לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-03-2007, 17:49
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
כי זאת ההלכה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Lycans שמתחילה ב "אפשר לשאול לסיבה שאתם נוטים להרחיק אותי בלימודי קבלה?"

נכנסת לפורום "שולחן ערוך" ולכן הכל פה אמור להיות לפי דעת ה"שולחן ערוך". ההלכה אומרת, ובעלי הקבלה עצמם אומרים את מה שאמרתי. את ספר הזוהר למשל, אסור ללמוד לפני גיל 40. זה לא שאני יודע קבלה ומנסה להרחיק אותך, גם אני לא יודע ולא לומד (למרות שיתכן שזה מעניין אותי).

הארגונים שמנסים להפיץ את הקבלה עושים את זה בשביל מטרות משונות, כגון כסף, כבוד, פרסום, רוחניות מדומה וכדומה. לא הקבלה עצמה בראש מעינייהם. בנוסף, (וזה כבר הסבר קבלי משהו...) כל כוח טומאה חייב לינוק (=לקבל את כוחו) ממקור של קדושה. הארגונים האלו פשוט עושים את זה בצורה ישירה, לעומת ארגונים נוצרים מסיונרים שעושים את זה בדרכים עקיפות יותר.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 21-03-2007 בשעה 17:53.
חזרה לפורום
ישן 21-03-2007, 21:48
  משתמש זכר max-max max-max אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל max-max
אני לא מסכים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lycans שמתחילה ב "קבלה"

אני מציג את הדעה שלי לעניין ואני חושב שכול אדם שרוצה ללמוד קבלה צריך לעשות זאת.
הקבלה מתעסקת בנסתר במחשבות של בני אדם בתכונותיו של בני האדם למה שלא הלמד זאת.
מי מה שאני יודע בעבר היה איסור ללמוד ולהפיץ את הקבלה בגלל שעם ישראל עוד לא היה מוכן לכך.
ועכשיו הרבה רבנים אומרים שהגיע הזמן לפתוח את חוכמת הקבלה לפני כלום ולהפיץ אותה ברבים.
ואני מסכים אם דעה זאת למה לא ?
הרבה מאוד אנשים לא מוצאים מנוחה בחיי היום יום שלהם ובצורה כזאת נכנסים לדכאונות
בחברה הישראלית מצבים כאלה נפוצים מאוד תסכול ,לחץ ,כעס ,חוסר נימוס ,חוסר סבלנות ,אלימות
אם הקבלה יכולה ללמד ולהכניס מחדש ערכים חדשים וטובים לחברה הישראלית למה לא ?
כמובן שצריך להתחיל בהדרגה צעד צעד.
הרי מה הקבלה מסבירה מה התחלית שלי בעולם ?
לתמציתו של דבר אני חושב שערכים חדשים ואידאלים חדשים שכתובים בקבלה
יכולים לפקוח את העיינים של האנשים ולגרום להם להתקרב יותר לדת.
הנה אתר www.kab.co.il , ערוץ קבלה www.kab.tv
חזרה לפורום
ישן 21-03-2007, 22:25
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
קבלה זה לא מיסטיקה:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lycans
אהלן. כבר זמן רב אני מחפש רוחניות ומיסטיות והתחלתי להתעניין בקבלה. האם אפשר הסבר לקבלה, מהי משמעותה והאם באמת מרגישים התרוממות רוחנית או תרומה לרוחניות בצורה מסויימת לאחר התעמקות בקבלה?

מיסטיקה מכוונת את האדם רק בכיוון אחד - הרצון לרוץ לכיוון האלוהות.
לכן האידאל של המיסטיקאים הוא בצורה זו או אחרת - להתאבד, שהרי בגוף הגשמי העכור שלנו אי אפשר להגיע למדרגות גבוהות כי הגוף מגביל.

ביהדות אין מיסטיקה!
מה כן יש? קבלה.
קבלה היא מילה הפוכה במשמעותה למיסטיקה: קבלה מלשון לקבל. כלומר המקובלים מושכים שפע מלמעלה למטה. דווקא למטה לעולם הזה כדי שהאלוהות תתגלה כאן ובכך יתקיים רצונו של הקב"ה:
" (נתאוה הקב") לעשות לו ית’ דירה בתחתונים"

התהליך בו מתעלים לפי הקבלה הוא תהליך של רצוא ושוב:
כלומר שלא כמו המיסטיקאים שדוגלים רק בשיטה של רצוא המקובלים אומרים שהתהליך להתעלות הוא רצוא ושוב בשיטת א-ל ב-מ ג-נ ....
למה הכוונה -
1. אדם מתחיל ברמה רוחנית נמוכה (נקרא לה א).
2. לאחר שמתעורר בו רצון להתעלות הוא לומד, מקיים מצוות, רץ רץ רץ ומגיע לרמה רוחנית גבוהה מאד (נקרא לה ל).
3. עכשיו האדם לא יכול להשאר הרבה זמן ב ל הוא חייב ליפול ממדרגתו (כי הוא מאבד לפתע את החשק להתעלות ולכן הוא נופל). מי שלא מודע לתהליך הזה בנפש מן הסתם יפול חזרה לרמה רוחנית א (או אפילו יותר נמוך). החוכמה עכשיו היא ליפול לרמה רוחנית ב! (לא לרמה א)
4. עכשיו כאשר מגיעה לאדם התעוררות רוחנית (חשק להתעלות) והוא כבר נמצא ברמה ב, הוא יצליח להתעלות לרמה רוחנית יותר גבוהה מ ל, הוא יגיע לרמה רוחנית מ!
5. לאחר מכן הוא יפול לג יעלה לנ יפול לד יעלה לס וכו'....

כל המתואר למעלה נרמז בשם ישראל:
המטרה של האדם בעולם היא להתחיל מ א-ל (רמה נמוכה)ובסוף להגיע ל י-ש (בתהליך הנ"ל).
ועל זה נאמר "להנחיל אוהבי יש ואוצרותיהם אמלא" (משלי ח, כא)
עכשיו מתעוררת שאלה מה תפקידה של האות ר (במילה ישראל) - ובכן הר' מרמזת על הרצון העליון.

לכל מי שתוהה עכשיו - מדוע לא להמשיך לרמה כ-ת?
הרי זו רמה גבוהה יותר מ י-ש?
כן - אבל מדרגה זו שייכת לעולם הבא לא לעולם הזה (והיא נרמזת בכ-ת שיש על הפרוכת בבית הכנסת (כתר תורה))
--------------------------------------------
באופן כללי - אם אתה רוצה ללכת בכיוון הזה, מצא לך רב שראוי ללמוד ממנו (ו.. לא ה"רב" ברג וחבורת שוטיו הם לא דוגמא למישהו ראוי).
קח קישור לרב רציני בנושא הזה ושאל אותו -
www.armoni.info

חזרה לפורום
ישן 22-03-2007, 02:29
צלמית המשתמש של Mad_Tiger
  משתמש זכר Mad_Tiger Mad_Tiger אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.02.02

בעזרת השם יתברך

אחי הרצון שלך נובע ממקום טוב, כלומר מהנשמה שלך. אבל אתה צריך קצת תיאום כוונות. בה"י אנסה לעזור כמידת יכולתי וכמיטב דעתי הדלה.

טוב בנוגע לכל מה שאמרו פה, באמת כדאי לך להתרחק מכל ה"קבליסטיים" שמנסים למכור לך רוחניות. רבי נחמן מברסלב אמר שעל האדם לחפש יהודי ת"ח וחסיד שידריך אותו בעבודת השם, כלומר לא ללכת למורים שלא חיים את מה שהם מלמדים (איני מדבר על מורים לפיזיקה וכו'), ובאמת איני מאמין שכל מדריכי הרוחניות האלה באמת מחפשים כל חיהם את רצון השם יתברך...
בנוגע להתענינותך בקבלה, בחסדי השם יתברך לתורתנו הקדושה יש ארבעה רבדים עיקריים: פשט, רמז דרש וסוד (פרד"ס), כמובן שלתורה אינסוף רבדים שכן "רחבה היא מני ים", אולם אילו הם ה"קטגוריות", אם אפשר לקרוא לזה כך. הקבלה היא רובד הסוד, ונקראת "קבלה" כיוון שעברה מדור לדור, רב לתלמיד והיא 'קבלה' מרבותינו הקדושים עד משה רבינו ע"ה, אולם בתלמוד הבבלי (אולי גם בשאר מקורות חז"ל, איני יודע) המילה קבלה מתייחסת לחלק ה'כתובים' שבתנ"ך.
עד לפני כ-2000 שנה תורת הסוד היתה עדיין סודית, עד שהקב"ה נתן רשות לרבי שמעון בן יוחאי ונתגלה ספר הזוהר הקדוש על ידו. שזהו הספר שעל ידו לא תשתכח תורה מישראל ושעל ידו יצאו עמ"י מהגלות. וכמו שכתוב בליקוטי מוהר"ן (חלק א' התחלה):
"רבי שמעון בן יוחאי. הבטיח שלא תשתכח תורה מישראל על ידו. כמובא בדברי רבותינו זכרונם לברכה (שבת קלח ע"ב): "כשנכנסו רבותינו לכרם ביבנה אמרו: עתידה תורה שתשתכח מישראל" ואמר רבי שמעון בן יוחאי שלא תשתכח. שנאמר: "כי לא תשכח מפי זרעו". וכמבאר בזהר (נשא קכד ע"ב): 'בהאי חבורא דאיהו ספר הזהר יפקון בה מן גלותא'. ועתה בוא וראה והבן. נפלאות נסתרות של תורתנו הקדושה. כי על כן סמך רבי שמעון בן יוחאי עצמו על זה הפסוק כי לא תשכח מפי זרעו. כי באמת בזה הפסוק בעצמו. מרמז ונסתר סוד הזה. שע"י זרעו של יוחאי. שהוא רבי שמעון בן יוחאי. על ידו לא תשתכח התורה מישראל. כי סופי תבות של זה הפסוק "כי לא תשכח מפי זרעו" הם אותיות יוחאי וזה שמרמז ומגלה הפסוק. "כי לא תשכח מפי זרעו", מפי זרעו דיקא הינו מפי זרעו של זה בעצמו שהוא מרמז ונסתר בזה הפסוק. שהוא התנא יוחאי. כי ע"י זרעו של יוחאי שמרמז בזה הפסוק בסופי תבות כנ"ל. שהוא רבי שמעון בן יוחאי. על ידו לא תשכח התורה. כי בזהר דא יפקון מן גלותא כנ"ל: ודע שסוד רבי שמעון בעצמו. הוא מרמז בפסוק אחר. כי דע כי התנא הקדוש רבי שמעון הוא בחינת (דניאל ד): עיר וקדיש מן ש'מיא נחית ר"ת שמעון וכו':" ע"כ לשונו הקדוש בל"מ וההמשך "ועכשיו יש נחל נובע מקור חכמה (ר"ת נחמן) ואפילו העיר וקדיש צריך ג"כ לקבל משם כציפור השותה מן המעין והבן."

מכאן רואים שכן חשוב ללמוד זוהר, שכן ככה נגאל, אולם כמובן שלא כל אחד ראוי ללמוד את תורת הסוד ולמיטב ידיעתי רבי משה קורדובירו שהיה מגדולי המקובלים כתב בספרו 'אור נערב' (ג, א) שעל האדם להיות נשוי (שיוכל ללמוד בטהרה), להיות בקי ב'שולחן ערוך', כלומר, בהלכה, ושתהיה בו יראת שמיים וענווה. ולמרות מה שהרבה חושבים, לא צריל להיות בן 40 כדי ללמוד זוהר, האר"י ז"ל לא חיכה לגיל 40, ולא רבי נחמן מברסלב (הם נפטרו לפני), אולי פעם זה היה תנאי, איני יודע, אולם היום זה לא כך. טוב אז בכל זאת איך נוכל אנו האנשים הפשוטים להנות מתורת הנסתר שאנו כו זקוקים לה גם ל'גאולה הפרטית' שלנו?
אז ברוך השם ששלח לנו צדיקים שמורידים את כל הסודות אלינו. ל"מ זה בעצם תרגום של סודות התורה (הזוהר הקדוש, כתבי האר"י ז"ל ועוד רבים) לדור שלנו, דור הגאולה. וכמו שרבי נחמן אמר, הוא 'אתחלתה דגאולה', 'התחלת הגאולה', כמובן שגם עיסוק בספר זה בלי שום הדרכה יכולה לגרום לך ללכת לאיבוד, אבל בכל מקרה זה מה שהשם יתברך נתן לי עכשב במוח. אשמח לנסות לעזור אם תרצה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
I'm not going to not live because of the fear of what could happen" - Laird Hamilton"

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:32

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר