לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-03-2007, 18:59
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
נו,
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "וטוב שכך."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RP.
מדובר פה בלא יותר מאשר ברוצח שפל.

ואני לא מבין מה ההתעקשות כל הזמן להזכיר שהוא דוקטור, זה לא עושה אותו לבן אדם יותר טוב, ולא חסרים בהיסטוריה חלאות אדם שהתאדרו בתואר "דוקטור"...
לא מכיר אף רוצח שפל שריפא והחייה אנשים. המעשה האחרון שעשה ד"ר גולדשטיין הוא כנראה המעשה המכוער ביותר שעשה בחיים. עד כמה פייר זה נראה לך להשליך ממעשהו האחרון על כל ההיסטוריה שלו כרופא שקיים את שבועת היפוקרטס והעניק טיפול רפואי לאנשים נשים וטף ללא הבדל דת גזע ומין, ולבטח הציל יותר מנפש אחת בישראל?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-03-2007, 23:37
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
הסבל שלהם לא מעניין אותי...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי רמי המקורי שמתחילה ב "מעניין איך הית מגיב אם היו הורסים לך את הפרנסה"

משום שהם הביאו אותו על עצמם.
הגדר והמחסומים לא נועדו כדי להתעלל בהם, אלא כדי למנוע מהם לרצוח בנו.
לפני אוסלו לא היתה גדר, לא היו מחסומים (לפחות לא ברמה של היום) ואף אחד לא הפריע להם להתפרנס בכבוד.
כשהם החליטו לרצוח יהודים בסיטונות, מדינת ישראל עשתה את הדבר המינימלי ביותר המתבקש, ויצרה איזושהי הפרדה ואיזשהם אמצעי בידוק. אם זה מפריע להם - בעיה שלהם. שיפסיקו לרצוח יהודים, והמחסומים והגדר ייעלמו.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 04-03-2007, 17:03
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
כל ערביי אי"וש חיים בבילעין??? למה לא מספרים לי שום דבר?
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "הם - ערביי איו"ש"

את המציאות באיו"ש לא צריך לתאר לי, הכרתי אותה די והותר בשירותי בסדיר ומילואים. אני מודיע לך כאן חד משמעית שחלק ניכר מהמגבלות הביטחוניות (בעיקר מחסומים מסויימים) שהטלתי עם חברי ליחידה היו נטולי כל הגיון ולא תרמו דבר וחצי דבר למניעת פיגועים. אני מבין שאין לך בעיה עם התעמרות בבני אדם רק משום שהם ערביים ובליבם ובמוחם אינם רוצים בטובתך (וגם לגבי פיגועים אין לך מה לחדש לי. הייתי לצערי הראשון שהגיע לזירת פיגוע התאבדות מסוים ואני מכיר את הנושא מקרוב) אך יש בינינו כאלו שסבורים שההתעמרות לשמה רק פוגעת בביטחון ולו משום שהיא גורמת הסטת מאמצים וכוחות שלא קיימים אצלנו בשפע.
הנקודה היא שאם ברצונך להעניש את כל ערביי איו"ש, מדוע להתעמר דווקא בתושבי הכפר בילעין שלא היה כפר עוין במיוחד? ובכל מקרה, מטרת הגדר איננה ענישה עי אם מניעת טרור ומשימה זו תושג גם בתוואי שונה שלא ימרר את חיי תחושבי המקום. לכך בחרת לא להתייחס. אני מניח שגם ברור למה.
ישן 07-03-2007, 02:52
מנהל

ועוד איך יש
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אין "התעמרות" באף אחד"

כנראה שלא שירתת מעולם בשטחים כחייל קרבי אם אינך מודע לכך שלחלק לא קטן מהמחסומים אין שום הגיון ביטחוני. לא תמיד מדובר בהתעמרות מכוונת באוכלוסיה הפלסטינית-לעיתים יש סתם שילוב של חוסר שיקול דעת ואדישות. לגבי בילעין, המקום לא סומן "סתם". הגדר בבילעין נבנתה באופן תמוה למדי. לכאורה, אין כל סיבה שקו הגדר יעבור באופן שמנתק את הכפריים מאדמותיהם. מדוע נקבע התוואי התמוהה כפי שנקבע? ככל הנראה עקב שיקולי נדל"ן (מזמן הפכה ישראל למדינת נדל"ן, כידוע). קבלנים בעלי קשרים שיעשו מליונים מהקמת שכונה חדשה על קרקעות בילעין נעזרו לשם כך ברעיון (החיובי ביותר לכשלעצמו) של גדר ההפרדה להפקעת הקרקע ועשיית מליונים. יש לעניין הזה מספיק עדויות. פקח את הראש וצא רקע ממנטרות השמאל והימין-השחיתות בישראל סביב עיסקי הנדל"ן חוצה גבולות פוליטיים-רווחי נדל"ן הניעו את יצירת כביש חוצה ישראל על התוואי השערוריתי שלו, את המדיניות של שרון ובניו וכו'. בילעין זה רק סימפטום. ואני כותב זאת אגב, למרות שאני מתעב באופן תהומי את מפגיני השמאל שם.
ישן 07-03-2007, 20:24
צלמית המשתמש של הפטריוט

צא מהבועה ותתחיל להבין
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ועוד איך יש"

הגדר והמחסומים אין מטרתם להתעמר בפלסטינים או להשפיל אותם. מטרתם למנוע מהם לרצוח בנו.
אם הם לא היו פותחים במלחמת טרור רצחנית נגדנו, לא היה צורך בגדר ובמחסומים.

מה לעשות, במלחמה יש סבל, והפלסטינים צריכים להודות לאלוהיהם כל יום ששכניהם הם היהודים, האולטרה-מוסריים, ולא האמריקאים או הבריטים, או חלילה אחיהם הערבים, שמזמן כבר היו מחסלים כל התקוממות וכל התארגנות.
כשהפיגועים ומעשי הרצח ייפסקו, לא יהיה צורך בגדר ובמחסומים.
אבל כל עוד הם ממשיכים לרצוח בנו - שיסבלו.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 07-03-2007, 21:36
מנהל

צא אתה מהבועה ותפסיק עם המנטרות
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "צא מהבועה ותתחיל להבין"

מתחזקת הערכתי שאינך מכיר כלל את המצב בשטח ולכן אינך מסוגל ליותר מאשר חזרה על סיסמאות. ובכן, לא כל (אף אחד כאן לא טוען שכל במחסומים או אפילו רובם אינם צורך ביטחוני מובהק!) הצעדים הביטחוניים בשטחים מטרתם אכן ביטחונית. יש גם שיקולים זרים כגון שיקולי נדל"ן כאמור לעיל ושיקולים פוליטיים שאין ביניהם ובין ביטחון שום דבר. אם מטרתך להעניש את הפלסטינים באופן קולקטיבי אזי באמת שהדיון מיותר משום שהמחסומים והגדר אין מטרתם ענישה כי אם המנעה. אם המטרה היא להעניש (ולגיטמי לראות בהפעלת לחץ ענישתי כאמצעי להשתקת האלימות של הצד השני, גם אם ניתן להתווכח על יעילות אסטרטגיה כזו) אזי יש דרכים יעילות יותר מאשר המחסומים והגדר.
לסיכום: כל מחסום ותוואי גדר ביטחוני שהם הכרח ביטחוני למניעת טרור הרי שהם לגיטמיים לחלוטין ואם הפלסטינים סובלים בגללם הרי שזו באמת בעיה שלהם ואהם הנושאים באחריות, כפי שציינת.
מאידך, מחסום ותוואי גדר שאינם הכרח ביטחוני אלא נובעים מחוסר שיקול דעת, רצון להתעמר או שיקולים זרים של פוליטיקה ותאוות בצע של גורמים פרטיים בעלי עוצמה , אלה הם בלתי לגיטימיים לחלוטין והמחאה כלפיהם ביסודו של עניין מוצדקת. (לעניין שיטות המחאה בפועל וכוונותיהם האמיתיות של חלק מהחארות שמפגינים בבילעין-זה כבר נושא אחר).
ישן 08-03-2007, 02:58
מנהל

עם איזה טיעונים בדיוק?
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "לא מסוגל להתמודד עם הטיעונים?"

עם הטיעון שאני "חי בבועה" וצריך להתעורר (ממש לא תקיפה של הכותב...)?
הטיעון היחיד שהצגת היה שהערבים רוצים ומנסים לפגוע בנו ולכן יש לנקוט צעדי נגד גם אם משמעותם פגיעה בחייהם של הערבים כקולקטיב. כתבתי לך מספר פעמים שאין לי עם זה כל ויכוח אלא שצעדים רבים שנוקטת מערכת הביטחון אינם בעלי ערך ביטחוני אלא נובעים מסיבות אחרות שפירטתי, שהן כולן סיבות לא ראויות ולכן פסולות-משמע התעמרות מיותרת באוכלוסיה המקומית. לא נתת אפילו רבע של טיעון נגד אלא רק חזרת שוב ושוב ושוב על אותו טיעון תוך הכחשה ללא בסיס את קיומם של מחסומים מסוימים ותוואי גדר מסוים שייתכן ואין להם הגיון ביטחוני.
כתבתי לך ("תקיפה"...) שכנראה לא שירתת בצה"ל בלוחם בשטחים משום שאין לי הסבר לכך שאינך מודע לקיומם, למשל, של מחסומים ועמדות נטולי כל הגיון מבצעי. אתן לך דוגמא ממחישה משירות מילואים אחד שלי באיזור גוש עציון (אנא קרא בסבלנות). אחת המשימות של הפלוגה שלי הייתה איוש פילבוקס (מגדל תצפית מבוטן ) בכניסה לכפר ערבי מסוים. במגדל שהו 4 חיילים 24 שעות ביממה והיו אמורים לתצפת על הכביש הראשי ולמנוע כניסת רכבים לכפר. רק בהגיע רכב הצלה או צבא התרנו את פתיחת המחסום (בצעקות מראש המגדל). כל רכב שהגיע לכפר חנה בחוץ ונכנס לכפר במונית (במקום התפתחה תעשיית מוניות שלמה שעשתה כסף טוב מהסידור הזה). כששאלנו מדוע בעצם יש חסימה כזו בכניסה לכפר לא קיבלנו (כולל סגל הפלוגה) תגובה של ממש. נראה היה שלאיש בעצם אין מושג מדוע המחסום קיים וההתעמרות (לא נעים, גם לימניים הקיצונים בינינו, היה לראות זקנות עבות בשר נאלצות ללכת ברגל בכבדות המעלה הכפר או זוג טרי שיורד משיירת החתונה וצועד לביתו במיטב בגדי החתונה בבוץ) נראתה הייתה כנובעת בעיקר מכח האינרציה. ויום אחד, לקראת סוף הקו, הגיעה פקודה עלומה לפתוח את המחסום. היחידים שהיו המומים יותר מאיתנו היו הערבים המקומיים שהורגלו חודשים למחסום הסגור. נאלצנו לכפות על נהדי המוניות בכח את פתיחת המחסום (שהרי פרנסתם נגדעה באחת...). וזאת רק דוגמא אחת...
ואגב, לא מדובר באיזה כפר עוין במיוחד שהוציא ממינו מחבלים מתאבדים או משהו כזה. אני אפילו בטוח שבנקודת זמן מסוימת המחסום הוצב בשל סיבה ביטחונית ממשית. אלא שמאז המציאות במקום השתנתה אך קיום המחסום היה לעובדה בקרב המערכת הבירוקרטית של פיקוד הגיזרה. לא רשעות, סתם קפקאות.
ישן 08-03-2007, 04:03
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
המבט על שלך על היחס לפלשתינאים, נובע מנקודת מבט פוליטית, ותו לא.
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "עם איזה טיעונים בדיוק?"

נתחיל בכך שאני משרת הרבה במילואים במה שאתה מכנה "השטחים",
ובוא נחליט שבויכוח בינינו אל תפעיל עלי את הגישה המתנשאת של "אני משרת ואתה לא"
(ויש לי נקודות מבט על הסוגיה הזו שאני משוכנע שלי יש ולך אין, אבל הסכמנו כבר שההתיחסות המתנשאת היא מרגע זה מאחורינו).

כשאתה מדבר על נדל"ן, כביכול, אתה הופך את הפלשתינאים לתמימים גמורים.
מה קרה?- אצלם לא מדובר בנדל"ן?
ה"צומוד" המפורסם שלהם לקרקע ("ששייך למשפחתם 100 דורות") ושנזכרו בקיומו (כביכול)
רק אחרי שהיהודים הופיעו בשטח ואז (ורק אז) החלו לעבד כל פיסת קרקע שמעבר לגדר- היא לא תפיסה נדל"נית?

תוואי הגדר בבילעין אושר ע"י בג"צ, שזו הסמכות השמאלנית הגבוהה ביותר,
ולכן אני לא מבין על מה המהומה השבועית שם...
בעצם אני כן מבין- בילעין הפך למעין סוג של טרנד ובילוי לחבר'ה של השמאל
("אחותי, בא לך מחר להפגין עם החבר'ה בבילעין, ואח"כ נצא לאפטר פארטי אצל שוקי ונתמסטל קצת?").

הגישה של צה"ל בשומרון היא מבצעית. נקודה.
ביחס לדוגמא שנתת על חסימה לאותו כפר עלום בגזרת גוש עציון,
אין לי מושג על איזה כפר אתה מדבר,
אבל אני בטוח שלך אין מושג איזו גישה מבצעית גרמה לחסימת הכפר.
אני מסכים איתך שצה"ל לפעמים קצת "כבד" ואיטי -
אבל יש לי עבורך אינספור דוגמאות הפוכות לחסימות שדרשנו, כאנשי מילואים בשטח,
ושלא בוצעו עד לתום תקופת המילואים- מה שאילץ אותנו לא פעם להיות "מחסום אנושי"
במקום אותם בטונדות שאיזה מישהו התעצל להביא לשם.

דבר אחרון, שכתבו לך וסרבת להתייחס-
המחסומים הגדרות הללו לא היו שם תמיד.
יש לך אולי זיכרון סלקטיבי, אבל עד שנת 2000 (וזו רק דוגמא אחת מבין רבים)
המעבר מקלקיליה לכפר סבא היה כמעט חופשי.
תנסה להבן מה קרה מאז שגרם לצה"ל להקים שם גדר.
אם שכחת- דבר איתי. אני אזכיר לך.

ישן 08-03-2007, 06:12
מנהל

אתה "הפטריוט" במקרה?
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "המבט על שלך על היחס לפלשתינאים, נובע מנקודת מבט פוליטית, ותו לא."

אם לא, אזי אל תתייחס למה שאינו נוגע אליך. כתבתי לו את הדברים בשל הרושם שהוא עורר. אין ךי כוונה להכנס לתחרות עם אף אחד פה על מידת השירות, כמה ואיפה.
לגבי נדל"ן: הנקודה כאן איננה הפלסטינים-תמימים או לא-אלא קיום של אינטרסים עיסקיים שמובילים לכך שתוואי גדר ההפרדה מוקם במקומות מסוימים תוך ניתוק הפלסטינים ספציפיים מהאדמה שהם מעבדים ושאליה פרנסתם. אין לי כל בעיה כאשר השיקול ביטחוני נטו אבל לא מקובל עלי החמרת תנאי החיים של אוכלוסיה שלא הרעה לאף אחד (ובילעין היה כפר שקט) רק בגלל שמישהו רוצה לעשות מליונים בחסות הפרויקט הביטחוני (מתוך ידיעה שיש מי שמתקשים מאוד להתווכח עם "צורך ביטחוני"). תוואי הגדר אושר בבג"ץ משום שבג"ץ נוטה במרבית המקרים לפסוק לטובת מערכת הביטחון (ועל כך נערכו מחקרים לא מעטים שלפחות אחד מבם אפילו אולצתי לקרוא). המהומה בבילעין אכן חורגת מגדר העוול הספציפי שם (שלדעתי אכן קיים) וגולש למפגן איבה ואובדן דעת של השמאל הקיצוני/ קקיוני על שותפיו הבינלאומיים. לכן אותי לא תראה שם שלא במדים. לא נראה לי אגב שאנשים הולכים שם להפנינג לאור האגרסיביות שבה מתייחס משמר הגבול למפגינים (כולל ירי כדורי גומי מטווח קצר ושימוש ניכר באלות נוסח עמונה).
צה"ל הוא גוף בירוקרטי ומסורבל. גם אנחנו התרענו רבות על ליקויים (התרענו על חפירת מנהרות נפץ לפני שאירע הפיגוע הראשון באמצעותם) ועל מחסומים שאכן נחוצים במקומות מסויימים ודבר לא נעשה. מאידך גיסא גם ניסינו להבין את ההגיון המבצעי מאחורי פעולות ונהלים תמוהים כגון מה שתיארתי (דומני שהכפר היה בית עומאר אך ייתכן וזיכרוני מטעה אותי). בד"כ התשובות היו מתחמקות ו/או לא משכנעות בעליל או סותרות.
למה אתה כותב שסירבתי להתייחס? כולם עיוורים כאן? כמה פעמים כתבתי שהמחסומים מוצדקים לאור האיום של הפלסטינים ומעשיהם? ועדיין, מטרת המחסומים היא מניעה ולא ענישה ולכן יש לשקול כל אחד מהם לאור ייעוד זה.
ישן 08-03-2007, 06:51
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
אחת לאחת
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה "הפטריוט" במקרה?"

קודם כל, אתעלם ממהערה המתלהמת שלך-
ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אם לא, אזי אל תתייחס למה שאינו נוגע אליך...

ברשותך (וגם ללא...) אתייחס למה שבא לי, מבלי לבקש את אישורך מראש.

ולעצם העיניין-
להתייחס אל השומרון במונחים נדל"ניים של "לעשות מיליונים" זו לא יותר מבדיחה עצובה.
אני לא אעשה עבורך את שעורי הבית (שתתאמץ קצת...),
אבל אם תבדוק את מחירי הנדל"ן בשומרון, לעומת עלויות הבניה שם-
תגלה מהר מאוד שמונחי "הנדל"ן" שאתה משתמש בהם הם לא יותר מסיסמאות
שחוגים מסויימים ממהרים לשלוף אותם בכל פעם שאין להם טיעונים טובים באמת.

אני מסרב להכיר בערבים כמסכנים חפים מפשע.
"מסכנים" אולי כן, אבל הם בהחלט הביאו את המצב הזה על עצמם-
אילו הם היו ממשיכים את תרמית "אוסלו" חייהם היו נראים אחרת לחלוטין.
אם לא היתה תמיכה עממית באינתיפאדה השניה, עם כל מה שהיתלווה לה-
היא לא היתה קמה.
כיוון שהעם הפלסטינאי תמך ועודד את הלוחמה המחודשת נגד ישראל-
הוא גם משלם את המחיר. ואין לי שמץ של נקיפות מצפון לגבי כך.

אם מדובר ב"אנחנו" או "הם"- אני חושב ששנינו, עם כל הבדלי ההשקפה שיש בינינו-
היינו בוחרים באפשרות הראשונה.

ישן 08-03-2007, 15:49
מנהל

חבל שגם אתה ממשיך בסיסמאות לא ענייניות
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "אחת לאחת"

ראשית, אם היית לי הערה אישית לגולש אחר שאיננה עוברת על חוקי הפורום, אין זה עניינך, מה לעשות. אין כאן שום התלהמות אלא רק הבהרה שלא התייחסתי לאיש פרט לכותב לעיל. בד"כ לא הייתי כותב זאת.
שנית, שווי עיסקאות נדל"ן באיזור ירושליים הוא בהחלט בהחלט לא מבוטל. שווה בנפשך את הרווחים שיגלוש לכיסו קבלן שיבנה 200 יחידות דיור באיזור עוטף ירושליים. נכון, פחות מאשר באיזור השרון (אך שם גם עליות הקרקע וזמינותם בעייתיות בהרבה) אך עדיין הרבה מאוד. בייחוד אם השכונה המוקמת היא מאחורי גדר הההפרדה ולכן יכולה להימכר כבטוחה יחסית. לפחות כאן אתה נותן תשובה עניינית. בשאר דבריך, כמו אותו כותב, גם אתה חוזר שוב ושוב על המובן מאליו שאין לי ויכוח איתו. זה שהפלסטינים סובלים בגלל צעדים ביטחוניים הכרחיים, אין לי שמץ בעיה עם זה (אחרת לא הייתי עושה שם מילואים) אבל לא מקובלת עלי גרימת סבל מיותר באיצטלה של צורך כזה כשהוא איננו קיים. אני מבדיל בין מניעת טרור ובין ענישה לשם ענישה שאליה כלל לא התייחסתי משום שהצעדים הביטחוניים שהתייחסתי אליהם אינם מתיימרים להיות צעדי ענישה. אם המטרה היא ענישה מכוונת לצורך הרתעה והכנעה (ולא תופעת לוואי בלתי נמנעת) מן הראוי להגדירה ככזו (לפחות לצרכים מבצעיים) על מנת שהביצוע יהיה יעיל ומושכל יותר.
ובנימה אישית-באמת לא חשת מעולם שפעולות שביצעת בשטחים גרמו לאנשים סבל ללא צורך מבצעי? האם לא חשת מעולם שביצעת פעולות שתועלתם לא ברורה (אני מניח שאתה איש מילואים מנוסה ואינטליגנטי שיודע לשאול שאלות) ולא רק שהם גורמות סבל מיותר אלא גם מסכנות אותך ואת חיי חייליך? האם לא קיבלת על כך אף פעם תשובה מטמטמת נוסח "הערבים מאוד מפחדים מהפילבוקס" (תשובה אמיתית של מפקד חטיבה מרחבית אחרי שהתרענו שהערבים יכולים בקלות לחפור מנהרה מתחת לפילבוקס ולפוצצו-בדומה למה שאירע מאוחר יותר ברצועת עזה)?

נערך לאחרונה ע"י קגנס בתאריך 08-03-2007 בשעה 15:52. סיבה: משפט נשמט
ישן 08-03-2007, 20:26
מנהל

הצחקת אותי
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "מספיק עם הסיסמאות הנבובות"

לא לכל המחסומים יש הצדקה ביטחונית וגם התוואי הגדר לא נובע תמיד מסיבות ביטחוניוץ גרידא. לגבי מחסומים: 1. לא מודבר בי כחפ"ש אלא בדיעה של פלוגה ותיקה של לוחמים שכבר ראו דבר או שניים בצבא ובאזרחות ויודעים לזהות בולשיט. 2. עובדתית, יש מחסומים שבאורח פלא אחרי שבוצע בהם פיגוע רצחני הסתבר שבעצם אין הם נחוצים והמחסום נעלם בין לילה (מקרה עין עריק כמדומני הוא דוגמא אחת). יש בהחלט מקרים שבהם צעדים ביטחוניים מטבעם ננקטו לשם ענישה קולקטיבית וגם בכך נוכחתי בעצמי-דוגמא אפרורית משהו: מפקד גיזרה בחברון מורה על פינוי רחוב שלם בשל בקט"ב שנזרק בו. הסיבה הביטחונית היא כביכול בידוד זירת האירוע אך המפקד אומר באופן חד משמעי שהמטרה העיקרית היא "ללמד אותם לקח" .בפועל כמובן שזורק הבקת"ב האלמוני לא מתרשם ומי שנפגע הם תושבי הרחוב הישישים שלא מבינים מדוע אוסרים להם להתקדם עשרה מטרים ברחוב על מנת להיכנס לביתם.
הצעדים הביטחוניים המוצדקים של ישראל מקשים דיים על האוכלוסיה הפלסטינית כמכלול. אין שום סיבה להוסיף עליהם גם צעדים בלתי מוצדקים.
אני חושב שהבהרתי את עמדתי די והותר וביססתי אותה כמידת יכולתי כרגע בדוגמאות. מכאן ואילך אנחנו טוחנים מיים ועל כן מבחינתי הדיון מיצה את עצמו. לילה טוב.
ישן 08-03-2007, 23:08
מנהל

לילה טוב, ובטרם תרדם, נסה להרהר בהבדלים שבין
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "מבחינת הסיסמאות שלך..."

סיסמא, טיעון, עובדה וטיעון המבוסס על עובדה.(רמז-כשאני נותן דוגמאות קונקרטיות לטיעון מסוים, הרי שלא מדובר בסיסמא. לעומת זאת כשאתה נותן אמירה, אני מסכים עם עיקרה ומוסיף הסתייגות על בסיס עובדות בשטח, ואתה מתמודד עם ההסתייגות על יד חזרה שוב ושוב על אותה אמירה, הרי שמדובר במיחזור סיסמאות). כולי תקווה שבבוקר (או בכל זמן אחר) תוכל להבחין ביניהם וניתן יהיה לקיים דיון ענייני. על כל פנים, לא הייתה לי כוונה לפגוע בך אישית בזמן הדיון (כפי שנרמז כאן על ידי מגיב אחר) ודברי הם בסה"כ בהומור. אני חושב שעלו כאן כמה נקודות חשובות ששווה להתעמק בהם בעתיד.
ישן 03-03-2007, 23:58
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
בתור בן אדם ימני שדיעותיו בנושא ברורות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sdfg שמתחילה ב "קריאת מגילה בקברו של הד"ר ברוך גולדשטיין"

אני רוצה להגיד שמדובר בנסיון לפרובוקציה מיותרת ותו לא,שהרי בשביל מה כל המעשה שיגרום לזעמם של הפלסטינאים ולחיכוך עם כוחות הביטחון שלנו לחינם.תתפזרו וציינו זאת במקום אחר אין צורך לעשות זאת במיוחד באיזור מסוכן שעשוי לגרום לדברים הרבה יותר קיצוניים מהמעשה הזה מצד הפלסטינאים.

לכל אלה שצעקו רוצח,אני רוצה להזכיר לכם אנשים כמו יחיא עייש,אחמד יאסין,עבד אל עזיז רנטיסי שעשו מעשים לא פחות נוראיים מברוך גולדשטיין שהיה בודד עד עכשיו בקרב אזרחי ישראל.

עוד משהו בשביל לשבור את הקרח: "כל הזין בהחלפת מחסניות ברוך גולדשטיין".

ישן 07-03-2007, 07:33
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
כל הוויכוחים נובעים מחוסר ידיעה על הרקע שבו היה התפרצותו של ברוך הי"ד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sdfg שמתחילה ב "קריאת מגילה בקברו של הד"ר ברוך גולדשטיין"

כל הלילה של פורים זעקו הערבים במערת המכפלה אטבח-אל-יהוד, והממשלה בראשות רבין-פרס התכוננה לטבח שיתבצע נגד יהודים בחברון, אבל לא היו מוכנים למנוע. זה היה דומה למה שכיום כולם יודעים שבמוקדם או במאוחר אלפי הטילים שנמצאים בעזה יתחילו לבצע טבח בתושבי שדרות ובכל יישובי הנגב, אבל עומדים חסרי אונים, מכינים מקלטים בתי חולים, בתי קברות.

אותו דבר גם אז העבירו פקודה מהצבא לד"ר ברוך גולדשטיין להכין את המרפאה שלו להרבה נפגעים.... והוא החליט שיטפל בזה לפני שזה יקרה חס וחלילה.

ד"ר ברוך גולדשטיין היה בן אם נורמלי, איש משפחה, רופא ואוהב אנשים. זה ורק זה היה המניע שלו. השאלות שצריכים לשאול זה מי הביא למצב כזה....

חנופה זו מדיה רעה עד מאוד. כולם יודעים מי נתן למחבלים רובים, שטחים, כסף ועוד. בזה צריכים להתעסק, ורק בזה. צריכים להוקיע בכל יום את אלו שנתנו להם נשק ואוטונומיה. זה פגע לא רק ביהודים, אלא גם בערבים. אלפי יהודים נרצחו כתוצאה מהסכמי אוסלו, ועשרות אלפי ערבים, כאלף מהם התאבדו מרצונם הם ,גם הם הם קורבנות של הסכמי אוסלו האומללים האלו.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 07-03-2007 בשעה 08:02.
ישן 09-03-2007, 09:39
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

מה היית אומר על המשפט הבא:
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "ברוך גולדשטיין רוצח"

XXXX רוצח בגלל שירה על אוניית אלטלנה. סוף.

YYYY רוצח בגלל שהביא מחבלים רוצחים לארצנו. סוף.

זה מסוכן מאוד לנהל דיאלוג עם דמגוגיה כזאת זולה. צריכים להסתכל על עובדות, ולא הכול שחור-לבן. היו סיבות למה הביאו מחבלים לארצנו - חשבו שיעשו איתם שלום (על כל פנים ככה טוענים המחרחרי שלום), היו סיבות לירי על אוניית אלטלנה, והיו גם סיבות לירי של ברוך גולדשטיין. צריכים לנתח את הדברים לעומקם ולא לפזר דמגוגיה קיצונית.

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 09-03-2007 בשעה 09:41.
ישן 10-03-2007, 20:39
צלמית המשתמש של הפטריוט

אני לוקח צד
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי trionax שמתחילה ב "אין הבדל באמת..."

אני לא משקיף נייטרלי - שלא איכפת לו, למעשה, מאף אחד. במקרה הזה, הסיפור באמת לא מעניין אותי, ואני רואה רק את מעשה ההרג, ללא כל עבר, ללא כל היסטוריה. רק ההווה מעניין את המשקיף הנייטרלי.

אני לא נייטרלי - השיוך שלי הוא ברור מאוד, ורק הצד שלי מעניין אותי.
ותתפלא, אני מכיר את הסיפור של הצד השני - אבל בניגוד לשמאל, אני לא מקבל אותו, בטח שלא מזדהה איתו.
רק הצד שלי חשוב לי, רק ה"סיפור" שלי (שלנו) חשוב לי.

ואם כבר אנחנו בנושא - איזה "סיפור" אתה מכיר שיכול להצדיק רצח של ילדים, נשים וגברים? איזה סיפור יכול להצדיק פיצוץ באוטובוס? צליפה בראש של תינוקת? רצח של שני ילדים בזרועות אימם? ירי מטווח אפס באם ובנותיה?
אל תבוא אלי בטענות. תבוא בטענות למי שמבינים ומצדיקים רצח - לארגוני השמאל למיניהם.

ויליאם ראלף אינג'

ישן 11-03-2007, 07:03
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

וגם למשקיף הנייטרלי, יש הבדל תהומי בין הצד היהודי לשני
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אני לוקח צד"

ציטוט:
כל הלילה של פורים זעקו הערבים במערת המכפלה אטבח-אל-יהוד, והממשלה בראשות רבין-פרס התכוננה לטבח שיתבצע נגד יהודים בחברון,רחמנא ליצלן. אבל לא היו מוכנים לעשות שום דבר למנוע את הטבח. זה היה דומה למה שכיום כולם יודעים שבמוקדם או במאוחר אלפי הטילים שנמצאים בעזה יתחילו לבצע טבח בתושבי שדרות ובכל יישובי הנגב, וגם אשקלון, אבל עומדים חסרי אונים, מכינים מקלטים בתי חולים, בתי קברות.

אותו דבר גם אז העבירו פקודה מהצבא לד"ר ברוך גולדשטיין להכין את המרפאה שלו להרבה נפגעים.... והוא החליט שיטפל בזה לפני שזה יקרה חס וחלילה.

ד"ר ברוך גולדשטיין היה בן אם נורמלי, איש משפחה, רופא ואוהב אנשים. זה ורק זה היה המניע שלו. השאלות שצריכים לשאול זה מי הביא למצב כזה....

במקרה של ברוך גולדשטיין - בנוסף לזה שהיה מקרה חריג - לא היה מדובר להשיג משהו פוליטי, אלא הייתה דאגה שעומדים לבצע טבח רחמנא ליצלן ביהודי חברון, לעומת זה המחבלים הערביים שבאים בסטונאות, המטרה שלהם זה לא למנוע הרג ערבים, אלא לרצוח יהודים ולא אכפת להם כלל על הרוגים ערבים.

עוד נקודה וזה הכי חשוב: אם ליהודים היו עשרות ארצות ענקיות, כולם שייכים לעם ישראל, והייתה עוד איזו ארץ קטנטונת שבקושי רואים אותה על המפה, והארץ ההיא שייכת לעם קטן שוחר שלום שעבר את הגלות הכי קשה בהיסטוריה האנושית, האם היה איזשהו יהודי שהיה מנסה להלחם וליהרג ולהרוג בכדי להשיג חלקיקים של הארץ ההיא?

האם מישהו מכיר יהודי אחד ולו הכי קיצוני שיש לו מטרות לבנות בית כנסת דווקא מעל אבן השחורה שלהם במכה שבערב הסעודית? אין אפילו יהודי אחד עם מטרות כאלו, אבל יש הרבה מאוד ערבים שלא מצאו מקום אחר בעולם להתפלל בו רק על המקום הכי מקודש לעם ישראל.

האם יש יהודי אחד בעולם שמנסה לקחת חלקים מארץ ערב הסעודית - ארצם של הערבים, ולא היחידה, יש להם עוד עשרות ארצות שכבשו במלחמות ג'יהאד.

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 11-03-2007 בשעה 07:11.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:41

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר