לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-03-2007, 19:26
  gaabee gaabee אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.03.07
לכל מי שלומד אומנות לחימה- מה אתם לומדים מה המטרות שלכם ולמה?

אני מתאמן באומנות לחימה, כבר יחסית לא מעט זמן כשנה והאמת לא ממש התקדמתי- התקדמתי בכושר אבל לא מספיק, למדתי טכניקה אבל לא ממש שולט בה, כושר עולה ויורד טכניקות נלמדות ונשכחות.. בקיצור יש הרבה מקום לשיפור.

ניסיתי לשבת אם עצמי ולחשוב מה הסיבות לחוסר יעילות הזו והגעתי למסקנה שהסיבה העיקרית היא אני, אני לא מתרגל מספיק בבית לא חוזר על טכניקות לא עובד על כושר גופני, ולכן מה שנבנה תמיד סופו ללכת לאיבוד- לא משנה כמה זמן אני אלמד..זה כאילו אני מחזיק בקבוק ומנסה למלא בו מים, אבל בגלל שיש חור בבקבוק תמיד המים יברחו החוצה לא משנה כמה מים אני אמלא.

אז כדי להגביר מוטיבציה ישבתי אם עצמי וניסיתי לבין למה אני לומד את הקונג פו הקלאסי ומה המטרות שלי בו, הנה המסקנות:

מטרות בקונג פו הקלאסי לשנים הקרובות:
1.גמישות ברמה גבוהה.
2.סיבולת לב ריאה ברמה גבוהה.
3.גוף בנוי ושרירי.
4.העגור הלבן- התמחות בשיטה-ידיעת כל הפורמות וביצוען ברמה גבוהה.
5.חוסר פחד ואגרסיביות ברמה טובה.

הסיבות:

1.הגנה עצמית- 90 אחוז מהאוכלסיה הולכים מכות בלי שום טכניקה, כולל רוב אלה שהולכים למרכזים לאומנויות לחימה רובם לא ידעו לשלב את הטכניקות- לכן כדי להתגבר על אותם 90% כל מה שנדרש הוא,הוא חוסר פחד ואגרסיביות ברמה סבירה וכושר פיזי ברמה גבוהה.

מעבר לזה במצב של נחיטות בין אם מבחינה פיזית או בין אם היריב מחזיק נשק קר, ידיעה וישום של תנועות העגור - יכולה לתרום המון, סיבות:
א.אני משתמש בכוח של היריב.
ב.אני פוגע בנקודות רגישות בגוף שגורמות לניטרול מיידי- גרון, ביצים, עיינים וכו'- השיטה מתמקדת בכך.

2.השיטה דוגלת בחיסכון באנרגיה- דבר שמתאים לי מאוד.
3.השיטה בנוייה כך שהאימונים בה תורמים מאוד לבריאות הגופנית ושומרים טוב על הגוף לאורך זמן.
4.השיטה מהווה חלק מהמסורת הקלאסית של הקונג פו- של חמשת החיות, דבר שמתאים לי מאוד מכיוון שאני רוצה לשלב את התרבות הסינית באורך חיים שלי- ולמידה של שיטה קלאסית משתלב לי טוב אם זה.

אשמח אם תפתחו את השרשור הזה, ותרשמו את המטרות שלכם באומנות הלחימה שאותה אתם לומדים והסיבות בגללם בחרתם דווקא אותה.

GAABEE
חזרה לפורום
ישן 14-03-2007, 14:42
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
אני התחלתי להתאמן בטאקוונדו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gaabee שמתחילה ב "לכל מי שלומד אומנות לחימה- מה אתם לומדים מה המטרות שלכם ולמה?"

קודם כל מהסיבה שרציתי לקבל בסיס ללחימה, רציתי לשפר את הטכניקה ולדעת לבצע אותה נכון. בנוסף רציתי שיטה שיש בה שימוש רב בבעיטות, שיטה יפה, וכן לרכוש גם מיומנות הגנה עצמית. כידוע בטאקוונדו אין התמקדות על הגנה עצמית ולכן לא עובדים על זה הרבה, אבל מספיק כדי לרכוש את הבסיס להגנה עצמית וכשהדרגה עולה כך גם לימוד ההגנה עצמית (במבחן חגורה שחורה למשל תרגילי הגנה עצמית הם חובה). כשאני אומר הגנה עצמית אני מתכוון להגנה עצמית נטו ולא קרבות רחוב, למשל שחרור מתפיסות, חניקות, ביצוע בריחים וכ'ו זה כעיקרון נקרא הגנה עצמית. הקטע של הלחימה ממש שכוללת מכות - אגרופים, בעיטות, מרפקים ושילוב תפיסות וכ'ו זה לא נקרא ממש הגנה עצמית אלא קרב. דווקא את יכולת הקרב שלי שיפרתי משמעותית, שכן אני לא לומד זאת רק מהאימונים בטאקוונדו אלא גם מלמידה מחברים שמתאמנים בשיטות אחרות, וכמו כן תמיד אפשר להגדיל ראש, לחשוב קצת מעבר ולהסב את הטכניקות שפחות מותאמנות לקרב רחוב (גם טכניקות מהפומסה\קאטה), למתאימות יותר.
ככה פחות או יותר אני מכסה על החיסרון של ההגנה עצמית בטאקנוודו.

מעבר לזה אני חושב שהסיבה העיקרית שאני ממשיך להתאמן היא פשוט הנאה, אני מאוד נהנה באימונים ומאוד אוהב את הטאקוונדו מכל הבחינות, זה בעיקרון מה שמניע אותי להתאמן.

חזרה לפורום
ישן 15-03-2007, 22:37
  משתמש זכר kenshinkan kenshinkan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
Facebook profile LinkedIn profile
העומק
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי KENPO JITSO שמתחילה ב "שאלה מעניינת..."

אני הגעתי לריוקיו קנפו מהקראטה היפני.
הדבר הראשון ש"תפס" אותי (כבר באימון הראשון) היה העומק שנמצא בכל טכניקת הגנה עצמית. פשוט רואים שיש מחשבה בתוך סדרת התנועות.
הדבר השני שתפס אותי היה העומק שבהבנת הקאטה. אני לא בטוח שמישהו כאן יוכל להבין אותי בלי לראות בעיניים על מה אני מדבר - בשיטה לומדים לפתוח את תנועות הקאטה לטכניקות הגנה עצמית, ואני לא מתכוון ל"בלימה-בעיטה, בלימב-מכה" אלא לאותן טכניקות ששוו את ליבי באימון הראשון. "מה, זה מגיע מהקאטה???" שאלתי. "כן, זה בא מכאן" (והוא מראה לי את הקטע).

אז מה משך אותי: העומק, ההקרבה שהמורה היה מוכן לעשות למעני (במשך שנתיים-שלוש למדתי ממנו באופן פרטי אצלו בבית והוא לא הסכים לקבל כסף), הקשר האישי שנרקם ביננו, הכושר הגופני, הגנה עצמית (מאוד חשוב לי), וההנאה הכללית מהעיסוק בנושא מעניין ומאתגר גם פיזית וגם אינטלקטואלית.

בעז
www.Kenshinkan.org.il
https://www.facebook.com/KenpoIsrael
https://www.youtube.com/user/KenshinkanDojo

חזרה לפורום
ישן 01-04-2007, 00:58
  Tsume Tsume אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.06
Jujitsu
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gaabee שמתחילה ב "לכל מי שלומד אומנות לחימה- מה אתם לומדים מה המטרות שלכם ולמה?"

אני לומד JUJITSU כבר 6 וחצי שנים - אבל בהפסקה של שנה באמצע...
בכפר סבא- אם מישהו מעוניין לדעת

המטרות שלי הן בעיקר להנות... אני צריך גם להוציא אנרגיה אז זה עוזר

והכושר שלי השתפר מאוד
הפסקתי עם חדר כושר אז הגוף שלי נבנה הרבה יותר והתחזק הרבה יותר וגם הגמישות והטכניקה, אחרי פרישה של שנה הכל נעלם לי אז הוא חזר עכשיו...

אני צריך לעבוד על גמישות, סיבולת (למרות שהיא ממש גבוהה) וקרבות בעיקר, שכחתי את כל הטכניקה שהייתה לי לקרבות... אני מפחד להיפגע יותר מידי ולא בגלל שאני לא עובד נכון, זה בגלל שאני עובד עם אנשים שלא עובדים נכון, וזה יותר מפחיד אותי מאשר לקבל מכות חזקות...
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:07

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר