לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-01-2005, 17:24
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
היו כמה סיבות
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי זעמן שמתחילה ב "מעניין ! למה הפיתוח הראשון וזה מיותרים?"

1) מדובר במערכת נשק יקרה שספק אם יש יחידות עם תקציב לציוד בעל שימוש כל כך צר
2)המערכת מסורבלת ויש לי ספק לגבי השרידות שלה בשטח .
3)יש שיטות לחימה שמאפשרות "פתיחת פינה" בטוחה יחסית גם ללא הנ"ל אוו תוך כדי שימוש
באמצעים פשוטים וזולים הרבה יותר (שוב תקציב של יחידה)
4)הכלי יורה תחמושת 9 מ"מ פרבלום שהרבה יחידות לוט"ר אזרחיות וכל שכן צבאיות נוטות היום
להוציא אותו משימוש ולעבור ל5.56 (בגלל שהיום גם "לרעים" יש שחפ"ץ לא פחות טוב אם לא יותר
טוב מל"טובים")
5)אחרון והכי חשוב היה פיתוח דומה לפני למעלה מעשור שהיו לו יתרונות לא מבוטלים על הכלי הזה והוא נכשל כישלון חרוץ מסחרית (זה היה מעין כוונת אופטית שנוספה לרוס"ר סטנדרטי ועל הקסדה של המפעיל הותקן מסך טלוויזיה קטן).
לא הרבה זמן לאחר שדיברנו על הנ"ל הופיע ורסייה מחודשת בדמות מצלצת סיב (כנראה) שמתלבשת
ע"י שרוול גומי על כוונת טריג'יקון סטנדרטית.

לגבי הורסיה החדשה
1)מה השימוש של זה ?
אם כבר אתה צריך להשחיל רימון אז אתה בקרב יריות אם הבחור בחלון (ניקח דוגמה מהתמונה)
מה הבעיה להשתמש באש חיפוי ,מטוליסט פותח פינה יורה וחוזר למחסה ??
פיזור הפגנות ?
למה לך להיות מאוחורי הפינה במקרא כזה??
האם בכלל יש צורך בירי רימון בלוטר של היום שיש לך כל כך הרבה אזרחים חפים מפשע בסביבה ??
אני חושב שאם כבר כן אז ז היה גז אוו הלם ולא יותר מזה??
2) אייך בדיוק יספג הרתע ע"י היורה ?
בכל זאת זה מטול לא אקדח 9 מ"מ.

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 30-01-2005 בשעה 17:31.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-01-2005, 19:34
צלמית המשתמש של זעמן
  זעמן זעמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.04
מעניין ! עוד כמה שאלות.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "היו כמה סיבות"

1) מדובר במערכת נשק יקרה שספק אם יש יחידות עם תקציב לציוד בעל שימוש כל כך צר.>כמה?
2)המערכת מסורבלת ויש לי ספק לגבי השרידות שלה בשטח .>ספקות זה לא רציני.
3)יש שיטות לחימה שמאפשרות "פתיחת פינה" בטוחה יחסית גם ללא הנ"ל אוו תוך כדי שימוש
באמצעים פשוטים וזולים הרבה יותר (שוב תקציב של יחידה)>*וזה נראה הכי בטוח.
4)הכלי יורה תחמושת 9 מ"מ פרבלום שהרבה יחידות לוט"ר אזרחיות וכל שכן צבאיות נוטות היום
להוציא אותו משימוש ולעבור ל5.56 (בגלל שהיום גם "לרעים" יש שחפ"ץ לא פחות טוב אם לא יותר
טוב מל"טובים")>מעניין! רוב היחידות עם מקלעים 9 מ"מ HK. למעט יחדות ישראליות.
5)אחרון והכי חשוב היה פיתוח דומה לפני למעלה מעשור שהיו לו יתרונות לא מבוטלים על הכלי הזה והוא נכשל כישלון חרוץ מסחרית (זה היה מעין כוונת אופטית שנוספה לרוס"ר סטנדרטי ועל הקסדה של המפעיל הותקן מסך טלוויזיה קטן).> הידיים היו חשופות.
לא הרבה זמן לאחר שדיברנו על הנ"ל הופיע ורסייה מחודשת בדמות מצלצת סיב (כנראה) שמתלבשת
ע"י שרוול גומי על כוונת טריג'יקון סטנדרטית.

לגבי הורסיה החדשה
1)מה השימוש של זה ?> כנראה שיש לזה חימוש שלא פורסם (פלש,רעש,הלם).
אם כבר אתה צריך להשחיל רימון אז אתה בקרב יריות אם הבחור בחלון (ניקח דוגמה מהתמונה)
מה הבעיה להשתמש באש חיפוי ,מטוליסט פותח פינה יורה וחוזר למחסה ?? >בלוט"ר כולם פועלים באחת פעל. עדיף שההצצה והתגובה יהיו באותו הזמן (חשש לגילוי מוקדם).
פיזור הפגנות ?
למה לך להיות מאוחורי הפינה במקרא כזה??
האם בכלל יש צורך בירי רימון בלוטר של היום שיש לך כל כך הרבה אזרחים חפים מפשע בסביבה ??>ראה חימוש חדש.
אני חושב שאם כבר כן אז ז היה גז אוו הלם ולא יותר מזה??>למקרה שהפתח רחוק.
2) אייך בדיוק יספג הרתע ע"י היורה ?>הרתע של המטול? אל תגזים.
בכל זאת זה מטול לא אקדח 9 מ"מ.>נכון.

*מעניין אני מכיר לקחת פינה. בלוט"ר ההגעה לעמדות פעל שקטה ונסתרת.
הצצה ללא יכולת תגובה מידית מעבירה את היתרון למותקף.
גם בסריקה סלקטיבית חלק מהראש נחשף לפני הקנה.

ישן 30-01-2005, 22:54
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
טוב אני רואה פה הרבה דעות ומעט שאלות
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי זעמן שמתחילה ב "מעניין ! עוד כמה שאלות."

1)כמה?
באשכול המקורי היה מדובר על 3000 דולר אים הזיכרון לא מטעה אותי ,וזה הרבה מאד לתקציב של רוב יחידות הSWAT למנהן שלא לדבר על צה"ל הקטן והדל תקציב.
לי אישית נראה שהערכה היתה קצת מוגזמת אבל גם 1000 עד 1500 דולר זה לא מעט.
2)ספקות זה היה רק כדי לא לעורר ויכוח רבתי סביב הענין ,אבל בוא נאמר שיש לי טיפה ניסיון
עם מערכות אלקטרוניות בתנאי שדה .ויותר מזה באמת שאני לא מתכוון לדון פה נסכם את הנקודה שלך יש דעה שלך ולי שיש את שלי ועד שיהיה לנו כלי כזה לבדיקה כל אחד ישאר בדעתו.
3)וממתי לדעתך מה בטוח אוו לא בה לפני שיקול התקציב?
ע"ע אפודים קרמים /מיגון רכבים......
4) כנראה שלא התעדכנתה ידידי מרבית היחידות בארצות הברית כבר רוכשות מזמן כלים מקוצרים
ואם הופעת כל הקומנדו למינו החלו מחשבות לעבור לשימוש בלעדי ב5.56 בחלק של היחידות
זה כבר עובדה מוגמרת בחלקן האחר זה רק בגדר בדיקות ובחינות אבל העתיד הוא ב5.56
ולא ב9 מ"מ.
אצלנו לדוגמה אם תסתכל על היחדת ההתערבות של ירושלים ("גדעונים" נראה שהם נקראים)
ציודה לפני 3-4 שנים בM16 מקוצרים ובמיקרו עוזי כל היחידות שהוקמו לאחר מכן צידו כבר רק במקוצרים ומיקרו גלילים (בנוסף לאקדחים כמובן).
5) ע"ע 3

לגבי וורסיה החדשה אין ספק שיש שימוש לא מבוטל במטולים שונים אך כל הנ"ל לא מצדיק השקעה
בציוד חדש שאותה מטרה אפשר להשיג בציוד הקים כלומר מטול מחובר לרוס"ר.
לגבי הרתע לא אמרתי שמדובר במרגמה פשוט קשה לי לראות איך מישהוא יכול לירות במטול
בלי אחיזה איתנה בשתי ידיים +תמיכה בכתף (בניגוד ל9 מ"מ) ושוב אם יש לך דרך לבדוק את זה
אני יותר מישמח להודות שאני טועה במידה שכך הדבר ,אם אין לך אז כל אחד מאיתנו ישאר בעמדתו.
ישן 13-03-2006, 22:38
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
חבל שמקפיצים אשכול בן שנה, אבל שיהיה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי jesh שמתחילה ב "נשק מעולה?"

אני מתייחס פה בעיקר לנשק בגרסת האקדח ולא בגרסת המטול:
הבעיה העיקרית לדעתי בשימוש בנשק הזה היא אי הטבעיות של המצב כאשר הנשק מכוון הצידה.

נתאר מצב שבו מישהו פותח פינה ולצורך כך מפנה את הנשק בזווית של 90 מעולת, ופתאום מופתע ע"י אויב מכיוון אחר בכלל, האינסטינקט הטבעי של הבן אדם יהיה לכוון את הנשק אליו, בעוד שבמקרה כזה מה שהוא יצטרך לעשות זה או להתחיל לישר את הנשק (מה שנראה לי די בעייתי תחת לחץ לבצע כמו שצריך, במיוחד שהנשק הזה שוקל לא מעט...), או לכוון איתו כמו שהוא, מה שמאוד לא סביר...

חוץ מזה כמובן יש את העלות המוגזמת מול תועלת בהנחה שמדובר בנשק שאמור להיות מצוייד באופן סטנדרטי ולא בתור נשק יעודי למשימות מסויימות.

ובנוסף לכל, הוא אקדח, מה שאומר שהוא יעיל רק לטווחים קצרים מאוד, וחוץ מזה שאתה מאבד פה את כל היתרונות של האקדח: נשק קצר מאוד וקל שמאפשר תנועה יחסית חופשית גם במתארים מורכבים.

תמונה מהיום:
לצערי אין תיאור מה מקור התמונה..
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י RP. בתאריך 13-03-2006 בשעה 22:59.
ישן 14-03-2006, 01:34
  שבע קטן שבע קטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.05
קבלו תמונות
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "חבל שמקפיצים אשכול בן שנה, אבל שיהיה"

הנשק הוא פק"ל בתוך צוות פריצה ולא כל הלוחמים נושאים אותו .

היתרון הגדול שלו שאתה סורק מבנה מורכב אתה מקבל מודעיו אמת על המתרחש בחדרים או מסדרונות .

עד היום הלוחם היה חושף את עצמו בשלב מסוים . שימו לב לסרטון מבט דרך חלונות מבט לחללים גבוהים או נמוכים . תמונת קרב טובה מאוד . המעברים בין המצבים השונים דורשים תרגול כמו בכל פק"ל יעודי .

לדעתי הדור הבא היה קל יותר המצלמות היו טובות יותר . כלי הנשק היו מגובנים יותר . מערכת תהיה יותר ידידותי למשתמש .

ממשקי ההפעלה היו טובים יותר שידור בזמן אמת למפקד הכוח על המתרחש בכול כוח . יכולת תצפית .

איסוף מודעיו בזמן אמת , ניתוח קרב .

למעשה בעתיד הלא רחוק על כל נשק של לוחם תהיה מצלמה וציוד נוסף שישמש את המפקדים לתמונת קרב טובה שליטה בכוח מיקום מדויק של כל לוחם תקשורת כתובה .למעשה הנשק הנ"ל יכול להשתלב יפה בפרויקטים שמבשלים בעולם של חייל 2000 שנותן מענה ללוחמה העתידית . פחות כוח לוחם יותר איכות יותר טכנולוגיה פחות סיכונים לחייל . יותר שליטה פיקודית ברמת פלוגה , גדוד , חטיבה , אוגדה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 27-12-2007, 22:28
  Gevaldic Man Gevaldic Man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
Either you didnt
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "מה בדיוק וואסח בלהלביש בובת..."

Understand me or im not understanding you.

What was "wassach" was not the actual products being shown , what was wassach was the music involved, the israeli "extras" acting out different commando scenes etc.

Nothing in that show was something new that someone hasnt heard of or about- these shows arent made for someone like me or you who are more intouch withj whats going on in the big world of AMLACH, but for home entertainment and let military and special ops junkies wtch from theirr couches.

The cat concept has nothing to do with Wasach and as far as I know it actually came from pasrt experiences ina certain unit that needed to improvise very fast and this was one of the "maskanot" they decided to try and be original. The thing that was funny was the fact that the Israeli intoruding thre "killer Kitty" (which is justa fluffy little fake cat that u put ontop of the barrell an that hides ther weapons body) was that whe was stroking it behind its ears and petting it as if it was real cat....

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:12

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר