לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-03-2007, 23:03
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
אמנות לחימה

מעניינת אותי הדעה של אנשים בפורום על סמך נסיונם.
אני מבין ששיטות אקלקטיות וכאלה שעושות קרבות מגע (שגורמות לאנשים להרגיש שהם שווים משהו ועושים משהו) הן פופולאריות ומביאות הרבה תלמידים. אבל מעניין אותי ובטח כבר דנו בזה בעבר, כמה חושבים שיש מקום לשיטות שמתעסקות באמנות, בשימור המסורת. אני מתאמן בקבוצה מאד קטנה עם מורה מאד בכיר אבל השיטה מאד מאד מסורתית. האימון לכן פחות קוסם/מושך למי שלא מוכן להשקיע הרבה ולקבל "מעט" (אני חושב שדיברתי על זה בהקשר לשיטות של קנג'וטסו).

האם שיטות אלו ילכו ויעלמו מן העולם? האם ישמרו רק על ידי קומץ קטן? האם יש שיטות אחרות בארץ שמתעסקות בפן הקלאסי? אולי קרטה, אולי שיטות קובודו? אני פשוט לא מכיר מספיק... אם מישהו מכיר שיספר. קרטה גם אינה נחשבת מספיק עתיקה אולם עדיין ישנם אסכולות שיותר דומות לקובודו אני מניח, לא?

גם ביפן הדבר דומה, מסטרים של בתי ספר עתיקים מלמדים קומץ קטן של תלמידים ושיטות יעלמו בהדרגה. יכול להיות שזה לא משנה לאף אחד, בטח יש כאן כמה בפורום שיגידו שבלי התכל'ס זה לא שווה... אבל בכל זאת, אם אנחנו ממשיכים לקרוא לזה "אמנות" לאמנות יש ערך כאמנות גם אם היא לא פונקציונאלית במבט ראשון.
חזרה לפורום
ישן 04-03-2007, 12:54
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
דעתי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "אמנות לחימה"

אני אישית אוהב מאוד את האומנות שבלחימה. גם אם היא לא תמיד פרקטית ומה שמתאים להגנה עצמית שימושית (כמובן שאפשר "להסב" אותן לתנועות פרקטיות אבל זה כבר נושא אחר...). נכון היום המצב הוא שהרבה ממי שבא ללמוד שיטת לחימה כלשהי (בעיקר הצעירים) עושה זאת כדי ללמוד הגנה עצמית, ואין לו את הסבלנות ללמוד שיטה לעומק ולהתמקד גם בצדדים שלא בהכרח מתאימים להגנה עצמית.

יש שיטות שבהן שני הנושאים (מסורת\אומנות, והגנה עצמית) נלמדים כמעט בצורה שווה אך אין הרבה כאלו (סגנונות שונים של קראטה, קונג פו, ועוד). הרבה פעמים השילוב הזה נעשה קצת בעייתי בגלל התנגשות הנושאים או אדם שבא במטרה ללמוד אחד מהתחומים ומזניח ולא מתעניין בשני (ואלה בד"כ עוזבים מהר).

מה יקרה עם השיטות האלו זה באמת מעניין... לדעתי כמו שאמר עם הזמן הן ידעכו ויהיה מצב שבו רק קומץ קטן של אנשים ילמדו אותן, ושוב זה כנראה בגלל חוסר הפרקטיות ולכן אנשים רואים אותן כלא משתלמות.

יש בארץ שיטות שמתמקדים בהן רק (אם לא אז ברוב המוחלט) בחלק הקלאסי\מסורתי של השיטה. אפשר לראות את זה בשיטה הפופולארית שהולכת ותופסת תאוצה בזמן האחרון - טאי צ'י. אולי זה בגלל שרוב מי שלומד אותה הוא אדם מבוגר שעושה זאת בשביל הבריאות וההנאה בלבד ולא מעניין אותו הגנה עצמית או פרקטיות.
למשל יש הרבה דוג'ואים של שוטוקאן שבהם מתמקדים בחלק הקלאסי של השיטה, זה מתבטא בעיקר באופי הקרבות (אם אפשר לקרוא לזה קרבות) - כאשר המהלכים נעשים ע"י טכניקות שלקוחות מהקאטות או ששונו קצת, והדגש הוא על תנועה נקייה, חלקה, זורמת, נכונה וכ'ו, ולא על קרב שהמטרה שלו להביס את היריב כמה שיותר מהר על מנת לשרוד כמו בשיטות המודרניות שמיועדות להגנה עצמית בלבד.
ויש עוד שיטות בסגנון שפשוט לא עולות לי בראש עכשיו...

חזרה לפורום
ישן 04-03-2007, 13:13
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
כן
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "דעתי..."

גם אני חשבתי על הדוגמאות הללו, אבל שוטוקאן כמו שאמרתי היא לא ממש עתיקה, וטאי צ'י... אם היית רואה שיעור אצלנו... זה ממש לא טאי צ'י, כואב, קשה ומעייף... כמובן בלי לזלזל בטאי צ'י, המטרה של מי שבא ללמוד/לתרגל טאי צ'י אני מניח שונה והשיטה פונה לאוכלוסיית יעד שונה.

לפני זמן מה, התקשר אלי מישהו (כנראה מאסכולה מקבילה, כמובן שהוא הכחיש) ואחרי שדיברתי איתו שעה, טוב הוא התקשר אלי ולא היה אכפת לי לדבר איתו, הוא אמר לי שבית הספר שלנו לא יצליח בארץ. לא שממש אכפת לי כי כל עוד יש קבוצה שמתאמנת אז דיינו אבל בכל זאת ברמה הארצית מעניין אם יש עניין בכלל בצורה כזו של אימון או שדגש על פן רוחני ואימון בשיטות מסורתיות (גם בדרך וגם בתנועה) ללא התמקדות ב"מה אם היום ברחוב" נדון להתקבל בצורה לא פופולארית בציבור.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:53

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר