לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-03-2007, 09:16
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
אני זורק כפפה לידידי דני קריאף !
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "קריאף מהפורום"

דני מן הראוי היה שתעלה את סיפור שירותך בשיריון בכתב .

אני כנראה לא הכי אובייקטיבי ,אך הגורל גרם לכך ששירתתי איתך בגדוד184 ב1968 בסיני ובתעלה.

וכן בגדוד 407 שבחטיבה 600 במילואים ובמלחמת יום- הכיפורים.

אני משוכנע, בדיעבד, שהיית זקוק למיומנות מקצועית גבוהה ביותר כמפקד טנק וכמובן

למזל רב ובלתי רגיל בכדי לעבור בשלום את מה שעברת במלחמות ישראל.

ואני מתכוון לשירות כטנקיסט בקרבות מלחמת ששת הימים ,שירות ממושך כמט"ק במלחמת ההתשה

שכלל תקריות רבות וירי של אלפי פגזים מהטנק שלך.

ופגזים רבים שנורו עליך :ארטילריה מצרית ופגזי נ"ט מצריים לעבר הטנק שלך.אך לא יכלו לך.

הפלת האנטנה המצרית ב1969 ומינויך למ"מ .הקרבות הקשים שעברה החטיבה במלחמת 1973

ועצירת חטיבה 25 המצרית שאיימה על ראש הגשר שלנו ממערב לתעלה,החטיבה המצרית

הושמדה לבסוף בעזרת כוחותינו שהגיעו לעזרה .

לי אישית אין ספק שהנך ראוי לפרס " האוסקר על מפעל חיים ".

אבל, לעולם לא תקבל אותו! יען כי נוהג אתה לבעוט באחוריהן של "פרות קדושות " ......

והמבין יבין......

דני ,ידידי , ראוי שתעלה את סיפורך על הכתב !!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-03-2007, 15:59
צלמית המשתמש של דוד שמואל
  דוד שמואל דוד שמואל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
השמדת הצבא הסורי
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "רציני?"

בזמנו היתה כתבה על פלוגת טייגר בבמחנה (אחרי מלחמת יוה"כ) וכך נטען. התותחן סיפר גם הוא את הסיפור הנ"ל. בזמנו דיברנו עם ינוש (בהיותו אלוף פיקוד צפון) ועלה הסיפור הזה בתוך סיפורים אחרים. ינוש הגיב בציניות רבה. לפי מה ששמעתי, כלל דיווחי ההשמדות שנטענו על ידי צוותי השריון במלחמת יוה"כ עולים על הסד"כ הסורי והמצרי גם יחד.

בכל זאת, זה היה הסיפור והפלוגה והצוות עשו מלחמה מאד מוצלחת כולל השמדת גדוד סורי במארב.
עד כמה שידוע לי לא היו לפלוגה זאת הרוגים במלחמה (אני סומך על הזיכרון הקצר שלי והלואי שאני צודק - אם לא, אבקש סליחה מראש). פלוגה זו היתה הפלוגה המבצעית היחידה בחטיבה 7 בתקופה ההיא, ומאחר ולא עשתה כמעט קווים, הייתה כנראה פלוגת הטנקים המאומנת ביותר בצה"ל (אני מבקש מראש את סליחת אנשי הפלוגות האחרות, לא הכרתי את כולן אבל זאת הייתה ההתרשמות שלי)
ישן 13-03-2007, 22:02
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
מסכים במאה אחוז
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "אכן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי b.a
גם אני שמעתי שלפלוגתו של זמיר לא היו נפעים במלחמה. האגדה מייחסת זאת לעובדה כי חייליו פחדו יותר ממנו מאשר מהצבא הסורי. יצא לי לעבוד במחיצתו כמפקד אוגדה, ונכחתי אישית בכמה אירועים לא כל כך נעימים, אשר מצדיקים את המוניטין שיצא לו.
עם זאת, אין כמובן להקל ראש בפגיעה הקשה שפגעה פלוגתו בחטיבה 43 הסורית בציר "רשת",עד כדי שחטיבה זו נאלצה לנתק מגע ולחזור לסוריה להתארגנות וכנראה ירדה מהסד"כ.את זה אי אפשר ליטול ממנו. מכאן ועד השמדת 60 טנקים ע"י טנק אחד-ארוכה הדרך.

1. הפלוגה של זמיר עצרה והוציאה את חטיבה 43 מהמשחק. שבוחנים צילומי אויר מתברר שהם השמידו את הכוח הקדומני של החטיבה שכלל פלוגת טנקים ופלוגה ממוכנת. הההשג הזה יחד עם העובדה שזמיר סיים את המלחמה ללא נפגעים הוא בהחלט מרשים.
2. כל מי שירה פעם בלילה לאור תאורה מכיר את המצב שכול הטנקים בפלוגה השמידו בין מטרה אחת לשתיים, כלומר בין 11 לנניח 16 מטרות מושמדות, אבל שסופרים את הפגיעות בבוקר מגלים טנק אחד שהושמד 16 פעמים ועוד כמה מטרות שאפילו לו ירו עליהן. דיווחי השמדות על ידי מפקדי הטנק לא יכולים להיות מדויקים ורק צילומי אויר או ספירת כלים שרופים בשטח היא מדד נכון.
3. זמיר הוא פסיכופט! אני דיי בטוח שהסורים נסוגו בגלל שלא היו להם גומיות בנעליים. לא בגלל שהחיילים של זמיר פחדו ממנו ונלחמו כאריות, רק בגלל שהסורים חששו להכנס לכלא אם הוא יתפוס אותם...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:47

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר