לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-03-2007, 14:05
  yonatan_sh yonatan_sh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.01.06
בקשר לגיבוש טייס
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי makaveli_il שמתחילה ב "שאלות על קורס טיס?"

כמה דברים לכל מי ששאל קודם ועומד לפני הגיבוש.
דבר ראשון, כל ההגדרות האלה של להכתיר גיבוש ל"הכי קשה" בצה"ל, זה טיפשי וילדותי. אין דבר כזה. כל גיבוש מעצם היותו גיבוש הוא קשה. לעומת זאת יש גיבושים שנותנים דגש על דברים שונים וזה מאוד אינדיבידואלי, משתנה מאדם לאדם.
כמו שנאמר כאן, גיבוש טייס הוא קשה מאוד מבחינה מנטלית. הדיסטנס נוראי (לפי מה שהבנתי מעדויות מגיבושים אחרים, הדיסטנס כאן הוא הכי גדול שיש), ישנים מעט מאוד ואוכלים אפילו פחות מזה. הגיבוש שאני הייתי בו גם היה באוגוסט והחום שיחק תפקיד מאוד חשוב. בימים האחרונים אתה פשוט תשוש ועדיין נדרש למשימות חשיבה מורכבות (ולעיתים קרובות גם בלתי אפשריות).
שאלו מה הכי קשה בגיבוש. תראו, אם אתם בכושר סביר מינוס הגיבוש הזה לא יהיה קשה מדי מבחינה פיזית. הקושי הפיזי הגדול ביותר הוא בשעת סמל ואולי במסעות אבל זה ממש בקטנה ולא מגיע לרמות של זחילות על קוצים ודברים כאלה שיש בגיבושים אחרים. לעומת זאת, היו קטעים בגיבוש שכל מה שחשבתי עליו זה שאין לי כבר כוח ואני רק רוצה לישון בצל.. זכורה לי נקודה מסוימת בגיבוש שהיה פשוט חום מטורף וישבנו בצלייה אחרי ה"ארוחה" (7 דקות לאכול ולנקות. אתה מספיק רק לחמם את הקיבה) ואז המפקד לקח אותנו למגרש המשחקים. היה כל כך חם והעייפות כבר משפיעה ואני זוכר כאב ראש נוראי ואז צריך להתחיל לסחוב על מיני חביות ועמודי עץ ממקום למקום.. אני לא אגיד שחשבתי על פרישה אבל זה היה ממש קשה להיות במיטבי באותו רגע.
העצה הכי טובה שאני יכול לתת לכם- תחפשו מאמרים באינטרנט. תקראו אותם ותפנימו. אני הוצאתי כל פיסת חומר שהצלחתי למצוא, הדפסתי, וקראתי שוב ושוב. יש כאלה שיגידו שזה מוגזם, לי זה מאוד עזר. כמו שאמרתי, הגיבוש הזה קשה מאוד מנטלית ולכן אם אתה יודע בדיוק לקראת מה אתה הולך ולומד מנסיון של אחרים יהיה לך הרבה יותר קל להתמודד. למשל, בגלל שלמדתי כל כך טוב על הגיבוש (והוא פשוט חוזר על עצמו במדויק!) הגעתי למצב שאנשים מהכיתה שלי באים אלי בתחילת היום ושואלים אותי מה יהיה היום, כמה נלך במסע, אם יהיו אלונקות, וכל מיני דברים כאלה שעזרו לי להרגיש טוב.. זהו. זה קשה. אבל זה נגמר וזאת בהחלט אחת החויות היותר כיפיות שעברתי.

בהצלחה לכולם.

נערך לאחרונה ע"י yonatan_sh בתאריך 13-03-2007 בשעה 14:13.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:52

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר