לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-03-2007, 03:30
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RedCandyFerrari שמתחילה ב "סקר [בערך] -- כמה אתם הוצאתם לפני הגיוס על הקניה?"

אני רוצה להמליץ לכם על ציוד שאני חושב שהוא הכרחי לשירות ביחידה קרבית (לא משנה איזו).
ציוד שקניתי בגיוס\מהלך השירות ושימש אותי מאוד מאוד.
  • לדרמן- קניתי אחד פשוט מהסדרה הישנה יותר, נראה לי דגם FUSE. במסלול אני חושב שאין יום שלא השתמשתי בו, בהמשך השירות פחות, אבל עדיין השתמשתי המון והוא עזר לי מאוד. שווה את הכסף (עלה לי בסביבות ה300 שקל, אפשר למצוא בzap.co.il ביותר זול אולי).
  • חולצה וגטקעס טרמיים- חשוב מאוד לימי החורף הקפואים, היות וכרגע זה גיוס מרץ אתם יכולים לחכות עם הקניה.
  • שעון ג'י-שוק. קניתי שעון באיזור ה300 שקל, שחור- כמובן. קניתי אותו באמצע אימון מתקדם אחרי שהשעון הראשון שלי (סתם שעון זבל של קסיו) התפרק לגמרי. הג'י שוק לעומתו שרד הרבה יותר. שעון אמין ושווה את הכסף
  • חם-צוואר\מסיכת פנים\כפפות נומקס\כובע פליז- ציוד חום חשוב מאוד, במיוחד לפעילות\אימון בחורף. חלק מהציוד ניתן להשיג בצבא, תלוי באיזו יחידה ובאיזה שלב של השירות. בגלל שאתם גיוס מרץ ממליץ לחכות לרגע שתצטרכו.
  • פנס לד- אחד קטן וזול ב20 שקל, לא צריך משהו גרנדיוזי או מאגלייט חבל על הכסף. פנס לד יעשה את העבודה בצורה מעולה. (תתפלאו, אבל בצבא לומדים לחיות בחושך יופי).
  • כפכפים\סנדלי שורש- שכפות הרגליים שלכם לא יעיזו לגעת על הרצפה במקלחת. אם שכחתם תשאילו מחבר, הפטריות האלו לא עוזבות אותך כל החיים.
  • תיק כלי רחצה נפרס- נוח מאוד ולא כל כך יקר.
  • סבון נוזלי- אם עד היום הסתבנתם בסבון מוצק הגיע הזמן להתקדם.
  • שפורפרת עם חומר ניקוי לכביסה ביד.
  • גזייה- אולי בטירונות לא ירשו לכם להשתמש, אבל בהמשך השירות זה פשוט תענוג לשהייה בשטח או סתם בבסיס. (להכנת קפה, בישול של מצרכים מהמנת קרב, הרתחת מים ועוד ועוד)
  • מצית רגילה ב3 שקלים ומטה- חבל לשלם הרבה על מצית טורבו\זיפו. ומצית זה מצרך חשוב מאוד לשיפצו"רים- דבר שתעשו המון בשירות.
  • כילה- רשת כזאת נגד זבובים. למי מכם שיזכה לעשות טירונות באוהלים ויסגור גם שבת יבין כמה זה נחוץ. לזבובים כל בוקר יש השכמה בסביבות 7 בבוקר (בקיץ, בחורף אין הרבה זבובים) ומ7 עד שהשמש שוקעת פשוט בלתי אפשרי לישון. הם כל כך מעצבנים#$@#$@ עושים רעש ומדגדגים@$$@ בקיץ בחום הלוהט של המדברים בדרום אתם תמצאו את עצמכם מכסים כל פיסת גוף רק כדי שיפסיקו להציק לכם ואז אתם תבינו כמה כילה נחוצה.
דברים שאני ממליץ לא לקנות. חלקם קניתי והבנתי שלא צריך, חלקם קנו אנשים אחרים מהפלוגה שלי והבנתי שזה כלל נחוץ.
  • אסלונית- בכל זאת, אתם הולכים להיות לוחמים. במסלול אתם תחרבנו במצבים כל כך הזויים- באוויר בשטח, בתוך בור שחפרתם, בתוך שקית שנמצאת בקסדה, מעל קוצים, בבוטקה ממש מסריח עם בור בתחתית (סגנון אסקימו לימון) ועוד ועוד. כמו שRMSS אמר, אסלונית זה דבר ממש לא נחוץ, מיותר ומבזבז זמן (במקום ללכת ישר לשירותים לעבור באוהל\מגורים ולקחת אותה, כשיש 7 דקות לקקי זה עקרוני).
  • גרביים טרמיים וכו'- לא יעיל לא שווה לא מונע יבלות ולא כלום. קניתי זוג אחד כזה והוא פשוט לא שווה את הכסף. כשקר לכם שימו 2 ואפילו 3 זוגות גרביים צבאיות- עובד ממש מצויין.
  • מיליון זוגות תחתונים וגרביים- תלמדו מהר מאוד שמיותר להביא 34232 זוגות גרביים ותחתונים והכי טוב זה לעשות כביסה ביד בכל שבת שאתם סוגרים\בשעת ת"ש.
  • חומרי שיפצו"ר למיניהם- פשוט אל תעיזו לקנות. הצבא יספק לכם. ואם לא תבקשו ממני, יש לי הרבה
  • מראה בלתי שבירה- כי היא חרא של מראה, לא שימושית בכלל והיא גם דווקא כן שבירה
  • מדרסים- לצבא יש אחלה מדרסים בנעלים שתקבלו. אם הם לא מספיקים וכואב לכם לכו לרופא ותקבלו הפנייה למדרסי גבס (כן כן, בהתאמה אישית, מדרס שבאזרחות עולה 500 שקל הצבא מספק בחינם למי שיזדקק).
  • רצועה לנשק\ווסט מריקושט\כל ציוד לחימה אחר. חכו עם הדברים האלו. אף אחד לא מגייס אתכם ושולח אתכם לאמצע סוריה עם סכין בין השיניים. תעשו מסלול תסיימו ותקבלו הכל. אם לא תתלוננו ואם עדיין לא תקבלו ואין ברירה אחרת רק אז תקנו.
  • תיק- תכלס, הצבא נותן לכם תיק בקו"מ. אמנם זה ירוק ויקראו לכם צעירים, אבל הוא תיק גדול ונוח מאוד מאוד (תדאגו לרשום את השם בבירור שלא יקחו לכם אותו בטעות). כשתסיימו מסלול תקבלו תיק נורמאלי ונוח מאוד. את הכסף של התיק תחסכו לדרום אמריקה
דגש- את הציוד שאני ממליץ לקנות לא בהכרח תצטרכו רק בטירונות, זה ציוד ששימש ועדיין משמש בשירות עצמו. אני לא ממליץ לקנות את הכל עכשיו אלא לחכות. וזאת העיצה הכי טובה לגבי ציוד: לא לקנות כלום כלום. וכל שבועיים שאתם חוזרים הביתה- תבואו עם רשימה קטנה של ציוד שהבנתם שאתם צריכים ותקנו. ככה תחסכו בכסף.
דבר נוסף לא להתקמצן. אתם צריכים למשל שעון טוב? אל תקנו זבל. אני קניתי קסיו (אחלה חברה- לא לצבא אבל) ב120 שקל שנהרס מהר מאוד ואז שילמתי עוד 300 על ג'י שוק. מסקנה- מה שזול יהיה לכם יותר יקר בסוף.
לא לקנות שום מוצר שמנסים לדחוף לכם בריקושט, בכלל להתרחק מהחנות הזאת. הם יקרנים מאוד ועוד לקהילה של אנשים שלא מרוויחה טוב- חיילים. לא ממליץ לקנות ברשתות הגדולות אלא כל מוצר בחנות הספיציפית שלו. למשל? גזייה בהום סנטר וכודומה.
כל ההמלצות ברשימה הקטנה הזאת הם מניסיוני האישי בלבד, אם מישהו כן השתמש בציוד שאני לא השתמשתי \ לא המלצתי זכותו המלאה, אין זה אומר שהוא או אני טועים, פשוט אנחנו אנשים שונים עם סדר עדיפיות שונה.

ודבר אחרון, גיוס קל ונעים, בהצלחה רבה לכל הנכדים שלי תשמרו על עצמכם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-03-2007, 14:37
צלמית המשתמש של Suicide Commando inc
  Suicide Commando inc Suicide Commando inc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.06
אין לי נקעים חוזרים...
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי bilbobugger שמתחילה ב "אם אתה חייב להשתמש בתחבושת..."

עשיתי פיזיוטרפיה מצויינת והרגל שלי בסדר בעקרון, פשוט התאמנתי על ריצות מהירות מאוחר בערב והחלקתי בצורה רצחנית על איזו אבן... אז סובבתי את הקרסול שלי. אבל הוא לא נפוח בכלל וכבר לא כואב לי, אני פשוט רוצה להיות עם התחבושת כמה שיותר ליתר בטחון...

אמרתי שהרגל החלשה כי יחסית היא חלשה יותר מרגל ימין שלי, את רגל ימין אף פעם לא נקעתי... אבל רגל שמאל אני גם לא נוקע לעיתים תכופות.

ותודה רבה לך על התגובה

ישן 09-03-2007, 14:29
צלמית המשתמש של Suicide Commando inc
  Suicide Commando inc Suicide Commando inc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.06
סבבה, תודה רבה=)
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי מורה"ל שמתחילה ב "אפשרי בהחלט. אני כבר במצב..."

פשוט עם המזל הרע שלי נקעתי את הרגל כמה ימים לפני הגיוס
את הרגל החלשה שלי ששברתי פעמיים... בעע

עם איזה AIRCAST אתה הולך? כרגע לי יש כזה...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.tennisnuts.com/ishop/images/677/AIR-AS.jpg]

הרוע בהתגלמותו!!!

ויש לי גם את הזה שאני אוהב אותו הרבה יותר, אבל נקרעו לי רצועות הסקוטץ'

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.muellersportsmed.com/images/4566b.jpg]

יש מצב פשוט לדחוף את הפלסטיקים לתוך הנעל ללא הרצועה?

ישן 09-03-2007, 10:31
  bilbobugger bilbobugger אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי gothic_ שמתחילה ב "אני רוצה להמליץ לכם על ציוד..."

אני ממליץ לא לקנות כלום - כלי רחצה אתם חייבים כמובן.
כמובן אם אין לכם נעלי ספורט ותחתונים\גופיות\גרביים - כדאי שיהיה. אבל מי שמתגייס לקרבי בד"כ יש לו את כל זה. אני לא יודע מה מצבכם הכלכלי, אבל הקניות האלה יכולות להגיע לאלפי שקלים.
אם לא איכפת לכם, העצה - לא שימושית - כי ממילא תוציאו כמה מאות על כל השטויות האלה.
ציטוט:
כפכפים\סנדלי שורש- שכפות הרגליים שלכם לא יעיזו לגעת על הרצפה במקלחת. אם שכחתם תשאילו מחבר, הפטריות האלו לא עוזבות אותך כל החיים.

זה נכון!
ציטוט:
תיק כלי רחצה נפרס- נוח מאוד ולא כל כך יקר.

לא חובה! ואם יש לך שיקול של לחסוך נפח, תיק נפרס תמיד יהיה יותר גדול מתיק לא נפרס בעל אותה תכולה.
ציטוט:
סבון נוזלי- אם עד היום הסתבנתם בסבון מוצק הגיע הזמן להתקדם.

עניין אישי. חוצמזה סבון מוצק לא מתפוצץ בתיק.
ציטוט:
שפורפרת עם חומר ניקוי לכביסה ביד.

לא חובה: אפשר לעשות זאת עם הסבון לשטיפת כלים הצבאי או סבון רגיל.

ציטוט:
גזייה- אולי בטירונות לא ירשו לכם להשתמש, אבל בהמשך השירות זה פשוט תענוג לשהייה בשטח או סתם בבסיס. (להכנת קפה, בישול של מצרכים מהמנת קרב, הרתחת מים ועוד ועוד)

זה נכון ונחמד אולי בפלוגות הוותיקות, אך לא חשוב בכלל למתגייסים.

ציטוט:
מצית רגילה ב3 שקלים ומטה- חבל לשלם הרבה על מצית טורבו\זיפו. ומצית זה מצרך חשוב מאוד לשיפצו"רים- דבר שתעשו המון בשירות.

צודק 100 אחוז
ציטוט:
כילה- רשת כזאת נגד זבובים. למי מכם שיזכה לעשות טירונות באוהלים ויסגור גם שבת יבין כמה זה נחוץ. לזבובים כל בוקר יש השכמה בסביבות 7 בבוקר (בקיץ, בחורף אין הרבה זבובים) ומ7 עד שהשמש שוקעת פשוט בלתי אפשרי לישון. הם כל כך מעצבנים#$@#$@ עושים רעש ומדגדגים@$@ בקיץ בחום הלוהט של המדברים בדרום אתם תמצאו את עצמכם מכסים כל פיסת גוף רק כדי שיפסיקו להציק לכם ואז אתם תבינו כמה כילה נחוצה.

צודק
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:32

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר