לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-03-2007, 22:50
  kingshay kingshay אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.06
כן, מאוד קשה לשרוף מעבד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nati805 שמתחילה ב "למה לפחד מאוברקלוק ? לפי מה שקראתי פה מעבד לא נשרף בקלות גם על 100% אוברקלוק"

במחשב של חבר שלי, שהוא לא מבין גדול במחשבים, בדקתי את הטמפרטורה של המעבד (פרסקוט 2.8 אם אני לא טועה) והוא עובד כבר כמה חודשים על 95 מעלות! צלזיוס! למרות זאת המערכת יציבה ואין תקיעות/מסכים כחולים וכו'...

אבל לך תדע אם נפלת על מעבד שלא יצא כל כך טוב ייצור, וברגע שהוא יגיד ל70 מעלות בטעות, עם חוסר ניסיון של האוברקלוקר אחרי OC קל, הוא יישרף...

ול- GilBates - אין לך מושג עד כמה אתה טועה, אתה לא יודע עד כמה הביצועים עולים ומרגשים בכזה OC. לא חסרות דוגמאות באתרי חומרה שמפרסמות כתבות על OC.

בכל מקרה, אם אתם כבר עושים םOC, כן תהיו זהירים ואל תתנו לעצמכם לחשוב שהמעבד יחייה גם כמה חודשים על 90 מעלות, למרות שזה יכול להיות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-03-2007, 23:08
  GilBates GilBates אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי kingshay שמתחילה ב "כן, מאוד קשה לשרוף מעבד"

אני איש סיסטם בעל 10 שנות ניסיון בתחום. בנוסף אני סטודנט להנדסת חשמל וכרגע אני עובר קורס ברכיבים אלקטרונים, כדי לדעת בדיוק מה התוצאות של התעללות כזו ברכיבים אלקטרונים, אבל נניח לזה כרגע. אתה יכול להיות בטוח שעבדתי על עשרות סוגי מחשבים, מ XT ועד שרתים מרובי מעבדים. עד כאן כישורים.

אז איך אתה מודד ביצועים? בנצ'מרק סינטטי? כמות פריימים בשניה?
אל תשכח שבסופו של יום, מחשב זה כלי להשגת מטרות כלשהם - כתיבה של מסמך, בידור ביתי, גלישה באינטרנט... אלא אם במקרה אתה שייך לקהיליה של אנשי מקצוע שהמחשב דרוש להם ככלי עבודה.

נניח שאתה שייך לקבוצה הראשונה. מחקרים כבר הוכיחו ששיפורים דרסטיים בבנצ'מרקים סינטטים לא מתרגמים לשיפור ביעילות של המשתמש עצמו (שהוא צוואר הבקבוק) מחד, וגם שהם לא משפיעים כמעט בכלל על צווארי הבקבוק העיקריים במערכת - כוננים קשיחים או החיבור לאינטרנט.

ולגבי הקבוצה השניה - אלו שהמחשב דרוש להם ככלי עבודה - חלילה מלאף אחד מאלו לעשות OC. אחריות, משך חיים והמחיר החמור של תקלה ואובדן נתונים לא מצדיקים את הסיכוי ליעילות גבוהה יותר. גם ככה אני ממליץ לאנשי מקצוע לרכוש חומרה יקרה כי היא מחזירה את עלותה בד"כ.

כל זאת כמובן לא אומר שאני שולל OC בתור תחביב מהנה ואפילו שכלתני משהו.
(Military Incompetence, הוצאת מערכות)

ישן 13-03-2007, 13:32

הכישורים וההסברים שנתת כאן לא מוכיחים שאתה צודק
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי GilBates שמתחילה ב "אני איש סיסטם בעל 10 שנות..."

אין פה על מה להתווכח, OC כזה משפר ביצועים וזה מורגש מאוד.

בניגוד אליך, על המחקרים ששמעת עליהם ועוד לא הבאת דוגמא כאן, אני אתן דוגמא קטנה, שהיא אפילו לא חצי אחוז ממספר הדוגמאות שתמצא ברשת על ההבדלים בביצועים.
קח לדוגמא את הכתבה הזו מ TomsHardware:
(הכתבה עצמה לא כל כך קשורה, אבל שים לב להבדלי ביצועים בגרפים שמוצגים שם).
http://www.tomshardware.com/2007/01/18/overclocking-guide-part-1/page7.html#video_conversionאתה יכול לראות שם קידוד שארך 4:48 דקות אחרי הOC, ו-8:48 כסטוק.
וזאת סתם דוגמא קטנה שמצאתי, יש עוד מלא.

אז כל הפירושים והכישורים שלך לא עוזרים כאן, קיימות עובדות לכך שאתה מקבל מעבד הרבה הרבה הרבה יותר טוב מבלי להשקיע יותר מ150 שקל.

ד"א, אני מאלף אריות אסיאתים לבקנים ואפילו התנסתי עם אריות אפריקנים במשך כ-20 שנה (למרות שאני בן 15), אבל מה לעשות, זה לא משנה את העובדה שאוברקלוק כזה מורגש גם שימוש ביתי ובכל שימוש שלא יהיה.

נערך לאחרונה ע"י kingshay בתאריך 13-03-2007 בשעה 13:35.
ישן 13-03-2007, 13:58

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי kingshay שמתחילה ב "הכישורים וההסברים שנתת כאן לא מוכיחים שאתה צודק"

אתה כמובן רק מוכיח את מה שאני בא לטעון. איפה ישומי אופיס? איפה ביצועי אקספלורר? יוק.

כמות פריימים לשניה... מצחיק אותי כל פעם מחדש. החל מגבול מסויים, זה כבר לא משנה לחווית המשחק עצמה אלא רק לאגו של המשתמש.

קידודים - כמה כבר משתמש מקודד? וכמה משתמשים מקודדים בלייב במקום להשאיר עבודת קידוד ללילה ולהתעורר כשכל מה שאתה צריך כבר מקודד? נו באמת, כולם נהיו לי עורכי וידאו מקצועיים ובעלי אולפני סאונד... כשתהיה באולפן אמיתי או ב Post Production Shop אמיתי, ותבין שכל שעה של עורך על Avid עולה לך עשרות דולרים לפחות, תבין מה המשמעות של קראש במערכת ותבין שגם אז עדיף לשים יותר כסף על כוח מחשוב מאשר לשחק עם החומרה שלך ולפגוע באחריות.

בקיצור, OC תורם בעיקר לאגו של המשתמש ולא לפרודקטיביות שלו. אולי גם תרשום תוצאות של Prime95 ותנסה להוכיח שהן רלוונטיות? העובדה היא שהמחשבים היום עולים בהרבה על הצרכים של משתמש ביתי ממוצע, כל עוד הם בנויים בצורה מאוזנת. המעבד הוא בד"כ החוליה החזקה ולא החלשה.

ישן 13-03-2007, 14:10

בכלליות אתה צודק אבל חלק מהדברים לא נכונים לגביי כולם
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי GilBates שמתחילה ב "אתה כמובן רק מוכיח את מה שאני..."

1. OC לא עושים בשביל ביצועי אופיס ואקספלורר... הם לא יישומים כבדים, בגלל זה הם עובדים מהר גם בסטוק, ובגלל זה גם לא כוללים אותם במבחני ביצועים כי זה יהיה מגוחך.

2. כמות פריימים לשניה - נכון חלקית - מצד אחד אחת צודק, יש איזה גבול למה שהעין שלנו רואה אבל במשחקים חדשים וכבדים, כשאתה רוצה להעלות לרזולוציה ממש גבוהה כבר נכנסים כאן לידי ביטוי כמות הפריימים לשניה. אתה לא יכול לצחוק על עבודה של כזה אתר מקצועי, מה עוד שהכותבים שם יודעים טוב מאוד על כל פרט קטן, אפילו יותר ממך שאתה איזה משהו באלקטרוניקה ואני מאלף אריות אסיתים לבקנים.

3. קידודים - אני ועוד הרבה מחבריי מקודדים, והמון... ואני יכול להגיד על עצמי שאני לא רוצה להגביל את עצמי בכך שאני אפעיל קידודים רק בלילה, אלא לאפשרויות מולטיטסקינג, שבה גם משחק כבד עובד ברקע וגם 2 קידודים מסיבים ברקע ועדיין המחשב זז חלק.
בקשר לאולפנים, זה לא הנושא שלנו, וברור לי מההתחלה שלא מסתכנים בOC בכאלה מקומות - בזה אתה צודק בהחלט.

אז לפי מה שאתה מבין, לי אישית OC לא תורם לאגו, אלא תורם לשיפור ביצועים ושימוש נוח בהרבה במחשב הביתי.

*נכון, המעבד הוא באמת החוליה החזקה ביותר במחשב היום, אבל שוב, כאשר כמה תוכנות כבדות פועלות ברקע בזמן משחק או משהו כזה, המעבד נכנס לידי ביטוי ונדרשת ממנו עבודה קשה - כאן בא לידי ביטוי הOC... לא בשימוש של האופיס.
ישן 13-03-2007, 15:16

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי kingshay שמתחילה ב "בכלליות אתה צודק אבל חלק מהדברים לא נכונים לגביי כולם"

אחלה, אז אנחנו בסדר. למי שמקודד בבית אני בהחלט יכול להמליץ על OC. גם למי שמשחק זה לא מזיק. אני מעולם לא צחקתי על Tomshardware או על anandtech או על כל אתר אחר בתחום - להיפך, אני חושב שהם מאוד מקצועיים בתחומם. הם פשוט לא מתעסקים הרבה בהשלכות של OC על פרודקטיביות ישירה של משתמש אלא על benchmarks למיניהם.

אני פשוט דואג למשתמשים שאינם מקצועיים בתחומם - דרושה מקצועיות מסויימת כדי להימנע מנזק לחלקים ולא תמיד כל ההשלכות (סיכון מול תועלת) ברורות למשתמשים מתחילים.

שים לב שהאשכול שאל "למה לפחד מאוברקלוק" - אז התשובה שלי היא "לא לפחד, אבל לשקול טוב אם מתאים או לא, כי להרבה דברים פשוט אין צורך"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:00

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר