לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-03-2007, 05:38
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
מידע בכיר במיקרוסופט: "אם אתם כבר גונבים תוכנה, גנבו מאיתנו"

מיקרוסופט, הכתה את תעשיית התכנה בתדהמה כאשר בכיר בחברה טען בוועידת הטכנולוגיה של חברת "מורגן סטנלי", שכמה אלמנטים של גניבת תוכנה הם בעצם די מועילים.

ג'ף רייקס, נשיא החטיבה העסקית של מיקרוסופט, טען לאחרונה שהורדה והתקנה של תכנות לא חוקיות כמו Windows, בעצם משמשים ככלי שיווק, זאת בהנחה שבשלב מאוחר יותר המשתמשים ירכשו עותק חוקי של המוצר. רייקס אמר "אם אתם הולכים להוריד תוכנה באופן בלתי חוקי, אנחנו מעדיפים שתקחו תוכנה שלנו מאשר של חברה אחרת".
בסופו של דבר מה שחשוב, לטענתו, זה כמות המשתמשים במוצר - כך טען בנאומו בוועידה שהתקיימה בסאן פרנסיסקו. מיקרוסופט מקווה שבסופו של דבר כל העותקים הלא חוקיים יוסבו לעותקים חוקיים.

זו אגב, לא הפעם הראשונה שבה משחררים בכירי מיקרוסופט הצהרות אשר מביכות את חברת התוכנה. כך למשל, נודע באחרונה כי ג'ים אולצ'ין, נשיא משותף בחטיבת פלטפורמות ושירותים, כתב לביל גייטס, יו"ר מיקרוסופט, כי היה מעדיף לרכוש מקינטוש.

(מקור: Information Week הידיעה מYNET )

שזה בעצם מה שטענתי כבר שנים אגב, אין באשכול זה המלצה להורדת פיראטית של תוכנות MS, או כל תוכנה אחרת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-03-2007, 05:34
  yochyb1 yochyb1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.03
ממש, ממש, אבל ממש תדהמה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "בכיר במיקרוסופט: "אם אתם כבר גונבים תוכנה, גנבו מאיתנו""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי זיו
מיקרוסופט, הכתה את תעשיית התכנה בתדהמה

שזה בעצם מה שטענתי כבר שנים אגב, אין באשכול זה המלצה להורדת פיראטית של תוכנות MS, או כל תוכנה אחרת.

ממש, ממש, אבל ממש תדהמה...
הרי מייקרוסופט היא גוף אדיר, עשיר וחכם. האם נראה למישהו שאותו גוף לא יכול היה להצפין את התכנות שלו כך שלא ייפרצו ?!
מסקנה: מייקרוסופט שיחקה ומשחקת במשחק של שוטרים וגנבים כך שהשוטרים יהיו שוטרים "קטנים" והגנבים יהיו גנבים "גדולים" ונתנה באופן רחב ומדוד לפרוץ ולהוריד את התוכנות שלה. וכשאני אומר מדוד, אני מתכוון שלאותה מייקרוסופט ישנו תחשיב ומידע בדיוק של שברי האחוז - מהי כמות והיקף השוק הפירטי בתכנות שלה. ואת זה היא בדיוק רב מנהלת. כשהיא מבחינה בסטיה קטנה לכאן או לכאן, היא מיד מתקנת אותה, אם בפרסום של באגי אבטחה, אם בשידרוגים ואם בדרכים שלא אתה ובוודאי לא אני, יודעים.
צא וחשוב, מה היה קורה אילו התכנות שלה לא ניתנות היו להשגה פירטית:
האם לכל ילד הייתה תכנת מייקרוסופט, הרי עוד בזמן הדוס יצאו במקביל מערכות הפעלה נוספות, לא פחות טובות ולא פחות ידידותיות - כולן שקעו ונעלמו הודות לעובדה שמייקרוסופט "איפשרה" להעתיק את התכנה שלה. האם לכל ילד הייתה תכנת אופיס בבית - תכנה שמחירה יקר ביותר לכיסו של המשתמש הפשוט, שממילא משתמש ב 5% מאפשרויות התכנה. וכי למה להשתמש באופן-אופיס החפשית (ודומיה) כשניתן להשיג באותו מחיר ממש את ה ms אופיס-פרו.? האם לכל ילד הייתה תכנת פוטושופ ( וכאן, עזבתי לרגע את מייקרוסופט, והתייחסתי להיבט השיווקי של "הפצת" תכנות) שמחירה אלפי שקלים?
לסיכום, לדעתי, אם מייקרוסופט הייתה צריכה לבחור בין שתי האפשרויות: משתמש ללא תכנות מייקרוסופט או משתמש בתכנות פיראטיות שלה - אין לי ספק שהייתה בוחרת באפשרות השניה.( ייתכן שאפילו הייתה משלמת בצנעה כמה שקלים למשתמשי האפשרות השניה.)
מעניין מה קורה לנורטון אנטי וירוס שהיה במשך שנים האנטי וירוס המוביל בשוק והפך במהרה למשתרך בסוף שורת האנטי וירוסים, והכל "במקרה" החל, כשאלו החלו להקשות על הפירטיות בתכנה שלה.
אין ספק שאילו אותן חברות גדולות לא היו מעוניינות בשוק הפירטי - הוא פשוט לא היה (כמעט). מה שכן היה - הייתה מתפתחת שורה רחבה של תכנות חופשיות או זולות שהיו ברמה טובה מאוד והיו נותנות פתרונות טובים לא פחות למשתמש. ואילו לרוב המשתמשים הביתיים לא היו מותקנות בבית אותן תכנות פירטיות - המגזר העיסקי והציבורי - אף הוא היה משתמש באלטרנטיבות שהיו קמות שכן הוא לא היה מחוייב לתת פתרון תאימות לכלל הציבור בתכנות היקרות.
ועוד דוגמה לא מייקרוסופטית. האם נראה לכם שכל המגזר הציבורי היה מפיץ את הטפסים שלו בתכנת אקרובט, אילו תכנת ה reader שלה לא הייתה חפשית. הרי היו קמות חלופות לפורמט הפצה ואז אותם גופים היו יוצרים את הקבצים באותו פורמט לטובת הציבור הרחב. ומי אז היה קונה ומשתמש באקרובט?
אגב, זו בדיוק הטעות בטענתו המנומקת של רי"ש בחתימתו:
אני חותם לך על זה!
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://forums.ort.org.il/files/30/2327773/1431043.gif]

נו, פשוש, קנית כבר ווינדוס ויסטה כמו שהבטחת שלא תעשה ואני הבטחתי לך שתעשה?
מייקרוסופט פשוט לא מעוניינים לבטל את הפירטיות. אבל ייתכן שעכב שליטתה המלאה בשוק היא תהיה מעוניינת ואף תרשה לעצמה לשנות את מינון והיקף הפירטיות בתכנות שלה.

נערך לאחרונה ע"י yochyb1 בתאריך 16-03-2007 בשעה 06:00. סיבה: הוספה
ישן 27-03-2007, 20:57
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי yochyb1 שמתחילה ב "ממש, ממש, אבל ממש תדהמה..."

הכל היה טוב ויפה עד שהגעת לכמה משפטים האחרונים. מה שצריך לזכור זה שהתחרות האמיתית היא לא בין ויסטה ובין מק-אואס, או בין Office 2007 ו-OpenOffice אלא בין ויסטה לבין XP ובין אופיס 2007 ואופיס 2003... מי שלא יקנה ויסטה כי לא יוכל לגנוב אותה בקלות, יגנוב XP, לא מערכת הפעלה של אפל. לכן מיקרוסופט כן יקשיחו את העמדה נגד הפיראטים לרמה שבה על רוב המחשבים החדשים שימכרו בישראל שנתיים מהיום, תהיה מערכת הפעלה מיקרוסופטית חוקית (פחות או יותר - ישלמו משהו למיקרוסופט).

ומי שמקשקש לנו פה שהוא בחיים לא ירכוש תוכנה פשוט לא מכיר את עצמו מספיק טוב. כשידחפו אותו חזק לפינה הוא יקנה תוכנה כמו ילד טוב, כי האלטרנטיבה תהיה לדפוק את עצמו כהוגן (אף אחד פה לא יתקין Windows XP קל לגניבה על quad core סקסי חדיש-דש). אין הבדל בין לרכוש תוכנה או חומרה. היום פשוט קל לגנוב תוכנה אז הסטטוס קוו הוא שלא קונים תוכנה כדי לא לצאת פראיירים. בעתיד כשלגנוב תוכנה יהיה דבר מתסכל ביותר, אז לגנוב תוכנה (כמו מערכת הפעלה או אופיס בגרסאות האחרונות) יהיה המהלך הפראיירי...

נערך לאחרונה ע"י "ר" בתאריך 27-03-2007 בשעה 21:07.
ישן 16-03-2007, 12:55
  משתמש זכר max-max max-max אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל max-max
לא מסכים בחלק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "בכיר במיקרוסופט: "אם אתם כבר גונבים תוכנה, גנבו מאיתנו""

מיקרוסופט יכולה להצפיין את התוכנות שלה אבל תמיד יפרצו אותם ולא משנה כמה הגנות יהיה.
תמיד יש אנשים שפורצים את התוכנות ולא משנה איזה.
כך לדוגמה את STEAM חברת משחקים בינהם CS 1.6 שמנסיון אני מדבר מאוד
קשה לפרוץ את המשחק שלה ולהתחבר לשרתים באינטרנט.
אבל היום מצאו מעקפים פשוט העתיקו את המשחק פתחו עליו שרתים ביתים ופרוצים ומשחקים.
לפחות ככה פעם זה עבד היום אני לא יודע.
אילו היו עושים את המחירים נוחים לכול נפש אני הייתי קונה מהם
אבל לשלם על דיסק 700MB שש מאות שקל אני חושב שזה אבסורד.
קחו לדוגמה את חברות המוסיקה פעם לפני העידן של שיתוף הקבצים התעשיה הייתה נחשבת
כתעשייה אדירה (לא שהיום היא לא אדירה אבל פחות מפעם) כיום לכול ילד קטן יש אימיול
או תוכנה שיתוף אחרת שבו הוא מוריד את השירים שרצויים לו והוא לא צריך לקנות אלבום שלם
בשביל שיר אחד או שניים שאהב.

"מה שאנו עושים בחיים מהדד לנצח נצחים"

ישן 27-03-2007, 21:03
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי max-max שמתחילה ב "לא מסכים בחלק"

מה הקשר בין גודל הדיסק לשווי של התוכנה? אני יכול לתת לך קובץ טקסט בגודל 50 בייט ששווה מיליארדי דולר כי הוא יכיל את הנוסחה של קוקה קולה, או התרופה לאיידס... מה שחשוב זה כמה כסף הושקע, וכמובן כמה אנשים מוכנים לשלם על המוצר הסופי בשוק החופשי. שוק מערכות ההפעלה והאופיס יהפוך לחופשי (פחות או יותר) ברגע שמיקרוסופט תקשיח עמדה נגד הפיראטים - וכולנו נהנה מכך, גם הגנבים של היום. גם מיקרוסופט תהנה מזה. ולכן זה עומד לקרות. להסבר יותר מעמיק איך דבר כזה יתכן (נראה כמו ניגוד בתחילה), אתה מוזמן לקרוא את כל הדיון מהחתימה הקודמת שלי.

ישן 27-03-2007, 21:14
צלמית המשתמש של "ר"
  "ר" "ר" אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי yochyb1 שמתחילה ב "למה לא לקנות ?"

אין שום פסול בלגנוב תוכנה שאני יודע שמעודדים אותי לגנוב אותה. אם לעומת זאת מקשיחים, מאיימים, מענישים בחומרה מירבית (אבל באמת) וכו, רק אז אני אתחיל לכבד את היוצר שמוכיח לי שהוא מכבד את עצמו ואותי - כלומר לא משחק איתי משחקים של "כאילו" רוצה שלא אהיה גנב אבל מחבק אותי כשאני גונב אותו כדי לאחוז בשליטה בשוק (או להגדיל אותה).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:53

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר