לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-03-2007, 11:07
  יאיר82 יאיר82 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.06
התבור

מאת כתב "במחנה", אלעד ארדן

עשרות רובים משודרגים מסוג תבור הוכנסו לשימוש במספר מחלקות טירונים של חטיבת גבעתי. הגרסה החדשה של כלי הנשק כוללת, בין היתר, ידית דריכה משופרת, פתח בית-מחסנית המקל על תפעול הנשק, וכן טבעת סיליקון מיוחדת המגנה על תריס הרובה מפני חדירת חול ואבק.

פיתוח הדגמים החדשים, המכילים 20 תיקונים ושיפורים, החל לאחר שנתגלו מעצורים רבים בתפעול רובי התבור. כזכור, חלוקת "נשק העתיד של צה"ל" החלה כבר בחודש אוגוסט, כשהראשונים לקבל את התבור היו טירוני חטיבת גבעתי. אולם, בתוך מספר חודשים, עם עליית הטירונים לפרק האימון המתקדם, הוחלט בגבעתי להשיב את התבור למחסנים ולערוך לטירונים הסבה לרובה האם-1 המקוצר, שצבר ניסיון מבצעי רב.

בדגם רובה התבור הוכנסו מספר שינויים במטרה לצמצם את מספר המעצורים, ולאחר מכן הוחלט לחלקו לחיילי גבעתי ממחזור נובמבר האחרון. במקביל, המשיכו הגורמים הטכנולוגיים בזרוע היבשה, בשיתוף החברה הישראלית IWI, לערוך שינויים בדגם הכלי. במהלך השבועיים האחרונים נכנס הדגם החדיש של הרובה לשימוש ניסיוני.

בתוך כך, צפוי להיכנס לשימוש במהלך החודשים הקרובים, דגם מתקדם יותר של הנשק המכונה "תבור יוריקה". "התבור המשודרג צפוי לצמצם את מספר המעצורים לשיעור הדומה לאלו שנוצרים בנשק האם-16", הסביר גורם בזרוע היבשה המעורב בנושא. "אנחנו מאמינים שגרסת התבור שתיכנס בעוד מספר חודשים, תצליח להוריד את מספר התקלות בצורה משמעותית עוד יותר", הוסיף.

קל במיוחד לנשיאה

ייחודו של רובה התבור המשודרג, טאר-21, הוא בכך שידית האחיזה וההדק ממוקמים לפני מנגנון הירי והמחסנית. צורה זו, המכונה בשפה המקצועית "בולפאפ", מאפשרת קיצור האורך הכללי של הרובה, מבלי לפגוע בטווח הירי ובדיוקו.

אורך התבור עומד על 72 סנטימטר. כשהרובה טעון עומד משקלו על שלושה קילוגרמים וחצי בלבד.

עלותו של כל תבור, המגיע עם כוונת מארס המוטבעת בתוכו, נאמדת ב-1,400 דולר. בשנים האחרונות פותחו דגמים נוספים של התבור, ביניהם "תבור מטול", "תבור קלעים" וגרסה מיוחדת שלו ליחידות מובחרות, הנקראת "מיקרו תבור".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-03-2007, 12:05
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
לפעמים יש לך תגובות שאני לא מבין מהיכן אתה מנפיץ אותן
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "הגרסא המיוחדת נקראת "תבור קומנדו"..."

התבור קומנדו זו גירסאת תבור קצרה במיוחד. ראה הסקירה של סירפד.
הגירסא המשופרת של התבור שנבנתה כלקח מהתקלות מיוצרת תחת השם יוריקה.
מה הבעיה בIWI זה שם של מפעל שפעם נקרא IMI והחליף בעלות ושם.

ובקשר למועד כניסת התבור, ראו את הניבוי שלי מלפני שלוש וחצי שנים. היו כאלו שחשבו שאני פסיכי!

ישן 11-03-2007, 14:53
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
אז מה היה לנו שם?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יאיר82 שמתחילה ב "התבור"

למיטב הבנתי (ואשמח לשמוע תיקונים) התבור:
1. אמין פחות מה-M4, ולכל היותר יהיה אמין כמוהו.
2. שוקל מעט יותר מה-M4.
3. אינו מציע שיפור משמעותי בביצועים ע"פ ה-M4.
4. אינו יכול להירכש בכספי סיוע.
5. יגרום לעלויות עקיפות בשל אחזקת מערכים לוגיסטיים כפולים (כל עוד ה-M16 בשימוש)
6. יוריד את הרמה המקצועית של יחידות המילואים שיוזנו בחיילים ששירתו איתו ואשר יאלצו לעבור לM16 במיל.
7. לא יוכל להכנס לשירות מסיבי בטווח הזמן המיידי או הקצר.

בלי ציניות ובשיא הרצינות: מה השיקולים בעדו? האם שדרוג כלל החי"ר (כולל יחידות דרג ת' כמו שלי) ל-M4 לא משתלם יותר מציוד חצי מהחי"ר הסדיר בתבור?

http://www.baking.co.il

ישן 11-03-2007, 15:16
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "אז מה היה לנו שם?"

1. לא הוגן להשוות אמינות של כלי שהוכנס כפיילוט לאמינות של משפחת כלים בת 40. אני משוכנע שלמשפחת ה CAR-15 היו בעיות אמינות שהוחלקו עם השנים.
2. שוקל מעט יותר, אבל כולל כבר אופטיקה.
3. אתה בטוח בכך? המלחמה האחרונה הוכיחה לנו שלמרות שנשקים קצרים עם שיפצורי טרור הם שיא המבצעיות בקסבה של שכם, בשטחים פתוחים עולה הצורך בנשק עם קנה ארוך. מבנה הבולפאפ של התבור הוא שילוב של נשק קצר פיזית לקסבות אבל בעל קנה ארוך יחסית.
4. אמנם אינו יכול להרכש בכספי סיוע, אבל כן מפרנס משפחות בישראל. זה כבר שיקול שאינו מבצעי.
5. מערכים לוגיסטיים כפולים? אנחנו לא מדברים פה על שרמן ומרכבה באותה פלוגה. התחמושת אותה תחמושת, הסוללות אותן סוללות, אפילו המחסניות אותן מחסניות. העורף הלוגיסטי-תחזוקתי של נק"ל הוא לא משהו מסובך יותר מדי. זה שלנשק היחידתי יהיה סט כלים וחלפים אחר זה לא סוף העולם. לא יותר סוף העולם מהחזקת גליל וM16 במקביל (ולהם עוד היו מחסניות שונות).
6. לא יודע מה עקומת הלמידה של מעבר מתבור לM16, אבל זה כבר נעשה לא מעט בעבר (שוב - ע"ע גליל וM16). לא סוף העולם. ואגב, גם היום במעבר למילואים החיילים שהיו רגילים לפלאטולון עם אופטיקה מתקדמת ומיני ידיות טרור ומרור נאלצים להסתגל למנוסר מתקלף עם כוונות ברזל.
7. זה לא קורה עם אף נשק חדש. גם ה A4 לא נכנס בבת אחת לכל צה"ל.
ישן 11-03-2007, 22:14
  sterling27 sterling27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.09.06
בעיקר בגלל החיבה הישראלית לאיבזור
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "3.5 ק"ג טעון עם אופטיקה זה בשום אופן לא יותר מ-M4."

יש יתרון לתבור בו הכל אורגני ומתוכנן כחלק מן הנשק המצב שנוצר בM16 הוא איבזור המטפס על הנשק ויוצר משקל עודף לא מתוכנן
אמנם למשל התכנון של TDIקפדני אך עדיין יש לי ספיקות לגבי ההשפעה על הנשק הנשיאה שלו והירי בו אשמח לתובנות המומחים
היה ברצוני להעלות פה תמונה של נשק נחמד פלט מקוצרר עם כוונת אופטית,או שיט, מסילות ברונזה, צרצר ,ידית כידון וכו' שלדעתי שוקל לא פחות מתבור ונראה לי בתכל'ס הרבה פחות ארגונומי על אף כל המתקון
אלא שאינני מצליח להעלות את התמונה היא 1814 ק"ב ואינני מצליח להעלות אותה בהעלאת קובץ האם משהו יאיר את עיני?

ישן 11-03-2007, 21:02
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE=yonatan_sh]מה אמרו על..."

לגבי הכנסת ה - M16 לצבא האמריקני בויאטנאם, הרבה מאד חיילים אמריקנים נהרגו בקרב בגלל נשק לא מתפקד, ורבים נמצאו מתים כשלידם הנשק מפורק פירוק ראשוני - כלומר הם ניסו לפתור את המעצורים כשאוייב מולם... עפ"י מס' עדויות מאותה תקופה הנשק הוכנס כמעט ללא הדרכה, יום אחד אמרו להם להחזיר את ה - M14 ולקחת M16. היו מקרים שהדבר היחיד שהציל את הכח היה חייל לא ממשומע שלא החזיר את ה - M14 שלו. ועדת חקירה שהוקמה מצאה כי היו שתי בעיות עיקריות - הראשונה היתה התחמושת, הבחינה של הנשק נעשתה עם תחומשת אחרת מזו שסופקה לחיילים - שהייתה פחות טובה.התחמושת שהוכנסה יצרה פיח דביק שתקע את הנשק לאחר מספר קטן של יריות, וטולרנסים קטנים מידי שגרמו לכך שכל גרגיר קטן חסם את הנשק. לאחר פתרון הבעיות הנשק הוחזר לשירות, וכולנו מכירים אותו עד היום.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:15

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר