לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-03-2007, 16:58
  RmSs RmSs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
טיפים כלליים למתגייסי מוד"ש (ובכלל):

נתחיל בזה שתקראו את המאמר הזה:
https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...08/93641741.doc
באמת שהוא מעולה ומסכם בצורה מצויינת את הטירונות.

- שעון. אין דבר יותר חשוב בטירונות משעון, באמת שאין. לא צריך משהו מורכב או איזה G-Shock יקר, אבל חשוב שיהיה בו סטופר ואור (מה שאני מניח יש היום בכל שעון). אגב, אל תקנו כיסוי שעון - הכיסויי שעון האלו שמוכרים בריקושים וכל זה.. בכל מקרה לא נוחים. אם כבר אתם רוצים כיסוי שעון, קנו 20 ס"מ של גומי הפעלה (בריקושט כבר ידעו מה זה), תתפרו את שני הצדדים ותיצרו משהו שיקיף את השעון - הכי נוח.

- פלאפון - אין סיבה לא להביא למי שחשש, או להביא איזה פלאפון ישן מפעם. אין גניבות, לפחות לא במחזור שלנו (ולפי המאמר גם לא במחזור הקודם). מה שכן - לטעון קשה מאוד. יש בערך 8 שקעי חשמל לכל הפלוגה, שבשישי-שבת תפוסים כל הזמן, ובשעת ט"ש מאוד לא נוח לטעון (משום שצריך לעמוד ליד ההשקעים - אי אפשר לנעול את הפלאפון שם). מה שאני ממליץ זה לקנות סוללה נוספת לפלאפון. זה לא יקר כל-כך וממש ממש נוח. אני דיברתי בטלפון כמעט כל יום, ובשישי-שבת בסביבות השעתיים-שלוש ולא טענתי את הפלאפון פעם אחת בבסיס.

- שעות ביציאה: אתם תבינו את זה די מהר - אין לכם הרבה סיכוי לצאת בלי שעות ביציאה. מעטים הם אלו שעוברים שבועיים בלי זמן כלשהו ביציאה. בית החייל בבאר שבע בימי שישי נראה פחות או יותר ככה: 5-7 חיילים מגבעתי, 4-5 מתותחנים, 7-10 בנות מאלוהים יודע איפה - ו60-70 מוד"שניקים. המשמעת קפדנית מאוד - ותקבלו שעות כמעט על הכל: החל מהדברים הגדולים כמו פאק בכוננות \ איחור לזמנים - ועד הדברים הקטנים והשטותיים כמו לזוז בשלשות או בתור לחדר אוכל, או לדבר ב-ח' מחקלתית.

- המלצה חשובה: שאתה יורידים מהרכבת לכיוון תחנה מרכזית באר-שבע (ז"א בכיוון הלוך) - תקנו כרטיס לכיוון חזור. לפעמים ה-8 דק' האלו בדיוק של לחכות בתור אחרי שעות ביציאה (בימי שישי התור לאוטומט-כרטיסים בתחנת רכבת בבאר שבע ארוך במיוחד) - זה בדיוק הזמן שידרש בשביל לפספס את הרכבת ולחכות עוד שעה לרכבת הבאה.

- פנס: מתוך שתי מנורות באוהל רוב הזמן תעבוד רק מנורה אחת, ולפעמים תתקעו גם בלי אור בכלל. שעת ט"ש בחושך זה אחד הדברים היותר מעצבנים, אבל אם כבר נתקעתם במצב הזה - פנס יכול להיות נחמד מאוד (אגב - גם לשבועות שטח). לכל בנאדם שני באוהל בערך יש את הפנסי לד החביבים, אבל אין כמו פנס לד עם רצועה לראש. צהוב ככל שזה יראה (וזה באמת נראה צהוב אחושילינג) - זה פשוט הדבר הכי טוב בעולם. עולה אותו דבר כמו פנס לד רגיל.

- פק"ל כיסים: מקבלים אומנם בבקו"ם פק"ל כיסים, אבל באמת שהוא מצו'קמק ולא נוח. אם אתה יכולים להרשות לעצמכם, קנו פק"ל כיסים נורמלים (לא צריך כזה עם ניילונים ודיגומים שטותיים).

- שבת סליחות: אנחנו התחלנו לקבל שעות ביציאה החל מהשבוע השני (ז"א לא בשבוע שבאים מהבקו"ם). בסוף השבוע הזה יש מסדר פאקים ראשון שבסופו שבת סליחות. זה שבוע טוב לבדוק בו את הגבולות ולהבין איך הכל הולך. נסו, מה איכפת לכם.. בסוף בכל מקרה כולם יוצאים בלי כלום

- מנות קרב: יש אם אני לא טועה שלושה סוגים של מנות קרוב, שניים חדשים - והמנת קרב הישנה והטובה שיש בה הרבה יותר אוכל (ובעיקר הרבה יותר חלבה ), בכולן התפריט די דומה עם מעט שינויים - הבסיס הוא לוף וטונה, חלבה, שוקולוד למריחה ועוד כל מני שטויות. אומרים שנקניקיות זה השאריות של הבשר, אז לוף זה השאריות של הנקניקיות. תתרגלו מהר לרעיון של המנות קרב ותלמדו להנות מהן. במקרים שלא יהיה לכם הרבה זמן לאכול, תתרכזו דווקא בפחמימות וסוכרים (ולא בלוף והטונה כמו שנכתב במאמר על טירונות מוד"ש) משום שלטווח הקצר הגוף זקוק לפחמימות, והגוף יכול לשרוד זמן רב ללא חלבונים. טיפ שיכול לחסוך לכם הרבה זמן - תשמרו כמה פותחנים שתמיד יהיו בפק"ל כיסים שלכם, לפתוח מנת קרב שלמה עם פותחן אחד (בייחוד בשבוע שדאות) מבזבז הרבה זמן יקר.

- ביגוד: אין צורך בגבריים אזרחיות, תשתמשו למד"סים בגרביים הצבאיות. חולצות ירוקות צריך בערך כחצי ממספר הימים שאתם הולכים לסגור, חולצה לבנה מספיקה אחת (זאת שאתם באים איתה מהבית). גבריים ותחתונים - כמספר הימים. אני גם לא לובש חולצות אזרחיות משום שלמד"סים אני יוצא עם החולצה הירוקה, ואחרי השעת ט"ש לובד את החולצה הירוקה של מחר. תביאו גם סווטשרט לג"גש (ה-ח' המחלקתית שאחרי השעת ט"ש), במחזור נוב' היה קר בלילות, במחזור הקרוב זה אולי יורגש פחות.

- שמנ"שים: אתם עוד תכיר את זה טוב, אבל חשוב שתבינו כבר בהתחלה: טיב השמנ"ש שהמחלקה העמידה תלוי כמעט אך ורק בלו"ז. אם בלו"ז מוגדרת חצי שעה לשמנ"ש - אז עד שלא תעבור חצי שעה השמנ"ש לא יהיה מספיק טוב. שתתקלו בלוח של הלו"ז (ויצא לכם סביר להניח) תראו את זה בצורה הכי בולטת שיש: 19:30-20:20 - שמנ"ש. כך שתשקיעו באמת כדי שהשמנ"ש יעמוד כמו שצריך (שימו לב גם לציוד שלכם) - אבל קחו בחשבון שעם כל הכבוד לעבודה שלכם, השמנ"ש זה קודם כל לו"ז.

- ארגון התיק: אני ממליץ להביא לארגן הכל בשקיות, אחרת כמעט בלתי אפשרי למצוא משהו בתיק. בנוסף אני ממליץ לקנות את השק כביסה הזה שמוכרים בכל חנות מתגייסים.. הוא באמת נוח מאוד. אה, ואל תשכחו לשים הרבה צ'ופרים - את השק"ם לא תראו יותר מדי (בדר"כ פעם ביום ראשון ופעם ביום חמישי או שישי).

אם למישהו יש עוד שאלות בנוגע לטירונות... בכיף.

נערך לאחרונה ע"י RmSs בתאריך 08-03-2007 בשעה 17:24. סיבה: הוספתי כמה דברים...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-03-2007, 17:13
  RmSs RmSs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
מממ...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Mighty_Moti שמתחילה ב "תודה"

הקישור למאמר עובד, אבל בכל זאת העלתי לשרת של פרש והחלפתי את הקישור - תבדוק אם זה עובד לך עכשיו.
חלק מקבלים מהבקו"ם, חלק לא. בכל מקרה זה בכלל לא כיסוי שעון אלא סופג זיעה - והוא בערך הכיסוי שעון הכי לא נוח בעולם.

פק"ל כיסים... כמו מן ארנק (וואו, איזה דימוי גרוע) עם דברים שחייל צריך שיהיו עליו כל הזמן: טסטר, מגלר, סכין יפנית, עט, פנקס, פנקס שבי ועוד כל מני שטויות כאלו. משתמשים בזה כל הזמן, אז חשוב שזה יהיה נוח

אגב - הסכין יפנית שמקבלים מהבקו"ם היא על הפנים ולא חותכת אפילו לחם (מה גם שהיא נשברת בערך אחרי השימוש הראשון בה). לשבוע הראשון אין צורך לקנות סכין יפנית אחרת, אבל במידה ואין לכם אולר\לדרמן טוב - רצוי לקנות סכין יפנית מעט יותר איכותית שעשויה כולה מתכת (אך חשוב שתהיה באותם מימדים - לסכין גדולה אין מקום). חכו לשבוע הראשון ותבינו...

ישן 09-03-2007, 18:01
צלמית המשתמש של c0ldplayer
  c0ldplayer c0ldplayer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.06
המשך לRmss
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RmSs שמתחילה ב "טיפים כלליים למתגייסי מוד"ש (ובכלל):"

עוד כמה דברים שכדאי שתדעו לפני שאתם באים:

- מראה בלתי שבירה - אם לא קניתם עדיין, אל תקנו....הדבר הכי לא שימושי שנוצר....חבל שתקנו, ואחרי חודשיים תזכרו שזה אצלכם - ומה שתגלו זה בעצם חתיכת פלסטיק עקומה בתיק הרחצה....מניסיון

- לגבי הכיסוי שעון - חוץ מהגומי הפעלה, ישנו עוד כיסוי לשעון שאני קניתי האמת קצת מאוחר (לפני כמה ימים ) - שיושב על כל השעון - ונפתח ונסגר עם סקוץ'....הוא לא נספג מים, הוא נוח, והכי חשוב - המפקדים לא ינדנו לכם בקשר לשיפצור לשעון שחובה להכין....פשוט עם הכיסוי הספציפי הזה לא צריך - הוא מחזיק את השעון על היד.....

- לגבי כלי רחצה - חשוב! אל תשימו את התיק רחצה בצידי התיק! חבל שיתפוצץ לכם השמפו בתוך התיק...קרה לי פעמיים....באמת לא נעים....

- חשוב שיהיה איתכם תמיד:
מצית, עט, פנקסים למצ"לים, טוש עבה (כדי לכתוב על כל הציוד תשם שלכם בענק - בעיקר על הסק"ש ), וזלין לשפתים - באמת שחלק מכם ירגישו את זה בהתחלה - היובש!.....
כמובן לא לשכוח פנס קטן (כנ"ל)....

נייר טואלט!!! - באמת שיש בצבא הרבה הרבה נייר טואלט....רק חבל שאף אחד לא יודע מה קורה לגלילים שעה אחרי שמביאים חדשים......וכמובן שתמיד אפשר ללכת לבקש מהמפקדים...אבל תמיד נחמד - ובעיקר שדחוף - שיש איזה גליל או שתיים עם שכבת נייר משולשת בתיק ....

* אסלנית זה לא משהו ששווה להביא...קניתי לפני הגיוס....עד היום יש לי את זה....זה באמת מעצבן להוציא את זה ולשים על אסלה - שיש לך 7 דקות לבצע את זממך....

עד כאן, ההרחבה שלי בנוגע לאשכול של Rmss....ותזכרו שבאמת לא צריך לפוצץ את התיק בשטויות שריקושט מנסה לדחוף לכם...(כן, גם אני ראיתי תדף הזה של מה כדאי לקנות לגיוס שיש בריקושט...באמת שראיתי שם דברים שגם למסע במזרח לא הייתי לוקח....)

שבת שלום, ושוב - גיוס נעים..
אור

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:00

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר