לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-03-2007, 22:19
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tejas שמתחילה ב "גיבוש טייס 160 להתפקד!"

אני דין מת"א. מתגייס ביום חמישי בדיוק עוד שבוע, עושה את הגיבוש בתור חייל.
זה הגיבוש השני שלי, בקודם נפסלתי רפואית.
לא כ"כ מתאמן האמת, נוסע קצת על אופניים ועושה שכיבות סמיכה פה ושם, דיי פדלעה .
לאמר ת'אמת, אני לא כזה מורעל טיס, בהתחלה בכלל לא רציתי את זה, הלכתי למיונים בשביל לראות עד לאן אני אגיע, עם המיונים בא הרעל, ועם הדחייה הארוכה, כל הרעל המסנוור ירד. מוטיבציה עדיין יש, כי בכל זאת...טייס, אבל לא תראו אותי מאוכזב מדי אם אני לא אתקבל, כי בכל מקרה היום אישרו לי את ההתנדבות בן יחיד, אז אם לא טייס - מוד"ש, כך וכך אני אהיה בקרבי ובמקום שאני רוצה להיות, ככה שכל תוצאה של הגיבוש תהיה מבחינתי הצלחה.

בהצלחה לכולם, נתראה ב25. ועם החבר'ה הדחויים - נתראה ב22.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-03-2007, 15:23
  born2run born2run אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.06
קצת מידע לגבי השוני בגיבוש הקרוב.(לעומת הגיבוש הקודם)

שלום לכולם. שמי רמי. הייתי בגיבוש 159, התגייסתי בינואר וכרגע אני בגף ב' (כבוד!!!).
כידוע, הגיבוש הקרוב יהיה מושפע מאוד מהגיבוש הקודם ומוועדות החקירה.
מפקד הטייסת שיהיה גם מפקד הגיבוש העביר לנו את עיקר השינויים:
1) 2 מ"כים כל כל כיתה. אחד יהיה בשלב מתקדם בקורס (מסלולים) ואחד איש צוות אוויר (כניראה בשלב הכא"מ).
2) פיקוח רפואי מוגבר. אני חושב מסדר חובש אישי פעם ביום לפחות.
3) העומס הפיזי בגיבוש ירד בצורה ניכרת. (מה שאומר שיהיה גיבוש של כוסיות ולא צריך כושר).
4) בגדול יותר תשומת לב למלש"בים, ובעוד מס' גיבושים יהיה 3 מ"כים על כל כיתה (חניך בקורס לוחם צ"א, ואדם נוסף מרקע של חי"ר)

זה בגדול מה שאני זוכר.
אגב, אתמול ושלשום ראיתי את הטרקטורים מכינים את השטח באזור מגרש המשחקים.
ואולי אני אראה את חלקכם בגיבוש כי סוגרים 28 (כל הזיין).

אם יש שאלות לגבי הגיבוש או הקורס אני אשמח לענות.(במוצ"ש).
שבת שלום ובהצלחה לכולם.
רמי.
*גף ג' -בלאי.

ישן 17-03-2007, 23:57
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי צחייי שמתחילה ב "שלום,רשימת ציוד"

לא בדיוק רשימת ציוד אבל כתוב להביא:
ציטוט:
1.הזמנה זו.
2. תעודת זהות.
3. כלי כתיבה.

4. יש להצטייד בנעליי ספורט + ציוד אישי (בניגוד לציוד ציבורי כאילו? לא להביא ספסל רחוב? סבבה).
5. בגיבוש יינתנו מדים צבאיים.
6. יש להצטייד בקרם הגנה וכובע.
7. הבא עימך את השאלון הרפואי שקבלת עם זימון זה.
8. אין לשים עדשות מגע בזמן הגיבוש.

********************יש להמנע מהבאת ציוד יקר ערך!**************************** (ישמצב שמספר הכובכיות לא מדויק, לא ספרתי)

חשוב לדעת:
* חובה להקפיד על 7 שעות שינה לפני המיונים. (מניאק אם מישהו ישן יותר מ4 אבל סבבה)
* הצגת ת.ז הינה הכרחי לקליטתך במיון זה.
* אין להביא טלפונים סלולארים - לא ניתן יהיה ליצור עמכם קשר במהלך הגיבוש.

ישן 18-03-2007, 14:56
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי explotion שמתחילה ב "שלום, קוראים לי אלבר וגם אני..."

מהניסיון שלי:
* הרבה הרבה אזיקונים גדולים. הבאת הרבה? תביאו עוד קצת. לי נגמרה חבילה של 100 תוך יומיים וחצי בערך, חלק מזה היה כי היו לי אזיקונים מעפנים, וחלק גם כי הבאתי להרבה אנשים שהיו צריכים.
* רצוי איזה אולר או סכין, אם זה אולר עם פותחן שימורים אז בכלל מצוין.(אני הייתי עם לדרמן, אחד הרספים קלט אותי עם לדרמן והתחיל לסנג'ר אותי, אבל חוץ מזה זה שימושי).
* אומנם אני לא הבאתי, אבל לדעתי לא יזיק איזה חוט פלסטיק כזה (חוט דיג), יכול להיות שימושי לחלק מהמשימות או סתם כשחסר חוט לקשור איזה אוהל או משו.
* אפשר להביא איזולירבנד, לא זכור לי שהשתמשתי בו, אבל הוא לא תופס הרבה מקום ובכללי זה דיי שימושי.
* כל מה שקשור להיגיינה וכו': תביאו מגבונים לחים, תשדלו לשמור על היגיינה אישית כמה שאפשר (לא תמיד אפשר, אבל תשתדלו). זה הומלץ באחד המאמרים, וזה טיפ חשוב.
* משחות נגד שפשפות, נגד כאבים, טלק לשים בנעליים, משחת שיניים, מברשת שיניים.
* הכי חשוב: בגדים להחלפה: שיהיה לכם לכל יום גרביים, בוקסר וחולצה נקי וטרי. אומנם לא תמיד תהיה לכם אפשרות להחליף, אבל שיהיה. לי היה טייץ של נייק שהיה לי ממש בנזונה, נוח מאוד ובגלל שישנו בשטח לא יצא לי להחליף, אז הייתי איתו יומיים ברצף והיה סבבה, אז מומלץ למי ששוקל.
* פנקס ועט.
* פנס! (נזכרתי בעריכה עכשיו) מאוד מאוד חשוב! אם יש לכם כזה שנתפס על המצח אז זה מצוין, לי בתאכלס היה מאגלייט קטן שהחזקתי בפה וכל רגע מישהו אחר ביקש אותו. אז תביאו פנס! אין באוהלים תאורה.

נראה לי שזהו, פלאפונים לא צריך להביא, מי שחושב שצריך להוסיף משהו, או לתקן לדעתו, בכיף.

עריכה:
אל תביאו כל מני תחבושות ופלסטרים וחארטות, כי זה סתם תופס מקום בתיק ואפשר פשוט ללכת לחובש. אני הבאתי כי אמא שלי התעקשה לתקוע לי, וזה סתם שכב בתיק והפריע.

נערך לאחרונה ע"י Dean בתאריך 18-03-2007 בשעה 15:02.
ישן 19-03-2007, 13:06
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי תום 7 שמתחילה ב "רשימת ציוד מלאה ? מישהו יכול..."

כל מה שכתבתי בהודעה הקודמת + תיק גדול. רצוי תיק כמה שיותר גדול כדי הוא יהיה מרווח ויהיה לך נוח להוציא ולהכניס ממנו דברים בלי להכניס הכל לבלאגן. את התיק אתם סוחבים טיפה ביום הראשון עד גבעת הגיבוש, ואחרי זה הוא קבוע באוהל.
לא צריך להביא יותר ממה שרשמתי, ואפילו מה שרשמתי מכסה את הכל הכל הכל (נו טוב, תביאו חטיפים ליום הראשון).
לצורך העניין, אני כנראה מביא:
* תיק גדול.
* 2 חבילות אזיקונים (אולי אפילו 3).
* איזולירבנד.
* חוט דיג.
* 5 זוגות גרביים\בוקסרים\חולצות + מה שאני לובש ביום הראשון (ומדי א' כנראה :\).
* גליל אחד נייר טואלט - אם אני אצטרך עוד אני אבקש, זה יותר לגישה מידית כזאת למקרה שצריך.
* שקית ניילון לכל סוג פריט לבוש + עוד כמה למקרה שצריך.
* וולטרן .
* משחה נגד שפשפת.
* טלק לנעליים.
* נעליי ספורט שמתאימות לשטח (אל תאכלו סרט על השטח, העיקר נעליי ספורט).
* פנס לד קטן ופנס מאגלייט קטן, שניהם לא תופסים לי מקום אז אני אקח את שניהם ונראה עם מה יהיה לי יותר נוח לעבוד.
* לדרמן - לא חייבים לרוץ לקנות לדרמן במאות שקלים, תביאו פשוט סכין כלשהי.
*פנקס ועט.

חבר'ה, תביאו בבקשה אזיקונים! גם אם לא תשתמשו, זה לא תופס מקום, אז שיהיה! כי אצלי רוב האזיקונים נגמרו כי הבאתי לכל החבר'ה בכיתה שלי באוהל ובמשימות.

עריכה:
עוד כמה טיפים כלליים:
* תשמרו את כל הפותחנים שאתם מקבלים בזמן הארוחות ותחלקו אותם בין החבר'ה בקבוצה, תנו אותם למי שפותח מהר (לי היה בכיתה בחור שהייתי מביא לו את הלדרמן ותוך שניה האננס היה פתוח, אחלה קינוח , מה גם שאני יודע שעד שאני אפתח קופסא כבר יהיה שבירת דיסטנס).
* אתם מקבלים כמה מנות קרב לכמה ארוחות, תנסו להקציב את המנות ככה שיספיקו לכל הארוחות, אל תפתחו הכל בפעם הראשונה שאתם רואים כי אחר כך תצטרכו להיסחב עם זה.
* הזמן המוקצב לארוחה (7 דקות), זה זמן לאכול, אחר כך מקבלים גם זמן לסדר. זה לא אומר שלא צריך לשמור על סדר, תאכלו כמה שיותר, אבל אל תעשו בלאגן, יהיה קל יותר לסדר.
* למי שמתקשה בהתחלה עם המדים או עם כל דבר אחר - תעזרו לו אם אתם יכולים, טובת הכיתה זה גם טובתכם האישית, תעזרו למי שאפשר כדי שתעמדו בזמנים ולא תדפקו (האמת שתדפקו בכל מקרה). אם אתם לא יכולים לעזור, או שמישהו כבר עוזר, אז תעזבו את זה, לא חייבים לבלוט בכל רגע נתון וזה סתם יעכב.

הטיפים שהזכרתי הם בעיקר להתנהלות נוחה יותר, זה לא למטרה של להצליח בגיבוש ולבלוט. פשוט שיהיה לכם קצת יותר קל. הסגל בגיבוש זה לא חבר'ה דפרניקים, הצגות לא יעבדו עליהם, תחשבו איך לעבוד בצורה הכי יעילה כדי שיהיה לכם חיים קלים יותר במצב הלא כל כך קל.

נערך לאחרונה ע"י Dean בתאריך 19-03-2007 בשעה 13:23. סיבה: תוספת
ישן 21-03-2007, 13:41
  tejas tejas אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל tejas שלח הודעה דרך AIM אל tejas שלח הודעה דרך MSN אל tejas
תשובות
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי ~Xzibit~ שמתחילה ב "כמה שאלות בקשר לגיבוש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ~Xzibit~
מזה יש גשם אין גשם, אדמה בוערת?
נוהל "אדמה בוערת" הוא נוהל שבו מגדירים שטח כלשהו כ"אדמה בוערת", ומי שנכנס לשטח הזה חייב לקפוץ מרגל לרגל וכל הזמן להחליף רגליים או לקפוץ על רגל אחת.. לא משנה מה עושים חייב גם תוך כדי לבצע את הפעולה הזאת. זה הנוהל כפי שהוא מוכר בצה"ל בערך.. לא יודע מה לגבי הגיבוש.
"יש גשם אין גשם" - לפי מה שהבנתי נעמדים עם המימיות אחת בכל יד בתנוחה כמו של ישו כלומר ידיים ב90 מעלות מהגוף לצדדים, כשיש גשם הופכים את המימיות ושופכים מיים וכשאין גשם לא שופכים.
מתי משפצרים? מתי משתמשים בחוטי שפצור ולמה?
זמן לשפצו"ר אני מעריך שלא יינתן, אז בזמן כיבוי אורות כלומר שינה או באילתורים תוך כדי משימות.
חוטי שפצור יכולים להיות כל חוט, תלוי מה אתה רוצה לשפצ"ר איתו.. לדוגמא חוט דייג הוא חוט עמיד ולכן מומלץ לשפצ"ר איתו, ניתן כמובן לקשור דברים או לחזק דברים וכו'.. בהתאם לצורך.
איפה יושנים ועם מי?
לפי מה שנאמר לי יושנים באוהלים, אני לא יודע אם זה כל כיתה לבד או כל פלוגה וכו'.
עם כמה ואיזה תיק כדאי לבוא?
ניתן לבוא עם תיק באיזה גודל שרוצים, עדיף שיהיה עם כתפיות. סוחבים אותו רק פעם אחת והוא נשאר באוהלים ככה שככל שהבאת יותר דברים שיעזרו לך ככה יותר טוב.
מותר להיות עם שעון?
כל השעונים נלקחים מכל המתגבשים חוץ מחנת"ר שהוא אחראי זמנים של הכיתה והשעון שלו גם הוצא מכיוון כדי "לאבד תחושת זמן" אבל זה נשמע לי מוזר, מה הבעיה פשוט לזכור מה הייתה השעה לפני שהזיזו את המחוגים ואז להוסיף\להוריד את ההפרש בין השעות ולדעת מה השעה כרגע.. נו מילא.
נמצאים תמיד במדים ובנעלי ספורט או נעליים צבאיות?
נמצאים תמיד במדים עד לשבירת דיסטנס לפי מה שהבנתי, שזה בערך יום חמישי-שישי כזה.. ונעלי ספורט תמיד.

תודה!!!

בבקשה אחינו!!

ישן 21-03-2007, 14:29
  tejas tejas אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל tejas שלח הודעה דרך AIM אל tejas שלח הודעה דרך MSN אל tejas
אבל תראה
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי CoSto שמתחילה ב "בקשר ליד גשם אין גשם, במחלקה..."

זה לא משנה כמה פעמים הזיזו את המחוגים.. אם עכשיו השעה 4, ואני נותן לך להזיז את המחוגים איך שבא לך בלי שתגלה לי, ואז אתה נותן לעוד מישהו להזיז שוב ושוב ושוב כמה פעים שהוא רוצה, ואחרי 5 דקות החזרתם לי את השעון והשעה בו היא 13:25 (דוגמא), אז אני מחשב את ההפרש בין הזמנים, 13:25 - 4, כלומר 9:25 שעות קדימה, פחות 5 דקות שהשעון היה אצל מי שהזיז את המחוגים.. יוצא 9 שעות ו20 דקות אחורה כדי לקבל את השעה הנכונה. לדוגמא אם עכשיו השעה 22 בשעון המדומה ורוצים לדעת את השעה האמיתית פשוט מורידים 9 שעות ו20 דקות כמו חישוב שעות בארץ אחרת.

ישן 21-03-2007, 16:21
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי tejas שמתחילה ב "יש לי שאלה אלייך ידידי.."

עשיתי חצי גיבוש, שבוע הבא אני מקווה לעשות את כולו .

למצב 2 יורדים הרבה פעמים, מה גם שצריך להרים פקלים, לסחוב אלונקה, וכמובן תרגיל המתח המפורסם (למרות ששם היד מתוחה). תחשוב שכל שעת סמל יש מצב 2, כל תיזוז יכולים להחליט פתאום להפיל אותך למצב, וגם לפעמים באמצע משימה המ"כ יכול להפיל את כולם למצב (שזה בכלל מכניס אותך לשוק). חוץ מזה, על האגרוף יהיה לך כואב כי הרבה פעמים מפילים אותך על חצץ ואבנים, זה מספיק כואב עם היד שלא נדבר על אגרוף.

בקיצור, כדאי שתשקול אם לעשות את הגיבוש במצב הזה, מעבר לזה שזה יכול לפגוע ביכולות שלך, אתה עלול לגרום נזק לעצמך.

ישן 24-03-2007, 10:54
  מצוק מצוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.05
היי
בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי tejas שמתחילה ב "היי ותיק!.. טיפים כלשהם..."

אהלן

הגיבוש שלי היה לפני כשנה כך שאני לא ממש זוכר (סתם. ברור שאני זוכר. רק רציתי להשוויץ בפז"מ...)

יש בפורום הזה אשכולות שלמים של עצות וטיפים - וכולם מועילים מאד. הועילו לי וכנראה גם יועילו לכם.

מבחינת ציוד - תביאו מינימום. טייטס מאד עוזר.

גישה - תזכרו שציון הגיבוש מצטרף לציוני הירפאות . כך שחשוב להצליח בגיבוש אבל לא לאבד פרופורציות. תהיו נחושים. לא לוותר! . תפגינו יכולת עבודת צוות ולויאליות צוותית (כיתתית) - זה קריטי לסוציומטרי... , אל תשקיעו אנרגיה בנסיונות להיות הכי בולטים , להיפך. תעשו מה שנדרש (ולא מילימטר פחות מזה!) בשקט ובצנעה , תאמינו לי שרואים הכל.
תנסו להנות - כשאדם נהנה ממה שהוא עושה (גם אם זה מייגע וקשה) - רואים את זה ומרגישים את זה וזה עוזר גם בסוציומטרי וגם בחוות הדעת שהסגל נותן עליכם

ההודעה שלי קצת מבולבלת ולא ממוקדת. הולך לאכול , כשאחזור אנסה להיות יותר נהיר.

***לא לוותר! חלק מהמשימות בלתי אפשריות בהגדרה - רוצים לראות נחישות ולוחמנות. לא לוותר! ***
ותיהיו חביבים לבנות . זה יכול להשתלם...

נערך לאחרונה ע"י מצוק בתאריך 24-03-2007 בשעה 10:56.
ישן 24-03-2007, 13:27
  מצוק מצוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.05
...

חזרתי. שבע וממוקד.

מינימום דברים - בשום אופן לא להביא שק"ש. מיותר. להביא ציוד אישי מינימלי (היו כאלו שסחבו אפטרשייב למשל..) לבנים לפי חישוב זוג ליום , אזיקונים ולדרמן. פנקס ועט.
בשום אופן לא להסחב עם יותר מתיק אחד.

בקשר להנאה - הדבר בולט בזמן הטיסות - בטיסה הראשונה אתם בהלם. לא קולטים כלום. כל החומר ששונן בע"פ , נשכח ונעלם ואתם בהלם טוטאלי. הטיסה מהירה-ראש בחוץ-ראש בפנים-להביט מהר בשעונים ולהקריא גובה/כיוון/מהירות- להכניס ראש ולקרוא מפה- בלאגן ולחץ אטומי.

לאט לאט מגלים שהסוד הוא להנות- להוציא ראש -לחוש את האוירון-להרגיש אותו ולהנות. ואז (קבלו טיפ סודי ביותר) כבר לא משנה אם הצלחתם תוך חצי שניה להתאפס על השעונים או על המפה. ברגע שאתם נהנים מההטסה ומתחברים לאוירון , זה מה שחשוב. (אצלי זה עבד יופי...)

תיהיו חביבים לבנות - זה יכול להשתלם. מאד להשתלם...

ב ה צ ל ח ה !!!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:36

הדף נוצר ב 0.29 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר