לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-03-2007, 20:34
צלמית המשתמש של תוכי.נ
  תוכי.נ תוכי.נ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.06
"היוזמה הסעודית"

הנה שלושת עיקרי היוזמה הסעודית
I- Full Israeli withdrawal from all the territories occupied since 1967, including the Syrian Golan Heights, to the June 4, 1967 lines as well as the remaining occupied Lebanese territories in the south of Lebanon.

II- Achievement of a just solution to the Palestinian refugee problem to be agreed upon in accordance with U.N. General Assembly Resolution 194.

III- The acceptance of the establishment of a sovereign independent Palestinian state on the Palestinian territories occupied since June 4, 1967 in the West Bank and Gaza Strip, with East Jerusalem as its capital.

I נסיגה ישראלית מלאה מכל השטחים שנכבשו מאז 1967, כולל רמת הגולן הסורית, לקווי הרביעי ביוני, 1967, כמו גם מכל האדמות הלבנוניות הכבושות שנותרו בדרום לבנון.

II השגת פתרון צודק לבעיית הפליטים הפלסטינים עליו יוסכם בהתאם להחלטת הישיבה הכללית של האו''ם מספר 194.

III קבלת הקמתה של מדינה פלסטינית עצמאית וריבונית בשטחים הפלסטינים שנכבשו מאז הרביעי ביוני, 1967, בגדה המערבית וברצועת עזה, שבירתה מזרח ירושלים.

סעיף נספח נוסף שבטח לא תשמעו עליו בחדשות

4. מבטיחה לסרב באופן מוחלט לקליטת פלסטינים, דבר שנוגד את הנסיבות המיוחדות של המדינות הערביות המארחות.

קצת נתונים אובייקטיבים כדי שתוכלו להחליט

במזרח ירושלים יש כ- 185,000 ישראלים יהודים ועוד כ250,000 ערבים בעלי תושבות קבע ות.ז. כחולות.

ביהודה ושומרון יש כ - 260,000 ישראלים. סה"כ בערך 450,000 אזרחים לעקור, אם מישהו כאן משלה את עצמו שאפשר פשוט להתעלם מקיומם של רבע מליון ערבים בעלי ת.ז. כחולות במזרח העיר.

החלטה 194 בנוגע לפליטים : "...הפליטים אשר ברצונם לשוב לבתיהם ולחיות בשלום יורשו לעשות זאת במועד המוקדם ביותר האפשרי מבחינה מעשית. בעבור רכושם של אלה אשר יעדיפו לא לעשות כן ישולמו פיצויים לפי עקרונות המשפט הבינלאומי ... על ועדת הפיוס לסייע לשיבתם למולדת (repatriation), יישובם מחדש וכן לשיקום הכלכלי והחברתי של הפליטים...".

כלומר, זכות השיבה נתונה לבחירתו של הפליט אישית.

אם מישהו חושב שיש איזשהי אפשרות לממש איזשהו סעיף מתוך היוזמה הסעודית, בלי להביא לקריסתה המוחלטת של ישראל, שיצביע.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-03-2007, 21:11
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
פה אני במיעוט
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "אבל מה לעשות שרבים וטובים בטוחים שהיוזמה הסעודית זה איזה פתרון מופלא שיביא מזה"ת חדש"

אני חושב שמאמץ הסברתי להפריך נקודה זו או אחרת של האיסלאמיים, הוא ביזבוז משאבים לריק. החטא הקדמון שלנו בתחום ההסברה אינו הזנחתה, אלא העובדה שאנחנו מציגים עמדות רופסות, פשרניות ומתונות כדרך קבע ולאורך זמן. מי שאינו מכבד את עצמו (ולנסות לשכנע ש"אין לך אחות" זו דרך להראות שאינך מכבד את עצמך) - לא מכבדים אותו. זו בדיוק הסיבה שמדינות כמו בריטניה וצרפת - בעודם עושות זוועות באפריקה (צרפת) ואסיה (בריטניה) יורדות לנו לחיים.

מתינות ופשרנות ראויות שיהיו טקטיקות, אולם לעולם אסור להן להפוך לטבע. גם האדם הממוצע ירעיף שבחים על הפשרן הבלתי נלאה, אולם לאחר זמן פשוט יטפס עליו וימצוץ את דמו. אילו ישראל הייתה מציגה תדמית של "אל תכנסו לנו לוורידים" ומבהירה שלא תסבול שום התערבות של מדינות אלה או אחרות שאין לסכסוך ולהן שום דבר, אז מצבינו היה טוב בהרבה.

העובדה שכל אפס פוליטי (וכל מה ששמעתי מימי על הסעודים: החל מחדלי האישים שהם שולחים כסטודנטים ממומנים למערב וכלה בכך שהם מיבאים כל בעל מקצוע פרט לגברים חרמנים, עצלנים והומוסקסואלים למחצה, מעיד על כך שזוהי ארצם של האפסים בה' הידיעה) שעוד לא עבר את שלב הצ'יפדום בהתפתחותו, מעיז לדחוף את האף בהצעות ייעול למדינה שקמה מכלום (ועם כל הכבוד, הגיע מאוד רחוק), מעידה על השפל אליו הגענו תודות להלקאה העצמית הבלתי נלאה.

ישן 04-03-2007, 21:30
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני מניח שזה שיקשקשו כל הזמן על "היוזמה ה..."
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "אז אני במיעוט כפול :)"

עשר פעמים בכל מהדורה, יעשה את שלו. האזרח הרגיל לא ממש מבין בזה, אבל מאמין שאם שומעים כ"כ הרבה "יוזמה", אז בטח יש שם משהו.

לפני 15 שנה חשבתי שתיחמון ה"פירמידה" מיצה את עצמו לחלוטין. היום אני מבין שטעיתי לחלוטין ("נשבע לך, זו לא פירמידה! רק תביא 10 חברים חדשים בחודש ותעשה 10000$!"). כנ"ל לגבי הסיכוי להסביר ל"עם" שאין שום פתרון בצורת "יוזמה" לבעיה שלנו כאן. הישראלי הממוצע רוצה שקט (מה שהוא מכנה בטעות "שלום") ולא מעניין אותו מה יקבל הצד השני (ואין לי בעיה עם זה). העניין הוא שגם עם אלף יוזמות סעודיות שיתקבלו ע"י הצדדים, סובחי בן ה-19 מדורא אל קרעה "יפוצץ" את המציאות המדומה בתוך פחות משניה (וכמובן שיהיו 10 כאלה, לא אחד). זו הסיבה ממבחינה מעשית - עוד לפני שנכנסנו למהות במקרו - אין שום סיבה להסכם עם הערבים: הצד שלנו - האיש הפשוט - פשוט לא יקבל את מה שהוא מצפה לו.

אני לא בטוח שמניעי גולדה והגווארדיה ההיא להתעלמות מהערבים ככוח פוליטי הייתה ממניעים נכונים, אבל בפועל (ואני חסיד של הפרקטיקה) הם צדקו בהחלט. האיסלאם/ערביות הפוליטיים אינם מסוגלים להשיא פירות ראויים בשום עניין כמעט ואני חושב שהאוזן שאנחנו מצמידים על חומות העולם הערבי, הנה השחתת זמן לריק. אין להם שום דבר למכור לנו, ויותר חשוב מכך: הם אפילו לא מסווים את חוסר היכולת הזו טוב.

ישן 05-03-2007, 20:44
צלמית המשתמש של תוכי.נ
  תוכי.נ תוכי.נ אינו מחובר  

תגיד אחי
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי myworld שמתחילה ב "תקראו לזה איך שבא לכם"

אתה לא גר במקרה בעין חוד? שייח מוואניס? אום מלאבס? יאפא? חיפא? יש 4.5 מליון ערבים מיסכנים חסרי בית שבעברם הלא כל כך רחוק גרו במקומות הנ"ל (עד שבאו קלגסי הפלמ"ח וגירשו אותם כדי לבנות שכונת וילות בהם יגורו שמאלנים הזויים כמוך שיקראו להחזיר אותם לישראל) שבאים בקרוב מעין אל חילוה, רשדיה, בורג אלברגנה, סוגוד, בלאטה, סביינה, מרקה ועוד בחזרה לבתיהם שבפלסטין הכבושה, אתה הולך לקבל אותם בשמחה? ומה יקרה כשתגור תחת שלטון מוסלמי ויסגרו את טיב טעם? מה תעשה אז? אני מרשה לעצמי לעשות אווטינג עצמי - אני תושב פסגת זאב (שכונה בירושלים, מין עיר כזאת אחרי הרי האופל), ולא ממש אוהב קרוואנים, כשדחפורים יבואו לי על הבית, אתה תזמין אותי אליך עד שימצא לי דיור קבע? ומה עם הפיצויים, אתה הולך לממן מהחסכונות שאמאבא שמו לך לטיול להודו פיצויים לי ולעוד 500,000 איש? דרכון אירופאי אין לי איך להשיג, אתה חושב שתצליח להשיג לי בקומבינה דרכון רומני כמו שלך?

רק אחרי שתענה על כל השאלות האלה ב"כן" אני אביא לך את שאלון מס' 2, ורק אחריו אני ארשה לך לדבר כאלה שטויות, בנתיים תהיה על תקן עציץ.

נערך לאחרונה ע"י תוכי.נ בתאריך 05-03-2007 בשעה 20:47.
ישן 06-03-2007, 20:57
צלמית המשתמש של תוכי.נ
  תוכי.נ תוכי.נ אינו מחובר  

לצערי עם ההנהגה שמושרשת היום אצל הפלסטינים דבר כזה בלתי אפשרי
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי רמי המקורי שמתחילה ב "מסכים להכל + תוספות"

מאז שייבאו את אש"ף, שתפקידו מאז ומתמיד היה להשאיר את הפלסטינים כמאגר שהידים זמין ומוסת, ונתנו לו להתבסס אצל הפלסטינים, ומאז שנתנו לאיסלאמו-פשיסטים להתבסס אצל הפלסטינים, קשה לראות איזשהו ערבי קם ומחליט לסיים את הסיכסוך לטובת כולם בלי שיגררו אותו ברחוב אחר לינץ וישחטו את המשפחה שלו, הסיכוי היחיד לפתור את הבעיה הפלסטינית אחרי שהחליטו לא לגרש אותם כמו במלחמת העצמאות אלא להשאיר אותם היה ההנהגה המקומית, הנהגות מקומיות בדרך כלל נוטות להיות יותר מתונות ויותר קשובות לצרכים של האנשים שלהם בעצמם, שכוללים עבודה בישראל, מסחר עם ישראלים, תיירות, ושאר יחסים עם ישראל שטרור ואלימות בוודאי יהרסו, מאשר הנהגות רחוקות שנאמנות לאיזשהו אידאל-על דמגוגי, קיצוני ובלתי אפשרי שסופו מלחמה חסר סיכוי ובלתי נגמרת, ושקל להתלהם איתו מהוילה בדמשק אבל קצת קשה לעמוד ולתת דין וחשבון מול אנשים שסובלים ממנו, אבל את ההזדמנות הזאת גם פספסנו, ועכשיו לא נשאר הרבה מה לעשות, בעיקר עם השינויים האידאולוגיים המאסיביים בכל העולם המוסלמי שדי מפחידים אותי אישית.

ישן 10-03-2007, 17:25
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
אז תחשוב לפני שאתה כותב
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי רמי המקורי שמתחילה ב "קבל את התנצלותי"

מה שהשגת זה שעצרתי אחרי 6 מלים, ולא קראתי את שאר התגובה שלך.
לקח לפעם הבאה.

ולעניין - כן, שנים מפמפמים שלנו שכל הטרור וכל האלימות זה בגלל ה"כיבוש", ואם רק נגרש את כל המתיישבים ונברח בחזרה לקו הירוק הכל יסתיים והשלום ישרור עד קץ כל הזמנים. זה היה אחד הרציונאלים שמאחורי גירוש גוש קטיף (זה, ורצונו של אריאל שרון להימלט ממשפט פלילי).
הימין הזהיר ש"ההתנתקות תתפוצץ לנו בפנים", והשמאל לגלג, וטען שמדובר בהפחדות.
נו, אז איזה יופי של שלום יש בגבול עזה?
מה גורם לך לחשוב שהמצב יהיה אחרת אם נחזור על הטעות באיו"ש?

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 20-03-2007, 16:03
  Path Finder Path Finder אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.07
שלח הודעה דרך Yahoo אל Path Finder
אבקש ממך ומחבריך להפסיק להאשים אותי
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "אני אשמח לשמוע על אילו עוד..."

בדברים שאני "כביכול" חושב

בימינו, לשמאל אין דעה אחת, בימינו, כל אירגון שמלאני נלחם בשתי חזיתות: 1)הימנית 2)שאר המפלגות השמלאניות

כך ששום דעה שאחד מביעה אינה תקפה לאף אירגון אחר (חוץ מכמה קווים כללים)

i used to think that evil prevails when good fails to act
today i know that evil pravails because good is dumb

ככה זה, אין 0.

כרגע, במבט מהיר על כל המקומות בהם כתבתי עד כה בפורום פוליטיקה אני רואה מספר דברים:
1) מספר אדיר של ימנים
2)עוד שמלאן אחד חוץ ממני
3)כל הימנים משתפים פעולה בקיצוץ השמלאנים
4)שמלאנים לא עוזרים אחד לשני ומספקים תמיכה

אם יש דבר שאני מעריץ ומעריך אצלכם זה הגיבוי וכיסוי שאתם מעניקים האחד לשני, דבר שלא קורה אצלנו
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:11

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר