם עוד יותר אם אתה אומר
דברים מנוגדים: מצד אחד בזק ממליצה על א. (לא זאת שקיבלה או רצתה לקבל מנשיא)
ואילו אתה עצמך אומר ב (שאצלך זה עובד טוב גם עם כבל של 10 מטר). זה הכל.
ישן 10-03-2007, 01:52

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי sysadmin שמתחילה ב "כולם רואים מה אמרת בדיוק...."

ציטוט:
זאת אומרת שבחרת לצטט את המלצות בזק על אף שאתה יודע שאצלך זה פועל טוב - בעצם במילים פשוטות הטעת אותו בכוונה

למעשה atidvt דווקא סבור שאני מנסה להטעות אנשים. לא ברור לי למה.

לדעתי זה די עצוב שאנשים בפורומים תוקפים ללא כל סיבה נראית לעין אנשים אחרים, שבסה"כ מנסים לעזור.

ולצורך העניין, גם אם הייתי אומר דבר שהוא שטות מוחלטת מבחינה טכנית, יש כל מיני דרכים להעיר על כך, ומה שקרה כאן פשוט הורס לי את כל הרצון לעזור לאנשים אם זה מה שיוצא מזה בסוף.

לילה טוב לכולם.

ישן 12-03-2007, 01:43
צלמית המשתמש של it5ik
  it5ik it5ik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
לשואל הראשי, ולכולם, נעשה סדר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי levya1 שמתחילה ב "אורך כבל מודם ADSL"

יש משמעות גבוהה לאורך הכבל.
* נכון שיתכן סנכרון עם כבל ארוך, אבל כבל ארוך יכול לפגום באיכות ה- UPLOAD.
* ככל שהחבילה שלך גבוהה יותר, השפעת הכבל הארוך גדולה יותר.
* בזק אכן יודעים מה הם אומרים ומומלץ להשתמש בכבל כמה שיותר קצר.

* לשאלת "הכבלים מהמרכזת הם אותם כבלים", אז זהו שהם באמת TWISTED PAIR, כלומר מלופפים, מה ששומר על איכות הרעש בקו.
* עוד גורם חשוב הוא השקע עצמו (כך גם בתשתית הכבלים, בתור טכנאי לשעבר). אם תחבר מודם עם כבל באורך 20 מטר לשקע, תתכן נפילה, אך אם תחבר שקע לשקע אחר ע"י כבל באורך 20 מטר, ולשקע החדש תחבר את המודם, יהיה פחות סיכוי לנפילה.

* בבעית סנכרון מומלץ לוודא כי כל מכשיר שמתחבר לשקע טלפון (טלפונים, פקס, YES, אזעקה) מחובר דרך הפילטר (מסנן ADSL) שבזק מספקת. אם ישנה בעיה מומלץ לנתק את כולם חוץ מהמודם לשלול בעית פילטר תקול. יתכן גם כי פילטר המודם תקול.

בברכת לילה טוב (כבר בוקר) וכי ההתכתשות הזו תסתיים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:42

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר