לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-03-2007, 22:04
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
אתם מבלבלים את המוח!
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "בסדר, שריונרים מתעסקים המון..."

יודעים כמה פעמים אמרתי חזור שנית במקום אמור שנית בקשר? אז מה צריך להעביר אותי לשרת בתיאטרון צה"ל?
מדקרים $ כשצועדים. כשמפרקים מטען צריך לרדת אליו ואז מתחחים בסכין ולא בדקר. אם כבר משהו הפריע לכם בקטע הזה אז זה צריך להיות חוסר בנידנוד של הדקר כדי לאתר תיילים.
מצד אחד להתלונן על הרווחים שאין בין החי"רניקים בנוהל קברניט (לא בפתיחת ציר! והרווחים היו מצויינים יחסית למה שאפשר לראות חיילים בתמונות היום כל יום!) ומצד שני להתלונן שהנגמחון רחוק מידי מהם?
קלע עם M14? קלע? לא ממש היו קלעים ב2000 ואם היו הם היו עם A3+טריג'קון. הM14 זה הצלף והוא מאד אוטנטי.
אם היה לי קצת יותר זמן הייתי כותב את מה שלשם אמר על ה"טירונות+קו ברמה" שהשחקנים עשו לפני הצילומים. אולי אני אכתוב יותר מאוחר אם לא יקדימו אותי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-03-2007, 23:18
צלמית המשתמש של יוסיפון

מגעיל אררררררררר
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי lion032 שמתחילה ב "גם נכון הוא לא בדק תיל ממעיד...."

זה לא סרט תו"ל ולא תוכנית בערוץ ההיסטוריה.
אם אתה עדיין חייל בהנדסה אז תעשה לעצמך טובה ושים יד על תחקיר הארוע בו נהרג נועם ברנע. בתחקיר תוכל לקרוא שהכל היה שונה מאד, בעיקר שטח ההטמנה, צורת הפעלת הכלב, צורת העבודה של ברנע והחי"ר, מועד הפיצוץ, הפציעות ועוד.
תשאיר לי טלפון שלך, כדי שבפעם הבאה שמישהו ירצה לעשות סרט על לבנון שיתקשר אליך כדי לקבל יעוץ אוטנתי. רק תכין דרכון כי אני אדרוש שאת הסרט הבא יצלמו רק בתוך לבנון בנוף המקורי בעיקול המקורי עם ציוד מקורי ועם בתים לבנונים אוטנטיים ואולי גם חיזבאלונים מקוריים ופיצוצי פצמ"רים אמיתיים (מדהים איך שלכל "הלוחמים" שמתלוננים פה על אוטנתיקה אין מילה רעה להגיד על צורת הפיצוץ של טילי נ"ט ושל פצמ"רים. מפליא שעוד לא קראנו פה באף אשכול תגובה בסיגנון "לא מבין איך אושרי מצליח להיפצע ככה מפצמ"ר שנופל בכזה מרחק ממנו. עלי נפל פצמ"ר הרבה יותר קרוב וכדי להיפצע כמוהו הייתי צריך לחתוך את עצמי בסקלץ' הפ33תי שלי ואני בכלל ג2ר ג2ר!").

ישן 24-03-2007, 19:10
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
אתם יורדים לדקויות שחבל בכלל להתעכב עליהם
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי --שימי-- שמתחילה ב "כן, רק שאני לא קשר.. כל אחד..."

"אמור שנית" או "חזור שנית" - נכון, כולנו יודעים למה ההבדל שנשמע כל כך לא משמעותי הוא כל כך משמעותי אבל: א. זה שכולנו יודעים את הסיבה לא אומר שזה לא טעות שכיחה בצבא, ב. בקונטסט שהפקודה נאמרה אין שום חשש לביצוע חוזר של משהו, הוא דיבר עם האלוף. ג. זה באמת באמת עיניין פעוט שלא עושה את הסרט טוב יותר או פחות.

דרך אגב, רון לשם דיבר על הדברים האלו בתחילת הסרט ואני שמח מאוד שיצא לי לשמוע על זה כי אני בטוח שאם הוא לא היה מסביר את הדברים הייתי כותב עכשיו בידיוק את אותם הערות שאתם כתבתם.

הדבר הראשון שהוא אמר לנו זה שהסרט הוא לא הספר, וזה אולי אחת הנקודות החשובות ביותר שצריך להבין כשהולכים ליראות את הסרט, כי הספר לא מוגבל בשעתיים ו40 דקות, בספר אין מגבלות של זמן ואתה יכול להעביר רגשות ותחושות על ידי כתיבתם, לשם סיפר לנו שסידר לא רצה "קריין" שיסביר רגשות.
לכן לפי דעתי אם לא מפנים מהראש את ההשוואה אין סיכוי להנות באמת מהסרט (וזה נכון כמעט על כל סרט שיצא בעקבות ספר)

חוץ מזה הוא הסביר לנו על ההתנגדויות שיש לסרט -בנות ה12 שהתלוננו שלא רואים את אושרי כהן בעירום כמו בטריילר (אבל הוא הבטיח לנו שזה יופיע בדיוידי אם מישהו פה ממש חיכה לזה ), שאלו טענות שהוא לא מתייחס אליהן, ויש את הביקורת הן מהימין והן מהשמאל, ועל כך שהוא לא מסכים עם הביקורות בגלל שהסרט הוא א-פוליטי, ובאמת ההתרשמות שלי היא שסידר ניסה להימנע ככל האפשר מלהביע עמדה פוליטית בסרט (לפעמים אפילו בצורה קצת מוגזמת לדעתי האישית) אבל פה נכנסת הביקורת של צנחן 1 שהיא נכונה לחלוטין - הסרט מתמקד בתקופה מאוד מאוד מסויימת של הבופור - ויכול להיווצר מצב שעוד 20 שנה אנשים יחשבו שככה הדברים התנהלו במשך 18 שנה.

בקשר לרמת הפרטים - אז דבר ראשון בניגוד למה שנכתב פה הצבא לא שיתף פעולה כפי שנדמה, ההפך, היו כמה מקרים שהוא הקשה מאוד על ההפקה, וזה הגיע למצב שהם כמעט היו צריכים לפנות לצילומים במדינה אחרת, אך לבסוף אחרי שיחה עם דן חלוץ הם הצליחו לקבל את שיתוף הפעולה של הצבא.

אם כבר יש בעית פרטים הבעיה היא יותר בפרטים ההסטורים (ארוע שקרה במוצב ריחן והוצג כאילו הוא קרה בבופור, השארת לוח הנופלים בכיבוש הבופור בזמן פיצוץ המוצב), ופרטים ששונו בגסות בין הספר לסרט - לירז מפקד מוצב בדרגת סגן ואושרי רס"פ.
את הפרטים ההסטורים ניתן להסביר בכך שזה לא סרט של תו"ל, ולא סרט דוקמנטרי - זה סרט עלילתי שבא להציג תקופה מסויימת ולכן ארועים הסטורים "שופצו" כדי להתאים לעלילה קולנועית.
את ההבדלים בין הספר לסרט סידר הסביר בכך שהוא לא רצה להוציא את הספר ומה שיש בספר קיים כבר ואין צורך לחזור עליו (אני לא יכול להגיד שהסכמתי עם כל מה שהוא אמר -כמו מה שעידו הזכיר עם תפילת הדרך).

אני באמת מציע למי שלא ראה או שראה והרגיש תחושת החמצה ללכת לסרט עוד פעם - רק הפעם עם ראש פתוח לחלוטין, לנסות להתעלם מהפרטים הקטנים ומהשוואות למה שאתם מכירים, להתמקד בעלילה, בניסיון להעביר את הרגש, האווירה - באמת סרט מומלץ.

ועוד דבר שחשוב לזכור - בסופו של דבר זה סרט, וצריך להתייחס אליו ככה. מעבר לזה, ולפי דעתי זה חסרון אבל זה גם הגיוני לחלוטין- למרות שמדובר בסרט ישראלי ועל אירועים של ישראל הסרט הזה לא מיועד להיות מוקרן רק בארץ, הוא גם מיועד להיות מוקרן בכל העולם, ולכן מצופה שגם מי שלא ישראלי יהיה מסוגל להתחבר אליו - זה יכול להסביר למה הרבה דברים שלנו נראים חסרים יהיו מאוד מיותרים למישהו מחו"ל.

ישן 23-03-2007, 18:25
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "אלה שחזרו מההקרנה של בופור - איך היה????"

אני מאוד נהנתי.

הדברים שאמרו לשם וסידר עזרו מאוד להבין את ההחלטות שהם קיבלו בקשר לסרט, מה להכניס ומה לא. גם היה בזה הרבה היגיון.
השאלות מהקהל היו מאוד עינייניות, קצת חבל שלא היה יותר זמן לשאול שאלות.
אורנה שימעוני הרשימה מאוד, אני הרגשתי שהיא לא הגיע כנציגת ארבעה אימהות, אלא כאם שכולה, ואני בטוח שגם מי שלא מסכים איתה התרשם מהדברים שהיא אמרה, חבל שהיא לא נשארה קצת יותר, ועוד יותר חבל שהצבא לא שלח נציג, זה באמת היה חסר.

וכמובן הדברים של יוסיפון, וכל האירגון המדהים בהחלט מגיע לו כל הכבוד.

עריכה: שכחתי לכתוב על הסרט!

גם לי, כמו הרבה ביקורות אחרות ששמעתי, היו חסרים קטעים שהייתי רוצה ליראות מהספר. למרות ההכנה של לשם וההסבר של סידר אחרי הסרט עדיין היו כמה דברים שפשוט לא הבנתי למה הם לא שם.

אבל, וזה אבל גדול, הסרט עצמו הוא סרט מעולה, לא פחות. צריך להתנתק מהספר ולבוא בראש פתוח לחלוטין ולהבין כמה איכות הסרט. בסצנה של פיצוץ הבופור הרגליים שלי רעדו - זה אף פעם לא קרה לי לפני בסרט- סידר הצליח להעביר בידיוק מה שהוא רצה שנחוש.
שזיו נהרג היה שקט באולם, כאילו כל הצופים גם עומדים ומחכים שלירז יגיד מה לעשות.

נערך לאחרונה ע"י High_Hopes בתאריך 23-03-2007 בשעה 18:34.
ישן 23-03-2007, 23:51
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "אלה שחזרו מההקרנה של בופור - איך היה????"

הסרט היה חזק מאד, משחק מצויין ובימוי טוב מאד - לא פלא שזכה בפרס.

רון לשם דיבר מצויין ולעניין, לצערי לא יכולנו להישאר לדברים של סידר (ההקרנה התחילה מאוחר, ולנו חיכו ילדים בבית).

את אורנה שמעוני אין לי שום עניין לשמוע, היא מסמלת בעיני את כל מה שרע בהורים שכולים שחושבים שהם מבינים יותר מהצבא. הנסיגה שלנו מלבנון היתה מבישה והסרט הדגים היטב את תחושת הברווזים במטווח שתלויים בהחלטת הדרג המדיני שכבר קבע את הספירה לאחור ומולך באף ע"י "ארבע הזקנות".בתקופה שאני הייתי בבופור (87-88) לא היה דבר כזה השתבללות, כל יום ירדנו לשטח, נפתחו צירים ובוצעו סיורים וטווסים, ולבופור נכנסו שיירות כל שבוע. מרגע שאהוד ברק קצב את שהותנו בלבנון וקבע תאריך יעד קרו שני תהליכים במקביל - החיזבללה הרים ראש והחל להגביר את הירי ע"מ להראות שצה"ל בורח תחת אש, ומצד שני צה"ל צמצם בפעילות מחוץ למוצבים ע"מ לא לספוג נפגעים (ובעצם בדרך זו ספג יותר נפגעים).

כל הכבוד לחבר'ה שנשארו אחרונים על המוצב, למרות הודאות שהם נמצאים שם רק על מנת שמישהו בדרג המדיני יוכל להשתמש בהם כקלפים במשחק פוליטי, לא היה בשהייתם שם שום דבר שקשור ל"הגנה על ישובי הצפון".

מצטער על העצבים, אבל הסרט פתח פצעים שכבר כמעט הספיקו להגליד.

ישן 24-03-2007, 23:26
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[font=Verdana][size=3]הסרט..."

אני אגיב לך בארבע עיניים כשניפגש בהזדמנות. חבל שלא נשארת לשמוע את אורנה, אולי היית רואה את הדברים אחרת.
רק אציין שאורנה הייתה פעילה בארבע אימהות עוד לפני שאייל נהרג. היא לא מנעה ממנו, ולא מאף אחד ואחת מחמשת ילדיה (כולל שתי בנות) ומבעלה ז"ל, לצאת ולשרת בלבנון למרות שהתנגדה חריפות לשהיה שם.
גם אחרי שאייל נהרג המשיכו בני משפחה שלה לשרת בלבנון: חתנה (הבעל של אחת הבנות) כסמג"ד וכמג"ד, ויפתח שימעוני, הבן דוד של אייל, כרס"פ (הפלוגה שלי) הבופור.
אני דווקא מצדיע לאורנה ולמה שעשתה גם אם אני חושב שלא היה נוכן לברוח מלבנון בדרך שבה זה נעשה ושצורת המחאה של ארבע אימהות רק החלישה את החברה הישראלית ואת הצבא וחיזקה את החיזבאללה ואת שאר אויבינו.

ישן 24-03-2007, 14:47
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
אנשים כותבים כאן שטויות ביחס לשחקנים מבלי לדעת את האמת

אז בואו נבהיר פעם ראשונה ואחרונה:

אוהד קנולר- שירת בצה"ל כלוחם בחיל ההנדסה. החתונה שלו "נפלה" על שירות מילואים (תעסוקה מבצעית), כך שהוא קיבל חופש ביום שלפני החופה, ומיד לאחר הטקס (או למחרת) חזר לבסיס להמשך התעסוקה המבצעית.
אלי אלטוניו- שירת כלוחם בחיל הרגלים. שירת גם בלבנון במוצבים חודרים, וחווה את עלילות הסרט על בשרו.
אושרי כהן- שירת בצה"ל במשך שנה. השתחרר מסיבות אישיות.
איתי טיראן- לא שירת בצה"ל.
איתי תורג'מן- לא שירת בצה"ל.

כמו שכשאתם הולכים לרופא אתם לא מתעניינים אם הוא רופא גם במילואים, אם הוא עשה צבא והיכן, כך גם כשאתם הולכים לסרט- מדובר במשחק. לתפקידים השונים נבחנו כ-430 שחקנים, ואלו שנבחרו הם הטובים ביותר שניתן למצוא בישראל.
כעובדה: למשפחות החללים (ברנע ואיטח) לא היתה בעיה עם הליהוק. הם תמכו ותומכים בכל צעד שההפקה עשתה עבור הסרט.

אי הדיוקים- נכון, יש שם מפרולייטים, נכון, הסט נבנה בקלעת נמרוד והנוף הוא הר דוב, נחל שיאון והבניאס, אבל, במסגרת האילוצים שהיו להפקה הם הפיקו את המירב. זה עלה להם המון כסף.
אין מה לעשות, לצלם את הסרט בבופור היה בלתי אפשרי, אז צילמו את הסרט במבצר "תאום".

ההחלטות מה להכניס לסרט ומה לא- אין מה לעשות, לבאמי היו השיקולים שלו, והם שונים מאלה של הסופר. גם לי היתה חסרה תפילת הדרך לפני העלייה לשיירה בחזרה לארץ.
הרציונל של הסרט הוא להראות את הלוחמים במוצב, בלי יציאות הביתה, בלי חברות, בלי סקס ובלי עירום. כל הסרט הוא סביב תקופה אחת רצופה במוצב.
גם ככה הסרט ארוך (שעתיים וקצת), אי אפשר להכניס לתוכו את כל הספר.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 24-03-2007 בשעה 14:50.
ישן 24-03-2007, 14:52
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "אנשים כותבים כאן שטויות ביחס לשחקנים מבלי לדעת את האמת"

מן הסתם אי אפשר היה "לארגן" נוף מדויק, דווקא הדבר שהכי אהבתי בסרט זה כמה שגרמו לנוף של קלעת נמרוד ולמבצר להראות כמו הבופור (לפחות עד כמה שאני מכיר מתמונות וסיפורים) למרות שהצוללת נראתה יותר כמו מעוזי קו בר-לב ולא חד"בים, אבל נעזוב את זה.

אבל בחייאת ראבאק, יותר פשוט לא להביא מפרולייט מכן להביא, אז למה מלכתחילה?
זה סתם משהו קטן שאני נטפל אליו כי הוא ממש הציק, אבל כמו שאמרתי מקודם יש עוד הרבה דוגמאות.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 24-03-2007, 15:10
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "אולי כי היה קשה להשיג אלביטים?"

אז שלא ישימו כלום. גם ככה למעטים (אם אני זוכר נכון, אולי רק למפק"צ ולסמל צוות) היה מפרו, יותר סביר שלאף אחד לא יהיה כוונת מאשר שתופיע כוונת שבכלל לא הייתה קיימת באותו זמן, זה גם חוסך מאמץ ותקציב מיותר-בעצמך אמרת-צריך להסתדר עם מה שיש.

מה בנוגע לקלע עם הM-14? בטח הרבה יותר קשה להשיג בייבי כזאת מאשר A-3...

חוצמזה, ניכר שהייתה המון השקעה של צה"ל בפרוייקט הזה, מן הסתם מישהו סיפק את כל הציוד והרק"מ, אז לא יכלו לשים בנאדם אחד, לא צריך קצין בכיר וגם לא בוגר לבנון, מספיק מישהו שנמצא שנה ~ בצבא, רצוי שעבר קו צפון, שייתן מינימום ייעוץ להפקה?
טקטיקות ונהלים צבאיים (פתיחת ציר ונדב"ר למשל שאני ושימי הזכרנו מקודם), *סוג של ספויילר*העובדה שכלבן בחיים, אבל בחיים לא יפקיר את הכלב שלו ככה מאחור, אפילו אם מדובר ביציאה אחרי 35 וסיכוי לסגור עוד 35 (חבר שלי מעוקץ כמעט התאבד בקטע הזה) *ספויילר* שיפצור"ים בסיסים שלכל חייל בצה"ל צריך להיות ובטח לפלחה"נים (ואני לא מדבר על בנדולרות, סה"כ על טלוויזיות בקסדה)ועוד הרבה דברים אחרים שממש העיקו.
אני יודע שאני נשמע נורא קטנוני ושכל זה אולי בכלל לא קשור לתוכן של הסרט, אבל עד שכבר מרימים כזאת הפקה עצומה ומבורכת במדינתו הקטנה, רצוי לשמור על הפרטים האלה. זה באמת לא כזה נורא, כמו שאמרתי, מספיק היה לקחת איזה רב"ט מחי"ר כיועץ.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-03-2007, 22:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אז שלא ישימו כלום. גם ככה..."

1. בתקופה ההיא לכולם היו כוונות השלכה.
2. M-14 הוא רוב"צ ולא קלע סער, והוא עדיין קיים במחסני צה"ל (אם זה מעניין אותך)
3. הציוד והרק"מ הושכרו בהרבה מאוד כסף. לא מקבלים כלום בחינם מהצבא - שתדע את זה
4. אם זה מה שהפריע לך, זו בהחלט בעיה שלך. גם אני הבנתי רק בהקרנה השניה את העסק. מאוד קל להתפס לפרטים הקטנים ולא לראות את התמונה החשובה - הניתוק התהומי בין החיים הנורמאליים של אנשים בארץ (ואפילו חיילים שמשרתים בשטחים), לבין אלה שחיים על פלנטה אחרת שקוראים לה מוצב חודר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-03-2007, 23:09
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אז שלא ישימו כלום. גם ככה..."

חשבת אולי, שיכול להיות, שהנשקים כבר הגיעו עם המפרו עליהם והיה אסור להפקה לפרק אותם?
זה שבתקופתנו בצבא לכל משימה היה יוצא צלף עם M14 כבר אמרתי ואמרו לך לפני.
מה זה טלוויזיה בקסדה? החכם אותנו כי אצלנו זה לא היה!

דווקא לאוטנטיקה הזו אתה נתפס? מה לגבי זה שהטנק בסרט הוא מרכבה 2ב ללא מיגון קס"ג? ואם כבר הטנק בטח שמת לב שהטנק דווקא הגיע מהגדוד הנכון שבדיוק אז היה בבופור ואפילו עם השילוט הנכון של הטנק שירד מהבופור. או שלא שמת לב כי היית עסוק בלבדוק לשחקנים את הבנדולרה בפאוץ' שק"ם (אם אתה בכלל יודע מה זה)?

ישן 24-03-2007, 23:16
צלמית המשתמש של --שימי--
  --שימי-- --שימי-- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.05
אבל אמרת בעצמך...
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "חשבת אולי, שיכול להיות,..."

אם להפקה היה אסור לפרק את המפרו מהנשקים אז כנראה גם להרכיב מיגון קס"ג על טנק אסור להם.. זה הכל אילוצים שבטח היו רוצים שהם לא יהיו אבל כמו שראינו זה לא כל כך אפשרי
חוץ מזה תרגעו קצת אתם ממש לוקחים את זה יותר מדי ברצינות.. כל הקטע של ההשוואה של מה שצולם בסרט לבין מה שנכון כיום מבצעית זה לצורך השוואתי בלבד.. לא נראה לי שמישהו כאן מותח ביקורת על המפיקים של הסרט בגלל הדברים האלה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://gyous.djsgoa.co.il/forum/sign/gal.php?start_date=31%2F07%2F2005&end_date=31%2F07%2F2008&-=.jpg]

ישן 24-03-2007, 23:04
צלמית המשתמש של יוסיפון

כמה שטויות אתה יכול לדבר?
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מן הסתם אי אפשר היה "לארגן"..."

הצוללת זהה 1:1 לצוללות בבופור!
בהקרנה הזו ישבתי בצמוד לכלבן ששירת שם (נהג את הכלבה לבנה שיחד איתה הוא התרסק בנחיתה של מסוק בדלעת והיא נעלמה לשבועיים, פרטים נוספים באשכול מוצב דלעת תמונות בפורום צו"ב), הוא זיהה היטב את הצוללת ויכל להצביע על המיטה שלו!
מזהה את הצוללת בתמונה הבאה?
זה צנחן1 בתמונה. כתוב על התמונה היכן צולמה וזה לא בקו בר-לב!
התמונה הבאה צולמה ע"י שבע קטן:

והנה תמונה מYNET

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20022007/1048671/bufor11_wa.jpg]

שאול ישועה. חייל בגולני. בתוך הצוללת, שנת 1997

אז נכון שבחלק מהמוצבים האחרים היו חד"בים שונים. בשביל זה ההבחנה בין חד"ב לצוללת.

יודע משהו? אם היית כותב את ערימת השטויות וההנפצות שלך בצו"ב מזמן הייתי חוסם אותך!

ישן 25-03-2007, 00:26
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
תגובה לעידו ויוסיפון שמחבקים את הסרט הזה
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "אנשים כותבים כאן שטויות ביחס לשחקנים מבלי לדעת את האמת"

מה שאני הולך לכתוב בה באמת ממקום של כאב ואכזבה

הסרט הזה הוא מיוחד הוא מספר את הסיפור של הלוחמים שהיו בלבנון. את הסיפור שלנו. בזה הוא שונה עידו, מרופא הוא לא סתם נותן לי שרות אלא הוא לוקח מונופול על הסיפור שלי על זיכרון שלי בין אם אני רוצה או לא.
במדינה הזאת יש צרכים ביטחוניים אנחנו החיילים הקרביים נשלחים לתת 3 שנים. אנו מקריבים את הנעורים ואת הקרירה והלימודים לפעמים חלק מאיתנו מקריבים את חייהם. בזמן הזה אושרי כהן טיראן והשאר החליטו שזה לא מתאימים להם. הם גרים במדינה הזו אבל הם החליטו שמשהוא אחר צריך למות בשבילם. אי אפשר להסתכל על זה בצורה אחרת. אושרי כהן בחר שמהוא אחר ימות במקומו. בזמן הזה שאנחנו בילינו לילות קרים בלבנון הוא עשה חיים ובנה קריירה. ולראות אותו ממשיך לבנות את הקריירה שלו על סיפור ההקרבה שלנו מרתיח.זה בעיקר מרתיח כי החברה מקבלת את זה ומוחת לו כפיים בזמן שהוא צועד על השטיח האדום. צבע שמסמל את אלו שמתו במקומו בזמן שהשתמט. בעיני ילדים הוא הופך למודל הערצה ולא אלו שהיו בהר.
זה שלמשפחות החללים לא הייתה בעיה זה לא נכון אני מכיר משפחה שכולה שזה מאוד חרא לה וצריך להזכיר לכם של2 המשפחות(כמו גם ל4 אמהות לפני המלחמה) הללו אין מונופול על השכול של לבנון
יש מספיק שחקנים מוכשרים לא פחות מאושרי וטיראן שסיימו 3 שנות בקרבי ויכלו לשחק את התפקיד. הסיבה שבחרו באושרי הוא כי הוא דמות מוכרת בזכות סדרות שעשה בטלוויזיה בגיל 20 בזמן שלשחקן אחר לא הייתה את ההזדמנות הזו כי הוא שמר לו על החיים.
ישן 26-03-2007, 02:51
  omema12 omema12 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.01.07
הרגשות שלך מוצדקים ומובנים
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי hge שמתחילה ב "תגובה לעידו ויוסיפון שמחבקים את הסרט הזה"

אבל לסרט יש מטרה והיא להעביר מסר כדי להעביר את המסר הזה צריך להשתמש בכלים הכי טובים=השחקנים הכי טובים. לפני שכל אחד נהיה במאי ומחליט שיש מספיק שחקנים טובים בארץ תחשבו קצת על זה שרון לשם ויוסף סידר יודעים את כל מה שאתם אומרים ובכל זאת בחרו בשחקנים האלה אז כנראה שאין שחקנים אחרים בארץ שיכולים לעשות את התפקיד או שיש והם פשוט לא באותה רמה (וגם העניין הכלכלי משחק קצת תפקיד אנשים השקיעו כסף בסרט ואוצים לראות רווחים זה לגיטימי לבחור "כוכבים" כמו אושרי כהן) וכל הדיון המיותר הזה על הדיוק בפרטים: אני הופתעתי מהדיוק בפרטים יחסית לסרט שרוצה לשווק את עצמו גם בחול שם אנשים באמת לא מתענינים בפרטים.זה לא איזה סרט של ערוץ ההיסטוריה.
ישן 26-03-2007, 09:39
  analmongus analmongus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
עצוב ומתסכל
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי hge שמתחילה ב "תגובה לעידו ויוסיפון שמחבקים את הסרט הזה"

קצת לא ברור לי איך בפורום ביטחוני כמו זה - לא מובאת יותר תרעומת על נושא זה. הנה אנשים שעושים כסף, קוצרים את פירות התהילה על גבם של לוחמים שנהרגו/ נפצעו/ נטחנו - והלל ושבח על "המשחק" המצויין שלהם.
אף על פי שאנשים אלו לא עשו צבא - הם בעלי זכויות כמו אלו שכן. קצת אבסורדי, לא? הילדים האלו - שלא יודעים מימינם ומשמאלם, לא מילאוו את חובתם - הם אלו בעלי זכות הדיבור. הם המשפיעים. הם אלו שהעיניים נשואות אליהם. לא החפ"ש שטחן בעמדה, לא הסמל שהוציא תשמועים, לא המפק"צ שחרד לחייליו. אושרי פאקינג כהן - מטרוסקסואל תל-אביבי - הוא הדמות לחיקוי...אושרי פאקינג כהן - שיושב ב"סוהו" וטוחן סושי בחינם - בעוד בני גילו חסרו מזון בסיסי בעת לחימה מול האוייב.

אז בהבעת עמדה נחרצת וברורה: הליהוק של שחקנים שהשתמטו משרות צבאי לסרט מאין זה - טעות חמורה ומבזה את זיכרון הלוחמים שששירתו בלבנון.

אני מחרים את הסרט.

"תחי מדינת ישראל, כל הכבוד לצה"ל"
ישן 26-03-2007, 11:57
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
///
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי analmongus שמתחילה ב "עצוב ומתסכל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי analmongus
קצת לא ברור לי איך בפורום ביטחוני כמו זה - לא מובאת יותר תרעומת על נושא זה. הנה אנשים שעושים כסף, קוצרים את פירות התהילה על גבם של לוחמים שנהרגו/ נפצעו/ נטחנו - והלל ושבח על "המשחק" המצויין שלהם.
אף על פי שאנשים אלו לא עשו צבא - הם בעלי זכויות כמו אלו שכן. קצת אבסורדי, לא? הילדים האלו - שלא יודעים מימינם ומשמאלם, לא מילאוו את חובתם - הם אלו בעלי זכות הדיבור. הם המשפיעים. הם אלו שהעיניים נשואות אליהם. לא החפ"ש שטחן בעמדה, לא הסמל שהוציא תשמועים, לא המפק"צ שחרד לחייליו. אושרי פאקינג כהן - מטרוסקסואל תל-אביבי - הוא הדמות לחיקוי...אושרי פאקינג כהן - שיושב ב"סוהו" וטוחן סושי בחינם - בעוד בני גילו חסרו מזון בסיסי בעת לחימה מול האוייב.

אז בהבעת עמדה נחרצת וברורה: הליהוק של שחקנים שהשתמטו משרות צבאי לסרט מאין זה - טעות חמורה ומבזה את זיכרון הלוחמים שששירתו בלבנון.

אני מחרים את הסרט.

"תחי מדינת ישראל, כל הכבוד לצה"ל"

לדעתי הסרט מאכזב , מהסיבות שהסברתי בפירוט באחד האשכולות בנושא.
אבל - זו טעות לדעתי להטפל לאופי השירות הצבאי של השחקנים.
אני אישית מעדיף לראות סרט שבו שחקן מקצועי מגלם לוחם , במקום סרט שבו לוחם מקצועי מגלם שחקן...

ותחשבו על זה.

אגב , לא שמעתי קולות להחרים את "מבצע אנטבה" עקב המחדל בליהוקו של יהורם גאון לתפקיד הראשי ...
ישן 26-03-2007, 19:03

הטענה שלי מודגשת ומוגדלת:
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "חזרנו לשטויות הללו? מה הטענה..."

הליהוק של שחקנים שהשתמטו משרות צבאי לסרט מאין זה - טעות חמורה ומבזה את זיכרון הלוחמים שששירתו בלבנון.

"המיליטריזם מזיק?" אינך חושב שאני מודע לחולי הכללי המאפיין מערכת צבאית בכל מקום שהוא? איך זה קשור בכלל לעובדה שחלק מהשחקנים בסרט לא עשו צבא? אז מה אם הם לא עברו על חוק כלשהו כי שיחררו אותם על "סעיפים נפשיים" ודומיהם. מהבחינה המוסרית התנהגותם בזויה - וזכותי המלאה להביע עמדה בנושא.
התעסקות בשטויות? לא נראה לי...מעמד הלוחם בצבא התדרדר לשפל חסר תקדים. אין הערכה במערכת ומחוצה לה להקרבה האישית של חלק קטן מאוד מהאוכלוסייה במדינה הזו. לטעמי, הליהוק לסרט הזה מעודד את המשכה של התופעה הזו.
ראיון אם "הגיבור" מתוך כתבה בYNET - (לקוח מאשכול ישן, קישור בסוף).

השחקן אושרי כהן ("הכוכבים של שלומי", "אהבה מעבר לפינה", "מדורת השבט") היה בטוח שעם רזומה עשיר ומשגשג כמו שלו, יש לו ביד כרטיס PIV לשערי תיאטרון צה"ל. הוא לא עבר את המבחן האחרון, ולבסוף מצא עצמו ביחידת ההסרטה של חיל האוויר. חצי שנה אחרי חזר לאזרחות.
אושרי, מה בדיוק היה שם?
"לפני הצבא נבחנתי לתיאטרון צה"ל. עברתי את כל השלבים עד השלב האחרון. הבעיה היתה שהיו אנשים בחבר השופטים, שלא רצו אותי שם. הם טענו שזה בגלל הפרופיל שלי, אני ידעתי שזה מסיבות אחרות לגמרי".
כמו מה למשל?
"אני לא רוצה להיכנס ללכלוך הזה מעל דפי העיתון".
אז מה עשית בשירות?
"הייתי דפס ביחידת ההסרטה של חיל האוויר. זה אומר שהתפקיד שלי היה לניילן, להדפיס ולגרוס. זה תפקיד מאוד לא מאתגר וממצה. בנוסף, לא אישרו לי לעבוד בזמן השירות, והמפקדים שם היו ממש נוקשים כלפיי".
אז החלטת לצאת?
"הרגשתי שאני מבזבז את עצמי בתפקיד שהוא פשוט לא אני. רציתי לתת יותר ממה שנתתי, ולא היה לי טוב עם עצמי. התקופה הזאת גרמה לי להמון מצבי רוח ואפילו לדיכאון. הבנתי שזה לא בשבילי, והחלטתי לצאת אחרי הרבה התלבטויות קשות עם עצמי והאנשים מסביבי".
איזה התלבטויות?
"ידעתי שאם אצא מהצבא מטעמים שאינם רפואיים, אנשים מסביב ירימו גבה. שמעתי הרבה תגובות ברחוב כמו 'פרזיט' ו'משתמט', וידעתי שזה ייצור רעש תקשורתי. זה לא שחששתי להמשך הקריירה. פשוט לא רציתי את כל הרעש הזה מסביב, למרות שעכשיו זה כבר שלב בחיים שנמצא מאחוריי".
אז אתה שלם עם זה?
"כן. מאוד. אני יכול לתת למדינה מהאמנות שלי ומהיכולת שלי כשחקן, הרבה יותר ממה שנתתי בשירות הצבאי שלי. ולמרות שיצאתי מהצבא, אני מאוד ממליץ לאנשים בגילי כן להתגייס ולנסות את המסגרת".

http://www.fresh.co.il/vBulletin/pr...ead.php?t=19016

נו - יש צורך להוסיף?

נערך לאחרונה ע"י analmongus בתאריך 26-03-2007 בשעה 19:19.
ישן 26-03-2007, 19:24

איפה שאלתי מי עשה מה?
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "לדעתי התעסקות בהיכן שירתת..."

הם לא עשו צבא! לא הבעתי תרעומת על ש-X היה פקיד תחזוקה בקריה, או Y היה לוחם בשייטת מטכ"ל.
זו בכלל לא הנקודה שאני מנסה להדגיש. אני אומר שוב - עצם העובדה שחלק מהשחקנים בסרט השתמטו משרות צבאי - מבזה את אלו שכן עשו צבא, ובייחוד את לוחמי הצבא - שתפקידם התאורטי הוא העקרוני ביותר במערכת.
לבצע שינוי בכל הקשור לשירות לאומי, שירות חובה וכדומה? רק לאחר שמילאת את חובתך החוקית והרווחת את זכותך המוסרית להביע עמדה בנושא. השחקנים הללו חסרים את השני, והאמת היא שכנראה זה לא ממש מעניין אותם.

והתייחסות לנושא הפערים החברתיים...עצם זה שיש מישהו שמשרת שלוש שנים ואחד שלא...אכן מגדיל את הפער החברתי...אחד ממלא את חובתו בעוד השני מקדם את עצמו. בהחלט תחילתו של פער חברתי.

נערך לאחרונה ע"י analmongus בתאריך 26-03-2007 בשעה 19:34.
ישן 26-03-2007, 19:31
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי analmongus שמתחילה ב "איפה שאלתי מי עשה מה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי analmongus
הם לא עשו צבא! לא הבעתי תרעומת על ש-X היה פקיד תחזוקה בקריה, או Y היה לוחם בשייטת מטכ"ל.
זו בכלל לא הנקודה שאני מנסה להדגיש. אני אומר שוב - עצם העובדה שחלק מהשחקנים בסרט השתמטו משרות צבאי - מבזה את אלו שכן עשו צבא, ובייחוד את לוחמי הצבא - שתפקידם התאורטי הוא העקרוני ביותר במערכת.

אף אחד שם לא השתמט! זה מה שאתה לא מבין! השתמטות זה סלנג לא מדויק.
הם כולם שוחררו לפי החוק! יש לך טענות? פנה לפוליטיקאים שישנו את החוק ואחרי זה נראה למי מהשחקנים הללו יש אומץ או רצון לעבור על החוק (אני אגלה לך כבר שלאף אחד מהם..הם כולם היו עושים צבא או שירות לאומי בלי למצמץ).
את כולם שיחררו, אף אחד לא עבר על החוק. בשורה התחתונה- אין כל הבדל לצורך הדיון ביניהם לבין מישהו על כסא גלגלים ששוחרר משירות. בשני המקרים גורם צבאי מוסמך הגדיר שהם אינם צריכים לשרת.
אמיל.

ישן 26-03-2007, 20:06

הלכתי לחפש את ההגדרה למיליטריזם:
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=analmongus]תקרא למעלה..."

Glorification of the ideals of a professional military class. *

Predominance of the armed forces in the administration or policy of the state. *

A policy in which military preparedness is of primary importance to a state*

בהתייחסות להגדרה הראשונה: אכן, יש לדעתי צורך בהעצמת האידיאלים המרכיבים לוחם טוב: עזרה לחבר, רעות, הקרבה, אומץ וכ'ו. זאת מכיוון שאלו תכונות שראוי לאמץ אותם בכל השכבות והמערכות החברתיות .

בהתייחסות להגדרה השנייה: לדעתי, לא כל כך קשור לויכוח שלנו.

בהתייחסות להגדרה השלישית: כן - חשוב שנהיה מוכנים מבחינה צבאית להלחם באויבים שלנו - כל עוד הם אויבים שלנו.

ועכשיו - לאלו מן הדברים הקשורים להגדרה אינך מסכים? כי במידה ואתה מסכים אם פרשנותי - אתה מיליטריסט בדיוק כמוני...

לכן - כמו שהשימוש שלי ב"משתמטים" אינו מדוייק - כך, לדעתי, גם השימוש שלך במושג "מיליטריזם". זאת אף על פי שאני מבין ומסכים אם כוונתך בכל הקשור לסיאוב, לשחיתות ושאר הדברים שאנו מקשרים אם המושג "מילטריזם" בקונטקסט הישראלי.

נערך לאחרונה ע"י analmongus בתאריך 26-03-2007 בשעה 20:25.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:51

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר