לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-03-2007, 14:50
  nlavon nlavon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קפטן הוקר שמתחילה ב "נפילה מחובלים"

ברוב הפעמים, חובלים שנופלים מהקורס (בעיקר במשך השנה הראשונה), ממשיכים לשבוע ראיונות ליחט"יות וכאלה. אם הם עוברים בראיונות, הם מתחילים את המסלול מהתחלה עם המחזור גיוס הבא.

אחרים שנופלים אחרי השנה הראשונה, או חותמים ויתור בזמן כזה, נכנסים ישר ליחידות ו"עוקצים" שלב מסוים.
חבר שלי למשל, אחרי שנה בקורס, היה במתקדם, וחתם ויתור. הגיע ישר למגלן, ועקץ טירונות ואימון מתקדם, עלה ישר ליחידה ונכנס לצוות.
חבר אחר שלי, ניפו אחרי שלושה חודשים בימ"פ, ובקושי נתנו לו ראיון לצנחנים. רק הוא ועוד אחד עברו את הראיון לצנחנים, וגם הוא בסוף הגיע בגיבוש יחט"יות למגלן.

זה תלוי בהמון דברים באופן כללי. לא יכריחו אף אחד לוותר על פז"ם, ובגלל זה הרבה נופלים מגיעים לתפקידי ג'ובניקים. אבל, אם מישהו מחליט שהוא רוצה להגיע למקום מובחר אחר, ועד שיעברו שלוש שנים מהשירות שלו הוא לא יספיק לסיים מסלול ולשרת כחייל ביחידה תקופה מסוימת, יציעו לו לחתום הארכת שירות, שזה איפוס פז"ם בעצם, או חלק ממנו.

וכמובן שכל מה שאמרתי כאן תלוי בראיונות וכו'... לא סתם מקבלים כל נופל. מקבלים אקסטרה נקודות גם אם אתה חותם ויתור, ולא נופל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-03-2007, 02:07
  nlavon nlavon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קפטן הוקר שמתחילה ב "נפילה מחובלים"

כמו שאמרתי קודם, חבר שלי התגייס במרס 06, חתם ויתור במרס 07, והגיע ישר למגלן, לבסיס היחידה, בג'וליס.
לא לבא"ח צנחנים, ולא לשום מקום אחר. פשוט עקץ במלוא מובן המילה.
גם לי זה לא היה נראה הגיוני, ואין לו כנפ"צ, והרבה הכשרות אחרות, אבל כנראה שזה מה שהיו צריכים כרגע במגלן (היה קצת מחסור באנשים, כי העיפו כמה).

הוא במגלן, ואני עוד לא דיברתי איתו על השלמות שונות, אבל אני מאמין שהוא יצטרך להשלים כמה וכמה הכשרות.

ופרידמן, זה שויתרו לו על אימון מתקדם וטירונות, כשיש לו בסך הכל טירונות 02, זה לא הכי משנה במגלן.
מה שחשוב הוא ההכשרת יחידה, שהם עושים ממש עכשיו, ועד סוף המסלול. הכשרה מסווגת לגמרי, שהיא בעצם הפעילויות שמגלן מבצעים. טירונות ואימון מתקדם מאוד דומים לשאר הגדודים בצנחנים, הייחודיות של מגלן היא בהכשרת יחידה.

בכל מקרה, נפל מחובלים ישר למגלן בוודאות!

ולגבי השאלה שלך מר. מודאג, אם תחתום ויתור, זה אומר שבינתיים לא מצאו סיבות מספיק טובות להעיף אותך, שיעברו איתך את שרשרת החיול השנייה שלך. כלומר, זה שלא סימנו עליך X שלילי מככה וככה סיבות, עשוי לעזור לך.
אבל אל תשכח, שיש הבדל בין מישהו שחתם ויתור מיד בהתחלה, לבין מישהו כמו חבר שלי שחתם ויתור אחרי שנה. אני לא חושב שמתייחסים לנפיל ולמישהו שחתם ויתור מיד בהתחלה בצורה שונה. אחרי הכל, לא היה זמן לבדוק אותו, ולראות אם בכלל הוא שווה משהו.

נערך לאחרונה ע"י nlavon בתאריך 21-03-2007 בשעה 02:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:06

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר