לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-03-2007, 00:46
  משתמש זכר LinkBomber LinkBomber אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yakir1111 שמתחילה ב "בקר לשליטה על מהירות מנוע"

PWM זה כשאתה שולח פעימות (גל מרובע) בתדר מסויים, כאשר אתה יכול לשנות את אחוז הזמן
במחזור שבו הגל נמצא במתח גבוה (מצטער, אני לא כ"כ מכיר את המונחים בעיברית, באנגלית
זה נקרא duty cycle). זה אכן יכול לשנות את מהירות המנוע, למרות שאני לא יודע אם זאת הדרך
הטובה למשהו פשוט. הורדת מתח פשוטה יכולה גם לעבוד, אבל אין לי הרבה נסיון עם מנועים, אז
יכול להיות שאנשים אחרים יודעים על דרך פשוטה יותר.

אבל בקשר לPWM, הדרך ההכי פשוטה לדעתי לממש את זה, זה להשתמש במיקרובקר עם יכולת
PWM מובנה. במקרה הזה פשוט מאוד ליצור פלט PWM עם כל duty cycle שתרצה, אבל תצתרך
כניראה להשתמש במעגל הגברה כיוון שהמיקרובקר פועל על מתח קטן וזרם קטן בהרבה מהמנוע.
תצתרך גם להשתמש בקבל כדי שהמנוע יעבוד באופן חלק.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/birthday.php?date=29/04/1987]

נערך לאחרונה ע"י LinkBomber בתאריך 07-03-2007 בשעה 00:48.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-03-2007, 16:52
  bencohen5 bencohen5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yakir1111 שמתחילה ב "בקר לשליטה על מהירות מנוע"

הרעיון היחידי שעלה לי בנתיים זה לשים פוטנציומטר גדול (מן הסתם) (יש לי אחד כזה בגודל של קופסת נס קפה).

ואם אתה לא יודע איך לחבר פוטנציומטר אז:
את שני הצדדים שלו מחברים קבוע למצבר (ואז כמובן שהוא צורך קצת זרם) ומהזחלן (רגל אמצעית) והמינוס לוקחים למנוע, ככה שזה מעיין מחלק מתח בין המנוע לנגד של הפונציומטר וכשהמנוע בהספק מלא כל העומס לא בא על הפוטנציומטר.
המינוס היחידי של החיבור הזה הוא שהוא צורך זרם אז אם זה רק להתחלת הנסיעה אפשר לעשות גם מפסק בסוף מהלך דוושת הגז שינתק אותו ויחבר אותו חזרה רק כשמתחילים להרביץ...

ד"א לי בסלון יש מערכת ורמקול בחדר אז חיברתי לרמקול את הפוטנציומטר כמו שכתבתי, וככה היה אפשר להנמיך מהמיטה.. יש הרבה שחושבים שסתם לשים נגד משתנה על רמקול יכול להנמיך אותו. אז זה לא
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:39

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר