לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חדשות טיולים אפריל 2014 - הסתיימו עבודות הסדרת הדרך לדיר עזיז ע"י מועצה אזורית גולן. ניתן לשוב ולטייל באתר. הסגירה שהתקיימה באזור דרך בורמה מערב, הסתיימה וניתן לטייל באתרים כרגיל. עקב סיום עונת החורף שביל מספר 9363 (סימון שבילים כחול) שבשמורת נחל שורק נפתח חזרה למטיילים. נפתח מחדש מסלול נחל רקפת בכרמל שהיה סגור למטיילים. עקב פעילות צבא באזור אילת במהלך חודש אפריל אין להגיע לאתר "נ.ג. 292" מצפון לאילת. | חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מטיילים ותרמילאים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-03-2007, 09:59
  אח של ממן אח של ממן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.02.07
טיהור מים

אהלן חברה אני מדריך בחוגי הסיירות של הק"קל ע"ש אורי מימון בן 17 מת על טיולים, מתכנן טיול בחופש הגדול וצריך עזרה.

אני אשמח לתגובה מהירה כי אני צריך אתזה כמה שיתור מהר
אני מתכנן הפעלה של טיהור מים לחניכים שלי שבה הם צריכים למצוא מקור מים לסנן אותו לטהר אותו ואז להפוך אותו לטעים.
מנסיוני הקודם עם טבליות כלור הבנתי שהם מגעילות אבל היום כשקניתי את הטבליות וניסיתי אותם (שמתי על מים מברז טוב שההמלצה לשים עליו טבלית לכל 5 ליטר את הכי הרבה טבליות שאפשר לליטר שזה טבלית לחצי ליטר- למים עם זיהום צואתי) אבל הטעם של הכלור שלהם לא היה כזה רע.
לכן יש לי שתי שאלות:
1)הכדורים שקניתי הם "טהרמים" משופר של חברת "קונצפט" מישהו יכול לאשר לי שהם טובים?
2) חשבתי פשוט לשים במקום כדור לחצי ליטר לשים 2 כדורים לחצי ליטר (למים שהם ממליצים עליהם כדור לליטר) כמה זה רע לחניכים בהנחה שכל אחד מהם ישתה רק איזה שלוק או שתיים?
תודה על תשובתכם המהירה
אחשלממן

נערך לאחרונה ע"י אח של ממן בתאריך 14-03-2007 בשעה 10:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-03-2007, 10:39

עוד שתי שאלות בקשר לזה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אח של ממן שמתחילה ב "טיהור מים"

1) בהוראות כתוב שצריך לחכות חצי שעה אחרי ששמים את הטבליות האם זה נורא כ"כ אם אני אחכה רק 15 דקות למשל, כשהמקור מים יהיה או שלולית או מקווה מטונף והם ישתו רק כמה שלוקים?
2) הרעיון בהפעלה זה שהם ייעשו את המים טעימים בעזרת מכל מיני דברים מוזרים (סוכריות, פירות ופלים תבלינים ודברים אחרים) ממה שלימדו אותי צריך לחכות את החצי שעה עד שהטבליות משפיעות ורק א"כ להוסיף את החומרים בשביל הטעם. האם אני יכול לתת להם להוסיף את החומרים לטעם לפני שעברו ה30 דקות? או שזה יעשה באלגן בטיהור ובטעם?

יש כמובן לציין שאני אדגיש להם שהקיצור בזמנים הוא רק בגלל מגבלה של זמן ובגלל שהמקור מים לא כזה מטונף והם שותים רק כמה שלוקים ושבמצב אמיתי צריך לחכות שיעברו ה30 דקות ולשים בדיוק כמה טבליות שאומרים בהוראות

בתודה
אח של ממן
ישן 14-03-2007, 12:18
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
טיהור מים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אח של ממן שמתחילה ב "טיהור מים"

למיטב ידיעתי, כלור הוא הפחות לא טעים, בין השאר כי אנחנו קצת רגילים לטעם שלו.

יוד אמור להיות היותר מגעיל, אם כי אנשים שונים מרגישים את טעם הלוואי בעוצמות שונות. אני יכולה להגיד לך שבזמנו השתמשתי בטיפות יוד לטיהור מים, ואם כי אני כמעט ולא הרגשתי טעם לוואי, אחד האנשים שטיילו איתי לא יכול היה לשתות את המים כלל בלי להוסיף להם איזה שקית וחצי של "זיפ".

לגבי ההמתנה - אין ברירה, יש להמתין את פרק הזמן הנדרש. תעשה את ההכלרה בתחילת ההפעלה, שים את המים בצד, תמשיך בהפעלה ותחזור אליהם... אין ברירה. אתה לא רוצה שהילדים יחזרו הביתה עם מחלות...

"טהרמים" הם בסדר גמור.

אפשרות נוספת היא, כמובן, להרתיח את המים לפני השתיה.

ישן 14-03-2007, 12:32

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Noa_A שמתחילה ב "טיהור מים..."

קודם כל תודה על התשובות המהירות

הבעיה עם יוד היא שהוא נותה לעשות מכל מיני תגובות כימיות עם מכל מיני חומרים ולהפוך את המים לצבעים שונים ומשונים (ממה שאני יודע נדיר אבל זה סתם יהרוס במיוחד כשמשתמים במכל מיני דברים מוזרים כמו קארי למשל)

והפתרון של לעשות את התהליך בתחילת הפעולה לא אפשרי לצערי כי הפעולה כוללת הליכה בוואדי שיחסית בסופה מגיעים למקור המים
בקשר להרתחה- הרעיון בחלק הזה של הפעולה הוא הכרות עפ מציאת מים וטיהורם בשטח ולכן קודם כל ניישם את השימוש בטבליות (שיותר נוח ומהיר, דורש פחות דברים וקצת פחות קובנציונלי) ורק א"כ אם יהיה זמן ניישם את ההרתחה ( כמובן שנדבר עליה)

בקשר לפן החינוכי- חלק מהרעיון של החוגים זה דברים קצת פחות שגרתיים וההורים יודעים אתזה
בכל מקרה תודה על ההתחשבות וההערה כי באמת עכשיו נזכרתי באמא אחת שיכול להיות קצת לא תאהב אתזה

מישהו יכול להגיד לי בקשר לזה שלשים יותר מהכמות המומלצת של הכלור במים ובקשר לזה שלשים את החומרים של הטעם בזמן תהליך החיטוי? (זמן ההמתנה של ה-30 דקות)

נערך לאחרונה ע"י אח של ממן בתאריך 14-03-2007 בשעה 12:39.
ישן 14-03-2007, 13:25
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
אוקיי...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי אח של ממן שמתחילה ב "קודם כל תודה על התשובות..."

כמה שידוע לי, ניתן להשתמש בכמות של פי 1.5 מהכמות המומלצת במקרים של צורך בטיהור מים מאוד מזוהמים, כך שכנראה שעד כמות כזו לא תהיה לך בעייה להוסיף בלי לפגוע בילדים. אם העניין הוא בעיקר בשביל הטעם אולי תשקול להוסיף איזה משהו עם טעם מגעיל ולא מזיק למים רק כדי להמחיש את הפואנטה? משהו כמו חומץ? או שתיים שלוש טיפות של "מרה" לציפורניים? (דבילי, אבל עשוי לעבוד...)

לגבי חומרי הטעם - זה לא אמור לשנות את מהלך הטיהור, אם כי זה עשוי לשנות את הטעם של חומרי הטעם ולפגוע ביעילות שלהם... בכל מקרה, אנחנו נהגנו להוסיף "זיפ" מייד

הפתרון הקלאסי לגבי זמן ההמתנה הוא להגיע מוקדם למקום, למלא בקבוק במים, לטהר אותם, ועם ההגעה למקום להראות לחניכים את תהליך הטיהור ואז להוציא את הבקבוק ולהסביר לחניכים ש"הכינותי מראש".

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:04

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר