לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-03-2007, 12:32
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
הסבר קצרצר:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי משה המעופף שמתחילה ב "שאלה לגבי H&K"

H&K זה הר"ת של "Heckler & Koch" הקלר&קוך היא חברה גרמנית מתקדמת לייצור כלי נשק
בין היתר היא פיתחה(ועדיין מפתחת)את התת מקלע המעולה MP5 שנעשה בו שימוש בכמעט כל יחידת לוט"ר מערבית כיום,וכן היא פיתחה את הרוס"ר G36 שנחשב ללא ספק לאחד הרוסרי"ם הטובים ביותר שפותחו איי פעם.

בנוגע לשאלתך מדוע היא איננה מוכרת נשק לישראל:

אז זה משום שלמיטב ידיעתי צה"ל מעולם לא התעניין ברכישה כלשהיא מהם,אם קנינו צוללות מגרמניה במילארדי דולרים אני לא חושב שהם יעשו לנו בעיות עם כמה רובים.

*תמונות*

MP5

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.motionpicturearmourer.com/MP5.jpg]

G36

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.realmofconfusion.com/G36-TrMag_Army_small.jpg]

קישור לאתר האינטרנט(יש גם אופציה לאנגלית)
http://www.heckler-koch.de/flashintro.html

נערך לאחרונה ע"י נץ כחול בתאריך 11-03-2007 בשעה 12:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-03-2007, 16:24
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני לא יודע נקודתית לגבי H&K

אבל כמה חברות שמייצרות נק"ל באירופה נמנעו לאורך תקופות ארוכות מלייצא נק"ל לשוק הישראלי האזרחי/צבאי. התירוץ הרשמי (ויכול להיות שהאמיתי) היה שאסור להם למכור כלי נשק לאזורים המכונים "אזורי עימות". פירמות כמו גלוק או זיג זאוור עשו עסקים עם ישראל לא מעט דרך חברות הבת/מפעלים שלהן בארה"ב (כמעט כל יצרנית אקדחים אירופית מחזיקה מפעלים בארה"ב משיקולים של מיסוי ודרישות רכ"ש של גופים אמריקאיים) מסיבות הנ"ל. בפורום הסליק כתב פעם מישהו שחלק מסויים ל H&K שלו שהיה דרוש לתיקון במסגרת אחריות, הוא קיבל בדואר במעטפה ללא סימני זיהוי של היצרן - היה שם דיון על העניין הזה.

אחת הסיבות העיקריות לעליה הפראית במחירי התחמושת לאקדחים בעשור האחרון (מעל 2 ש"ח לכדור ואין בנמצא ממוחזרים או כדורי האימון בעלי תרמיל האלומיניום שהיו נפוצים בשנות ה-90...) הנה שיבוא תחמושת אזרחית לישראל נתקל בקשיים עקב תקנות מכס אירופיות (משם עוברים מטוסי המטען/אניות).

יכול להיות שלגבי הסיפור האחרון "אכלתי" לוקש של סוחרי הנשק, אבל זה לפחות ההסבר הנפוץ.

ישן 03-05-2020, 06:06
  Blackfin25 Blackfin25 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.09
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי jhonny שמתחילה ב "רק אתקן, לסיגים מהסדרה הזו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי jhonny
רק אתקן,
לסיגים מהסדרה הזו אין נצרות, יש משמיט פטיש ומנגנון DA/SA.
אני מאוד אופתע לשמוע שנשאו עם כדב"ב/"כדור בקנה" בצה"ל.

לגבי כדור בקנה למיטב ידיעתי כו"כ גופים מקצועיים (אולי לא צה"ל) כן נושאים עם כדור בקנה.
בארה"ב למיטב ידיעתי התו"ל הוא שכל יחידות המשטרה נושאים כדור בקנה.

ובגלל שדיברנו על זיג זאואר, אחד ממקרי הירי המדוברים ביותר שנעשה בו שימוש בזיג-.P229 עם תחמושת זיג .357 התרחש בכנסיה בטקסס,שבו יורה (מבוגר) מיומן סיים ארוע די מהר עם יריה בודדת לראש ממרחק של כ-15 מטר. מאז הארוע התחילו לאמן אצלנו על סנריו דומה, 13-15 מטר, מטרת ראש שליפה מהסלקה פגיעה כמובן תוך פחות מ שש שניות.

קישורית לוידיאו...

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
ישן 11-03-2007, 20:04
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
נשקים מסווגים

בואו נבהיר את זה פעם אחת ולתמיד: אם יחידה מיוחדת צריכה כלים מיוחדים, אז הם יקנו אותם. זה כולל את הכלים של H&K, רובי צלפים וסער לא סטנדרטיים, וכל שאר הצעצועים. מי שהתעמק בתמונות של יוני20 הצליח לראות צלליות של הכלים האלה, ומי שיש לו חברים באמת טובים ביחידות כמו מטכ"ל/שלדג/שייטת יודע על הצעצועים שמסתובבים שם.

לאחר שהבהרנו את הנקודה, נבהיר דבר נוסף: לא כל לוחם מפעיל את הכלים האלה יומיום, והם נמצאים בשימוש בהתאם לצורך נקודתי. מי שמדמיין את כל לוחמי סיירת מטכ"ל מסתובבים עם MP5 מושתק, כדאי שישתה כוס קפה ידפוק מקלחת בריאה ואז יחזיר את הסרט לבלוקבאסטר...

ישן 12-03-2007, 09:02
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי אוקטבה שמתחילה ב "הקלר וקוך"

ציטוט:
"מאוד מעניין מבחינה טכנית אבל מצריך אימונים לא מעטים כדי לתפעלו בבטיחות."

אני מתנצל מראש אבל זו שטות מוחלטת. האקדח הנ"ל נחשב בין האקדחים הבטוחים בעולם לנשיאה עם כדור בקנה.
מערכת ההדק שלו מנותקת לגמרי כל עוד המנוף על ידית האחיזה אינו לחוץ כך שגם נפילה שלו וכו' עם כדור בקנה לא תגרום בשום פנים ואופן לפליטת כדור.

האקדח הנ"ל מדויק מאד בירי מהיר עקב רתע נמוך שמושג בזכות צינה נמוכה . התכנון הנ"ל הוא בזכות מערכת הנעילה הלא סטנדרטית של האקדח.

לגבי שאר הדברים שנאמרו באשכול, HK היא חברה גרמנית ולא אוסטרית (הוקמה על ידי יוצאי מאוזר נרשמה בגרמניה ב 1950).

אחת הסיבות לאי הצטיידות מסיבית במוצרי HK היא תג המחיר הגבוה מאד שלהם, בארה"ב הכלים של HK נחשבים סמל סטטוס בין נושאי כלי נשק.

לעניין ה P7, הוא עבר ליצור סדרתי בשנת 1979, תחילת התכנון היה בשנת 1971, ה GSG9 הוקמה ב 1973...
ישן 12-03-2007, 14:53
  אוקטבה אוקטבה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "ציטוט: "מאוד מעניין מבחינה..."

צר לי אם לא הבנת את כוונתי ואנסה לפרט.

אדם רגיל סוגר את כל אצבעות כף היד יחדיו. מצב זה יכול להביא לנקירה באקדח זה.כדי למנוע נקירה לא רצונית יש להתאמן על סגירת 3 אצבעות בלבד - פעולה שאינה טבעית לרוב האנשים ומצריכה אימון רב למדי.הסיבה לסגירת האצבעות לטובת מי שלא מכיר את האקדח הנ"ל הינה מנגנון הנקירה המיוחד שלו.
להבדיל מאקדחים רגיל שבו מסת הפטיש גורמת לנקירה, באקדח זה אין פטיש.
האנרגיה לנקירה מגיעה מ"משבת" שנלחץ כאשר סוגרים את כף היד.

אין לי מחלוקת על כך שהוא אחד האקדחים הבטוחים ביותר לנשיאה עם כדור בקנה, עובדתית אני נוהג כך מסוף שנות ה - 80.

מה שאתה קורה "רתע נמוך" (אגב הגדרה מוזרה משהו) אני מניח שאתה מתכוון רתע לאחור ולא ללמעלה.

דבר זה מושג ע"י מיקום בית הבליעה קרוב לציר היד האוחזת (כידוע לך לא משנה ימין או שמאל). דבר זה מקנה מומנט קטן (יחסית לאקדחים אחרים) ברתיעה למעלה עקב מנוף קטן.(מומנט = כוחXזרוע ובמקרה זה הזרוע=המרחק מציר היד). לא ברורה לי הערתך לגבי הצינה אשמח להסבר.

הדיוק בירי מושג מכמה סיבות: לדוגמה נעילת הגזים שגורמת לו לרתוע רק אחרי שהקליע עזב את הקנה, או העובדה שהקנה קבוע, או שהוא פוליגוני.

הבעיה היחידה של האקדח זה ההתחממות שלו בירי מהיר ומסיבי.

יום טוב לכולם.
ישן 12-03-2007, 19:12
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.05
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי The Cheff שמתחילה ב "כוונתי ברתע נמוך = רתע..."

הרתע אינו חלש. הוא חזק מאוד, קצר מאוד (כתוצאה ממנגנון הנעילה שלו GDB*) ודלתת הרתיעה שונה כתוצאה מגובה הקנה ביחס ליד האוחזת כפי שנכתב לפני..

יצורו הופסק לפני כחצי שנה \ שנה בשל עלויות ייצור גבוהות ושוק מצומצם (מי שמכיר את האכויות של הכלי מבין למה הוא יקר כל כך) וניתן להזמין את ה- P7 בתנאי שההזמנה תהיה למינימום יחידות, אני חושב שמדובר באלפים.

* GDB
Gas delayed blowback
מוכר גם כ- Gas retard blowback
מנגנון נעילה המבוסס על נעילת בוכנה מקבילה לציר הקנה ע"י כניסת גז הירי לצילינדר עד ליציאת הקליע את הקנה ושחרור הלחץ מאפשר את שחרור הנעילה והמשך מחזור הירי.

ישן 13-03-2007, 10:46
צלמית המשתמש של הצעדן
  הצעדן הצעדן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.05
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי 183 שמתחילה ב "נושא סגירת האצבעות הוא כמובן..."

התשובה לא פשוטה.
קודם כל נכון שמי שבטיחות בתפעול הנשק טבעית לו אינו מכניס אצבע לשמורה שלא בזמן ירי או HIGH READY. יחד עם זאת, ה-P7 הוא אקדח "אחר" שתפעולו מצריך הכשרה של הלוחם על האקדח. הבעיה שפה בישראל כולם יודעים הכל ולא צריכים ללמוד. יש טכניקה לירי ביד אחת ב-P7 ויש בשתי ידיים ומי שרוצה לירות בכלי הזה היטב צריך לדעת איך, זה הכל. שתי דקות הדרכה במטווח וזמן חופשי לתרגול ונגמרה הבעיה.
המנגנון המיוחד של ה-P7 נועד לתנועה של לוחמי לוט"ר (במתווה תנועה צפוף בסריקה) עם קנים מצליבים וכדור בקנה ובצורה בטיחותית תוך מעבר ממצב אחיזת אקדח עם מנגון ירי לא דרוך למצב מוכן ירי באפס זמן ועם הדק רך, ובלי לפלוט כדור לחבר שלך בגב כך שלהגיד שהמנגנון מסוכן זה.... משונה. מי שפלט כדור הוא המסוכן. כמו שכתב אוקטבה והדוגמא המפורסמת שהעלה היא מצויינת (נדמה לי שהיום זה לא היה קורה שם, רמת ההתמקצעות גבוהה מאוד כיום).
ו..183, אתה מוזמן לשלוח לי בפרטי את זהותך. אם אתה מכיר את הארסנל שלי (את כולו???) מן הראוי שנוצג רשמית :-)

נערך לאחרונה ע"י הצעדן בתאריך 13-03-2007 בשעה 10:50.
ישן 12-03-2007, 22:07
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הספר האקדח נחשב בעידן הטרום אינטרנט לתנ"ך האקדחים בעברית
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי אוקטבה שמתחילה ב "אני לא מכיר את הספר המדובר..."

ספר מושקע מבחינה גרפית, אבל מאוד מאוד "אישי" - הוא מייצג מחשבות ואהבות של כמה אנשים שכתבו אותו. אם אחד הכותבים אהב את ה FNHP - חלק שלם של הספר הוא שיר הלל בשבילו. אותו אחד לא אהב את הזיג 230 (אקדח 380 מעולה, אולי הטוב בקליבר הזה) - הוא הדביק לו שורה שאומרת שהוא "גורם לתחושה של אקדח עשוי פח". במשך השנים (בעשור האחרון כבר פחות) שמעתי לא מעט חכמים שקטלו כל זיג בטענה שהוא "עשוי פח" (למרות שהצינה של ה 228/6 אכן עשוייה פלדה רכה ומכופפת), ולא מעט כאלה התבזו בחנויות נשק עם החוכמות שלהם.

לפני כחצי שנה כאשר החלפתי את הברטה 0.22 שלי באקדח קומפקתי קצת יותר יעיל, בדקתי כמה אקדחים עם 50 כדור לכל אחד. הזיג 230/232 היה ללא ספק הטוב מכולן. אני לא יודע מה לכל הרוחות חשב מי שכתב את הספר האקדח, אבל הוא טעה (לא נורא) והטעה (יותר גרוע).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:47

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר