לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-03-2007, 16:51
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
תדמית חטיבת הנח"ל

כמעט כל מי שאני מספר לו שאני רוצה להגיע לנח"ל חושב שהנח"ל זה לא ממש קרבי..כאילו זה לא באותה "ליגה" כמו גולני וצנחנים..זה כאילו קרבי..
איך נוצרה התדמית הזאת לנח"ל?
כל בנאדם שלא מבין בצבא יגיד שגולני,צנחנים וגבעתי זה קרבי..אבל כשתשאל אותו על הנח"ל זה כאילו משהו אחר...יותר בכיוון של ג'ובניקים..איך נוצרה התדמית הזאת?
אחי(בן 14) שאל אותי היום לאן אני רוצה ללכת אז אמרתי לו שאני רוצה צנחנים או נח"ל....לא ממש משנה לי.הוא אמר לי שכולם אומרים על הנח"ל שהם כוסיות ושהוא בכלל לא מבין כי הוא חשב שאי רוצה להיות קרבי..חחח
זה די מבאס שצריך להסביר לכל אחד ששואל אותך למה אתה רוצה להגיע לנח"ל ,שנח"ל זה קרבי בדיוק כמו גולני וגבעתי..זה כאילו לא מחשבים אותם קרביים למרות שהם לחמו בלבנון..הם חטיבה מעולה ומובילה..למה זה?
בגלל שהחטיבה לא משקיעה בתדמית שלה?
כשהייתי ברמת הגולן השנה ביום סיור בעקבות לוחמים לכל חטיבה היה ביתן גדול משלה(חטיבות חי"ר הכוונה)..רק הנח"ל בכלל לא הגיעו.אפילו לא הקימו משהו קטן..
אני אישית רוצה להגיע למקום עם חבר'ה טובים וראש על הכתפיים..אבל במקביל מקום שיש בו הרבה שמחה, מורל וגאוות יחידה...אני לא אוהב את זה שצריך להסביר לאנשים שנח"ל זה קרבי..זה כאילו טוחנים אותך,אתה עובד קשה,בעצם עובר מה שכל קרבי עובר אבל לא מחשיבים אותך לאחד כזה..
הייתי די שלם עם ההחלטה שלי להגיע לנח"ל..אבל עכשיו יש לי מחשבות שניות רק בגלל העניין הזה.
מה אתם אומרים?
האם כדאי לשנות את ההחלטה שלי לגולני נגיד?
אני יודע שבכל מקום יש את אותם אנשים..אבל כל מי שאני מדבר איתו אומר שבנח"ל יש אחלה חבר'ה..
בקיצור,תעזרו

נוב 07.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2007, 11:01
  NightMonger NightMonger אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.03
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי TotaLost שמתחילה ב "חושבים ככה כי שולחים לשם מושבניקים וכאלה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TotaLost
חושבים ככה כי שולחים לשם מושבניקים וכאלה

מה הקשר?? מושבניקים ידועים ככאלה שבד"כ תמיד הולכים לקרבי...

עכשיו ככה.. אם אתה מחפש לחזור הבייתה ושכל החבר'ה שלך יגידו ואוו נח"ל.. אז לא זה לא עובד ככה... החטיבה לא מתעסקת בקקי.. החטיבה עושה את העבודה שלה ושותקת ... מי שצריך לדעת מה עושה החטיבה יודע ותאמין לי מעריך זאת רבות..
אם אתה רוצה להיות בחטיבה שלוקחת חלק מרכזי בלחימה באיוש והגזרות הצפוניות בוא לנח"ל..

מרגיש כמו יחצ"ן החטיבה

ישן 11-03-2007, 20:19
צלמית המשתמש של skiper
  skiper skiper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Gashot שמתחילה ב "ולמרות הכל הביקוש בשחקים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gashot
אני יודע למה הכוונה ולמעשה הופתעתי לקרוא שהנח"ל מבוקש יותר מגבעתי במחזור הגיוס הנוכחי. אני חושב שהדימוי השלילי בקרב ההמונים נובע מאסוציאציה שעושים בין הנח"ל ותנועת ההתישבות, הקיבוצים וכו'.

אגב, נדמה לי שקראתי במנילה ובעוד מקומות שאפשר להתקבל לגדוד המוצנח של הנח"ל רק אם אתה חבר בתנועת נוער. מישהו יכול להרחיב על זה?

קצת קשה להרחיב על זה...אבל ברמת העקרון קוראים לזה בני המשקים, שאלה חבר'ה שהולכים לגיבוש,
שבסופו נבחרים חבר'ה לשרת שם [כמו צנחנים] הם נבחרים לפי הרישומים [עימות נתונים].
לדעתי אם תפנה ללשכת הגיוס יכול להיות שייתנו לך.

ישן 17-03-2007, 11:05

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי נוער חלוצי לוחם שמתחילה ב "אתה יכול ללכת למסלול של בני גרעין בגדוד 50"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נוער חלוצי לוחם
רק אם אתה חבר בתנועת נוער

לנח"ל המוצנח ברמת העיקרון אתה יכול ללכת רק אם למדת בבית ספר קיבוצי או חקלאי... וגם זה כבר לא אקטואלי כי נוב 06 הוא המחזור האחרון של הנח"ל המוצנח

שקר גס... אל תחרטט תעשה טובה בסדר ?
אתה לא צריך להיות שום תלמיד בבצפר חקלאי או קיבוצי
לנחל המוצנח יכול להתקבל כל מי שהוא בן משקים ( מושבניק , קיבוצניק ) תאכלס... רובם מועמדים לפיקוד
אני הייתי אמור להתגייס ל 50 שללא ספק הגדוד הכי טוב שהיה בבאח... אחרי הגדוד שלי כמובן ( בלי שחצנות - גאוות יחידה )

ישן 11-03-2007, 21:30
  nir933 nir933 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "תדמית חטיבת הנח"ל"

אני שונא את זה, לא, באמת.

"גולני הכי מורעלים, הצנחנים הכי מקצועניים וגבעתי כולם צ'כצ'כים."
הנח"ל מקצועיים, עושים עבודה מעולה בשטחים, כולם יודעים שהנחלאווים, למרות הסטלה ולמרות שהשדרת ערכים שהיא יותר מיוחדת מאשר בחילות אחרים ששמה הכל צריך להיות מדוגם וזה(לא תמיד מלמדים אותם שחבר יותר חשוב ממחבל מת) הם מדוגמים ומחדירים בהם ערכים ("היתרון האנושי" - שמע זה לא סתם) והם עובדים במקצועיות מטורפת, ראית את הכתבה בערוץ 2?
במקום להיות כאלה סטלנים פתאום נפלה ארשת של רצינות, יש התקלות כולם עושים הכל כדי להוציא את הפצועים לא בכל מקום יש גבורה כזאת, כמו שאמרו שם, החתירה לחילוץ הפצועים הייתה מטורפת.
החברה שם טובים אתה לא תתחרט, כולם שם אומרים שחוץ מבזלת יש שם אנשים שפיצים אם קראת את גולני של מי, רק כתוב שם שיש הווי רציני.
אני אנסה למצוא משהו שחייל שנפצע כתב, חובש בפלחו"ד 931 נח"ל.
מקווה שהרעלתי אותך.

נערך לאחרונה ע"י nir933 בתאריך 11-03-2007 בשעה 21:33.
ישן 17-03-2007, 11:10

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי nir933 שמתחילה ב "[QUOTE=SSOTL]שניה נח"ל זאת לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nir933
לא נחוץ, אז יש להם להקה נח"ל זה לא חטיבת הנח"ל!
חטיבת הנח"ל קרבית, בנח"ל יש עוד שתי יחידות קרביות, נח"ל חרדי וקרקל, יש להם היאחזויות ואנשים בחיל חינוך והנה! יש להם גם אחלה להקה.

תגיד לי מאיפה אתה מביא את השטויות האלה ? נח"ל חרדי ( נצח יהודה כיום ) וקרק"ל לא שייכים בשום מובן לחטיבת הנח"ל... לנצח יהודה אפילו אין כומתה ירוקה כבר... וקרקל סתם אוהבות את הכומתה הזאת .. חוץ מהכומתה אין שום קשר...
וחביבי... פתח עיתון להקת הנחל כבר לא קיימת...
כל הדיבורים על "הלהקה" זה על הלהקה המיתולוגית של הנחל

ישן 17-03-2007, 14:46
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "קרקל לא שייכים לחטיבת הנח"ל"

עד כמה שאני הבנתי, ואני הולך לבדוק את זה, הנח"ל (הגוף, או איך שלא תרצה להגדיר את זה) הוקם ע"מ לאגד תחתיו את כל ה"שלוחות", הגרעינים, הגדנ"ע והגוף החינוכי וכו'. בין היתר קרקל גם נכללים באיגוד הזה (בסופו של דבר, גם לא מעט מגיעים לשם מגרעינים) כשיכול להיות שהוא כפוף פיקודית זמנית לחטיבת הערבה, בצורה דומה לכך שכשגדוד 12 לדוגמא תופס קו ברכס רמים הוא כפוף פיקודית לחטיבה המרחבית.

קיצר, זה מסובך ולא יודע עד כמה זה רלוונטי. לקרקל מגיעים גם דרך הגרעינים ככה שזה חייב להיות קשור לנח"ל בצורה כלשהי.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 12-03-2007, 14:18
  gpc gpc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04

חחחח איך זה נכון מה שאמרת....עוד יומיים לנח"ל..
גמני כל פעם ששואלים אותי לאן אני מתגייס ואני אומר לנח"ל... אנשים לא מבינים שזה קרבי...

לפני כמה ימים כשאמרתי את זה לספר שלי הוא שאל אותי אם אני עובר לגור בקיבוץ...
אבא שלי כל הזמן אומר לי שאם אני הולך לקרבי אז עדיף לי ללכת לצנחנים או משהו כי יש לזה הילה הרבה יותר מכובדת מלנח"ל, אל תשכחו שצנחנים למשל הרבה יותר ותיקה מהנח"ל גדוד 101 הידוע למשל, אנשים מבוגרים בני 40+ לא מכירים את הנח"ל כייון שהיא נוסדה ב82, לכן אנשים לא מתייחסים אליה למשל כמו לצנחנים שנוסדה בשנות החמישים....

חחחחח עזבו אותכם שטויות הנח"ל זה "היתרון האנושי" בקשר לזה כולם מסכימים....

וצחוק צחוק יש לנו אחלה להקההההה...

ג'ובניק זה בלאי, רק החזק שורד בטבע... עד מתי, עד מתי, נח"ל מרץ 07
ישן 12-03-2007, 14:32
  Lipside Lipside אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.03

התדמית הרעה עלולה להיווצר ע"י הקשר ההדוק לבני תנועות הנוער (בני המושבים, הנוער העובד והלומד ועוד) שיש שמחשיבים אותם ל-"משועממים". אני אגב בבני המושבים, כנראה יוצא לשנת שירות, אולי אפילו במסלול נח"ל.

לגבי הנח"ל המוצנח - החל מנוב' 06 הגדוד המוצנח, גדוד 50, למיטב ידיעתי נסגר אך ורק לבני גרעינים (לא בני מש"קים), כלומר רק אנשים לאחר שנת שירות במסלול הנח"ל. זה לדעתי היתרון האנושי האמיתי - אנשים בוגרים יותר, תורמים יותר שיודעים להתמודד יותר טוב עם קשיים יוצאים משנת שירות שכל מי שעשה אמר שהיא תורמת המון (ואף השנה הכי טובה של חייו). זה יתרון ענק, לטעמי, שאתה מתגייס למקום בו רוב האנשים באמת קיבלו כלים רבים בשנת השירות שלהם, כמו גם המפקדים.
סטיגמות משמרות עצמן - אם לגולני אומרים שמתגייסים הכי מורעלים, אז כל המורעלים יסמנו גולני. אם על גבעתי אומרים שמתגייסים בעיקר בני מיעוטים (רוסים, אתיופים), אז הרבה בני מיעוטים שמחפשים מקום להרגיש בו נוח יסמנו אותם. כנ"ל לגבי הנח"ל - מי שמחפש מקום עם אנשים טובים ואיכותיים כי זה הדגש אצלו בשירות, או מקום עם קיבוצניקים ומושבניקים, או כל אחת מהסטיגמות האחרות על החטיבה, יסמן נח"ל, וכך הסטיגמה עשויה להישאר.
אני לא יודע איך המצב בשטח, אבל לפי השמועות, הסטיגמות די משמרות את עצמן, ו"היתרון האנושי" מוכיח עצמו.

ישן 12-03-2007, 18:50
  הציוני האחרון הציוני האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
אחי שמע לי...

אני צעיר מת בצבא,אבל הייתי בגולני ממש קצת החבר'ה לא היו טובים[אפילו אנשים שעד עכשיו שמה והמשיכו אומרים שהחבר'ה חרא! אז לא הבעיה בי]הקיצר יצאתי לג'וב[כן כן מה לעשות]ועכשיו אני משרת עם אנשים מכל החטיבות,תותחנים,גולני,גבעתי,נח"ל,כפיר,שריון,מה שאתה רוצה...ולא משרת איתם בתור 'שלום שלום' אלא ממש בתוך התחת של השני,ואני אומר לך שהנחלוואים הם ממש אנשים לפנים,אחלה של אנשים ולא נעים לי להגיד,אבל אולי עשיתי טעות במנילה,אבל עדיין אני חושב שגולני זה חטיבה נאמבר וואן,אבל מבחינת אנשים לא יודע תאמין לי,אולי לא הייתי מספיק זמן בגולני או משהו כזה כי באמת לא הייתי שמה הרבה זמן,אבל עדיין כל האנשים מכל החטיבות,אפילו וותיקים בצבא אומרים שבדר"כ הם אחלה של אנשים אז וואלה זרוק זין על כל הסטיגמות הרעות ותילך עם סטיגמה טובה שבנחל יש אחלה אנשים,ואחי צא מהסרט של הערכה לקרביים,אני בזמן הקצר שהייתי בקרבי וגם אני רואה מחברים שלי שבקרבי ומאחי שבקרבי,שהאזרחים במדינה הרבה פעמים זורקים זין על חיילים קרביים[מבקש לא להגיב למה שכתבתי כרגע למה אני יודע שכל טמבל יקפוץ עכשיו ' המדינה מאוד מעריכה את הקרביים',לא מעניין אותי הדעות האלה..ואני מדבר בתור אחד שרק חשב לתרום כמה שיותר למדינה מתוך ציונות נטו,רק מה לעשות שיש תאוריה ויש מציאות]
הקיצר אחי זרוק זין על איך שיחשבו עלייך ואיך כאלה,תדאג שהשירות שלך שהולך להיות קשה גם ככה,יהיה במקום שוואלה השביזות תהיה ברמה נורמלית ולא ברמות שאני קיבלתי את זה,ואני אומר לך לך לנח"ל,מצטער על המגילה אבל וואלה גם אני הייתי באותה דילמה
בהצלחה בכל מקרה איפה שתבחר ותחזור בחתיכה אחת ותגיע עד הסוף,הכי כבוד קרבי.
עריכה:
ורק שתבין,וואלה לא משנה מה יגידו לך פה,אני אומר לך תחלאס איך זה נראה בצבא,וכן תופסים את נח"ל כחטיבה 'קצת פחות' מגולני[בטח מגולני ] גבעתי צנחנים....אבל זה מה שאני אומר לך,שהכל זה חרטא...הכי חשוב שיהיה לך טוב במקום..גם ככה היציאות בקרבי לא משהו אז מה אתה חושב זה שתישב ברכבת עם כומתא חומה או ירוקה ישנה משהו?....ישנה לך מאוד אם יהיה לך טוב וזה ישפיע על המשך השירות שלך כמו שאצלי זה השפיע[מדבר איתך בן אדם שלא חשב בכלל שיש אפשרות לצאת מקרבי מבחינתו,סתכל איפה אני עכשיו..דבר איתי בפרטי תגנב]
תחשוב איפה יהיה לך טוב זה הכי חשוב הקיצר....פי אני חפרן אני.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי pilot17
כמעט כל מי שאני מספר לו שאני רוצה להגיע לנח"ל חושב שהנח"ל זה לא ממש קרבי..כאילו זה לא באותה "ליגה" כמו גולני וצנחנים..זה כאילו קרבי..
איך נוצרה התדמית הזאת לנח"ל?
כל בנאדם שלא מבין בצבא יגיד שגולני,צנחנים וגבעתי זה קרבי..אבל כשתשאל אותו על הנח"ל זה כאילו משהו אחר...יותר בכיוון של ג'ובניקים..איך נוצרה התדמית הזאת?
אחי(בן 14) שאל אותי היום לאן אני רוצה ללכת אז אמרתי לו שאני רוצה צנחנים או נח"ל....לא ממש משנה לי.הוא אמר לי שכולם אומרים על הנח"ל שהם כוסיות ושהוא בכלל לא מבין כי הוא חשב שאי רוצה להיות קרבי..חחח
זה די מבאס שצריך להסביר לכל אחד ששואל אותך למה אתה רוצה להגיע לנח"ל ,שנח"ל זה קרבי בדיוק כמו גולני וגבעתי..זה כאילו לא מחשבים אותם קרביים למרות שהם לחמו בלבנון..הם חטיבה מעולה ומובילה..למה זה?
בגלל שהחטיבה לא משקיעה בתדמית שלה?
כשהייתי ברמת הגולן השנה ביום סיור בעקבות לוחמים לכל חטיבה היה ביתן גדול משלה(חטיבות חי"ר הכוונה)..רק הנח"ל בכלל לא הגיעו.אפילו לא הקימו משהו קטן..
אני אישית רוצה להגיע למקום עם חבר'ה טובים וראש על הכתפיים..אבל במקביל מקום שיש בו הרבה שמחה, מורל וגאוות יחידה...אני לא אוהב את זה שצריך להסביר לאנשים שנח"ל זה קרבי..זה כאילו טוחנים אותך,אתה עובד קשה,בעצם עובר מה שכל קרבי עובר אבל לא מחשיבים אותך לאחד כזה..
הייתי די שלם עם ההחלטה שלי להגיע לנח"ל..אבל עכשיו יש לי מחשבות שניות רק בגלל העניין הזה.
מה אתם אומרים?
האם כדאי לשנות את ההחלטה שלי לגולני נגיד?
אני יודע שבכל מקום יש את אותם אנשים..אבל כל מי שאני מדבר איתו אומר שבנח"ל יש אחלה חבר'ה..
בקיצור,תעזרו

נערך לאחרונה ע"י הציוני האחרון בתאריך 12-03-2007 בשעה 18:57.
ישן 12-03-2007, 19:17
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
הסיבה היא

שבתקופת הקמתה לנח"ל היו "תקלות" פה ושם (כמו ליל הגילשונים,הסיפור עם החיילים שנחטפו בתחילת שנות ה-80 בלבנון). ומה שקרה הוא שנוצרה לנח"ל תדמית של חטיבה חלשה ולא מאורגנת.
מחברים ששירתו שם הבנתי שבנח"ל מלמדים אותם לעשות ולשתוק. ולא להתרברב בכל מיני מבצעים שהם עשו.

וגם,אני אתן לך כמה נקודות לחשוב עליהן לגבי הנח"ל:
*אחד הגדודים של הנח"ל (נראה לי 50) הגיע לנקודה הכי צפונית במלחמה האחרונה בלבנון
*הנח"ל החליפו עם גולני קווים בעיתיים (ג'נין,הר דב)
*השייטת ושלד"ג מאמנים את הטירונים שלהם עם חטיבת הנח"ל
*מעט מאוד שומעים על אירועים בגזרות של הנח"ל וחבר בחי"ר הסביר לי "איזור שקט - הגדוד שולט"

ישן 13-03-2007, 00:53
  droogie droogie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.04

אני מ-50...
ובאמת הפנית את תשומת ליבי לדברים שעשינו... המלחמה.... והקווים השקטים שלנו...
מאז שנכנסנו לחברון קיבלנו רק פידבקים טובים מהתושבים...
היחטיות מעולות... עם כל העבודה בג'נין...
אין ותיקות צעירות כמו בחטיבות אחרות...
התדמית נוצרה לדעתי בגלל שהנח"ל מייצג הרבה יותר מחטיבת חי"ר ... אני במסלול בני גרעינים... וחוץ מקרבי אנחנו עושים דברים אחרים... שמריבים גבות אצל אחרים שלא מעריכים את התרומה במישורים אחרים.. וכמו שאמרו ... החטיבה די חדשה.. בלי הרבה מורקים חיוביים.. כמו בשיריון או גולני... אלא יותר ליל הגילשונים, קלשונים אסון המסוקים וכאלה...
ואני רואה בזה דווקא דבר חיובי... שלא צריך למשוך אנשים עם מורקים וסיפורים על טרורים מטורפים וקשיחות והרבה פוזה...
ולהיות למרות זאת חטיבה מס' 2 בביקוש...
ישן 14-03-2007, 08:49
  the_highlander the_highlander אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.04
קצת הבהרה
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Badi_Mami שמתחילה ב "ובשנות ה70-80 היה סטיגמה שכל מי שהולך לגולני"

הנחל החרדי שייך לחטיבת כפיר
וקרקל גם לא קשורים לחטיבת הנחל אל תתבלבלו בגלל שיש להם כומתות ירוקות..

הבעיה היחידה שאני אישית נתקלתי בה,באשר לתדמית החטיבה הייתה כשאנשים מבוגרים 65+ שואלים אותי איפה אני משרת וברגע שאני אומר הנח"ל הם חושבים שאני מקים איזה קיבוץ בדרום..

היום אין לי ספק בכלל מי החטיבה המובילה בכל דבר וכן יותר מצנחנים, אני יספר לכם משהו קטן על גיבוש צנחנים את הבאמת טובים לא מעבירים וגם למי שיש קב"א גבוהה אז מצטער אם אני מפוצץ מיתוסים.. פשוט תרשמו 5 בנח"ל וכל השאר 1

אגב אם אתם בקטע של מוסיקה מזרחית וכל הבלגאן הזה אז תלכו לגולני כי במקלחות שרים פינק פלויד ולא שלומי סרנגה..

ישן 16-03-2007, 16:58
  Maccabi Haifa Maccabi Haifa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.06
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי nadavchu שמתחילה ב "חחח כה"

הבעיה של החטיבה זה שקודם כל אין לה מורשת קרב ומסורת ושם כמו לצנפים ולגולנצ'יקים שקיימים הרבה לפני והשתתפו ועשו הרבה במלחמות ישראל , מה לעשות הנח"ל זאת חטיבה חדשה צעירה שקיימת 25 שנה, ובגלל זה יש יותר תהילה לצנחנים וגולני .
חוץ מזה יש בפיקוד הנח"ל ואני מדגיש ב-פיקוד , או איך שלא יקראו לזה , את כל הקרקל , ולהקת הנח"ל , אז משייכים אותם ל-חטיבת הנח"ל (לא לפיקוד אני מדגיש) ואומרים על החטיבה שהם "כוסיות" ולא כמו שאר החטיבות , לא יודעים לעשות ת'הבדל בין החטיבה עצמה עם הגדודים 31 32 ו50 לבין שאר המקומות שהולכים בהם עם הירוקה על הכתף .
ודיי כבר להגיד חטיבה צהובה וכו' בגלל הסטיגמה, תראו ת'מחזורים האחרונים של 931 או המסייעת של 932 ותגידו לי אחר כך צהובים .
ישן 17-03-2007, 07:58
צלמית המשתמש של Saba_k
  Saba_k Saba_k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Saba_k שלח הודעה דרך MSN אל Saba_k
אני אסביר לך דעתי

אני אישית בנח"ל, ומכל יום שעובר אני יותר ויותר מרוצה שאני שם.
זה שטויות שאומרים שנח"ל זה לא קרבי. נח"ל זה בדיוק כמו צנחנים, או גולני או גבעתי.
כולם עושים את אותו הדבר אז שלא יאכילו אותך בשטויות שנח"ל לא עושים כלום. זה דבר ראשון.

דבר שני היתרון שיש לצנחנים וגולני גבעתי על הנח"ל זו המסורת, המור"קים.
בעוד שגולני וצנחנים חטיבות יחסית ותיקות עם סיפורי גבורה מפה ועד להודעה חדשה, אז תמיד הם נתפסות כחטיבות המובילות. עניין של דעה קדומה שלא פשוט להתנער ממנה. מה גם שאחד הדברים שהכי מזוהים עם הנח"ל זו להקת הנח"ל.
יש את המשפט הזה:
צנחנים חושבים ואז יורים, גולני יורים ואז חושבים, גבעתי חושבים שהם יורים, ולנח"ל יש אחלה להקה.
באמת שהכול זה שטויות.

יש גם את הסיפור של ליל הגלשונים שקשור לנח"ל.

אבל בסיכומו של דבר מבחינת עשייה, כולם עושים את אותו הדבר(ולראייה תסתכל בחדשות שלפני שלושה שבועות על הפעילות הנרחבת שהייתה בשכם. הנח"ל תפס שם תפקיד מכובד).
ההבדל הוא בחומר האנושי ובראש שאיתו עובדים.
משתי הבחינות האלה אני יכול להגיד לך שאני מרוצה ומבסוט על הנח"ל.
ישן 17-03-2007, 16:56
  droogie droogie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.04

יש נח"ל ויש חטיבת חי"ר...
כבר אין הרבה קשר... פעם הגדודים (גם הסיירות) בנח"ל היו מורכבים מבני גרעין... היום זה גדוד אחד וגם הוא מתקשה להתקיים בלי "בקומיסטים"
נח"ל הוקם בהתחלה כדי לאפשר לאפשר לחברי תנועות הנוער לבצע משימות התישבותיות ביחד עם חבריהם לגרעין... היום אין דגש על התיישבות וזה הפך לעבודה קהילתית... בני גרעין עוסקים בחינוך במסגרת מסלול הנח"ל שכפוף בתקופת פרק המשימה לחיל החינוך והנוער... שימו לב.. חוץ מזה אין קשר בין הנח"ל לחיל חינוך.. לחיל חינוך גם אין כומתה ייחודית...
כשמדברים על לסגור את הנח"ל מדברים על המסלול...
הבנים הקרביים חוזרים אחרי הפרק משימה לפעילות בט"ש בבקעה... יחד עם הנח"ל החרדי... גם כאן ... חוץ מזה אין קשר בינהם
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:40

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר